Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Atagusiu gratulacje dla Ciebie i męża...super że już możecie Adasia tulić 🙂

Madziek,Habibati 🙂główki do góry brzuszki do przodu 😉dziewczyny wiem,że Wam już i bardzo ciężko i bardzo tęskno i też juz chcecie swoje kropeczki tulić,ale spokojnie,nic nie trwa wiecznie,a już napewno nie ciąża...hihi...powiedziałabym że mi już zaczyna brzuszka brakować ale wciąż jest na swoim miejscu...mimo,że z 25kg zeszło 15 to nawet lekarz się śmiałże zapomnał wydostać 3-ciego bliźniaka 😞wszyscy się tego mojego brzucha czepiają,a to we wtorek dopiero 2 tygodnie od porodu minie...ech ludzie...Ja już mamą nie zostanę raczej...lekarz mówi,że moja macica już tego nie wytrzyma,muszę zacząć myśleć o bardzo,bardzo skutecznej antykoncepcji..albo z tulenia zrezygnować zupełnie...Dziewczyny cieszcie się że w Waszych brzuszkach mieszkają jeszcze małe cudaczki które radośnie sie prężą i powodują,że macię jędrne brzuszki...mój jest raczej nie do naprawienia,ale to i tak niewielka cena za 3-oje cudownych istotek 🙂
Zuziaczku:Majeczka jest śliczna,zreszta wszystkie Wasze perełki są do schrupania...mnniam,malutki stópki 🙂
Dzieki,ża zrozumienie i ciepłe słowa...staram się wciąż być na bieżąco...mam nadzieję że telepatycznie czujecie moją obecność 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej, od wczoraj jesteśmy w domku, mam nadzieje, że u was wszsytko wporządku pewnie nie dam rady nadrobic zaleglości ale bede sie starac, rzy wolnym czasie.
Ja mam małe problemy z karmieniem sutki sa cale w strupach jak mala ciagnie to jest bol jak cholera juz wolalabym 100 razy rodzic , w dodatku nie umie zbyt dobrze ciagnac bo moje sutki sa zbyt wklesle, narazie odciagam pokarm i jej podaje co ok 3 godz, probuje sie przemoc aby podac jej cycka ale mam taki strach bo wiem co bylo na poczatku, wiem ze na takim odciaganiu dlugo nie pojade a ze sztucznym chcialabym poczekac. powiedzcie mi ile takie male dziecko powinno wypic na raz? wiem ze kazde dziecko jest inne ale mniej wiecej moze jest jakas norma. Nie iwem czy to normalne ale mala nawet nie placze jak jest glodna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Kaja tez na początku nie płakała jak była głodna , ale spokojnie wpadnie w rytm.A z sutkami to radzę sie przemóc mnie tez strasznie bolały i smarowałam cały czas nawet po 15 razy dziennie Bepanthenem i nie zmywałam tej maści przed karmieniem bo mi tak położne w szpitalu kazały aż w końcu się zachartowały ból był już tylko na początku przez pierwsze 2 minuty a później jakoś to było i tak z dnia na dzień coraz lepiej i też miałam strupy .Próbuj Natalka może dasz radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arleta3razy napisał(a):
hej dziewczyny a wiecie ze macie jeszcze jedną mame która dzis urodziła z tym ze miała termin na grudzien

oj, tego to my nie wiemy ... 2 miesiące przed terminem ? 🤢 oj nie dobrze, oby szybko rosło dzieciątko i sił nabierało ! I najlepszego dla mamusi, niech szybko wraca do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko:z bólem brodawek to i ja walczę...do tego na dwa cyce...nie mam poharatanych ale pierwsze zaciągnięci SĄ MASAKRYCZNE!!Próbuj się przemóc,pamiętam że w szpitalu kiedy wypadało mi karmienie z dwiema pozostałymi dziewczynami ,syczałysmy na zmianę...moje brzdące powoli łapią,żeby chwytać brodawkę z otoczka więc widzę poprawę.Podobno ból własnie jest wtedy kiedy dziecko źle chwyta piers.Jeśli chodzi o karmienie to ja najpierw daje pierś obojgu tak na 15-20min(podobno na dłużej nie ma sensu)albo ściągam laktatorem i podaje,bo małe przy piersi więcej śpią niż ciągna,a później dokarmiam nanem pro.Amelka dojada sztucznego około 35-60ml,a Maks tak 100ml.Nie wiem ile z piersi idzie?Jak ściągam to wypada po ok 30ml.

