Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej ciotki my dziś lekarza od samego rana bo w nocy małą tak wyginało,że masakra i znów kupy brak 😮 Powiedziała,że takie zastoje to normalne i dał nam jeszcze taki przyrząd na wzdęcia nazywa się kateter rektalny i ściśle mówiąc jest to "trąbka do pierdzenia" 🤢 ale jak jej to zaaplikowaliśmy to walnęła kupkę małą bo małą ale zawsze coś.Zobaczymy co dalej bo pręży się nadal aż jest cała czerwona ale przynajmniej jestem spokojniejsza,że nic jej nie jest.
Mdoundi odnośnie karmienia piersią pisałaś,że mała je 10 minut później zasypia i znów się budzi po godzinie moja robiła identycznie i taka starsza położna w szpitalu kazała mi nie dopuszczać do zaśnięcia w trakcie karmienia tylko wybudzanie czyli gilganie pod brodą machanie rączkami i jaki tylko sposób znajdziesz,żeby dotrwać choć 17 minut i więcej i ja tak zaczęłam robić i robię do tej pory bo wcześniej to jej mogłam cycem po twarzy jeździć i nic dalej spała i jeszcze zanim podam cyca to ściągam 10 ml pierwsze i wtedy mała dostaje tylko to treściwe mleko i w końcu zaczęła mocno przybierać na wadze więc sposób się sprawdza może i Ty spróbuj 🙂
Bajeczko cieszę się,że Twoja Juleczka już po drugiej stronie ,jak widzisz każda ma jakieś problemy mniejsze lub większe po urodzeniu ja też tydzień leżałam w szpitalu i myślałam,że kota tam dostanę takie to było straszne ale powoli damy radę spójrz na Mdoundi.
Przesyłam wam buziaczki kochane cioteczki nawe nie mam czasu dokończyć opis porodu a czas tak leci Kaja ma już 2 tyg. a mi się wydaje,że to było wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Iris napisał(a):

Zaczynam się stresować razem z Tobą... Niezły ten lekarz że na zamówienie naturalny poród wywołuje. A rozmawiałaś z nim jak to ma wyglądać ?

tiaaa, "Pani się wszystkiego dowie w swoim czasie, proszę się nie denerwować, nie ma czym 🙂 "
😮
i h..j ... tyle się dowiedziałam. Dlatego się martwię, bo powinien mi wszystko opowiedzieć, jak to będzie wyglądało, a nie na dzikusa ... kazał się nie martwić i pa pa !
🤢


No mógł Ci cokolwiek powiedzieć, byś wiedziała na co się szykować. Kurde dziwny jakiś... A poza tym nie wywoła porodu w 10 mi tylko pewnie to będzie trwało zanim nadejdą skurcze, zrobi się rozwarcie itd. więc Kochana nie nastawiaj się może lepiej na to, że urodzisz 14-go popołudniu, bo wątpię żeby tak było... Kurde nie wiem czy to dobry pomysł z takim wywoływaniem. Tak to w domu masz te skurcze a tak to cała akcja w szpitalu ile by nie trwała... No ale z drugiej strony jak juz tam wejdziesz to masz pewność że wyjdziesz z Mają, czy na drugi dzień czy za dwa dni urodzicie i będzie po wszystkim. Twój M. będzie z Wami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do witamin przez pierwsze 7 dni podaje się samą witaminę D a od ósmej doby D+K obie są w kapsułkach do wyciśnięcia do buźki a dla mamusi kapsułki z kwasami omega koniecznie.U nas te pierwsze wit dają w szpitalu polecam firmę Pregnamed mają wszystkie wyżej wymienione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia napisał(a):

robi jakiś masaż szyjki macicy. Jak nie ma w ogóle rozwarcia to robi go ze dwa razy dzień po dniu, a jak jest rozwarcie to jeden raz ponoć wystarczy i porod zaczyna sie do kilkunastu godzin po masażu. Podobno nie jest to zbyt przyjemne, coś takiego jakby badanie niedekilatnego lekarza, ale dam rade i zamierzam skorzystać.

aha, czyli prawie już wiem, co mnie spotka 😉 dzięki. Jak coś to ucieknę stamtąd !

