Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dobra to 13.15 plus jeszcze 15 minutek 🙂 poczekamy
ja z chodzeniem tak sobie, bo brzuch twardnieje 🙂

to do zobaczeniaaaaaaa 😁
nie mogę się doczekać..

Koyotko.. ja po prostu jestem załamana tą mgr-ką.. nie mam sił, nie chce mi się. a książki w pudełeczku mnie straszą (mam taki wiklinowy koszt z 'rzeczami' do pracy.. wycinki gazet, ksiazki, moje zapiski na kartkach.. itd.. i co na nie spojrzę to mnie skręca..
podobnie miałam z licencjatem, ale wtedy nie bylo dodatkowego stresu w postaci porodu.
a ja musze oddac juz oprawiona i zaakceptowana prace do 15 wrzesnia.. wiec wypadałoby za 2 tyg oddac cala prace do sprawdzenia promotorowi 😞

a ja mam co innego w głowie.. co innego na głowie.
i chciałabym sie Moim nacieszyć włansie teraz jak nie ma pracy, albo ma ja sporadycznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak mi sie nudziło dziewczyny w domu ze zrobiłam mały koncik dla Julki niestety nie mamy mozliwosci w tym roku pomalowac mieszkania wiec dodałam troche koloru dla Julki w kącie gdzie bedzie stało łożeczko 🙂 Zdejcia troche nie wyrazne bo z telefonu 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/217/kubusf.jpg/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/1371/kubusf.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/27/motylkib.jpg/][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/9334/motylkib.jpg[/IMG][/URL]
Mój to mnie chyba zabije 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Minona gratuluję, aż mi się łezka zakręciła, taka kruszynka. Przesyłam dla Was moc uścisków.

Carpioo i Madziek miło was w końcu widzieć. Cieszę się że wszystko u was w porządku 🙂

Wczoraj wróciłam z Krynicy Morskiej, kurcze zapowiadali beznadzieją pogodę na weekend a całą sobotę spędzilimy na plaży. Na niebie nie było ani jednej chmurki, dobrze że wzięliśmy taki pół namiocik, więc siedziałam sobie od pasa w górę w cieniu 🙂 Było super, tylko z moją kondycją coraz gorzej, podczas spacerów to tak się nastękam, że szok, pilnuje się żeby nie chodzić jak kaczka ale coraz trudniej o pełne gracji ruchy 🙂 Przez weekend przybyło mi 1,5 kg, jednak rybka z frytkami, gofry i lody zrobiły swoje 🙂

Wieczorkiem pojechaliśmy jeszcze do naszego mieszkanka sprawdzić jak postępują prace remontowe. Już ponad połowa jest zrobiona, więc myślę że jeszcze ze 2 tygodnie pomieszkam u rodziców. Ale takiego sajgonu to nie widziałam, między innymi ściany były burzone, wszędzie pełno pyłu..strach pomyśleć o sprzątaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpioo napisał(a):
Szuwartyna, ty tez mogłabys sie brzuszkiem pochwalić 🙂 a nie tylko smaka robisz 🙂 i mówisz, że duży duży.. a tu foto jeszcze z początku ciąży..

😁


jejku znowu miałam pisać mgr, ale nie potrafię 😞 😞 🤢


jeju jeju, zamieszcze ta fotke....caly czas zapominam zgrac z telefonu :P obiecuje sie poprawic!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202
odnośnie do zdjęcia Dziękuje ;*
A a co do kącika dla Julci słodki jest nie bój się twój cię nie zabije ;p
Anetko
miło słyszeć że wycieczka się udała u mnie niestety padało cały weekend i dzisiaj też się na to zanosi 🤢
Trzymam kciuki dziewczynki za udane spotkanko 😉

