Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a u mnie z tym odbijaniem to różnie. Basia czasem w ogóle nie odbija, a czasem jest tak, że kładę ją już po jedzeniu i odczekaniu 10-15 minut na odbicie, za 2 godziny budzi mnie płacz, podnoszę ją, ona beknie i idzie spać dalej 🙂
no i kładę na boczku jak nie odbije, żeby w razie czego pokarm wyleciał na zewnątrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Olaleńko- Ty juz pewnie Kochana tulisz swoją Rokasnkę 🙂) czekamy na wieści.

Madziek-pamiętaj-ostatni będą pierwszymi 😉

Jeśli chodzi o pomoc ze strony męża to u mnie na szczęście nie ma problemu. Mój prasuje, sprząta, nosi Kaję do odbicia itp. Nie mogę narzekać. Tylko pada już o 20 najczęśicej w ubraniu, przed telewizorem i tak Śpi do rana i nawet się ostatnio przestał golić 🥴 Kurecze to ja się staram codziennie jakoś wyglądać, włosy układam, ubieram się jako tako i lekki makijaż bo inaczej to w lustro spojrzeć nie mogę a jemu przestało zależeć na tym jak wygląda. Jakiś ma kryzys czy co, bo wcześniej zawsze dbał o siebie 🥴

U nas znowu problemy z Kają 😞 Mała wymiotowała 2 dni z rzędu, więc pojechaliśmy z nią do lekarza. Oczywiście trzeba było iść na wizytę prywatnie, bo jak zadzwoniłam do przychodni to juz nuerków nie było 😞 Najprawdopodobniej nie toleruje laktozy i daję jej teraz przed każdym karmieniem Delicol-na razie nie wymiotuje XXX Dziś też zawieźliśmy jej mocz i kał do laboratorium, żeby sprawdzić czy to nie jakiś wirus 🥴 Juz mi się marzy, żeby Kaja była trochę większa i skończyły się te problemy zdrowotne ale nikt nie mówił ze będzie lekko 🙂

Co do krostek na pupci to mojej nie ominęły. Położna kazała odstawić chusteczki nawilżone i przemywać tylko wodą-jak na razie pupka gładka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🙂
no to czekamy na wieści od dziewczynek 🙂

odnośnie wicia się przy piersi.. Krzyś robi tak, że popije sobie mleczko 3-4minuty i albo zasypia i budzi się za chwilę, żeby jeszcze troszkę possać albo rzeczywiście zasypia. Czasem przy próbie dostawienia, kiedy zaczyna marudzić, zaczyna się wić jak wąż i nie umie złapać cyca, a nawet nie chce go wcale i odwraca buźkę. Okazuje się, że on po prostu chce spać... 😉 a nie jeść. Jeszcze nie zawsze umiem odgadnąć -o co mu chodzi, ale myślę, że z czasem się uda.
Tak samo każda z Was z czasem będzie potrafiła odczytać to, o co chodzi naszym pociechom 🙂 wtedy będzie łatwiej...
Pamiętam, że wszyscy mi powtarzali przy Emilce, że najtrudniejsze są pierwsze 3 mce.. i tak jest rzeczywiście 🙂
Głowy do góry Mamusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anetta_ napisał(a):
mdoundi napisał(a):
dzień dobry
mam pytanko-czy Waszym dzieciom ZAWSZE się odbija po jedzeniu? czy zawsze czekacie dotąd aż się odbije? tzn nosicie na prosto? czy nie czekacie (bo np to czekanie trwa dłużej niż pół godz) i kładziecie spać? wczoraj koleżanka mnie nastraszyła ze jak się dziecku nie odbije to sie moze udusic :o! czy to prawda????


