Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):

Pamiętajcie dziewczyny o maści na sutki (maltan, purelan 1000 droższy), aby wziąć do szpitala. Ja smarowałam po każdym karmieniu i położne chwaliły, że nie mam wogóle pokaleczonych 🙂

ja dziś kupiłam to co było w aptece: Bevita się to nazywa :/ pierwsze słyszę, ale babka powiedziała, że bardzo dobre... A Maltanu ani Purelanu ani Lanoliny nie miała :/

http://allegro.pl/bevita-krem-zawierajacy-dekspanthenol-i-ceramidy-i1865358820.html
o taki.

http://www.cefarm24.pl/618,bevita-krem-pielegnacyjny-odzywczo-ochronny-20-g.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Tak Zuziaczku, miałam CC więc szyli mnie tylko nad spojeniem łonowym.
Możliwe że ten ból kręgosłupa to skutek znieczulenia do CC ale znieczulenie już nie trzyma, ustępuje przez kilka godzin po zabiegu.

mnie kręgosłup po operacji* nie bolał, więc to pewnie od cyców i tego, że kręgosłup się teraz prostuje po tylu miesiącach nienaturalnego "wygięcia".


______________
* kiedyś mi wycinali jakiś rozlany krwiak w jamie brzusznej, rana jak po CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupiłam olejek rycynowy i nie wiem czy go wypic czy nie 🙂 trochę się boję tego przeczyszczania bo nie lubię jak mnie brzuch boli a kokosanka pisała że przyjemne to nie było 😞 Ale chcę już urodzić. I jeszcze jak poszłam do apteki to spotkałam mamę (mieszka 3 bloki dalej) i jej powiedziałam o tym to powiedziała że głupia jestem 🙂 Zaraz poczytam w necie co o tym piszą.

Co do muzyki to ja jestem wychowana na Michaelu 🙂 oraz murzyńskiej muzie. Mój brat to hip hopowiec więc od niego przejęłam gusta muzyczne. Mój mąż bardziej rockowej muzy słucha więc częściej teraz jest to co on lubi a ja także to polubiłam a raczej większość znałam kawałków tylko nie słuchałam na co dzień.

Akneri też mi się wydaje że brzuszek się powiększył a raczej zrobił siębardziej okrągły. Wcześniejsze zdjęcie jest takie szpiczaste.

Byłam w spółdzielni i PGNiG i pozałatwiałam sprawy związane z mieszkaniem. Jeszcze RWE mi zostało 🙂
Ehh chcę już tulić moją dzidzię. Wierzyć się nie chce że niektóre z Was mają już swoje szkraby 2 tyg albo i dłużej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Melduję się 🙂

Mam mały kryzys, bo brzuch dalej mnie boli i do tego kręgosłup strasznie. Nie wiem czy to od większych piersi (bo po porodzie wyglądają jak silikony) mięśnie są obciążone czy to przez znieczulenie.

Wczoraj sama wyciągnęłam sobie szew-tak mi poradzono w szpitalu, że sama zrobię to najdelikatniej i rzeczywiście tylko gilgotało tak śmiesznie 🙂
Dziś dzwoniłam zapisać Kaję do poradni preluksacyjnej na badanie bioderek. Babka od razu zapytała czy chcę prywatnie czy na NFZ. Powiedziałam, że na NFZ a ona że termin jest dopiero na styczeń 🤔 (a badanie najlepiej zrobić w 1 miesiącu życia dziecka). Paranoja, bo prywatnie termin znalazł się na 25 października. Wiecie co już nie chodzi o te 120 zl, bo na szczęście finansowo dajemy radę, ale szkoda mi ludzi którzy nie mogą sobie pozwolić na taki koszt i wtedy taka bezbronna istotka może na tym ucierpieć 😞
Postaram się wrzucić dziś jakieś fotki 🙂