😉
carpioo napisał(a):
dobra to ja po terminie sobie wypije rycynę 🙂
a teraz kochane.. najprzystojniejszy gej na świecie wg mnie http://www.youtube.com/watch?v=39YUXIKrOFk

eee tam, w ostatnich sekundach drugi jest jeszcze lepszy:
🤪 jak Vin Diesel, którego uwielbiam pod każdą postacią 😘

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/76496074.jpg/][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/4535/76496074.jpg[/IMG][/URL]

bajka1202 napisał(a):
Hej dziewczyny dalam rade na chwile wejsc... Ale niestety co chwile cos nie tak... 😞

biedna Bajeczko, trzymaj się jakoś, nie wiem, jak Cię pocieszyć, strasznie mi smutno, że tak cierpisz. 😞 Miejmy nadzieję, że po antybiotykach już wszystko przejdzie i że będzie już tylko lepiej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam napisac newsa od Bajki a widze, że już sama informację przekazała..Bidulka nasza. Niektóre przechodzą poród i połóg bez niczego a niektóre się męczą jak ona i Mdoundi..
ja chciałabym zapisywac wszystkie cenne informacje dotyczące karmienia etc od Was, ale kurde jestem leń i nic nie zapisuje a potem mi to z głowy wyleci..najwyżej będę się pytac na bieżąco..

a gdzie Akneri? czyżby już Adaś Krzyś był pośród nas? 🙂

też słyszałam, że ten masaż szyjki nie jest rewelacyjny. Ten lekarz Zuziaczka faktycznie jakiś dziwny. Mój by się za Chiny ludowe nie zgodził wywołac porodu przed terminem, ale może gdzieś wyjeżdża albo ma w planach inne pacjentki, że już jutro chce się zając Zuziaczkiem..

wrzuciłam fotkę sprzed chwili. mój brzuch ani cm nie opadł zaraza jedna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak na prawde to nie wiem czy ten masaż jest "legalny", ale moja kumpela miała dwa i powiedziała że nie jest to jakieś bardzo bolesne. Jutro sie dowiem, czy mi gin to zaproponuje. Być może juz sie tam coś skraca i rozwiera. Normalnie mam ochote sama sprawdzić, ale boje sie tam troche już na tym etapie palce wciskać, bo wiecie jak to jest... lekarz sterylnie w rękawiczkach a ja hmmmm nie za bardzo, choćbym nie wiem jak dłonie wyszorowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bajeczko przytulam mocno Cię i życzę dużo zdrówka

Iris ja po tych doświadczeniach to chyba się bardziej boje 😉 a co do tego biednego głupiego dziecka to współczuję najbardziej Jej dziecku...

Carpioo ten numer jest zajebisty hehe ale dawno tego nie słyszałam i ten teledysk na poziomie 😉 pamiętam jak ich plakaty były w popcornie 😁 jeszcze z tamtych czasów kojarzy mi się ten zespół http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc&feature=fvwrel hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):

Carpioo ten numer jest zajebisty hehe ale dawno tego nie słyszałam i ten teledysk na poziomie 😉 pamiętam jak ich plakaty były w popcornie 😁 jeszcze z tamtych czasów kojarzy mi się ten zespół http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc&feature=fvwrel hehe[/quote
Baśka gdzieś Ty wygrzebała ten kawałek 🤪 matko ja już zapomniałam czego się słuchało kiedyś i właśnie uświadomiłam sobie jaki ze mnie dinozaur 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko Ty masz brzuszek normalnie jak ja w 4 m-cu 🤪 🤪 🤪 🙂
Atagusia oby Cię nic nie bolało w trakcie tego masażu, ja to jestem mało wytrzymała na ból "tam" ale jeśli to nie jest takie straszne.... 🙂 ja bym się chyba jednak też nie zbadała sama 🙂
Bachap masz rację żal tego dziecka... ale głupota nie boli jak to mówią 😉 Ja już jestem zmęczona moimi własnymi myślami na temat mojego rodzenia. Nic innego tylko ciągle przewijają mi się myśli w głowie a to o szpitalu, a to o połogu, o karmieniu, przewijaniu... trochę jestem już zmęczona. Dobrze że tylko tydzień został..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
bachap napisał(a):

