Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja podaje witaminki D3 i K z firmy Vitum i w szpitalu dostałam probki one sa wkapsulkach i jedna kapsulke dziennie sie podaje ja wylem ja na mala lyzeczke i wlem do buzki malej...
Tylko teraz kurdenie wiem jak dokarmiam mlekiem juz nawet dosyc czesto bo ok 3 razy dziennie i razw nocy to podawac dlaej witamine K? Bo slyszalam ze tylko jak sie karmi piersia i teraz nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joane0509 napisał(a):
Witam dziewczynki 🙂
a ja moge pochwalic szpital w ktorym rodzilam... polozna po cichaczu nie dosc ze podala mi 2 zastrzyki na przyspieszenie rozwarcia to jeszcze po kilku (okolo 8) godz meczarni w bolach podala mi kroplowke z lekiem ktory w sumie zadzialal jak narkotyk bo mnie zamulil ale i zmniejszyl odczucie bolu przy skurczach. Jestem jej bardzo wdzieczna bo chyba bym tam zeszla...


hej,
przepraszam, ze sie wtrace, ale mam tylko jedno pytanko. widze ze jestes z Rumii, rodziłaś może w szpitalu w Wejherowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
No to ja daję taka samą dawkę Esputiconu a mają ten sam skład tylko zawsze mam zagwozdkę czy dwa razy na dzień to jest dwa razy na dobę czy tylko w dzień?


Też od 2 dni podaję Esputicon i jak na razie odpukać w niemalowane 2 razy na dobę po 1 kropli wystarczy. Oprócz tego położna po obejrzeniu kupki małego (zielonkawa troszkę była) kazała odstawić mi mleko, ale tylko mleko nie jego przetwory i stwierdziła, że po paru dniach powinna być poprawa z tym brzuszkiem. Podobno żołądki maluszków w 1 miesiącu życia nie radzą sobie z mlekiem, już się przestraszyłam, że to alergia, ale na szczęście nie, bo mleko to ja bardzo lubię i nie wyobrażam sobie diety bezmlecznej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
hej Kochane 😆
Olalenko zostalysmy chyba we dwie juz bo Habibati przynajmniej juz oxy dostaje 😉
wczoraj byłam u mojej gin a dzis na ktg i u mnie sie wszystko trzyma,glowka tylko co sie ladnie obniza ale poki co to rodzic nie bede.jakby sie nic nie działo to w przyszla srode mam sie zgłosic do szpitała 🤢
wolałabym zeby sie to samo rozkreciło a jak sie nie da to sie synus w listopadzie urodzi 😉


Witajcie kochane 
Tak, dzisiaj wielki dzień dla Habibati. Jesteśmy z tobą kochana 🤪. Dasz radę!!!! 😉 🤪 🤪

A ja po wczorajszej wizycie jestem zdezoriętowana. W ciągu tygodnia nastąpiło trochę zmian. Otwarcie z 1 cm zrobiło się na 2 cm, skurcze z 30 % na 60 %, a ja ciągle nie rodzę. Nawet doktorka powiedziała, że wg. tego co widzi to już dawno powinnam rodzic. Stwierdziła, że mojej dzidzińce jest dobrze w brzuszku i dlatego nie chce wyjść. Łożysko w dobrym stanie, sporo wód…to mała sobie siedzi w ciepełku 😉

Wczoraj badała mnie ginekologicznie i mimo, że teraz była to ta sama doktorka co ostatnio, to tym razem było to bardzo bolesne. W dodatku cały czas wydobywa się ze mnie rzadki śluz podbarwiony krwią. Aż podpaskę musiałam założyć, bo sporo tego 🥴.

Hmmm nie pozostaje mi nic tylko wielkie oczekiwanie 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotko super fotka!! też się nie mogę doczekac aż wyjdę z moją córeczką na spacer 🙂
Habibati! trzymam kciuki za dzisiaj i czekamy na super wieści!!

