Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak dokładnie te i jestem bardzo zadowolona. Używam ich od początku tzn. od kiedy Ala wyszła ze szpitala. Miała wtedy ponad miesiąc, ale skórę ma bardzo delikatną a mimo to nie zaszkodziły jej, więc myślę, że Waszym maluszkom też nie zaszkodzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do kąpieli mam Emolium, poszłam za radą Agi33, mam nadzieję, że Mała będzie to dobrze tolerować, oraz mydełko NIVEA w kostce, Biały Jeleń w płynie i w kostce też; krem do buźki mam NIVEA na każdą pogodę, a do ciałka chyba jakąś różową oliwkę NIVEA albo Bambino, kurka, nie chce mi się torby rozpakowywać, bo upchana po brzegi... nie pamiętam dokładnie... Ale na pewno nie J&J.

Iris napisał(a):

A ja przeżyłam dwa potężne skurcze 😞 Poszłam się położyć, wpadła mnie siostra i jak wstałyśmy zrobić kawę (leżała ze mną) poczułam ból nie do opisania... Stałam w kuchni, trzymałam się blatu i myślałam, że zwariuję...

Iris, to straszne !!! Miejmy nadzieję, że się nie powtórzy !!!


a co zabierają Mamuśki ktore także muszą zabrać wszystko?

No zabieramy wszystko 🙂
DVD, TV, mp3, książki, laptopa, telefon, soki, jedzenie suche, wodę, banany, fretkę (to moja maskotka, z którą zawsze śpię 😉 ), jakiś kubek, sztućce, talerzyk, nie wiem, czy to się przyda ale mam zamiar wziąć.
No i Linomag, pieluchy, ubrania, wkładki laktacyjne, osłonki na piersi, stanik do karmienia (którego jeszcze nie mam, bo nie wiem, jaki będę miała rozmiar i czy mleko będzie), kapcie, ręczniki, kocyki i milion innych rzeczy.
Ja na razie mam spakowane 3 wielkie torby, Mój jest przerażony, ale co ja poradzę... trochę tego, trochę tego i się nazbierało 😲

malena10 napisał(a):
Natalko...w moim też niby dają wszystko, ale ja biorę : paczkę pampersów, z 3 pieluchy tetrowe i flanelowe, oliwkę, smoczek -wygotowany, aha i chusteczki nawilzane. No i oczywiście ciuszki na wyjście ze szpitala, bo wtedy, to już chyba trzeba Malucha przebrac w swoje. I tyle...

a jakie smoczki macie kupione ?
Bo ja nie wiem, jakie kupić. Butelki mam AVENT, a teraz myślę nad smoczkami...

Edytko, gratulacje !!! 🤪
Oby Bartuś zdrowo rósł !!! 😆


bachap napisał(a):

7. nareszcie 7 i Potwór pójdzie w końcu do roboty (dawno się tak nie ucieszyłam na dźwięk budzika) wstałam na siku a potem spałam jak zabita do 12
a po tej cudownej nocy czuję się jak Adamek po walce z Kliczką do tego mnie ciąfgle mdli i mam biegunkę a jedyne na co mam ochotę to woda z lodem

oj Bacha, chyba będziesz następna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam kosmetyki NIVEA 🙂 Też od początku ich używałam i Emilka dobrze je akceptuje do teraz 🙂
Ogólnie dzieciaczki mogą na początku mieć przesuszoną skórkę - Emilka miała taką schodzącą skórkę szczególnie na stópkach, ale szybko to minęło- po prostu skórka musiała się złuszczyć.
Smoczusia też mam Tommie Tippe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko- Gratuluję. Czekamy na fotki jak już lepiej się poczujesz.

Kokosanka napisał(a):

Anetka84 też coś na dniach powinna rodzic..



Kokosanko
oby twoje słowa okazały się prorocze, chciałabym już mieć to za sobą i tulić Kajke. Ale mój przed chwilą otworzył piwo 🥴 Mówi, że tak na niego patrzyło, że nie mógł się powstrzymać i że przecież jeszcze nic się nie dzieje ehhh tylko cisnienie mi podniósł, w razie czego powiem, żeby wyprowadzili tego Pana 😉

Carpioo- kącik Jagódkowy bardzo przytulny. Dziś w końcu pościeliłam łóżeczko dla małej, może to zachęci Kaję do wyjścia 🙂

