Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂
Gisiu super, że się odezwałaś i że u ciebie ok. Bo pamiętam, że pisałaś o tym, że masz się oszczędzać i jak ostatnio ja to usłyszałam o sobie to zastanawiałam się jak tam sobie dajesz radę 🙂
Zuziaczku fotka nowa mnie strasznie zaskoczyła....normalnie nie róż 😜 a wózek super limuzyna!!baaardzo ładny
My dziś już przestawiliśmy łóżko w sypialni, aby sprawdzić czy łóżeczko wejdzie i jupiiii...mala będzie miała miejsce koło nas 🙂A łóżeczko się "wietrzy" hehe

A co to za licytacja, która szybciej urodzi 😉 🙃 😁 znając życie to zaskoczy nas któraś co sama nie myślała o tym 😉

U nas znów pada..normalnie masakra, depresja murowana 😉
Malutka tak mnie dziś bodnęła w pępek że aż zasyczałam...rozbrykała się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.... Jak narazie dalej niemam internetu i nie mam jak tu zagladac;( Ciesze sie ze u Was wszystko wporzadku 🙂 Obiecałam ze jak bede miała zdjecia z sesji to jakies wrzuce i dotrzymuje słowa 🙂 Zuziaczku wozek super poprostu rewelacyjny 🙂 My tez dzisaj przywiezlismy wozek do domu ale jeszczenie zrobilam fotki 🙂

    • Mamusia
    koyotka napisał(a):

    My dziś już przestawiliśmy łóżko w sypialni, aby sprawdzić czy łóżeczko wejdzie i jupiiii...mala będzie miała miejsce koło nas 🙂

    U nas znów pada..normalnie masakra, depresja murowana 😉
    Malutka tak mnie dziś bodnęła w pępek że aż zasyczałam...rozbrykała się 😉

    no u nas też pada 😞 pierdzielona pogoda 😞
    Super, że Wam się mieści łóżeczko !!! Bo to jednak niesamowita wygoda, zamiast latać i wyciągać dziecko z łóżeczka o 4 nad ranem 😉
    Ja myślę, że malutka mogła pociągnąć za pępowinę i dlatego tak to odczułaś...

    A ja dziś pół dnia w Blue City i Reducie spędziłam, i wychodząc już nie miałam siły iść, pierwszy raz mi tak brzuch skamieniał, że byłam w szoku, ale domyślam się, co to za twardnienie 😉 więc wróciliśmy do domku i teraz leżę 🙂 profilaktycznie.

    Może nie są najlepszej jakości materiały użyte do wyprodukowania tego Jedo, (Recaro jest nieporównywalnie lepszej jakości), ale za tą cenę to wygląda na prawdę fajnie, zwłaszcza bez flesza lampy błyskowej, taki fajny ciemny malinowy kolorek 🙂

    Aj, już się nie mogę doczekać, aż Maję zapakuję do wozu i na spacer 😁
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ziuziaczku ja miałam to szczescie i zdjecia miałam zrobione za darmo z tego wzgledu ze ta pani fotograf potrzebowała pilnie kobitki w ciazy to swojej reklamy bo robi zdjecia glownie kobieta w ciazy i dziecia i za to ze zgodzilam sie ze zrobi mi pare zdjec brzuszka na swoja strone to ja bede miala za darmo taka o sesje 🙂 Jeszcze w przyszlym tygodniu jade do niej do studia z moim mezem to jeszcze wam cos wysle 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hehe ale powiem Ci ze z ta skleroza ciazową to cos jest ja ostatnio wszystko zapominam az czasami glupio jak mi ktos 10 razy cos przypomina 🙂 Poprostu chodze cały czas z głową w chmurkach 🙂 Nie potrafie sie na niczym konkretnym skupic;p;p;p
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gosiu cieszę się, że z Wami dobrze...
    Sytuacja Dziadka... smutna..., oby wszystko ułożyło się teraz lepiej - każdy człowiek zasługuje na szacunek, szczególnie w takiej sytuacji.

    Śliczny wózek Zuzaiczku 🙂 ja co prawda gustuje w nieco innych kolorkach 🙂 ale i takie mi się podobają 😁

    Bajko, śliczne zdjątka 🙂 będziecie mieć piękną pamiątkę 🙂

    A co u mnie...? Wakacjowanie się kończy powoli, w sensie wyjazdowym... Jutro czas wracać do 'domu'....
    A tu zdjęcie z dzisiejszego wypadu 🙂 hihi super było 🙂
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/228/jeziorko.jpg/][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/8642/jeziorko.jpg[/IMG][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    No właśnie Akneri gdzieś Ty takie słońce dorwała. u nas też ciągle siąpi i nawet na spacer nie można się przejśc.