a co u Iriska, bo po powrocie dużo nie pisała (chociaż wcale się nie dziwię, pewnie jest jeszcze zakręcona 🙂

ja się dzisiaj rano zjeżyłam i obawiam się, że takich sytuacji będzie wiecej..mój mąż chodzi już nerwowy, bo się nie wysypia (tak jakbym ja się wyspiała 🙂). Dałam malej o 1 w nocy mleko modyfikowane, ale wcześniej jeszcze parę kropel z cycka, bo mnie już bolały (a po odciągnięciu z 2 cycków mam aż 40ml- żal dupę ściska). No to spała sobie 3 godziny, w każdym bądź razie nie płakała tylko sobie coś tam mamrotała albo głeboko oddychała, bo ma nosek niedrożny..na co mój mąż z pretensjami, że on niewyspany i że mała nie spała w nocy..myślałam, że wyskoczę z tego wyra i go zabiję..to co mam zrobic, zamknąc jej buzię, bo sobie mamrocze? no dajcie spokój!! wiem, że to wszystko to wina nerwów, zmęczenia i niewyspania, ale hello, czy ktoś mówił, że małe dziecko to zabawka i że będzie łatwo??
wczoraj też sapał, bo przyszedł z pracy i chciał się na godzinkę położyc..mnie w tym czasie tak zaczęła dupa bolec, że myślałam, że się popłaczę..biorę lusterko i sobie tam oglądam a tam japa jak krater w wulkanie, bo poszedł szew od pęknięcia..no to co tu kurde robic..dzwonie do gina a on, żebym od razu do niego przyjechała..no to się nasłuchałam, że on jest zmęczony i mam jechac sama..jak mam jechac sama, jak na dupie ledwo siedzę i jak mam kierowac???
no ale wreszcie dojechałam do lekarza, ściągnął inne szwy i co?? w poniedziałek do szpitala i zobaczy, czy to się zagoi, czy ponowne szycie..po prostu ślicznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko ne denerwuj sie 😉
Twoj facet moze wkoncu zrozumie,ze wkoncu to dziecko jest w domu i musi sie liczyc z tym ,ze sie nie bedzie wysypiac mimo iz chodzi do pracy.nikt nie mowił,ze bedzie lekko 😉
Az wspołczuje z tym puszczeniem szwa,jesli bedzie ponowne szycie to oby nie belosne 🤢

Habibati trzymamy kciuki 😆 😆i czekamy na dobre wiesci 😆

Olalenko to u Ciebie przynajmniej cos sie dzieje,jakies tam rozwarcie i skurcze dosc czeste a u mnie nic 😮zamkniete jak pod kluczem i skurczy nic 🤢
cos mi sie widzi ze ja to chyba ostatnia zostane i urodze dopiero w listopadzie 🤢
a ja kocham ten nasz pazdziernik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Habibati no trzymamy wszystkie kciuki, żeby jak najszybciej poszło 🙂

No a ja dałam mojej małej wczoraj smoka...ała...a miałam jej nie uczyć...ale dzieki smoczkowi, jaki ja mam w domu spokoj jak ona nie spi 😁 i nie muszę jej przy cycu trzymać do zaśnięcia.
Wczoraj zorbiłam jej z mężem pierwsze wietrzenie, dziś będzie drugie a jutro na spacerek 😁 już się nie mogę doczekać 🙂

Kokosanko nie martw się, twój mąż wkońcu zrozumie, że jest małe dziecko w domu i będzie poprawa. Niestety nerwy ani z jednej ani z drugiej strony nie pomogą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko, bidulko…idź do tego szpitala niech zrobią ci tam porządek.
A co do mężusia to tak jak piszesz wszystko się nawarstwia…pogłębia się zmęczenie i nerwy puszczają. On na pewno też chce dobrze tak jak ty. Dacie radę mimo, że na razie jest bardzo ciężko.

Madziu a ty się nie martw kochana, ja mam przeczuje że cię to „dopadnie” z zaskoczenia. Nawet nie będziesz wiedziała kiedy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska21 napisał(a):
Habibati no trzymamy wszystkie kciuki, żeby jak najszybciej poszło 🙂

No a ja dałam mojej małej wczoraj smoka...ała...a miałam jej nie uczyć...ale dzieki smoczkowi, jaki ja mam w domu spokoj jak ona nie spi 😁 i nie muszę jej przy cycu trzymać do zaśnięcia.
Wczoraj zorbiłam jej z mężem pierwsze wietrzenie, dziś będzie drugie a jutro na spacerek 😁 już się nie mogę doczekać 🙂

Kokosanko nie martw się, twój mąż wkońcu zrozumie, że jest małe dziecko w domu i będzie poprawa. Niestety nerwy ani z jednej ani z drugiej strony nie pomogą


Aguska 21 dobry smoczek, nie jest zły 😉 a teraz przynajmniej mała ładnie śpi i mamusia zadowolona 😉