Mojemu Adasiowi nie zawsze się odbija, ale mniej więcej jestem w stanie wyczuć kiedy powinno- nieraz słychać ewidentnie, że z mleczkiem połknął bańkę powietrza wtedy noszę tak długo aż mu się odbije w innym wypadku niekoniecznie, bo musiałabym nosić jakąś godzinę albo dłużej nie kładąc się spać, a on obudziłby się na kolejne już karmienie 😉


mojej też się nie zawsze odbija, dopiero po jakimś czasie już w łóżeczku jak leży na boku słyszę, że ulewa i czeka mnie przebieranie..
ja dzisiaj nakarmiłam rano cyckiem i całe mleko wyrzygała..za to modyfikowane akceptuje super..chyba przejdę na samo sztuczne, bo już sama nie wiem co robic..położna inaczej a dziecko inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉
kurcze no massakra na nic czasu nie mam;/ nawet nie mam kiedy Was poczytac;/ normalnie zycie do gory nogami sie nam przewrocilo ;D

tyle co zdazylam poczytac to o odbijaniu po jedzonku, Ja Kajtka staram sie odbijac po kazdym jedzonku, i cwaniak sie nauczyl ze zasypa nam na ramieniu;D polezy tak z 10min i moge go polozyc do lozeczka bo inaczej jak mu sie odbije i poloze go to skubaniec nie zasnie tak sie bedzie wiercil krecil no szok.

A co do kolek to ja juz jedna przeszlam;/ boze drogi massakra;/ maly jak zaczal plakac o 17 tak skonczyl o 22. Na poczatku z tej bezrdanosci bo juz nie wiedzialam co robic tak sie poryczalam ze uuuu;/ zadzwonilam wkoncu do poloznej i powiedziala zeby dac maluchowi INFACOL na kolki na jezyczek troszke kropelek, pomasowac po brzuszku zgodnie ze wsazowkami zegara i sluchajcie jak reka odjal nie minelo pol godziny i maly zasnal 🙂 a babcie mi podpowiadaja ze na kolki dobrze jest tez robic cieple oklady na brzuszek 😉 i klasc na brzuszku 😉 iaaaa polozna jeszcze powiedziala ze ja mam sobie tez ESPUMISAN wziac bo jak ja mam wzdety brzuch to maly tez bedzie mial;/

a co do tatusiow - mezow (w moim przypeadku chlopak 🙂to ja na mojego zlego slowa nie moge powiedziec. Czasami w nocy jest tak ze ja nie slysze jak maly placze to chyba z tego zmeczenia i moj Jarek wstaje i go usypia no szok. Ja nie wiem jak on daje rade hehe praca i jeszcze w nocy wstawanie 🙂 kapie tez ze mna Kajtka no kochany jest. I powiem Wam ze zauwazylam ze przez to jakos sie bardziej do siebie zblizylismy jakos chyba nawet lepiej niz kiedys nam jest 🙂 wiecej czulych slowek do siebie 🙂 podoba mi sie to 😉

no i to chyba juz na tyle 🙂
pozdrawiam goraco wszystkie mamusie 🙂 i te czekajace na swoje pociechy rowniez 🙂 juz nieduzo Wam zostalo 😉
uciekam robic obiadek poki Maly spiocha sobie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
IGOREK KONCZY DZIS MIESIAC !!! 😁
Ale biedaczek tak sie meczy bo jest spiacy a nie moze spac boo juz od rana remontuja nad nami mieszkanie , od jakis 2 miesiecy (kur.. mac) Mam chec tam pojsc i im wszystkim... a malutki co przysnie to znow jakies wierty i stuknanie mlotem i ryk Igorka na calego... rece opadaja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joane0509 napisał(a):
Witam 🙂
IGOREK KONCZY DZIS MIESIAC !!! 😁
Ale biedaczek tak sie meczy bo jest spiacy a nie moze spac boo juz od rana remontuja nad nami mieszkanie , od jakis 2 miesiecy (kur.. mac) Mam chec tam pojsc i im wszystkim... a malutki co przysnie to znow jakies wierty i stuknanie mlotem i ryk Igorka na calego... rece opadaja 😞


