Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Carpioo cieszę się, że pomogłam 😆 I nic się nie martw dasz se radę 😜 jak my wszystkie 🙂
Fakt Niuśka rośnie jak szalona wczoraj byłyśmy u pani doktor i się okazało, że waży już 2600g 😲 🙂 W dwa tygodnie przytyła równe pół kilo 😁 Mój mały pączuś już się tak upasł,że jest problem z wiązaniem czapy na szyi, bo szyi już prawie nie ma 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wasze zdjęcie Minono jest super!!! 🙂
Malutka wygląda uroczo i Ty również 🙂
Ja z Emilką malutką mam jedno zdjęcie z pierwszej kąpieli, na którym krzyczy w niebogłosy hehe 😉 ('pozwoliłam' przy kąpieli być teściowej i przez to się bardzo zestresowałam i pewnie przez to tak było...) później z dnia na dzień było lepiej... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulację dla Edytki, spisałaś się na medal ! 🙂


Ja poszłam za ciosem bólowym i aktywnie starałam się spędzić dzisiejszy dzionek 🙂
Chłopcy skończyli ocieplać blok od strony balkonu, rusztowanie zabrali, więc ja hyc na drabinkę i wypucowałam okna, powiesiłam firanki....odkurzyłam, zmyła panele...
chwilka przerwy na kawkę 3 w 1...
i wzięłam się za malowanie futryny (farba wodna-więc nie smierdziała), bo mojego od tygodnia proszę i doprosić się nie mogę, więc rach ciach i pomalowana...
No i mam cały czas te bóle,jak na miesiączkę, więc mam nadzieję,że się ruszy 🙂
A zaraz jadę jeszcze na imieniny mamy mojego, więc troszkę mnie w aucie wytrzęsie... 😉
Naprawdę chcę,żeby już się zaczęło...bo nocki mam fatalne....jak większość z Was.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki chyba zacznę niedługo rodzic bo dostałam strasznego powera dzisiaj i cała chałupę bym przewróciła do góry nogami 😉 Miałam umyc okna ale poczekam aż moja mamusia przyjedzie i zrobi to za mnie..
Prawie do końca się dzisiaj spakowałam brakuje mi tylko kapciuszków i kosmetyków ale to chyba zdarze sobie dopakowac. Powiedzcie mi co spakowałyście dla maluszków? Chodzi mi o te mamusie u których w szpitalu dają wszystko. U mnie podobno wszystko dają , nawet pampersy ale to jest dla mnie tak trudne do uwierzenia , ze w dzisiejszych czasach dostaje sie cos za darmo, ze zaczelam watpic i nie wiem co spakowac? I jak to jest ze smoczkiem? mam go zabrać w oryginalnym opakowaniu czy może wygotować go?
troche odpoczelam , ide umyc podlogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko...w moim też niby dają wszystko, ale ja biorę : paczkę pampersów, z 3 pieluchy tetrowe i flanelowe, oliwkę, smoczek -wygotowany, aha i chusteczki nawilzane. No i oczywiście ciuszki na wyjście ze szpitala, bo wtedy, to już chyba trzeba Malucha przebrac w swoje. I tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalko, smoczusia bym wygotowała. Wzięłabym na wszelki wypadek z 20 pampersów (na dobę liczy się około 8 pampersów-zmieniając średnio co 3 godziny-tak u mnie zalecali)i chusteczki nawilżone. Dowiedziałabym się czy na pewno ubranka dają na cały pobyt, czy tylko po porodzie ubierają.. Bo też jakoś mi się nie chce wierzyć, że wszystko dają 😉 Wzięłabym jeszcze swój kocyk albo rożek 😉 Sama nie wiem co jeszcze..No i ciuszki na wyjście oczywiście 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):

Chłopcy skończyli ocieplać blok od strony balkonu, rusztowanie zabrali, więc ja hyc na drabinkę i wypucowałam okna, powiesiłam firanki....odkurzyłam, zmyła panele...
chwilka przerwy na kawkę 3 w 1...
i wzięłam się za malowanie futryny (farba wodna-więc nie smierdziała), bo mojego od tygodnia proszę i doprosić się nie mogę, więc rach ciach i pomalowana...


