Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bachap napisał(a):
Bajeczko tak sobie myślałam o Twoim zdrówku i może to dalszy ciąg z tymi nerkami co miałaś przy porodzie może masz stan zapalny tam??? a w moczu nic nie wychodzi?? nie masz spuchniętych stóp i dłoni?? Może jak Cię plecy bolą to właśnie nerki.... no nie wiem ale bardzo współczuję i ściskam 😘
Biedny Kokosek wymęczą Ją tam ale kciuki bardzo mocno trzymam.... to która następna??
Irisek urodziła wczoraj o 13 a Tymuś kawał chłopa 3650 i 54cm 🤪czują się dobrze 🙂 wiadomość od szczęśliwego Tatusia 😁 mam fotkę i będę próbowała ją wrzucić bo mam już kabelek.
Wiadomość dostałam wczoraj ale najpierw byłam u gina apotem w szkole rodzenia i potem już sił nie miałam żeby do kompa siadać dopiero dziś mi trochę dół psychiczny przeszedł 🤨 współczuję tym co rodziły po terminie bo mnie też tak już wszyscy traktują ginka zrobiła wielkie oczy że ja jeszcze na chodzie i wszyscy sie pytają czy to już czy nie (a co k@$%%# nie widać?? 😮 ) ważę 92 kilo bo mam nogi i dłonie jak balony i wody z 5 litrów pewnie w sobie i do tego ten ciężar mnie dobija i plecy siadają itd. Synka chyba też musze na dietę przestawić 😉 bo waży już ponad 3500 podobno 😮 ale się rozmyślił i wyjść nie chce 🙂 tzn jest nisko ale szyjka położenie krzyżowe a rozwarcie na 1 palec tak samo jak w sierpniu 🙂 no i tak to się umówiłam na wizytę na 3 listopada!!!


Hej Basia,
dzięki za info o Irysku. Jejjjciu to się doczekała swojego Tymcia
GRATULUJE IRYSKU!!!

Cieszę się, że chumorek u Ciebie już lepiej 😉 A co do twojego Olusia to powiem ci, że idą łeb w łeb z Roksanką bo moja też już 3500 g 🤪 Co do rozwarcia to u mnie też na 1 cm hihihihi.
Wagą się też nie przejmuj. Wiem, że cieżko bo i mi też kręgosłup siada, w końcu to już +15 kg. Tak jak pisały dziewczyny, po porodzie wszystko schodzi i nóżki i rączki mają jak patyczki. Więc głowa do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie też doktorka była zdziwiona, że ja na chodzie. Pierwsze mowiła, że jak do 37 tygodnia donoszę to będzie super, a tutaj już 38 tydzien i 5dni 😉

Co chwilę jakiś telefon, czy to już i to samo tłumaczenie, że jeszcze oczekujemy 🙂
tak szczerze, to mi nawet nie przeszkadzają te telefony, wręcz jest mi miło, że tyle osób pamięta 😉
No może i zaczną jak już będzie po terminie 😉