    Bajka zdjęcia super. Sama chętnie bym sobie takie coś zrobiła, ale nie wiem kiedy, bo kurde mój brzuch jest jakiś mały.. Zaczęłam się zastanawiac, czy może lekarz nie pomylił dat porodu i może mam na listopad lub grudzien, bo Wy brzuszki macie takie ładne brzusie a ja jak ubiorę coś luźniejszego to nawet brzucha nie widac i nikt nie dowierza a jak już to mówia, że to max początek 5 mca..Nie wiem, czy się tym martwic, czy cieszyc.Jak pójdę do lekarza to się spytam, czy to normalne, ze mam taki niewielki brzuch..Do tego jak słyszę teksty w stylu "Jedz więcej, bo Nadia będzie malutka" to mnie krew zalewa..

    Zuziaczek widzę, że karoca dla księżniczki kupiona 🙂 Słyszałam, że Jedo do dobra firma, więc mała będzie miała dobrze w tym wózku. U mnie niestety kolor różowy by nie przeszedl, bo mój mąż chce wszystko w kolorach zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca (w niedługim czasie po narodzinach Nadii chcemy starac się o 2 dziecko, z pieluch w pieluchy) a że dziecięcy mamy tylko jeden pokój to niestety Nadia będzie musiała go z kimś dzielic..Tak więc wózek mamy czerwony, pokój będzie zielono-zółty a meble (zrezygnowaliśmy z Klupsia) kupimy w Ikei w kolorze białym lub brzoza, tak by były uniwersalne i na dłużej..
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Witajcie brzusie kochane ;*
    U mnie uff... nuda pada zimno wrr... aż ciarki przechodzą 🤢
    Młody mnie wczoraj pół dnia gnębił wsadził mi gdzieś tam swoja łapcie aż kuło bolało i nie wiem co jeszcze po paru godzinach to już mnie męczyć zaczynało i nawet leżenie nie pomagało niedobruch kochany ;D
    jeszcze się nie urodziła a już mamusi popalić daje 😆

    bajka1202
    Śliczna sesyjka tylko pozazdrościć 😉
    Akneri
    Daj nam troszku tego słoneczka jak tak na was patrze to aż mi się cieplutko zrobiło 🙂
    ale to tylko chwilowe bo właśnie kukam za okno a tam chlapa wrrr...
    Ale fotka trzeba przyznać śliczna i pogoda też jak widać dopisała nie to co u nas 😞
    Fredeczko
    Nim się obrócisz to będzie środa zobaczysz z niunią szybko ci czas zleci 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    hehe a ja jeszcze na Mazurach u rodziców, słonko co prawda dopisało wczoraj.. To była taka mała plaża w lesie, gdzie komary cięły, że masakra 😉 ale nawet mimo tego Emilka nie chciała wyjść z wody, a ja myślałam, że się będzie bać 🙂
    było super i woda cieplutka, bo akurat to jeziorko jest długo płytkie, w sam raz na wypady z dziećmi 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej dziewczyny!

    Bajko, Akneri śliczne zdjęcia 🙂 Kobieta w ciąży wygląda jak najpiękniejszy kwiat. Ja nie wiem jak to się dzieje ale na prawdę macie w oczach taką radość, spokój, kobiecość. Nic tylko trzeba się fotografować w tym naszym błogim odmiennym stanie 🙂