Tak to z facetami bywa, ze im sie wydaje że to \'coś\' to tyyyyyyle roboty, a baba da sobie radę ze wszystkim, jeszcze obiad zrobi, posprząta po robocie 🙂 i na czysto wszystko zostawi 🙂 i nie trzeba po jej robocie sprzatać i łapac się za głowę jaki to bałagan 😁

NATALIO..
Kurde a ja muszę WSZYSTKO DO SZPITALA ZABRAĆ! nawet pieluszkę do wytarcia Małej z krwi przy porodzie 🙂
zazdroszczę Wam 🙂
ja to mam takie pakunek ze sobą że heeej

a co zabierają Mamuśki ktore także muszą zabrać wszystko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spakowałam kilka ciuszków, w razie co mąż dowiezie, tak jak ciuszki na wyjście. Oliwkę też wzięłam i pampersy, najwyżej wrócę z tym z powrotem do domku 😉 Mam jakieś dziwne przeczucie , że ta doniosła chwila nastąpi lada dzień. Mogę iść rodzić od poniedziałku , wcześniej mi nie pasuje. Jutro idę na imieniny i zamierzam się objeść za wszystkie czasy , później nie wiadomo kiedy pozwolę sobie na takie coś, a niedzielę chcę spedzić z mężusiem. Więc w poniedziałek będę wypoczęta , zwarta( albo rozwarta 🙃 )i gotowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piszecie o oliwce, więc jeśli mogę coś poradzić to kupcie lepiej balsam do ciałka lub mleczko. Ja używałam oliwki tylko dwa dni, bo rozprowadza się koszmarnie i wogóle nie wchłania, więc efekt marny. Kupiłam za to mleczko nawilżające nivea baby i jest super 🙂 Osobiście nigdy już nie użyję oliwki, nawet położna mi mówiła, że teraz oliwki są do d.. No ale decyzja należy do Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam oliwkę.. zobaczę jak sie sprawdzi, ale mała na szczęście HIPP.. i do tego emulsja HIPP do kąpieli.. rozsądna cena- ok. 20 zł a nie jak za te olinoum czy cos tam za 70-85 zł! 😮
mam nadzieję, że Jagósia nie będzie miała żadnych uczuleń tak jak jej rodzice 🥴

a ja mam jeszcze jedno pytanie- czy kapać w łazience czy w pokoju?
bo ja nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja tylko na chwilę...

Edytko Skarbie GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo się ciesze że u Was już po wszystkim! Odpoczywaj Kochana i wracajcie do nas z wrażeniami 🙂

A ja przeżyłam dwa potężne skurcze 😞 Poszłam się położyć, wpadła mnie siostra i jak wstałyśmy zrobić kawę (leżała ze mną) poczułam ból nie do opisania... Stałam w kuchni, trzymałam się blatu i myślałam, że zwariuję... Jezu jak się przestraszyłam! jeden jakby wchodził w drugi, czułam je bardzo nisko, taki rozdzierający ból 😞 Do tego brzuch cały napięty i twardy. MASAKRA. Szybko wciągnęłam dwie ostatnie no spy, zadzwoniłam do męża żeby kupił mi kolejne opakowanie jak będzie wracał do domu i do bratowej zapytać czy ona tak odczuwała przepowiadające czy co się ze mną dzieje... ona miała przepowiadające ale nie bolesne, fuck! No to ja mam chyba kurde te bolesne... nie wiem co o tym myśleć. Potem przeszło jak ręką odjął! Kosmos!

Teraz już sa ze mną chłopaki, skurczów wszelakich brak i ALLELUJA! Jakby co pojadę do szpitala na KTG ale mam nadzieję, ze już dzisiaj nie wrócą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje Edytko z całego serca
Minonko Twoja Alicja wcale nie jest taka malutka 🙂
MInonko napisz prosze dokładnie czym kąpiesz malutką i potem po kąpieli czym smarujesz.
Wszystko już prawie mam oprócz czegoś do kąpieli i pielęgnacji. Chciałam kupić Oilatum, ale wolałabym najpierw zacząć od czegoś normalnego dla niemowlat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...