Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anetta_ napisał(a):
A tak z innej beczki- czy któraś z mamuś ma poduszkę do karmienia, tego rogala?? 🙂 zastanawiam się właśnie nad jej zamówieniem i chciałam zapytać czy zdaje egzamin 😉


jesli karmisz cycem to rewelacja - przynajmneij dla mnie dopoki przystawialam mala do piersi, fajnie wygodnie mi bylo wtedy 🙂 a teraz butelką jak karmię to już w ogóle nie używam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Carpioo pisałaś,że też chodzisz z małą dwa razy na spacer o jakich godzinach?

to zależy czy o 8smej robię jeszcze drzemkę sobie czy nie 🙂 do 10-tej.. Ale jak sie wszystko dobrze układa to wychodzę około 11stej i potem jak znowu sie obudzi, skupcia albo zrobi siuciu i zje.. czyli 14-15. Ostatnio nawet byliśmy około m17stej, jak ciemno już było 🙂 Taki romantyczny spacer zrobiliśmy sobie do parku, gdzie jest fontanna oświetlona ślicznie na środku oczka wodnego.
Fajnie tak spacerować, ludzi zobaczyć 🙂
Mieć się po co ubierać i malować :P Chociaż ostatnio płacze codziennie jak mam sie ubrać, bo jestem załamana, ze tyle ważę. 🤨 Nie mieszczę się w nic ładnego, a moje okrycie wierzchnie to polar! Gzie ja wiecznie chodziłam na elegantkę przed ciążą, i ten polar dla mnie to męka jakaś.. Czuje się jak lumpeciara.
Mam nadzieję że mi przejdzie 🤢

Habibati napisał(a):
dzisiaj o 11.45 przez cesarskie ciecie urodzila sie nasza córcia. Bianka uwaga 61cm waga 4500gr. Przesylam buziaki


WOW! to sie nazywa Wielkie Szczęście 🙂 Serdeczne Gratulacje!!!

bachap napisał(a):
hej Kochane Moje 😁
My od wczoraj meldujemy się w domciu 🤪 postaram się nadrobić zaległości ale na razie tylko Was mocno całuję na powitanie 🙃


OOOOOO 🤪
no to buziak na dzieńdoberek 😘
ogarniaj się Mała ! i wracaj 🙂

bachap napisał(a):

aaa i moja waga z przed porodu 92kg 😮
po wyjściu ze szpitala -14kg

dobra jesteś!
zazdroszczę!
ja po 2 tyg ważę z 90kg 76kg! i waga nie chce juz tak pieknie nie schodzi! 🤢teraz to walka przede mną..
która teraz bedzie myslała o diecie dla karmiącej i dla odchudzającej?
Która ze mną walczy z kilogramami?? 🤔

meegotka napisał(a):
Ciekawe ile utrzymuje się alkohol w mleku matki tzn ile razy trzeba odciągać po wypiciu alkoholu?


czytałam, że możemy się napić od razu po karmieniu, a to kiedy znikna % z pokarmu zalezy keidy znikną z krwi (podobno jak z krwi znika alkohol to z pokarmu w tym samym momencie) Pomocne sa kalkulatory z internetu, gdzie sie wpisuje swoja wagę, wzrost, godzinę wypicia alko, stężenie % itd.
Ja dziś wypiłam maleńkiego łyczka likieru i nie dopiłam kieliszeczka bo mi % nie smakowało .. Jestem w szoku!

KOKOSAnkO, Nadia ŚLICZNA!

IRIS- ja dzis w nocy tez sie poryczałam, bo małą 2 godziny zasnąc nie chciała a ja byłam juz przemęczona! a widok Mojego obładowanego poduszkami mnie dobiła! Myslał że jak go nie widac to go nie ma.. 🤔 wiec szybko mu ten pomysł wybiłam z główki! 😜 i do bujania i przewijania zaprzęgłam! zagoniłam!

anetta_ napisał(a):
A tak z innej beczki- czy któraś z mamuś ma poduszkę do karmienia, tego rogala?? 🙂 zastanawiam się właśnie nad jej zamówieniem i chciałam zapytać czy zdaje egzamin 😉