A ja mam pytanie do mamuś. Jaką temperaturę wy utrzymujecie w domach???
Ja chciałabym jednak tak nie za ciepło, ale też obawiam się żeby mała się nie rozchorowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam w mieszkaniu ok 23 stopni i tez mam problem czy to odpowiednia temperatura, jedno jest pewne , zeby nie przegrzac dziecka.
A ja mam pytanie odnosnie smarowania pupki przy przewijaniu, Ja stosowałam Sudocrem ale zauwazylam ,że wysusza skore małej. Czego Wy używacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dupki polecam linoderm albo linomag. Ja na razie używam próbek z nivea i z dupcią jest ok. Ale później mam zamiar używać jedną z tych 2 maści 🙂

Co do temperatury, to razem z mężem nie lubimy, by było jakoś bardzo ciepło... Więc pewnie temp u nas to około 20 stopni. Emilka też nie lubi jak jest za ciepło, całą noc nam się wtedy rozkopuje.
Myślę, że ważne jest to, żeby regularnie wietrzyć pokój a wtedy każda temp będzie ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pupci to ja od początku używałam sudocremu, ale położna środowiskowa powiedziała mi, że to lek na odparzenia a żeby odparzeniom zapobiec poleciła lunomag. Tyle tylko, że ja niestety nie zdążyłam użyć lunomagu bo małej zrobiło się odparzenie i teraz smaruje dupcie sudocremem i przykladam kawałkiem watki i na szczęscie znika zaczerwienienie ale bojawiły sie małe chrostki...co to może być???

Co do temperatury to ja mam w mieszkaniu 23 stopnie i uważam to za idealna temperature bo nam jest ciepło i małej też. I jak to się mówi, gdy rodzice chodzą w krótkim rękawie po domu to dzidzia ma mieć długi, a gdy rodzice chodzą cieplej ubrani niunie też należy ubrać cieplej. Zawsze o jedną warstwe ma mieć więcej niż my i wtedy się nie przegrzeje, ani nie będzie jej zimno.

Wiecie w jakim jestem szoku...ważyłam 71 kg przed porodem...a teraz waże 62 😁 za 2 kg będe miała wagę sprzed ciąży, jestem w szoku, że tak szybko mi zeszło.... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
Joane0509 napisał(a):
Witam dziewczynki 🙂
a ja moge pochwalic szpital w ktorym rodzilam... polozna po cichaczu nie dosc ze podala mi 2 zastrzyki na przyspieszenie rozwarcia to jeszcze po kilku (okolo 8) godz meczarni w bolach podala mi kroplowke z lekiem ktory w sumie zadzialal jak narkotyk bo mnie zamulil ale i zmniejszyl odczucie bolu przy skurczach. Jestem jej bardzo wdzieczna bo chyba bym tam zeszla...


hej,
przepraszam, ze sie wtrace, ale mam tylko jedno pytanko. widze ze jestes z Rumii, rodziłaś może w szpitalu w Wejherowie?


Aniqa1111 tak rodzilam w Wejherowie. Jesli tez zamierzasz tam rodzic to raczej nie masz sie czego bac... chyba ze trafisz na zastepce ordynatora :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalio, ja u małej w pokoju mam 24 - 25 stopni. Czasem mała ma spoconą główkę... czyli jej za ciepło.
A do dupki BEPANTHEN, ALANTAN. Sudocrem stosuje się w szczególnych przypadkach.
Ja jeszcze nie miałam potrzeby go użyć.

Wam też dzidziusie się zsikują po otwarciu pieluszki ? Bo moja najczęściej sika jak już czystą założę a nie zdążę zapiąć (bo właśnie smaruję kremikiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska21 napisał(a):


Co do temperatury to ja mam w mieszkaniu 23 stopnie i uważam to za idealna temperature bo nam jest ciepło i małej też. I jak to się mówi, gdy rodzice chodzą w krótkim rękawie po domu to dzidzia ma mieć długi, a gdy rodzice chodzą cieplej ubrani niunie też należy ubrać cieplej. Zawsze o jedną warstwe ma mieć więcej niż my i wtedy się nie przegrzeje, ani nie będzie jej zimno.

Moja położna powiedziała to samo odnośnie temperatury. ja mam też 23 stopnie w porywach do 24 stopni..
co do wagi to się dzisiaj ważyłam i jeszcze zostało mi 7 kg do wagi wyjściowej, ale w tydzień zrzuciłam prawie 4kg..to chyba dlatego, że się już normalnie wypróżniam i nie mam czasu jesc..do świat będę jeszcze karmic cyckiem a w święta przestaje, bo i co z tego, jak i z 2 cycków naraz pije a za 30 min znowu jest głodna..może matki mają poświęcac 24h dla dziecka, ale bez paranoi, trochę też trzeba odsapnąc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...