Aga33- nie dziwię się, że już ciężko Ci wyjść z domu. Ja idąc do sklepu za rogiem szuram nogami i stękam a mając dwójkę chyba na czworaka bym chodziła. Dzielna z Ciebie kobieta 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W gazecie Dziecko jest artykuł : Najlepsze dla dziecdka-wasz wybór i tam w kosmetych dla dziecka 1 miejce zajęły Nivea Baby właśnie. Co do pieluch to pampersy wózki xlandery, foteliki maxicosi cabrio, akcesoria avent a następnie tommee tippee, żwyność HIPP, buty Bartek, Ubranka H&M a następnie cherokee. Tak warto wiedzieć chyba 🙂 Ale zastanawiam się czy nie są to artykuły sponsorowane ale uznajmy że to prawda wszystko.
Zuziaczek na 2 dni masz 3 torby? Ja sie spakowałam w jedną wielką 🙂 stwierdziłam że jak czegoś nie wezmę to mi mąż dowiezie. A wziełam tak: ręczniki, szlafrok, koszule, klapki, jedzenie i wodę, i ciuszki pieluchy dla dziecka, chusteczki i takie tam pierdoły 🙂. Kosmetyki będę pakować jak się zacznie bo używam cały czas a stwiedziłam że nie będę specjalnie kupować. Wydaje mi się że na więcej nie ma sensu się nastawiać. A po co ci DVD i tv? To był pewnie żart którego nie zajarzyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj potrafią, potrafią Akneri 😉

Zuziaczek napisał(a):

a co zabierają Mamuśki ktore także muszą zabrać wszystko?

Ja na razie mam spakowane 3 wielkie torby, Mój jest przerażony, ale co ja poradzę... trochę tego, trochę tego i się nazbierało 😲

a jakie smoczki macie kupione ?
Bo ja nie wiem, jakie kupić. Butelki mam AVENT, a teraz myślę nad smoczkami...


Zuziaczku ty na serio z tymi 3 torbami ? Ja upchałam rzeczy do małej walizki i biorę jeszcze małą torbę ale zastanawiam się czy nie przepakować wszystkiego do dużej walizy, bo tez muszę mieć ze sobą prawie wszystko a jeszcze dużo rzeczy niespakowane.

Ja mam smoczki Tommee Tippee. Są cieniutkie, więc może nie zaszkodzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
[quote

Kokosanko oby twoje słowa okazały się prorocze, chciałabym już mieć to za sobą i tulić Kajke. Ale mój przed chwilą otworzył piwo 🥴 Mówi, że tak na niego patrzyło, że nie mógł się powstrzymać i że przecież jeszcze nic się nie dzieje ehhh tylko cisnienie mi podniósł, w razie czego powiem, żeby wyprowadzili tego Pana 😉

Anetka, my dzisiaj mamy gościu i mój też będzie pił, ale że ja nie miałam kompletnie żadnch skurczy to pewnie dzisiaj rodzic nie będę..