Co do przesypiania pór karmienia to mi w szpitalu wpajali,że do 6 tygodnia trzebab budzić co 2,5-3h,bo to malutkie dzieci i potrafią głód przesypiać,co może być groźnie bo dochodzi do spadków glukozy.To może mieć swoje konsekwencje w przyszłości podobno.Jak raz przerwa wypadła mi 4,5h to pani doktor sie za głowę złapała.Ale takie po 4h przerwy w nocy czasem mi sie zdarzają...Zauważyłam też że Amelka je mniej ale szybciej się wybudza więć małe porcje podaję jej jeszcze między posiłkami,tak np.godzinę przed karmieniem zdarza jej się dopić 30ml,wtedy oczywiście mniej zjada kiedy czas na cyca.Chciałabym karmić tylko piersią bo to wygodne,karmienie z cyca+dokarmianie i jeszcze ściąganie(czasem ręczne nad ranem żeby Wiktora nie budzić)mnie zażyna czasowo...jak ta laktacja się nie rozbuja to będę zmuszona złożyć broń i przejść na modyfikowane wyłącznie,ale chciałabym troche tych przeciwciał dzieciom podać...no jestem w kropce narazie i całkowicie uziemiona!!
Zamówiłam ta wagę na allegro do ważenia małej,mam nadzieję że kurier do wtorku sie wyrobi,bo umieram z niepokoju...Miedzy małymi zaraz będzie różnica 1kg...Maks daje radę nawet jak zaśnie to ssie,ale mała tośpiąca niejedzaca królewna...od urodzenia na diecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga33 my się ważymy na zwykłej wadze najpierw wchodzę ja a później biorę Kaję na ręce i wychodzi dobra waga bo sprawdzałam na wizycie u lekarza 🙂Tak ją podtuczyłam na cycu,że waży już 4,8 kg mam nadzieję,że mnie lekarka nie zabije 🤢
A i spójrz na mamę poniżej czeka na trojaczki ja pierdziu 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂 Ja jestem przeszczesliwa ale zmeczona, nadchodzace noce mnie przerazaja ;p bo mala w ciagu dnia spi a w nocy daje popalic.
Mam na nia sposob, biore ja do lozka i tam przesypia nawet do 4 godzin, tylko pytanie do was czy ona aby mi sie do tego nie przyzwyczai???
Co do bolacych sutków to ja mam to samo pierwsze ssanie boli tragicznie a potem jest oki. Kolek na szczescie mala nie ma ale ma czkawke non stop.
Teraz leze mala na cycu i dzieki temu mam troche czasu.
Co do wagi...waze 64 przed porodem 71 a przed ciaza 60, brzuch mi pieknie sie wciaga az jestem dumna tylko te rozstepy...eh sa obrzydliwe.

A teraz fotki mojej kruszynki, dzis skonczyla tydzien, nawet nie wiem kiedy to minelo...tatus taki dumny.
A jak wasi panowie, pomagaja wam? Mi moj maz nie dosc ze usluguje i wszystko nosi, to w nocy w staje ze mna szykuje do przebrania potem sprzata, w ciagu dnia przebieraz i wogole jest mi bardzo pomocny...za to go tak kocham ;p;p


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/12/tndsc07932.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/4120/tndsc07932.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/829/tn20111018139.jpg/][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/4605/tn20111018139.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/824/tndsc07923.jpg/][IMG]http://img824.imageshack.us/img824/9234/tndsc07923.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczynki 🙂

Po pierwsze gratuluję nowym Mamusiom 🙂

My w domku od około 16 🙂 Czujemy się dobrze i cieszymy sobą 🙂
Jak ktoś pyta Emilkę, czy może wziąć Krzysia z pokoju to krzyczy, że nie i że Krzyś jest jej hehe 🙂
Na razie to Emilka będzie obrońcą Krzysia 🙂 a jak braciszek podrośnie role zapewne się odmienią.