A ja mam dzisiaj dzień leniucha. Filmiki i chipsy 😉 😁 folguje sobie ile mogę hahahaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej unas nocka niespokojna zuzia ma chyba wzdecia brzuszek twardy i jak balonik juz 2 dzień dawałam jej rumianek i chebatke z kopru włoskiego ale tej niechce mi pic , kupiłam jej dzis w aptece espunisam on jest od miesiąca powyjeżej ale dałam jej pare kropelek do mleka sciągnietego i widze poprawe ,pozatym byłam na badaniu usg główki torbielka pod wyścióką trzonu lewej komory bocznej dalej ma ,niewchłoneła się ma cały czas ją na 2,5 mm dobrze że nie rośnie wogole to wtym szpitalu to tak mi lekarz powiedział tym niema co sie martwic bo dzieci to czesto mają no niewiem co mam myslec jakby niebyło guzek jest , a dotego mam za 6 tyg powturzyc badanie głowki i sprawdzic bo może sie wchłonie noi badnie oczywiscie w własnym zakresie mam zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂
Ja ostatnio tylko podczytuję bo mamy urwanie głowy z malutką ,całymi dniami boli ją brzuszek i się wygina oraz płacze,liczba kupek drastycznie spadła , lekarka i położna twierdzą,że to normalne.......My załamujemy ręce bo mała często płacze ,praktycznie ciągle wisi na cycu a jak nie wisi to nosimy ją na rękach.Wczoraj włączyliśmy herbatkę z koperku z hippa ale nie wiem ile i jak często mogę jej to podawać?Pomóżcie 🤢 Zaczynam myśleć ,że mi ją ktoś zauroczył przecież była taka grzeczna 🥴 Mamy jeszcze z Niemiec krople Sab Simplex od koleżanki ale trochę się boję jej to dawać może słyszałyście ,że ktoś je podawał ponoć są rewelacyjne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Hej brzuszki 🙂
Ja ostatnio tylko podczytuję bo mamy urwanie głowy z malutką ,całymi dniami boli ją brzuszek i się wygina oraz płacze,liczba kupek drastycznie spadła , lekarka i położna twierdzą,że to normalne.......My załamujemy ręce bo mała często płacze ,praktycznie ciągle wisi na cycu a jak nie wisi to nosimy ją na rękach.Wczoraj włączyliśmy herbatkę z koperku z hippa ale nie wiem ile i jak często mogę jej to podawać?Pomóżcie 🤢 Zaczynam myśleć ,że mi ją ktoś zauroczył przecież była taka grzeczna 🥴 Mamy jeszcze z Niemiec krople Sab Simplex od koleżanki ale trochę się boję jej to dawać może słyszałyście ,że ktoś je podawał ponoć są rewelacyjne?
megotko u mnie to samo i z pierwsza córka tez miałam tak ii co pobolaloo i przeszło na brzuszek kładłam czesto i nózki w góre lepiej dziecku sobie piernąć ja słyszałam o tych kropelkach z niemiec a dzis na szybcika kupiłam w aptece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam to samo... Igorek napina sie az robi sie czerwony na buzi i pierdzi a kupki zrobic nie moze... a jak robi to rzadko kiedy... Mam nadzieje ze to szybko minie bo ostatnio Igorek non stop na raczkach albo jak u meegotki jej corcia na cycu... A mnie juz brodawki bola... masakra. Podalam mu esspunisan tak jak asia85 po mimo ze on tez nie ma miesiaca ale chyba podzialalo bo spi dluzsza chwile...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
gratulacje Irysku 🙂
Kokosanka 3maj sie i przyj przyj 🙂
Ja jutro do szpitala jadę- może mój gin coś mi dopomoże i w końcu urodzę.
Dziś znowu porządkowe szaleństwo i w końcu posłanie mojemu Adasiowi przygotowałam 🙂
Chce wszystko skończyć dziś bo licze że jutro lub w niedziele zacznę rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj Damianek jak dotad mial 1 dzien kolke i tez nie wiedzialam co robic. Chcialam mu dac Espumisan co w polsce kupilam ale jak przeczytalam, ze powyzej miesiaca sie podaje to nie dalam mu. Moj starszy synekmial czesto kolki i podawalam mu herbatke Hipp ale najlepsze byly saszetki kupione w aptece na sztuki. Niestety, nie pamietam nazwy. Nie wiem nawet czyto idzie jeszcze kupic ale bylo rewelacyjne. Wystarczylo, ze podalam 1/3 saszetki a juz dzialalo. Spytajcie, moze jakas aptekarka bedzie wiedziala o co chodzi i moze jeszcze idzie to kupic. Sama bym to chetnie kupila gdybym mogla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też słyszałam że na kolki najlepszy infacol. Kilka koleżanek używało i pomagało. Ja narazie nie mam tego problemu ale to dopiero 5 doba więc jeszcze wszystko przede mną.
Na bolące sutki polecam Bephanten i tak jak pisała koyotka dziecko do cycka i całą brodawkę. Mi pomogło a od pierwszej doby mnie sutki bolały i wczoraj płakałam przez całe karmienie a dziś już jest ok.

1. Mam pytanie do mam po cesarkach. Wy macie odchody? Leci coś z Was? Bo ze mnie poleciało że 3 dni a teraz to prawie nic. Tak jak ostatni dzień okresu jakieś tam plamienie albo jedna plamka. Zaczynam się zastanawiać czy wszystko ok.

2. A teraz pytanie jak pielegnujecie swoje dzieci. Bo chcę kąpać co drugi dzień ale co z naoliwianiem? Jak nie kąpie to wieczorem i tak ją oliwką wysmarować?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo całuje Wszystkie Brzuszkowe Mamusie i trzyma kciuki za Brzuszki jeszcze nierozpakowane 😁 pisze że jeszcze zakręcana jak lody z automatu ale szczęśliwa i zakochana w Jagódce 🙃

co do espumisanu (esputicon to poza jednym składnikiem to samo)
byłam przedstawicielem medycznym w firmie produkującej ten preparat i on działa czysto mechanicznie (w najmniejszym stopniu nie przenika do krwiobiegu) także nie obawiajcie się podając go Maluszkom bo nic się nie stanie a to ze na ulotce jest napisane ze od 1 miesiaca można podawać to tak jak z kobietami w ciąży prawie żadnych leków się nie testuje na tych grupach i to takie zabezpieczenie raczej

ciekawe jak Kokosek 😮 czy dalej Ją męczą bo nic nie pisała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko co do pytania o cesarce to mi mija dwa tygodnie i nadal mam odchody krwisto-surowicze czyli krew zmieszana z sluzem... i ponoc to jest jak najbardziej prawidłowe i połozna mimowiła ze jak by całkowicie zanikły to mam jej zgłosic... Wiecnie wiem moze kazda kobieta inaczej ale zaobserwuj to jesli bedziesz miała tak ze nic to zgłos to bo ponoc jak jest mniejsze krwawienie to macica sie mniej obkurcza... Ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok 🙂
Ja moją mała przed kapaniem oliwką cała i potem tylko twarzyczke kremem z nivea pielegnacyjnym bo ma sucha skórke...
Zaraz do Kokoska napisze sms zobaczymy co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomosc od Kokosanki:
Witam! o 21.05 urodziłam Nadie 3080gram i 54cm, myslałam ze umre bo od 6.30 lezałam na pordowce i padam!
Ku
rczeale miałam wyczucie wiedziałam ze cos sie świeci 🙂 🙂 🙂 🙂 Super nastepny bobasek zawitał na swiecie 🙂 A Kokosanka to juz sie naprawdena swoją malenka naczekała ale juz jest szczesliwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie mamusie jesteśmy już szczęśliwi w domku nie wiem czy zdołam was nadrobić tyle tu do czytania 🙂 i gratuluje kolejnym mamusiom, w wolnej chwili naskrobie jak to było u mnie z tym " cudem narodzin" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...