ja mam odwrotny problem-mały jak jest za cicho to nie chce spać 🙂 także jak zasypia lecę zawsze pranie nastawiać,telewizor podgłaśniam 😁 remonty nad nami też trwają, z jednej strony dobrze, ale z drugiej są problemy w nocy 😉 nie wiem czym to jest spowodowane. W szpitalu leżałam na sali z dziewczyną której maluszek od urodzenia miał kolki (chociaż pielęgniarki wmawiały, że to nie możliwe) i który płakał non-stop przeraźliwie tak, że ja musiałam wychodzić bo serce mi się krajała a i głowa nie wytrzymywała ( co płacz swojego to swojego 😁) a mój Adaś miał wtedy najlepszy sen. Zahartował się chłopak 😁

A i STO LAT w szczęściu dla Igorka 🤪!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynny odnosnie karmienia... CZy wasze maluszki tez placza gdy leci im za duzo mleczka ? Moj synek sie wtedy strasznie denerwuje , odwraca glowe nie puszczajac sutka (ala!!!)ksztusi sie i do tego zaczyna plakac jak chce odstawic piers... jemu mleko az bokiem buzki ucieka bo nie jest w stanie tyle polknac ale skoro szuka dalej i placze gdy zabieram cyca to jest dalej glodny... nie wiem co jak temu zaradzic... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Kochane mam problem..czy niemowlaki powinny po każdym jedzeniu spac? Kurde moja Nadia ma dzisiaj jakieś fochy. Nie śpi cały dzień tylko jakaś marudna jest. Jak włożę do łóżeczka to kręci się nieziemsko a jak tylko wezmę na ręce to jak ręką odjął ..cisza i śpi smacznie..ale kurde nie mogę przecież dziecka non stop na rękach trzymac..czy dziecko potrzebuje aż tak bliskości matki, czy może coś jej kurde jest? na spacerku dzisiaj spała jak zabita..sądziłam, że noworodki to tylko spanie, karmienie, spanie karmienie a tutaj zonk do tego z tą moją bolącą dupą, którą mam sobie wietrzyc, ale jak mam sobie wietrzyc, jak nawet poleżec nie mogę a na stojąco to jeszcze ze mnie leci..sraczka na całego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko ja tez tak myslalam i sie zdziwlilam moja od 4 dni takie fochy ze ja poprostu padam na twarz prawie wogole nie spi co chwile sie budzi placze i jak ja nosze to spi a jak tylko odloze to znowu placz i krecenie.... Az juz biore ja do lozka klade sie z nia wystawiam cycka daje jej i tak spimy... Ale opadam z sil juz teraz bylam na sapcerku to spi troche ale w nocy pewnie znowu da popalic....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
Kokosanko ja tez tak myslalam i sie zdziwlilam moja od 4 dni takie fochy ze ja poprostu padam na twarz prawie wogole nie spi co chwile sie budzi placze i jak ja nosze to spi a jak tylko odloze to znowu placz i krecenie.... Az juz biore ja do lozka klade sie z nia wystawiam cycka daje jej i tak spimy... Ale opadam z sil juz teraz bylam na sapcerku to spi troche ale w nocy pewnie znowu da popalic....


to widze, że nie jestem z tym sama..pytanie tylko czego to dziecko potrzebuje. gdyby umiała mówic, spełniłabym jej prośbę a tak to nic..miałam nadzieję, że będzie spac w nocy jak reks, ale widzę Bajko że u Ciebie wybryki w dzień nie przenoszą się na sen w nocy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MEEGOTko super fota! chociaz załozyłas ubrania sprzed ciazy 🙂 ja to chodzę nadal w ciążówkach i w polaze.. bo nawet w płaszczyk sie nie mieszcze ! 🥴
niby kg schodzą, ale juz wolniej. czekam na pozwolenie na ćwiczenia 🙂

