Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
Meegotko moja Julka tez mocno ulewa i kurde dziwne to jest bo tylko po moim mleku po sztucznym normalnie jest a tylko cycka zje i co chwile ulewanie az boje sie jej na noc cycka dawac...
Wogole mam problem bo moja sie powoli przyzwyczaila do butli i teraz dla niej zlapac cycka to jest tragedia tak sie przy tym denerwuje płacze i dlugo jej to zajmuje a jak juz zlapie to za chwile znowu puszcza i karmienie trwa wiecznosc...Ale tak bardzo nie chce rezygnowac z cycka ale ona sie meczy a dokarmiac musze bo sie nie najada a ja mam malo pokarmu...

ja pierniczę, mam to samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
bajka1202 napisał(a):
Meegotko moja Julka tez mocno ulewa i kurde dziwne to jest bo tylko po moim mleku po sztucznym normalnie jest a tylko cycka zje i co chwile ulewanie az boje sie jej na noc cycka dawac...
Wogole mam problem bo moja sie powoli przyzwyczaila do butli i teraz dla niej zlapac cycka to jest tragedia tak sie przy tym denerwuje płacze i dlugo jej to zajmuje a jak juz zlapie to za chwile znowu puszcza i karmienie trwa wiecznosc...Ale tak bardzo nie chce rezygnowac z cycka ale ona sie meczy a dokarmiac musze bo sie nie najada a ja mam malo pokarmu...

ja pierniczę, mam to samo 😞


ja też, dlatego daję sztuczne. dzisiaj ściągnęłam z obu cycków (wczoraj wypiłam sobie wino) aż 50ml mleka..co to dla niej, jak ona na dzień dobry wypije 70ml sztucznego..

pytanie, jak dokarmiam sztucznym to powinnam też dawac jakieś herbatki...co mi polecicie? Koperkowa może byc? doświadczone mamusie poprosze o radę

madziek Twój synuś faktycznie Cie trzyma, moja córka miała to samo i to czekanie jest najgorsze..

moje dziecko dzisiaj znowu nie śpi od rana, tak jak Julka Bajki z tym, że w nocy spała mi aż 5 h za co jej dziękuję, że mamusi jeszcze do wścieklizny nie doprowadziła..
na jutro mam zagwozdkę, bo muszę jechac do szycia a mąż zarejstrowac Nadię a kurdę nie mam z kim jej zostawic, więc już widzę tą akcję!

czekam na wieści co u Habibati i Olalenki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki z ulewaniem to różnie bywa... Pisałam już wcześniej. Emilka ulewała do 5 mca. Mimo tego bardzo ładnie przybierała na wadze, bo około 1kg mcznie. Obie musiałyśmy ten czas przetrwać i tyle...

Odnośnie dopajania nie pomogę, bo Emilce nie dawałam nic prócz cyca do pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):
Kokosankoprzy modyfikowanym nalezy dawac dziecku pić - koperek lub rumianek lub woda przegotowana 🙂


dziękuję Kochana a powiedz mi jeszcze, po jakim czasie po podaniu modyfikowanego podac dziecku coś do picia? ja daję sztuczne co 3h, to do picia podac coś po 1 godzinie?
Boże, mam pytania nie z tej planety, ale wiem, że jesteście w tym zorientowane..
podziwiam też wszystkie mamusie, które karmią tylko piersią..ja bym musiała dawac cycka co 1h, bo praktycznie mam samą wodę, ale staram się chociaż raz dziennie dac dziecku tego cycka by i mojego pokarmu miało co nieco...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosanko tak gdzieś póltorej godzinki po karmieniu , bo jak da się pić bezpośrednio przed karmieniem to dzieciaczek raczej nie będzie chciał już mleczka. Można dawać pić tak 3 razy dziennie. No i można dodać też do wody glukozy , żeby słodkie było - choć jedni mówią zeby dodać drudzy , żeby nie dodawać więc ja parzę z saszetek rumianek lub koperek ewentualnie woda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po spacerku pierwszym, później zaliczymy drugi .. bo staramy sie 2x dziennie wychodzić po godzince 😜