    Zuziaczku fura super 🙂 Myślę, że Maja będzie szczęśliwa 🙂

    Kokosanko nie martw się małym brzuszkiem. Moja przyjaciółka jak była w ciąży to długo nie było nic widać, chyba w 6-7 miesiacu coś zaczęło jej rosnąć, a ona tak jak Ty nie mogła się doczekać ciążowego brzucha. Jednak okazało się, że jej budowa pozwalała na rozwój maleństwa w środku i stąd taki niewielki brzuszek tak długo. Pod koniec był pokaźny więc i Ty się doczekasz 🙂 Pomyśl, że dzięki temu nie będziesz miała problemu z powrotem do super figury podczas gdy my będziemy brzuszki trzaskać 😉 a komentarzami złośliwców się nie przejmuj... 🤢 To zawsze boli ale nic a to nie poradzimy, musimy to olewać. Ja tak sobie myślę, że normalnie nikt nie powie kobiecie wprost, że przytyła, że wygląda na zmęczoną, czy wypoczętą, że tu czy tam jej przybyło, jaką ma dupę za przeproszeniem i nogi, i czy jej tylko w brzuch idzie, czy gdzieś jeszcze, a nas w ciąży każdy komentuje !!!! i co najgorsze w naturalny sposób ludzie to robią!!! A mnie nic tak nie wkurza jak słyszę : "O kiedy rodzisz? Jutro? Taki żart hi hi", albo "No faktycznie przybrałaś w nogach i w tyłku ale u góry jesteś drobna, zobaczysz, że szybko schudniesz" ... 😠 Wolałabym usłyszeć wyglądasz kwitnąco i pięknie, a ciąża ci służy - kropka. A to ile przybrałam na wadze czy gdzie to przecież widzę... i to, że się tym przejmuję to normalne bo każda kobieta myśli o swoim wyglądzie, a czas ciąży jest specyficzny i nasz wygląd zmienia się teraz BARDZO 😞 A poza tym wkurza mnie to, ze o kobietach w ciąży mówi się "przytyły" zamiast "przybrały". Przytyć to można z obżarstwa, w ciąży się wg mnie przybiera na wadze i to jest sprawa indywidualna. Świetny artykuł jest o tym na brzuszku a tam wyliczenia, maks 16 kg można przybrać niezależnie od tego ile się je... więc byle do końca i dość tych wszystkich komentarzy...

    A my wczoraj rozłożyliśmy łóżeczko... Miałam trochę watpliwości czy to robić, czy nie ale powiem Wam, że to był bardzo dobry pomysł gdyż mój Kochany Synuś tak to przeżywał, tak się zaangażował że zaraz w ruch poszła jego lalka Baby Born, którą musieliśmy wspólnie ułożyć do snu, wspólnie zaśpiewaliśmy jej "aaa kotki dwa..." po czym Miś pomalutku z moją pomocą odłożył lalę do łóżeczka, przykrył kocykiem (swoim!) przyniósł jej małą poduszeczkę (jedną ze swoich ulubionych) i po cichu, na palcach, szeptając do mnie wyszedł z pokoju. Powiedział "mamo chodź na paluszkach pocichuuuuutku... bo moja maleńka lala się obudzi i będzie płakać"... Rozczulił mnie!!!!!!!! Potem ułożyłam go do spania w jego pokoju, a on zasypiał mocno ściskając moją rękę... Zazwyczaj przytulam go, całuję, śpiewam i wychodzę a wczoraj musiałam przy nim długo leżeć a on ściskał tę rękę z taką siłą... przeżył to. I powiem Wam, że dobrze że zdecydowaliśmy się to zrobić już wczoraj i łóżeczko stoi bo Misiek ma czas się z tym oswoić i zaakceptować te namacalne zmiany... ehhhh trzeba być ostrożnym i czujnym. Mój Kochany....