KOKOSANKO- wspólczuję ci z tym męzulkiem.. ja swojego to w nocy budze żeby pieluche zmienił- dopracy idzie dopiero 6tego listopada..
nawet jak mam siłę to go budzę i mówię ze muszę isc do WC albo coś wymyślam 🙂 i juz 🙂 Facet ugotowany 🙂 musi wstać i zmienić pieluchę 🙂 i nie narzeka.. tylko rano.. ze zmęczony.. i wtedy- po jego wstawaniu- mogę to zrozumieć 🙂

Aguska21 napisał(a):

No a ja dałam mojej małej wczoraj smoka...ała...a miałam jej nie uczyć...ale dzieki smoczkowi, jaki ja mam w domu spokoj jak ona nie spi 😁 i nie muszę jej przy cycu trzymać do zaśnięcia.

ja tez dałam.. i jak zaśnie juz to jej wyjmuje 🙂 i daje sporadycznie. jak już jest ryk na całego
i tez miałam nie dawać. ale nie da rady bez.. po prostu bym chwili spokoju nie miała!

Olalenka napisał(a):

A ja mam pytanie do mamuś. Jaką temperaturę wy utrzymujecie w domach???
Ja chciałabym jednak tak nie za ciepło, ale też obawiam się żeby mała się nie rozchorowała.


20-22stopnie w domu, to kąpieli 25-26stopni 🙂 to zalecenia mojej połoznej 🙂
wiec kupilismy termometr i pilnujemy 🙂

natalia7986 napisał(a):
Ja mam w mieszkaniu ok 23 stopni i tez mam problem czy to odpowiednia temperatura, jedno jest pewne , zeby nie przegrzac dziecka.
A ja mam pytanie odnosnie smarowania pupki przy przewijaniu, Ja stosowałam Sudocrem ale zauwazylam ,że wysusza skore małej. Czego Wy używacie?


LINOMAG 🙂
a jak jest pupka czerwona bardzo to bephanten 🙂
sudocrem tylko w skrajnych przypadkach

mdoundi napisał(a):
dzień dobry
mam pytanko-czy Waszym dzieciom ZAWSZE się odbija po jedzeniu? czy zawsze czekacie dotąd aż się odbije? tzn nosicie na prosto? czy nie czekacie (bo np to czekanie trwa dłużej niż pół godz) i kładziecie spać? wczoraj koleżanka mnie nastraszyła ze jak się dziecku nie odbije to sie moze udusic :o! czy to prawda????


mi mówiła Pani połozna ze takim maluszkom nie musi sie odbijac za kazdym razem,a le trzeba po karmieniu potrzymnac w pozycji pionowej.. pare minut.. i już 🙂 a jak się nie odbije klaśc na boczku 😉 i tyle

Kokosanka napisał(a):

Kochane mam problem..czy niemowlaki powinny po każdym jedzeniu spac? Kurde moja Nadia ma dzisiaj jakieś fochy. Nie śpi cały dzień tylko jakaś marudna jest. Jak włożę do łóżeczka to kręci się nieziemsko a jak tylko wezmę na ręce to jak ręką odjął ..cisza i śpi smacznie..ale kurde nie mogę przecież dziecka non stop na rękach trzymac..czy dziecko potrzebuje aż tak bliskości matki, czy może coś jej kurde jest? na spacerku dzisiaj spała jak zabita..sądziłam, że noworodki to tylko spanie, karmienie, spanie karmienie a tutaj zonk

od dwóch dni mam taK SAMO 😞
nie mam juz siły|! na spacerze spi jak zabita a w domu tylko ryk!
Nie wiem co ja mam zrobić!
Nie chce do rączek tak przyzwyczajać!
Rozumiem czułośc, czułością. Ale nie całą dobę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, i jak ogólnie ? Bałyscie się, ze nie dacie rady z maluszkami, było pełno obaw... ale dajecie radę, prawda ?
Dzielne baby jesteśmy 😁

Moja właśnie zjadła dwa cyce, odbekła 🙂 i leży zadowolona 😁
Patrzy co mamusia robi 🙂

Jak myślicie, może mała dostać jeszcze żółtaczki skoro dziś kończy 2 tygodnie ?
Bo ze szpitala wyszłyśmy lekko żółtawe, ale przeszło po jednym dniu w domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jak tam Olalenka????? wiadomo już coś ???????