jakoś ogarniamy powoli.. ale.. POWOLI 🙂
ma te swoje humorki.
śpi dalej z nami, ale wczoraj ja o 6 rano do łożeczka odstawiłam, a dziś o 3 w nocy.. i tak tej nocy ją odstawie o 12stej (bo średnio śpi 2,5-3 godzinki) aż w końcu tylko zasypiac będzie z nami a potem całą noc sama 🙂
Rodzicom też się należy trochę bliskości 🙂
fajnie tak sie przytulić bez poduszki kojca 🙂 bez brzuszka 🙂

a dzis postaram sie wam wrzucić zdjęcia z dzisiejszego spacerku 😜

a tym czasem buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha zapomniałam- wieści od BACHAP!

sa nadal w szpitalu, Olek (cytuję|) zamienił się w małego chińczyka 😉
a Basia ma słaba morfologię i miała przetaczaną krew.
Krzychu spisuje sie wzorowo! Dba o Basię, przewija Olka 🙂 i szykuje otwarcie restauracji domowej dla Basi 🙂 bo juz zbiera przepisy dla mamy karmiącej 🙂
Basia tęskni za brzuszkami 😉 i cały czasa o nas mysli 🙂 wszytkim przesyła całuśnego buziaka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joane0509 napisał(a):
Hej 🙂
ja tez podaje Igorkowi herbatke z kopru wloskiego (hipp) ale zastanawiam sie teraz czy dobrze robie bo podobno moze powodowac kolki...


My podawaliśmy hipp'a na początku , i faktycznie pobolewał go brzuszek i dajemy normalne w saszetkach do zaparzenia. Jednak co naturalne to naturalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia-fotka superowa a Igorek śliczny chłopiec.

Babeczki czy któraś karmi tylko cyckiem oprócz mnie, bo chyba jestem jakimś dinozaurem na wyginięciu 😉 Nie powiem, żeby było łatwo, bo małą dziś wysypało na buźce i tak się zastanawiam po czym. Teraz to już zapisuje co jem i w razie problemów później analizuje co mogło zaszkodzić :/ Masakra we wszystkim konserwanty, warzywa i owoce sypane chemią i jak te dzieci mają nie mieć alergii ? Nie wiem czy nie jest bezpieczniej karmić modyfikowanym 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia super fotki!!
ja tez Mojego namawiam, ale cos mi nie wychodzi 😞
a Jagódka ostatnio taka marudna ze ja nie wiem jak te zdjecia robic, zeby nie miala skwaszonej minki..
i jeszcze jest 'złosliwa'- co nie wezme lapka na kolana, albo talerza zeby zjesc to ona w ryk 😞 czasami nie mam siły 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane, tak za Wami tęsknię ale nie mam kiedy tu spokojnie posiedzieć. Dzisiaj nawet zabrałam się za nadrabianie zaległości, ale za dużo tego jest 😞 a chciałabym wiedziec co u Was 😞

Tymek coraz mniej żółty, karmię go tak czesto jak tylko się da, jutro mamy wizyte o 13:30 i dobrze by było żeby pani dr stwierdziła, że nie trzeba pobierać 3 raz na bilurbinę i go kłuć 😞 no i mam nadzieję, że przybrał na masie. Bo jak wychodziliśmy ze szpitala ważył 3440 a w piątek 3400 czyli przez 4 dni od wypisu nie przybrał, zupełnie nie wiem dlaczego... karmię co 2 - 3 godziny, Tymcio ładnie się przysysa i wypija mleko do konca, próbowałam go dokarmić raz butlą ale nie chciał - wypił po piersi tylko 20 ml więc nie był głodny. No zobaczymy jutro...

Poza tym wszystko u nas pomału wraca do normalności, tzn udaje mi się zrobić obiad w porze obiadu itd 🙂 bo pierwsze dni były takie jakies niezorganizowane że masakra. Wczoraj też było u nas pępkowe , przyjechała moja siostra z Gdyni, przyjaciółka z W-wy i brat z Bielska więc była oklazja do spotkania, dzisiaj pół dnia przespaliśmy i odpoczywaliśmy. Mam nadzieję, że nadchodzący tydzień będzie spokojniejszy i bardziej poukładany...