Nadrobić zaległości dałam radę 🙂 Więcej napiszę później 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguśka21 my też śpimy z Kają w nocy ale w dzień staram się ją jak najczęściej wkładać do łóżeczka i tam też śpi ale już nie tak długo jak ze mną.A i pewnie , że się przyzwyczai ale ja to jakoś nie mogę się przełamać na noc z tym łóżeczkiem,niby mam ten monitor oddechu ale jakoś muszę ją czuć 🙂Mój P też jest przecudowny TFUU TFUU bo jeszcze przechwalę nie poznaję go ,nie dość,że zakochany w małej po uszy to bardzo mi pomaga i nawet w nocy ,bez niego byłoby mi ciężko.Mam nadzieję,że jak wróci do pracy to jakoś z Kają damy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech milutki weekend kolejne maleństwa na świecie 🤪 😁
dziś kupiłam infacol choć niewiem jak często go mu dawać... jak narazie raz i był efekt
☺️ a tak to chce tylko dodac że zaliczyliśmy z mężolińskim konsumpcję małżeńską ... ☺️ ☺️ hm.. było przyjemnie ☺️ w środe zaliczam gina odnośnie zaświadczenia do becikowego i sie spytam czy na pewno już możemy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cycków to miałam Natalia podobnie u mnie sprawdziły się kapturki ale takie z tomi teepee bo sa cieniutkie a z canpola nie chciała no i maść bepanthen na początku przed karmieniem pomagały ciepłe okłady badź prysznic wtedy sie lepiej te kanaliki otwierają.
Ja swojej nie dokarmiam mieszanka i z dnia na dzień ściągam więcej pokarmu , bo mała je tylko z prawego cyca a lewy odciągam i dostaje w butelce, wczoraj maksymalnie 30 ml z lewego dziś juz 60 więc jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meegotka napisał(a):
Kasiuszka to szybko zadziałałaś z tą konsumpcją ja to się wzdrygam na razie......nie wiem jak to będzie.Acha dziewczynki chciałam iść na solarium bo blada jestem jak wampir 🤪 🤪 co myślicie można?


Do końca połogu raczej nie powinnaś , tym bardziej , ze karmisz piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe dzieciątka paźdźiernikowe 🙂

Ale śliczne dziewczynki z Majeczki, Kai i Hani 🙂 przesłodkie mordki 😘

Akneri i Natalko fajnie, że już wróciłyście do domku z maluszkami 🙂

Dziewczynki, które karmią zarówno piersią jak i z butelki mam pytanko. Czy po butelce, dzieciaczki nie protestują przy karmieniu cyckiem. Bo słyszałam, żeby lepiej nie dawać butelki, bo tak dziecku jest łatwiej jeść i później nie chce albo już w inny sposób ssie pierś. Ja jeszcze z butelki nie karmiłam ale niedługo pewnie będę musiała od czasu do czasu odciągnąć i jej podać np. na spacerze albo gdzieś poza domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słuchajcie, facet Bachap juz nie zadzwonił. Ja obiecałam że nie bede do nich juz pisać.. bo wiem ze nie tylko ja - jakas tam kobita w forum pisze, ale i wazniejsz osoby- rodzina..
wiec nie bede.. poza tym jakby urodziła, wiem ze by mi napisała 😞
boję się.. L strasznie przezywam, jak zaczełysmy pisac ok. 3ciej to ja już nie śpię.. cały dzien o niej myśle

koyotka napisał(a):

Ja mam nie raz wrażenie że nie potrafię płaczu córki rozróżnić 😞 czy ją ten brzuszek boli czy chce jeść....wy już rozpoznajecie płacz swoich dzieci??