Carpioo ten numer jest zajebisty hehe ale dawno tego nie słyszałam i ten teledysk na poziomie 😉 pamiętam jak ich plakaty były w popcornie 😁 jeszcze z tamtych czasów kojarzy mi się ten zespół http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc&feature=fvwrel hehe[/quote
Baśka gdzieś Ty wygrzebała ten kawałek 🤪 matko ja już zapomniałam czego się słuchało kiedyś i właśnie uświadomiłam sobie jaki ze mnie dinozaur 😮


jaki dinozaur! ja pamiętam jak za młodych czasów słuchałam Backstreet Boys to moja mama tej muzyki nie mogła zniesc a ja się dziwiłam, że to z niej taki dinozaur i że się na muzyce nie zna, ale teraz sama po tylu latach jak słyszę naszą nowoczesną muzykę to sama uszy zatykam, bo nie da się tego słuchac..tak więc już sobie wyobrażam jakiej moja córka będzie muzyki słuchac to uszy mi będą wiednąc..Proszę tylko by to nie było nic pokorju Black Sabbath czy AC/DC bo umrę 🙂
moja siostra kochała sie w New Kids On the Block 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia napisał(a):
tak na prawde to nie wiem czy ten masaż jest "legalny",

no nie do końca...
gdzies o tym czytałam, ze czasem lekarze to praktykują, ale po cichutku..

Kokosanka napisał(a):

a gdzie Akneri? czyżby już Adaś Krzyś był pośród nas? 🙂

też słyszałam, że ten masaż szyjki nie jest rewelacyjny. Ten lekarz Zuziaczka faktycznie jakiś dziwny. Mój by się za Chiny ludowe nie zgodził wywołac porodu przed terminem, ale może gdzieś wyjeżdża albo ma w planach inne pacjentki, że już jutro chce się zając Zuziaczkiem..


no właśnie, gdzie Akneri ?!

A mój lekarz na ostatniej wizycie powiedział, że jak nie na tym dyżurze to w przyszły piątek, bo on ma co piątek dyżur w szpitalu.
A tak to cały tydzień prywatnie przyjmuje.
Więc na 100 % nie jest powiedziane, że jutro urodzę, termin mam na poniedziałek, ale może być tak, że Maja poczeka do przyszłego piątku...

meegotka napisał(a):
Zuziak zabiłaś mnie tym video myślałam,że nikt oprócz mnie nie słuchał tych wariatów popieram -ciacho jak nic 😁

no co Ty, fajna mruczanka, 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
meegotka napisał(a):
bachap napisał(a):

Carpioo ten numer jest zajebisty hehe ale dawno tego nie słyszałam i ten teledysk na poziomie 😉 pamiętam jak ich plakaty były w popcornie 😁 jeszcze z tamtych czasów kojarzy mi się ten zespół http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc&feature=fvwrel hehe[/quote
Baśka gdzieś Ty wygrzebała ten kawałek 🤪 matko ja już zapomniałam czego się słuchało kiedyś i właśnie uświadomiłam sobie jaki ze mnie dinozaur 😮


jaki dinozaur! ja pamiętam jak za młodych czasów słuchałam Backstreet Boys to moja mama tej muzyki nie mogła zniesc a ja się dziwiłam, że to z niej taki dinozaur i że się na muzyce nie zna, ale teraz sama po tylu latach jak słyszę naszą nowoczesną muzykę to sama uszy zatykam, bo nie da się tego słuchac..tak więc już sobie wyobrażam jakiej moja córka będzie muzyki słuchac to uszy mi będą wiednąc..Proszę tylko by to nie było nic pokorju Black Sabbath czy AC/DC bo umrę 🙂


Modlić się możemy 🙂 a Mikołaj i tak układając puzzle kiwa głową albo przy NIrwanie, Comie albo przy Maleńczuku 🙂 Uwielbia muzykę "z czachą", bo "muzyka z czachą jest dla facetów" i nie pogadasz 🙂 Ale też np kocha Michaela Jacksona a najbardziej "Smooth Criminal" i każe sobie puszczać na you tube i tańczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Kokosanka napisał(a):
meegotka napisał(a):
bachap napisał(a):

Carpioo ten numer jest zajebisty hehe ale dawno tego nie słyszałam i ten teledysk na poziomie 😉 pamiętam jak ich plakaty były w popcornie 😁 jeszcze z tamtych czasów kojarzy mi się ten zespół http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc&feature=fvwrel hehe[/quote
Baśka gdzieś Ty wygrzebała ten kawałek 🤪 matko ja już zapomniałam czego się słuchało kiedyś i właśnie uświadomiłam sobie jaki ze mnie dinozaur 😮


jaki dinozaur! ja pamiętam jak za młodych czasów słuchałam Backstreet Boys to moja mama tej muzyki nie mogła zniesc a ja się dziwiłam, że to z niej taki dinozaur i że się na muzyce nie zna, ale teraz sama po tylu latach jak słyszę naszą nowoczesną muzykę to sama uszy zatykam, bo nie da się tego słuchac..tak więc już sobie wyobrażam jakiej moja córka będzie muzyki słuchac to uszy mi będą wiednąc..Proszę tylko by to nie było nic pokorju Black Sabbath czy AC/DC bo umrę 🙂