Ściskam Was mocno wszystkie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Carpioo wiem coś na ten temat. czasem się zastanawiam, czy to normalne, że takie maleństwo już buszuje w ciągu dnia zamiast spac.. i teraz mam pytanie, czy Wasze pociechy zawsze śpią po wypiciu mleka, czy też są i za dnia aktywne jak moja Nadia?
obiad to ja w biegu i na raty robię i jem. właśnie Mała mi zasnęła i mam zamiar zrobic sobie whisky z cola!! karmic nie mam co, bo dzisiaj dałam jej z 2 cycków (wisiała na nich godzinę) i wyobraźcie sobie, że za 30 min wyła, bo była głodna,tak więc odpuszczam karmienie cyckiem..

Moja cera uległa pogorszeniu, wyszły mi wypryski jak za szkolnych lat o zgrozo!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
oj Carpioo wiem coś na ten temat. czasem się zastanawiam, czy to normalne, że takie maleństwo już buszuje w ciągu dnia zamiast spac.. i teraz mam pytanie, czy Wasze pociechy zawsze śpią po wypiciu mleka, czy też są i za dnia aktywne jak moja Nadia?
obiad to ja w biegu i na raty robię i jem. właśnie Mała mi zasnęła i mam zamiar zrobic sobie whisky z cola!! karmic nie mam co, bo dzisiaj dałam jej z 2 cycków (wisiała na nich godzinę) i wyobraźcie sobie, że za 30 min wyła, bo była głodna,tak więc odpuszczam karmienie cyckiem..

Moja cera uległa pogorszeniu, wyszły mi wypryski jak za szkolnych lat o zgrozo!!


Kokosanko moj Tymek nie zawsze pada po jedzeniu, czasem jeszcze sie rozgląda i coś kombinuje 🙂 18 godzin na dobę przesypiaja średnio noworodki wiec reszta czasu to czuwanie, kąpiele, przewijanie i inne atrakcje 🙂 A odnośnie karmienia to mi też czasem zchodzi godzina z nakarmieniem Tymka, jeśli je np na noc z dwóch piersi. średnio je z jednej piersi około 20-30 min. czasem w nocy daję dwie jak widzę że jeszcze chce jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Gosia-fotka superowa a Igorek śliczny chłopiec.

Babeczki czy któraś karmi tylko cyckiem oprócz mnie, bo chyba jestem jakimś dinozaurem na wyginięciu 😉 Nie powiem, żeby było łatwo, bo małą dziś wysypało na buźce i tak się zastanawiam po czym. Teraz to już zapisuje co jem i w razie problemów później analizuje co mogło zaszkodzić :/ Masakra we wszystkim konserwanty, warzywa i owoce sypane chemią i jak te dzieci mają nie mieć alergii ? Nie wiem czy nie jest bezpieczniej karmić modyfikowanym 🥴


Anetko ja karmię tylko piersią, nie jest lekko bo boli mnie prawa brodawka bardzo przy dostawianiu, lewa się już fajnie wyrobiła i nie czuję dyskomfortu. Smaruję maltanem dwa razy dziennie obie brodawki. A jeśli chodzi o plamki to Tymkowi wychodzą na buźce po karmieniu ale za jakiś czas znikają. To ma związek z hormonami, które sa w naszym mleku,nie musi oznaczać alergii. Ale najlepiej poradzić się lekarza albo położnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko moja tez nie spi po kazdym jedzeniu i jest to dla mnie wyczerpujace najedzona przebrana a dalej placze i nie wiem o co jej chodzi lezy placze na rekach spokojna a ja opadam z sil wiem ze takie malenstwo potrzebuje bliskosci staram sie jej dac tego jak najwiecej ale przecierz nie moge jej caly dzien na rekach nosic.... A co ja odloze i chce cos zrobic to w rykk jestem wyczerpana!! Dzisaj az przyjechalam do mamy i troche odetchnelam bo sie nia troche zajmuje nosi karmi juz od dwoch godzin a Julka nie chce usnac 😞 Moze to troche egoistyczne ale potrzebowalam takich dwoch godzinek dla siebie!!
Co do cery to mi tez po ciazy sie pogorszyla niestety nie mam pojecia dlaczego pewnie hormony opadly!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...