Witaj Kochana,

Z tym kręgosłupem to Ci współczuję, sama sobie współczuję jak sobie przypomnę ten cholerny ból... Wszystko po ciąży mamy takie rozregulowane, kości porozszerzane, to dlatego... najlepiej jak najwięcej leżeć na twardym. Dobrze by Ci zrobił masaż, możesz tez zapytać w aptece o maść - ja w ciąży smaruję się Neuro Terapia goździkowa maść przeciwbólowa, może mogłabyś się tym tez poratować, albo Traumell S też bardzo dobra, trochę droższa od Neuroterapii ale też skuteczna. o i pamiętaj żeby przewijać na przewijaku a nie gdzieś na łózku żeby dodatkowo nie obciążać pleców. A do zmywania garów najlepiej kogoś zatrudnić np męża (jak się da) 🙂

Ja sobie tez wyjęłam kawałek szwu po Mikołaju, tzn miałam ściągane w szpitalu ale okazało się że kawałek jakiś został. Też nie bolało 🙂 Miałam niebieskie 🙂

A z tym USG mnie zabiłaś po prostu! To niewiarygodne ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Iris napisał(a):
Zuziaczek napisał(a):

A brać to już do szpitala czy ma zostać w domu ? (bo własnie dopakowuję torbę 😉 )


Jak najbardziej możesz pić, ale ie brałabym do szpitala.

dzięki 🙂
A ile dni po porodzie zacząć pić ?


Bo ja wiem... ja piłam chyba od razu po powrocie do domu ze szpitala ale nie jakoś dziko... jedna szklanka co dwa dni chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Akneri i najgorzej, że jak wysłałam do apteki męża po jakąś maść przeciw bólową nadającą się dla karmiących to nic a nic nie ma 😞 muszą wystarczyć masaż albo ciepły prysznic.
Kasiuszka ze mnie też leci, chociaż myślałam że po cesarce szybko się oczyści ale chyba nie ma zależności.


Ja krwawiłam po cc tydzień... a 6 tygodi od dnia narodzin Mikołaja dostała okres, kolejny za 28 dni... i kolejny za 28 dni... i zazdrościłam mamom które karmią i nie mają okresu... Moja gin mówi że jestem płodna zdrowa że mam się cieszyć teraz jednak już po połogu umówię się na zastrzyk hormonalny żeby dobrze się zabezpieczyć bo trzecia ciąża po dwóch cesarkach to byłaby w moim przypadku skrajna głupota ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Zuziaczek napisał(a):
Iris napisał(a):
A i dziewczyny nie przesadźcie z herbatką na laktację. Jak się okaże, że jest mało mleka to wtedy można taką herbatę kupić i pić, ale na początku niech się samo wyreguluje. I pamiętajcie żeby karmić we wszystkich możliwych sposobach, na początku, tzn przystawiajcie" klasycznie" i "spod pachy" trzymając dziecko tak jakby spod pachy żeby uniknąć zastoju pokarmu w kanalikach. Ja karmiłam Mikołaja najpierw normalnie, przez trzy di chyba, a w czwartym dniu miałam zastój. Pokarm mi się zastał w lewej piersi przy brodawce od strony pach, zrobiła się twarda gruda której za cholerę nie dało się rozmasować normalnie i przystawić do tej piersi Miśka. Ściągałam ja laktatorem i masowałam pod ciepłym prysznicem i puściło. To tak rada wynikająca z mojego doświadczenia. Potem już było bez problemu.

dzięki za radę ! Masz plusika 🙂


Ja na razie karmię tylko na leżąco przez ból kręgosłupa, ale sposób spod pachy wydaje się być ciekawy.
Pamiętajcie dziewczyny o maści na sutki (maltan, purelan 1000 droższy), aby wziąć do szpitala. Ja smarowałam po każdym karmieniu i położne chwaliły, że nie mam wogóle pokaleczonych 🙂


Ja ie stosowałam maści, tzn miałam ją ale jak posmarowałam to miałam wrażenie że Mały potem to z tych brodawek zliże i jakoś się nie mogłam przełamać. Smarowałam swoim mlekiem i też nic się nie działo więc myślę, że i jeden i drugi sposób są dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Irisku. Wyślę mojego po tą maść z goździków a jeśli nie pomoże to wtedy ta drugą wypróbuje.
Tak tak, jak na razie to mąż wszytko robi, dziś poprasował całą stertę i też zaczął stękać, że go kręgosłup boli ale nasmarowałam go i na razie jest cisza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):