Modlić się możemy 🙂 a Mikołaj i tak układając puzzle kiwa głową albo przy NIrwanie, Comie albo przy Maleńczuku 🙂 Uwielbia muzykę "z czachą", bo "muzyka z czachą jest dla facetów" i nie pogadasz 🙂 Ale też np kocha Michaela Jacksona a najbardziej "Smooth Criminal" i każe sobie puszczać na you tube i tańczy 🙂


smooth criminal jest super!! ta piosenka mi się najbardziej podoba..Nirvana..nie jestem fanką tego gatunku, aczkolwiek niektóre kawałki mają super a poza tym to kultowa grupa i zawsze będą wieczni dzięki Cobainowi. Ja swojemu dziecku nie będę niczego bronic odnośnie muzyki, ale pewnie nie raz poproszę o ściszenie "magnetofonu" czy co tam będzie na topie za kilkanaście lat 🙂a lubię jeszcze Guns and Roses..też byli dobrzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja Nirvane uwielbiałam zawsze a w domu mam trzy wielkie plakaty w antyramach Kurta Cobeina w kuchni nad stołem 🙂 Ryśka Riedla w przedpokoju i Boba Marleya w salonie 😁 takie to mam w domu towarzystwo .... a Olkowi punka puszczam żeby dziecko kształtowało swój gust muzyczny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Iris napisał(a):
Kokosanka napisał(a):
meegotka napisał(a):
bachap napisał(a):

Carpioo ten numer jest zajebisty hehe ale dawno tego nie słyszałam i ten teledysk na poziomie 😉 pamiętam jak ich plakaty były w popcornie 😁 jeszcze z tamtych czasów kojarzy mi się ten zespół http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc&feature=fvwrel hehe[/quote
Baśka gdzieś Ty wygrzebała ten kawałek 🤪 matko ja już zapomniałam czego się słuchało kiedyś i właśnie uświadomiłam sobie jaki ze mnie dinozaur 😮


jaki dinozaur! ja pamiętam jak za młodych czasów słuchałam Backstreet Boys to moja mama tej muzyki nie mogła zniesc a ja się dziwiłam, że to z niej taki dinozaur i że się na muzyce nie zna, ale teraz sama po tylu latach jak słyszę naszą nowoczesną muzykę to sama uszy zatykam, bo nie da się tego słuchac..tak więc już sobie wyobrażam jakiej moja córka będzie muzyki słuchac to uszy mi będą wiednąc..Proszę tylko by to nie było nic pokorju Black Sabbath czy AC/DC bo umrę 🙂


Modlić się możemy 🙂 a Mikołaj i tak układając puzzle kiwa głową albo przy NIrwanie, Comie albo przy Maleńczuku 🙂 Uwielbia muzykę "z czachą", bo "muzyka z czachą jest dla facetów" i nie pogadasz 🙂 Ale też np kocha Michaela Jacksona a najbardziej "Smooth Criminal" i każe sobie puszczać na you tube i tańczy 🙂


smooth criminal jest super!! ta piosenka mi się najbardziej podoba..Nirvana..nie jestem fanką tego gatunku, aczkolwiek niektóre kawałki mają super a poza tym to kultowa grupa i zawsze będą wieczni dzięki Cobainowi. Ja swojemu dziecku nie będę niczego bronic odnośnie muzyki, ale pewnie nie raz poproszę o ściszenie "magnetofonu" czy co tam będzie na topie za kilkanaście lat 🙂a lubię jeszcze Guns and Roses..też byli dobrzy 🙂


No pewnie, na gusta naszych dzieci nie mamy wpływu 🙂 i tak polubią to co będą czuły najbardziej 🙂 Byle nie tatuowali sobie nazw zespołów w wieku 15 lat 🙂 Bo jakby tak było niezły obciach byśmy pewnie teraz miały na ciele 🙂 🙂 🙂 Dr Alban 🙂 🙂 🙂

A propos muzyki to mam nadzieję, że zabiorę kiedyś Mikołaja na koncert U2. Chłopaki musza się trzymać, a Mikołaj szybko rosnąć. Ja ich kocham ponad wszystko, byłam na obydwóch koncertach, które zagrali ostatnio w Polsce i nie wyobrażam sobie, że mogłabym znów nie pójść gdyby tu przyjechali. Zatem Mikołaj wie, że pójdzie z mamą, a jak ich gdzieś słyszy to woła "Mamiiiii, u2 Bono grają!!!! szybko!!!! " Heheheh 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...