Kurcze a ja mam mega problemy z zaparciami 😞 mam takie wrażenie jakbym jakis patyk miała w tyłku 😞
boli mnie to strasznie 😞 brzuch boli i tyłek

A co do Adasia to poważnie masakra, tak mocno chciałam go już mieć a ciągle jestem przerażona jak płacze bo nie wiem czego chce 😞 Nie wiem czy płacze bo ma taką chęć czy go coś boli 😞 ale co będę wam mówić, pewnie czujecie podobnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Bajka to laseczka że ho ho 😆

Zuziaczku, ja nie miałam naciania, ani nie pękłam, mam jeden szew kij wie po co?! 😮
dlategoi skakac mogę 🙂

ja dziś złapałam doła.. przymierzyłam spodnie moje najwieksze jakie mam.. z okresu kiedy wazyłam 65 kg.. i co?!
i założyc na dupę załozyłam, ale sie dopiąc nie mogłam 🥴
ehh płacze już dobre 40 minut 😞
i czytam w necie jak schudnąc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczynki widzę,że te nasze dzidzie się normalnie zmówiły!Moja od dwóch dni daje mi popalić i w dzień i w nocy no ale brzuszek ją boli to co ma biedula zrobić.W łóżeczku w ogóle nie chce spać za to wszędzie gdzie jej nie położę to tak-nie wiem co jej tam nie pasi?? 😮
Spacery też musieliśmy skrócić o 30 minut bo zaczyna płakać-ręce opadają i cycki też a ja to już wyglądam jak zombi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z tym odbijaniem to trzy światy moja raz odbije a raz nie wymiotuje co rusz nie wiem czy to tak ma być-nie są to jakieś chlusty jak na początku ale mocne ulewanie??
Na tyłek polecam Bepanthen u mnie po jednym smarowaniu mała ma już psioszkę i dupcie ok 🙂
Wczoraj nam stuknął miesiąc - nie wiem kiedy to zleciało ale mam nadzieję,że 2 następne tez tak zlecą bo ponoć 3 pierwsze najgorsze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Kochane 😆
Ja sie nadal melduje w dwupaku 😉
staram sie spac ile sie da i powiem Wam,ze mi to wychodzi 😉
Wlasnie zjadlam miske frytek,bo wiem ze potem dlugo nie bede mogła sobie pozwolic na cos takiego 😉

Trzymjacie sie Kochane i tak jestescie dzielne 😉Dobrze to Zuziaczek ujela 😉
Tyle było strachu,tyle obaw a kazda urodzila (no poza mna) heheh i daje rade 😉
Zycze Wam jak najwiecej wytchnienia i snu 😉

Bajeczko wygladasz bajecznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meegotko moja Julka tez mocno ulewa i kurde dziwne to jest bo tylko po moim mleku po sztucznym normalnie jest a tylko cycka zje i co chwile ulewanie az boje sie jej na noc cycka dawac...
Wogole mam problem bo moja sie powoli przyzwyczaila do butli i teraz dla niej zlapac cycka to jest tragedia tak sie przy tym denerwuje płacze i dlugo jej to zajmuje a jak juz zlapie to za chwile znowu puszcza i karmienie trwa wiecznosc...Ale tak bardzo nie chce rezygnowac z cycka ale ona sie meczy a dokarmiac musze bo sie nie najada a ja mam malo pokarmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...