Ja mam teraz tego małego rogala do karmienia.. o wcześniej miałam kojec..
Rpgal poręczny jest.. Jestem zadowolona, ale sząłu nie ma 😉
i tak trzeba nogami podtrzymywać.. ale jest łatwiej niz szukać jakiegos koca, zwijać 😉 w rulon, albo podkładać milion poduszek.. 🤔 Tylko ja zapłaciłam 79.99 zł w SMYKU kurde blaszka! Może to dlategoi ze z motherhood ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anetta_ napisał(a):
A tak z innej beczki- czy któraś z mamuś ma poduszkę do karmienia, tego rogala?? 🙂 zastanawiam się właśnie nad jej zamówieniem i chciałam zapytać czy zdaje egzamin 😉


Ja mam teraz tego małego rogala do karmienia.. o wcześniej miałam kojec..
Rpgal poręczny jest.. Jestem zadowolona, ale sząłu nie ma 😉
i tak trzeba nogami podtrzymywać.. ale jest łatwiej niz szukać jakiegos koca, zwijać 😉 w rulon, albo podkładać milion poduszek.. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ja sie przyłączam do walki z kg... 😞 😞 😞

W dniu porodu 91 kg, po wyjściu ze szpitala 82 kg - obecnie 79 kg... 😞 Wyglądam jak potwór, chodzę w ciążowych spodniach, które ze mnie spadają, a w swoje jeansy się nie mieszczę 😞 Chodzę w kurtce takiej ala militarnej swojej z h&m i katanie jeansowej ale ie zapinają się więc jak dowali zima nie zapnę się w moim płaszczyku... nie mówiąc o tym że nie założę przecież bojówek ciążowych do płaszcza 😞 Nie chcę kupować nowych jeansów bo mam zamiar chudnąć... 😞 Nie mogę patrzeć na dresy, leginsy i inne szmaty!!! też się czuję jak kloszard! Wodę mineralną piję litrami, jedyny większy posiłek w ciągu dnia to obiad i to jedno danie... załamka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Madziek, to Ty może masz w brzuszku "małego" 😉 potworka, z 65 cm wzrostu i 5 kg 😉

Hi hi !
Już niedługo kochana, i Ty będziesz tulić swą kruszynkę ! 🙂


hehehe no zobaczymy 😉jutro mam sie zglosic do szpitala i zobaczymy jak to bedzie 😉
jak cos to napisze smska 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
IRIS to co robimy??
jaka dieta? (bo jesli chodzi o dietę dla karmiących to ja stosuję tylko taką, że \'bez przesady" wszytko w granicach rozsądku jem)

Madziek
- trzymam kciuki!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪


No nie wiem... kurde 7 dni krwawiłam po cc, dzisiaj znów krwawię więc musze sobie dać na luz trochę i poodpoczywać kilka dni. Za bardzo się rozszalałam po powrocie ze szpitala... 😞 no ale ćwiczyć jeszcze i tak nie możemy...

akupowałam sobie warzyw na patelnie.... jem mieso duszone, dzisiaj wyjątkowo był kotlet... śniadanie to kromka chleba z dżemem lub wędliną, albo musli... na kolację jem kromke lub dwie... miałam gości więc zjadłam kilka paluszków i kilka ciastek takich małych ale to chyba nie jest wielki grzech. No i piję dużo wody! 2-3 l dziennie... nie wiem co robić...

Madziek ja też trzymam kciuki!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja mam inny problem tak strasznie lecę z wagi ,że masakra wszystkie ciuchy za duże a jak siedzę w wannie to mnie strasznie kości w tyłku gniotą,,,,,,,,,,nie mówiąc,że tyłka to ja już nie mam a nogi - masakra jak dwie słomki 😮Jem bardzo dużo ale tylko to co wolno nie wiem już co robić niedługo zniknę z powierzchni ziemi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotko? jak tam u was mała? jest jakas poprawa???? bo ja juz z sil opadam już mala placze 2 godzine ja juz wymiekam, tak sie wije z bolu ze szok, juz pieluszka byla, suszarka i nic! i na dodatek nie moge jej nic dac na kolki bo bierze leki na reflux! ja piernicze kiedy to sie skonczy??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko ale Nadia piekna dziewczynka 🙂
Meegotko mam ten samproblem nie wiem co sie dzieje ale z dnia na dzien coraz to mniej waze juz nawet spodnie ktore nosilam przed ciaza leca z tyłka...;/;/;/ Jem regularnie aleto nic nie pomaga rozumiem wrocic do wagi sprzed ciazy ale ja juz mam wage o wiele nizą niz sprzed ciazy i wszyscy to zauwazaja i mowia ze juz strasznie wygladam;( Dzisiaj cała rodzinna sie zjechala i nic innego nie slyszalam jak tylko "matko boska jaka ty wychudzona" I nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje alejak tak dalej bedzie to tez chyba znikne z powierzchni ziemi...Na dodatek jestem blada jak sciana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny uzywa ktoras z was Alantan masc? Bo ja dzisiaj kupilam w aptee niby to polski odpowiednik Bepathenu bo w aptece nie miala babka tej masci tylko krem a ja chcialam masc i dala mi ten Alantan i nie wiem czy jest taki dobry... A niestety dzisaj apteki pozamykane itylko jedna miala dyzur...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