a i stwierdziłam, że zobaczę jak się będę czuc do poniedziałku i jak mi mdłości miną (po wczorajszej wizycie chyba stres przed szpitalem spowodował, że jak ręką odjął) i pozostanie tylko cierpnięcie reki to zadzwonie do gina i zapytam, czy mam się mimo to stawic w szpitalu czy nie, bo tak szczerze to z jakiegoś bólu nie umieram i szkoda mi jakoś dni...z drugiej strony też chciałabym to miec już za sobą..Nie mam tylko kanapy do dziecięcego i rolet, ale to rzeczy najmniej priorytetowe...
jednak sądzę, że będę pierwszą, która przenosi i urodzi po terminie..bo tu wszystkie przed terminem rodzą a ja po terminie, ale co tam, przynajmniej będzie dłuższy macierzyński 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris troche mnie tym uspokoilas 😉ja bym bardzo chciala karmic piersia,nawet pisalam ze dzis w nocy mialam sen jak karmilam malego 😉
Poza tym kochana odpoczywaj,bo my mamy rodzic po 20 pazdziernika a teraz to troche za wczesnie.dobrze,ze te skurcze minely i oby nie wrociły.
Carpioo jakos damy rade 😉co do sexu to ja tez chce ale moj ma obawy.za dwa tygodnie jak przyjedzie to mam nadzieje,ze rzuci sie na mnie pobzyczymy sie co i mlody sie wczesniej urodzi 😉
Kacik sliczny 😉i jaki fajny domek ma Mery 😉
Marzenko no to czarujemy na poniedziałek 🙂
Aga wytrwalas juz tak dlugo to do wtorku jeszcze dasz rade 🙂ja chyle nisko czola przed Toba bo mi sie juz robi malo wygodnie a co dopiero kochana TY masz powiedziec.Sciskam mocno i chetnie bym oodala choc cos mojej enrgii zeby Ci tylko lzej było 😉
Co do aktywnosci maluchow to moze one sie juz szykuja do porodu.podobno przed porodem sie wyciszaja,przynajmniej tak mowila u mnie polozna.
Mimona alez Alunia jest cudowna 🙂co do karmienia to przeciez staralas sie jak moglas,los zdecydował,wiec w zaden sposob nie mozesz sie o nic obwiniac.teraz przynajmniej Twoj sie moze wykazac wstawajac do malej w nocy 😉zycze Wam wszsytkiego dobrego,duzo zdrowka 😉
Edytko grtulacje 😆 😆 😆
Bacha trzymaj sie jakos 😉z tym chrapaniem to przerabane 😉mnie o 6 rano obudzil moj pies jak chrapal,to dopiero porazka 😉
Zuziaczku ja tez mam butelki z aventu i smoczki tez kupilam z tej firmy.
U mnie w szpitalu tez wszystko daja,wiec zabiore moze tylko ubranka na wyjscie,albo nawet nie tylko pokaze mojemu co ma potem przywiez 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, ja Emilkę urodziłam 4dni po terminie...
Do terminu ciężko było mi dotrwać, a później jakoś lżej się czekało....
Najbardziej wkurzały mnie życzliwe pytania- jeszcze nie urodziłaś...? i codziennie smsy i telefony z pytaniem czy maluszek już na świecie...
Domyślam się, że to wszystko było z troski, ale nic nie poradzę na to, że wkurzało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Adaś Krzyś buszuje bardzo w brzuszku, ale też równie często zastyga w bezruchu 🙂
Jednak kiedy tylko intensywniej pomyślę, że coś długo nie daje o sobie znać to zaraz zaczyna podskakiwać 🙂
Często czuję tak jakby główką chciał już przywitać świat, tak mi ugniata wszystko tam na dole..., ale widać po prostu szykuje się powoli na tą 'wielką akcję' zwaną porodem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko ja Ci powiem historie z piwem jaka miala siostra mojego..... 😉
tzn byla sobota jak na zlosc nikogo w domu poza mezem ktory stwierdzil ze ladna pogoda i tak fajnie i otworzył sobie piwko 😉do porodu miala jeszcze dwa tygodnie i nic nie zapowiadalo zeby mialo byc cos wczesniej 😉a tu nagle,kiedy jej maz zaczyna drugie piwko jej odeszly wody i sama musiala sie zawisc do szpitala,bo nie mialby kto jechac 🙂
dobrze,ze do szpitala mamy 4 km to jeszcze nie tragedia,no ale ktora kobieta ja zaczyna sie porod mysli jeszcze jak tu samochod prowadzic,hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój z tym piwem, to widzę czytając Was,że jakiś mało odpowiedzialny 😞 Bo jak zaczyna pić "rzekomo na zakwasy", to jak mu mówię, nie pij, bo w każdej chwili możesz musieć mnie wieź do szpitala", to mój na to,że po jednym piwie bez problemu mnie zawiezie....ja takie oczy...i cisza, bo co tu odpowiedziec ?? szpital mam za dwoma blokami, wiec predzej sama polece, niż wsiade z nim po piwie..!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
u mnie maly tez bardzo ruchliwy 😉dupcia tak mi dociska moj zoladek,ze mnie taka zgaga meczy jak nigdy w zyciu 😉
Dziewczyny a czy Wy tez macie teraz takie uczucie pragnienia jak po kacu???bo mnie tak suszy,ze masakra 😮


U mnie też młoda się rusza ale coraz to łagodniej, To rączką poruszy, to nóżką, to pupcie wypchnie, ale czasami tak się napręży, że aż zawyję z bólu. Co do zgagi to nie mam ale za to mam pragnienie okropniaste. Caly czas wodę z cytrynką musze mieć przy sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Madziek dzięki za historyjkę z życia wziętą. Właśnie opowiedziałam ją mojemu i tylko oczami przewrócił... ale na drugie piwo już ma szlaban.

A z tym macierzyńskim Kokosanko to rzeczywiście-pod tym względem lepiej jeszcze nie rodzic 😉

Do jutra brzuszki- idę obejrzeć jakiś film 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...