    A dzisiaj śmigamy na babci urodzinki więc popołudniu nas nie ma. Miłej niedzieli Brzuszki i Maluszki 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Zuziaczku ostatnio wstawiałaś zdjęcia wanienki i kosmetyków i chciałabym zapytać czy kompletowałaś to sama czy to był zestaw??? I jeśli kupowałaś na allegro to poprosiłabym o link 🙂 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Akneri Super zdjecie 🙂 Fajnie ze dorwałas słoneczko zazdroszcze bo u mnie pogoda jest jesienna nic tylko w domu siedziec 😞
    Kokosanko nie martw sie rozmiarem swojego brzuszka bo to indywidualna sprawa kazdej kobiety w ciazy jakima rozmiar brzuszka jezeli z dzidia wszystkow porzadku to nie ma co sie martwic widocznie tak jej tam wygodnie i nie chce wiecej miejsca narazie 😉 Moja kolezanka ma miesiac termin wczesniej ode mnie a po mniej tez malo co widac ciaze jak idziemy gdzies razem to innym osoba trudno uwierzyc ze ona wczesniej rodzi ode mnie ale ona sie tym nie martwi bo mowi ze jej bedzie latwiej pozniej wrocic do figury a ze mnie sie zartobliwie smieje ze bede se meczyc zeby odzyskac piękny plaski brzuszek 🙂 Mysle ze niedlugo bedziesz mogla i ty tez cieszyc sie wiekszym brzuszkiem bo przecierz napewno Ci jeszcze urosnie nie ma co sie martwic 🙂 Wazne zeby malenstwu bylo dobrze i wygodnie 🙂
    Edytko ja miałam to samo dzisaj ale rano az spac nie mogłam tak sie moja mała tam w brzuszku obracała kopała ze chwilami to było bolesne i obracałam sie z boku na bok 🙂 Ale ciesze sie ze jest taka aktywna tylko ze zazwyczaj wtedy kiedy ja chce spac hehe 🙂
    Iris ja łózeczko tez bym chciała juz miec w sypialni ale postanowilismy z tym jeszcze poczekac mojego mama jest bardzo przesadna i nawet jak wczoraj przywiozlam wozek to juz mowila ze po co tak wczesniej ze jeszcze czas troche mnie to denerwuje ale trzeba sie przyzwyczaic przecierz ja nie bede biegac przed samym porodem i wszystkiego kupowac na szybkiego za to mam zamiar dzisaj sobie ubranka ukladac ktore beda zaraz po narodzinach a ktore na potem bo tyle tego mam ze pozniej nie dam rady wszystkiego naraz zrobic 🙂
    Zycze Wam miłej spokojnej niedzieli Brzuszki 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    gosia1989 napisał(a):
    Zuziaczku ostatnio wstawiałaś zdjęcia wanienki i kosmetyków i chciałabym zapytać czy kompletowałaś to sama czy to był zestaw??? I jeśli kupowałaś na allegro to poprosiłabym o link 🙂 🙂



    ja też bym prosiła 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Zuziaczek robiła zakupki u sprzedawcy r_p77,za kuriera zapłaciła 13 zł i polecała go bardzonie tylko ona 🙂udanych zakupków dziewczyny,ja też się zaopatrzę u tego Gościa,paczka podobno była następnego dnia 🙂

    Akneri:piękne zdjęcie wkleiłaś,Iris ma rację że ten nasz odmienny stan powoduje taki blask w oczach który trzeba uwieczniać na pamiątkę 🙂

    Bajko:sasja bajkowa 🙂szczerze zazdroszczę 🙂tak pozytywnie oczywiście.Urocza pamiątka zwłaszcza,że wyglądasz cudnie 🙂

    Zuziaczku:fura pierwsza klasa!!!Z tej Majeczki to będzie niezła lanserka 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    bajka1202 napisał(a):
    Akneri Super zdjecie 🙂 Fajnie ze dorwałas słoneczko zazdroszcze bo u mnie pogoda jest jesienna nic tylko w domu siedziec 😞
    Iris ja łózeczko tez bym chciała juz miec w sypialni ale postanowilismy z tym jeszcze poczekac mojego mama jest bardzo przesadna i nawet jak wczoraj przywiozlam wozek to juz mowila ze po co tak wczesniej ze jeszcze czas troche mnie to denerwuje ale trzeba sie przyzwyczaic przecierz ja nie bede biegac przed samym porodem i wszystkiego kupowac na szybkiego za to mam zamiar dzisaj sobie ubranka ukladac ktore beda zaraz po narodzinach a ktore na potem bo tyle tego mam ze pozniej nie dam rady wszystkiego naraz zrobic 🙂

    Bajko - Ja też czułam się z tym wczoraj nieswojo, wiem że to wcześnie, ale jak zobaczyłam reakcję mojego Syna to wiem, że poprostu tak będzie dla niego lepiej. Niech się oswaja z tym, jak to będzie gdy Tymek sie urodzi. Myślę, że będzie mu łatwiej, gdy te wszystkie zmiany nastepują pomału. Dlatego już teraz zrobiliśmy wszystkie niezbędne remonty, przeprowadziliśmy go do nowego pokoju itd.Pisałam o tym już wcześniej. Mimo tych wszystkich zabiegów on czasem mówi, że jak będę w domku z Tymkiem to on zostanie z nami i nie bedzie chodził do zerówki 🤢 pracujemy nad tym codziennie żeby go jak najlepiej przygotować na przyjście rodzeństwa, bo jest bardzo wrażliwym dzieckiem i nie chce potem żałować, że nic nie zrobiłam. Zazdrość pewnie i tak przyjdzie, ale mimo wszystko stajemy na głowie żeby wiedział jaki jest kochany i że nic tego nie zmieni 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...