A co do porodu to został mi miesiąc , 3 tyg i 3 dni ;D

natalia7986
daj znać koniecznie jak wrócisz od lekarza co i jak z dzidzią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja jaki myk mialam z waga,caly czas sie zastanawiam czy te realne,hehe
przed wyjazdem we wtorek wlazałam na wage i mialam 55kg (to byl wtorek) a 6 dni pozniej w poniedzialek bylam u lekarza juz w polsce i wchodze na wage a tam 60kg czy to mozliwe 😮 😮 😮 5 kg w 6 dni 😮
teraz po prawie misiacu mam dalej 60 kg 😉
dlatego juz nie wchodze na wage,mam to w dupie 😜 mysle,ze wygladam nie najgorzej a Dawidek wkoncu rosnie 😆

Minona trzymajcie sie cieplutko 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EDYTAK ale sliczny Brzunio!!! naprawde sluży ci ta ciąża, nie jestes już takis zczupaczek a ładnie wyglądająca Kobieta.. taka zaokrąglona- tam gdzie trzeba! Buzia sliczna !

Madziek- j
a w tydzień 4 kg przytyłam.. wiec teraz sie pilnuje, bo jak tak dalej pojdzie to ze 20 kg przytyje w ciazg tej ciąży!!
ja w ogole nie wiem jak to jest mozliwe te 14 kg co juz mam!!
jak sobie wyobraze 14 paczek cukru to az mnie skręca..

jak na poczatku ciazy ktos mi mowil ze 20 kg spokojnie przytyje, to krecuilam głową z niedowiweżaniem i politowaniem.. 😮 a tu juz 14 kg 😁
🤢 jak tego sie pozbyc? w zdrowy sposób?
pocieszam sie tym ze pewnie 7 kg na porodówce zostawie 🤔.. z czego te 3.5 kg 🤪 bede tuliła w ramionach 🙂 😆
ohh zeby to juz był pażdziernik!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka super brzuszek 🙂
Bajka jakby Twój mógłby Cie zabic za coś tak fajnego 🙂 Ja też myślę o tym, by tak ozdobic pokój
Anetka ja też już przy chodzeniu stękam i jest mi trochę przykro, że już nie mogę rozkoszowac się tak spacerami..

Wróciłam od lekarza. Mała waży 1260g. Spytałam się o to,że jak na ten miesiąc mam za mały brzuch i zaczął kalkulowac i liczyc i wychodzi mu 31tydz. Stwierdzil, że to osobista sprawa i każdy przybiera inaczej. Pytałam go też, że biorąc pod uwagę wagę dziecka to powinnam miec termin ma później a on na to, że tak się na to nie patrzy, bo rodzą się dzieci 2500g a sprzet jest przygotowany na obliczenie wagi dziecka 3500g. Powiedział mi ,że to raczej nie będzie duże dziecko.
Jest jedna sprawa, po której myślałam ,że się porycze normalnie. otóż jeszcze rok temu moja kumpela rodząc na raszei miała położna (opłaconą) a teraz szpital wprowadził zakaz i mogą byc tylko te położne, co są na dyżurze. Co za dziady siedzą tam w tym zarządzie, kobietom pod górkę robic..teraz już szpitala i lekarza zmieniac nie będe, bo to nie ma sensu.
a i lekarz powiedzial, że już od 35tyg można się szykowac do porodu, tak więc torbę na ten okres powinno się już miec spakowana 🙂aż strach mnie ogarnia jak pomyślę, że to wypadałoby za 1mc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
EDYTAK ale sliczny Brzunio!!! naprawde sluży ci ta ciąża, nie jestes już takis zczupaczek a ładnie wyglądająca Kobieta.. taka zaokrąglona- tam gdzie trzeba! Buzia sliczna !