Mdoundi odnośnie karmienia piersią pisałaś,że mała je 10 minut później zasypia i znów się budzi po godzinie moja robiła identycznie i taka starsza położna w szpitalu kazała mi nie dopuszczać do zaśnięcia w trakcie karmienia tylko wybudzanie czyli gilganie pod brodą machanie rączkami i jaki tylko sposób znajdziesz,żeby dotrwać choć 17 minut i więcej i ja tak zaczęłam robić i robię do tej pory bo wcześniej to jej mogłam cycem po twarzy jeździć i nic dalej spała i jeszcze zanim podam cyca to ściągam 10 ml pierwsze i wtedy mała dostaje tylko to treściwe mleko i w końcu zaczęła mocno przybierać na wadze więc sposób się sprawdza może i Ty spróbuj 🙂


hej meegotko!
no mi tez tak kazali wybudzać ją ale ona jest naprawdę silna w tym spaniu. ja po kilka razy probowalam, albo dokuczać jej w nóżki, albo gilgac pod brodą i oczywiscie rozebrac do naga tylko w pampersie zeby jej bylo zimno jak sie karmi i przystawiac skóra do skóry..i nic! ale dzisiaj daję jej na zmianę -raz cycka raz modyfikowane. cycka possie 10min a nastepne karmienie jak cycka nie daje to sobie modyfikowanym dojada i tak się męczymy. mam nadzieję ze powoli doceni smak cycowego mleka i będzie chciała go dłużej jeść 🙂 witaminy D w tych kapsułkach twist-off nie podaję dzisiaj zobazymy czy znowu będzie miała to rzyganko, na razie jest spokój. dzisiaj ciocia z PL załatwiła mi jakąś inną wit D w buteleczce w kropelkach co podaje się tylko 1 kroplę to takie będę podawać i co 2,3 dzień jak karmię na zmianę cycowym i sztucznym i...zobaczymy!
ech ale te nasze dzieciaczki nas uczą...pokory, cierpliwości...w zyciu nie podejrzewałam że tyle wytrzymam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do kąpieli stosuję Oilatum ale położna w ogóle mi zabroniła czegokolwiek i tak do 1mc kazała tylko wodą ale niech spada - daję pół zakrętki tego Oilatum. Mała miała taką skórkę suchą że schodziła z niej jak z węża a po tym Oilatum śliczną ma nawilżoną, po kąpieli oliwka Nivea a do pupci Bepanthen.
Dziewczyny odpadł waszym niuniom już pępek? bo mojej odpadł ale jakiś dziwny zapach ma ranka po nim, niby to suche ale jak zmieniam pieluszkę to zauważyłam że jest brudna jakby z krwi/ropki? czy to normalne miałyście tak? czy mam dzwonić po ta położną? przemywam jej to takimi chusteczkami nasączonymi spirytusem ale chyba ją boli bo płacze jak to robię...od początku niczym nigdy nie smarowałam bo tak kazali w szpitalu i uważałam aby suche było zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zaopatrzyłam w duza butle octaniseptu bo jest uniwersalny na pepek na afty na krocze i na wszystkie rany w ogóle dla dzidzi jeszcze nie stosuje bo siedzi w środku ale mojego gardło bolało to płukał też tym octaniseptem i mówi że pomogło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Słyszałam, że Octenisept jest super do pryskania na pępuszek.

kurcze ja nie mam tego tutaj ale zadzwoniłam na Maternity Helpline i poradzili mi iść do apteki i kupić jakiś antyseptyczny proszek bo możliwe że wdała się infekcja jak dziwny zapach czuję z tego pępka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też słyszałam, że jak pępol dziwnie pachnie to może być infekcja.. Byłam wczoraj z Alutką u lekarza o zdziwiłam się jak cholera. W dwa tygodnie 800gram do przodu. Mały spaślaczek waży już 3400 🙂))) tylko musi jeszcze pieprzone żelazo dostawać, bo morfologia średnio wyszła, więc problemy z brzuszkiem się nie skończą 😞 A co do wit.D ja podaję małej dopiero od wczoraj, bo jej układ pokarmowy mógłby tego nie ogarnąć wcześniej. Mamy kropelki, które mieszam na łyżeczce z mlekiem i ciach do dzióbka. Oby dobrze na to zareagowała, bo to niby różnie bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...