ja jeszcze na zgaduj zgadulę 🙂
ale jak sie budzi to ja biore na rączki, wtedy pierdzi niesamowicie, przewijam, i przywtawiam do cyca.. ćmąka, ćmąka, czasem mi przysypia.. potem odbijam ( czasem sie nie dobija, ale wazne jest zeby trzymac w pozycji pionowej po prostu) a potem usypiam, a jak płacze to sprwdzam pielkuszkę..

ale jest małą terrorystką.. bo czasami ni cholery nie wiem po co płącze..
takie mają prawo te nasze księżniczki 😜

Basienka_O napisał(a):
Witam dziewczyny ja mam troszkę takie głupie pytanie, mianowicie od porodu jeszcze nie robiłam kupy i jakos nie mogę 😞 i nie wiem co robić bo boję się jak coś wypije to małą później przeczyści może któraś miała taki problem też?


czopki glicerynowe. .. Ja strach przed kupą pokonałam i wymusiłam, a teraz to od porodu 3 kupy to nie za wioele.. jem użo jabłek. i śliwkowe serki.. jak nie zrobie porządnej kupy przed kolejne 2 dni to idę do apteki po te czopki własnie!


dziewczyny ile ml nasze bobaski muSza jeść?
ja raz w cycku mam 90ml-100ml, a raz po 50ml (mówie o jednym cycku)

Jak macie problem z schwytaniem brodawek to polecam nakładki an piersi-brodawki, silikonowe
ja przez krwawiące sutki je kupiłam i są super, teraz w nich karmię bo 1-szybciej chwya, i raz przystawiona sie juz nie odessie 🙂 tak jej dobrze 🙂

NO I MAŚĆ ROSSMANOWSKA MI W 1 DZIEN SUTKI NAPRAWIŁA!! ZA 6.50 ZŁ CHYBA!

meegotka napisał(a):
Dziewczynki a nie brakuje wam brzuszka ?Bo ja to jak się smaruję po brzuszku to tak się głaszczę i brakuje mi tego uczucia kopniaczków i w ogóle brzuszka 🙂No ale oczywiście moja mała królewna mi to wynagradza 🙂

MAM TAK SAMO 🙂 ALE CIESZE SIĘ ŻE JUŻ MOGŁAM OGOLIĆ SOBIE BROSZKĘ SLICZNIE 🙂 I JĄ WIDZĘ 🙂 I ZE NOGI OGOLIŁAM BEZ SYCZENIA,. JUTRO ROBIĘ PAZURKI 🙂O I WAGA SPRZED PORODU 89KG, A dziś 78 kg 🙂 🤪

AKNERI witaj! jak szybko wróciłaś! ja to zanim na forum weszłam to.. szkoda gadać 🙂 ale to pewnie dlatego ze Mój pracował non toper.. i byłam sama 🤨
o tym wszytkim pozniej napiszę na priv.. 🤨

meegotka napisał(a):
Kasiuszka to szybko zadziałałaś z tą konsumpcją ja to się wzdrygam na razie......nie wiem jak to będzie


no 😮 szybko! 😮 😮 ja to czekam 6 tyg. mimo ze nie bylam nacinana ani nie pękłam- boję się.. a poza tym chce pieknie wyglądać przywdziac coś pieknego 🙂 i być sexy mamą 🙂
a do tego to poczekam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meegotko ja pytałam połoznej o solarium i trzeba tylko przeczekac okres połogu a potem normalnie mozna tylko powinno sie zasłaniac piersi troche. Ja tezmam zamiar po połogu sie wybrać popalac bo tez blada jestem okropnie i musze lata nadrobic 🙂
Ja z piersiami mam tak samo mała je tylko z lewej piersi a z prawej mleko sciagam bo nie dam rady ja przystawic tak mnie boli a jak zle złapie to wyje z bólu i jestto dla mnie ciezkie wiecwole delikatnie powoli sciagnac i dacjej te melko z butelki....
Ciekawe jak tam Bachap? Ni sie nie odzywa wiadomocos o niej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...