Madziek- j
a w tydzień 4 kg przytyłam.. wiec teraz sie pilnuje, bo jak tak dalej pojdzie to ze 20 kg przytyje w ciazg tej ciąży!!
ja w ogole nie wiem jak to jest mozliwe te 14 kg co juz mam!!
jak sobie wyobraze 14 paczek cukru to az mnie skręca..

jak na poczatku ciazy ktos mi mowil ze 20 kg spokojnie przytyje, to krecuilam głową z niedowiweżaniem i politowaniem.. 😮 a tu juz 14 kg 😁
🤢 jak tego sie pozbyc? w zdrowy sposób?
pocieszam sie tym ze pewnie 7 kg na porodówce zostawie 🤔.. z czego te 3.5 kg 🤪 bede tuliła w ramionach 🙂 😆
ohh zeby to juz był pażdziernik!


Kochana, ja już 8,7kg do przodu a mała ma 1260. a do tego lekarz jak przyszłam to mi się pyta, czy to początek ciąży. a jak się go zapytałam gdzie ta reszta to nie potrafil mi odpowiedziec..ale uwaga, powoli nie zaczynam widziec swojej małej, zwłaszcza wieczorami (mam takie wrażenie, że wieczorem brzuch jest większy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje dziewczynki ;*
Co do torby to ja zacznę jeszcze raz wszystko prać i szykować się powoli bo mi już 32 tydz. stuknął aaa cieszę się że to już tak mało czasu zostało 🤪
ja od początku 15 kilo na plusie ale w moim przypadku się przydały te kilogramy a ile jeszcze do końca zobaczymy 😉
Kokosanko widzisz wszyscy ci mówili że nie masz czym się przejmować że brzusio masz malutki 😉
Super że niunia ślicznie rośnie zobaczysz jeszcze do końca dojdzie jej troszku ciałka nie martw się waga 1260 g to i tak ładna niunia 😉

a ja dzisiaj cosik takiego przez przypadek wynalazłam i poczytałam przy okazji to szoku dostałam 😮
http://praca.wp.pl/title,Niech-prze-niech-oddycha-niech-nie-fika-ta-noga,wid,13663191,wiadomosc.html?ticaid=1cce8&_ticrsn=5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosanko na pewno podkady poporodowe, ze 3 piżamki się przydadzą, klapki pod prysznic, szlafrok i oczywiście kosmetyki. Też ubrania na wyjście ze szpitala 🙂
Zawsze będzie też przecież ktoś kto w razie potrzeby dowiezie jak czegoś będzie brakowało 🙂
no i oczywiście rzeczy dla Maluszka to podstawa 😁

Jak ja już nie mogę się doczekać października 🙂 a termin mam na 20 ... więc jeszcze daleko... Ale z drugiej strony tak blisko..;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Kokosanko na pewno podkady poporodowe, ze 3 piżamki się przydadzą, klapki pod prysznic, szlafrok i oczywiście kosmetyki.
Zawsze będzie też przecież ktoś kto w razie potrzeby dowiezie jak czegoś będzie brakowało 🙂
no i oczywiście rzeczy dla Maluszka to podstawa 😁


czyli mimo wszystko brac jednak koszule do karmienia? Wiem ,że w szpitalu mają swoje i teraz pytanie, czy brac i zabrudzac mlekiem swoją, czy szpitalną 🙂
Akneri bardzo dziękuję za radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dają piżamki na cały okres pobytu w szpitalu to warto skorzystać.
Tu gdzie ja rodzę, dają koszulę tylko do porodu i później przebiera się w swoją.
Tak samo ubierają Maluszka w ubranka szpitalne, później przebierasz i zwracasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pakowanie torby mnie też przeraża.....
Jutro na szkole mamy temat co pakować do szpitala, więc po spotkaniu zaczną się zakupy 🙂 🙂
Kokosanko jak coś to nie założysz swojej jak ci będzie szkoda i już (chodzi mi o koszulę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co do pakowania to mam ale dla dziecka już wszystko do szpitala to co mi jest potrzebne gorzej ze mną nie mam nic też trzeba się za to zabrać bo nie znasz dnia ani godziny a może zdarzyć się że trza lecieć do szpitala i był by psikus ;D

madziek
Śliczny brzusio 😉 a zawartość jaka... ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...