dziewczyny, wiem, że był ten temat poruszany, ale jak objawiają się kolki?? moja dzisiaj jakies 40 min po jedzeniu zaczęła nagle płakac i trwało to 30sekund, potem chwila przerwy i znowu płacze i wierzga nogami..czy to kolki?? wieczorem znowu to samo...
ja jej podaję herbatkę ułatwiającą trawienie..może te kolki też od tego? Położna zaraz powie, że po co poję herbatą a nie przyznam się jej, że daje sztuczne mleko, bo ona jest przeciwniczka modyfikowanego..ja dzisiaj sobie sciągałam z cycka to normalnie samiutka woda nic wiecej..idę spac, bo już Nadia się drze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂 czy tylko madziek ty zostałaś nie rozpakowana?

Gratuluję świeżym mamą.

nie było mnie dawno ale nie miałam sił na czytanie na bieżąco. tęsknię za pisaniem na brzuszku, ale jakoś tak nie mam sił. Podczytuję was, ale nie wszystko.

U nas w sumie ok. nadal Zuzia ma te bóle brzuszka, ale rzadziej i krócej. Suszarka leży koło łóżka ciągle. I jakoś już jak ona płacze to się przyzwyczaiłam. Może to głupie określenie. Wiem, że jej nie potrafię pomóc to staram się zrobić co mogę. kochana jest ta nasza córcia, bo i je ładnie i śpi.

Ja do tej pory używam tej długiej poduchy co w czasie ciąży. Przy karmieniu u mnie sprawdza się.

co do wagi nie narzekam znów mi spadło 1,5 kg. zostało tylko 4 do wagi sprzed ciąży. Pewnie jakbym nie podjadała słodkiego to byłoby to szybciej, ale nie mogę się powstrzymać 😉

Mam nadzieję, ze wu was wszystko ok. widzę, że większość z nas boryka się z tymi samymi problemami. Mam nadzieję, że to minie szybko ( te wszystkie kolki i niedogodności)

zmykam. mała na razie śpi ale jak się obudzi to idziemy na dwór korzystać ze słoneczka- jak na razie piękna jesień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny korzystające z facebooka, jestem sierpniówką 2010 🙂 zachęcam Was do polubienia strony "tankujesz. przewijasz" na facebooku - jest to akcja, którą chcemy rozkręcić razem z grupą znajomych rodziców. Chcemy zwrócić się do koncernów paliwowych, by na swoich stacjach benzynowych umieszczały przewijaki dla dzieci. Sprawę planujemy również rozdmuchać w mediach, a zaczynamy właśnie od facebooka.
Ja niestety nie trafiłam jeszcze na stację z przewijakiem, w podróży musiałam więc przewijać moją córeczkę Łucję - latem na kocyku na trawie, a teraz w samochodzie, co jest wielce problematyczne, bo Łucja tego nie cierpi, płacze.
Mam nadzieję, że poprzecie naszą akcję. Jeżeli znacie jakieś stacje z przewijakami, to wpisujecie na stronie "tankujesz. przewijasz." na facebooku, chcemy stworzyć taką mapę stacji przyjaznych dzieciom, żeby rodzice wiedzieli gdzie mogą się spokojnie zatrzymać w trasie.
Dziękuję i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam alantan dermoline taki fioletowy i pomaga mniej bolą sutki są mniej zaczerwienione
co do pieluszek ostatnio policzyłam że w pierwszym miesiącu zużyłam 126 pieluch rozmiar 1 teraz używam 2 tesco gaga bo tylko te pasują rozmiarowo na mojego bogusia mimo że juz waży powyżej 3 kilo to szczuplinka z niego huggiesy i bella maja za duże otworki na nóżki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
ja dzisiaj sobie sciągałam z cycka to normalnie samiutka woda nic wiecej..idę spac, bo już Nadia się drze 🙂


Kokosanko nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam, ale jeżeli ilościowo masz wystarczająco pokarmu,a on jest bezbarwny, właśnie taka woda to jest ok. Mleko nie musi być wcale białe przynajmniej na początku, a i tak jest sycące dla brzdąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Co do wagi to ja juz schudłam 11 kg czyli juz waże tyle co przed ciążą i waga nadal spada 🙂 ja jestem z tego powodu bardzo szczesliwa :P no i laktacja mi sie poprawiła po tym jak zaczęłam spuszczac mleczko i nie laktatorem, a recznie jest bardzo wygodnie 🙂 2 dni temu spucilam 60 ml a wczoraj juz 80 ml na jednym posiedzeniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko trzymam kciuki i przesyłam sztorm z nad morza żeby te twoje doły przegnał akysz akysz.U mnie też suszara lezy koło łóżka i pewnie długo tam zostanie no i do płaczu tez się już przyzwyczaiłam i już nie jest taki straszny jak na początku.Kaja dzisiaj walnęła taką kupę po spacerze ,ze musiałam ją wykąpać bo się urobiła dosłownie po pachy.Brzuszek ją dalej boli ale kolki chyba mniejsze no ale wiadomo są lepsze dni i gorsze.Czekam już do tych 3 miesięcy i doczekać się nie mogę ,żeby to już mieć za sobą no i to przecież będę nasze pierwsze święta razem dziewczyny zobaczycie jak będziemy szalały przed świętami bo i młode będą już bardziej kumate 🤪 🤪Już się doczekac nie mogę 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotko 3mam kciuki aby kolki minęły szybciej 🙂
dzięki za przysłanie mocy 😉 ale chyba jednak ta jesień na mnie tak jakoś działa, bo w sumie nie jestem jakaś padnięta przez to że opiekuję się córką. Tym bardziej, że do tej pory był z nami mój mąż.
Ja też świąt nie mogę się doczekać jak nigdy. bo raczej dla mnie święta to taka pokazówka. Ale teraz jak jest mała to jest dla kogo robić je 🙂wiadomo na razie mała nie kuma co i jak...ale już nie mogę się doczekać. u nas praktycznie na same święta Zuzie stuknie 3miesiące 😁
Czy możecie polecić jakiegoś allegrowicza z pościelą. Przyznam, że jeszcze nie mamy(mała śpi w beciku)Po prostu Zuzanna nas zaskoczyła swoim przyjściem na świat a do tej pory nie miałam głowy. Znów w sklepach to dla mnie te ceny kosmiczne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Jak każda z nowych forumowych mamuś mam bardzo mało czasu na swoje przyjemności w tym na pisanie na brzuszku, ale jak czasem mam chwilke to zerkam tu 🙂
Adaś mój jest cudny, kocham go bardzo mocno. Dużo śpi póki co, ąż czasem się stresuję że za dużo śpi a za mało je. Przystawiam go do piersi jak tylko sie obudzi i go przewinę ale pije tak ok 15 min. Nie wiem czy to nie za krótko , chociaż czytałam że noworodki piją od 10 do 40 min. Zauważylam też że jak pije dłuzej niż te 10,15 min to mu sie potem ulewa. Mam nadzieję też że pije wystarczająco bo wydaje mi się że bardzo mocno mi leci pokarm z piersi.

Dziewczyny na obolałe brodawki polecam z pełną odpowiedzialnością muszle laktacyjne z aventu.
U mnie kosztują ok 45 zł ale są rewelacyjne. Po pierwsze założenie ich powoduje że sutki nie dotykają stanika i "oddychają" a po drugie to lekko uciaksją sutek i powodują niewielkie odciąganie pokarmu. Są super też dla tych mam które mszą odciągać pokarm bo dzidzia np nie umie ssać z piersi. Brodawki tez szybciej sie goją. Ja miałam mocno obolałe a teraz - po tygodniu w sumie jak ręką odjął. Polecam polecam polecam. Nosze je cały czas i jest o niebo lepiej. Więc jeśli macie problem z brodawkami to nie zastanawiajcie sie tylko kupujcie. Ja kupiłam wtakim wypasionym sklepie z rzeczami dla dzieci, ale ponoć też w aptekach są.
http://www.philips.pl/c/avent-karmienie-piersia/6-szt.-scf157_02/prd/ - to jest to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...