Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Carpioo ja sie przyłączam do walki z kg... 😞 😞 😞

W dniu porodu 91 kg, po wyjściu ze szpitala 82 kg - obecnie 79 kg... 😞 Wyglądam jak potwór, chodzę w ciążowych spodniach, które ze mnie spadają, a w swoje jeansy się nie mieszczę 😞 Chodzę w kurtce takiej ala militarnej swojej z h&m i katanie jeansowej ale ie zapinają się więc jak dowali zima nie zapnę się w moim płaszczyku... nie mówiąc o tym że nie założę przecież bojówek ciążowych do płaszcza 😞 Nie chcę kupować nowych jeansów bo mam zamiar chudnąć... 😞 Nie mogę patrzeć na dresy, leginsy i inne szmaty!!! też się czuję jak kloszard! Wodę mineralną piję litrami, jedyny większy posiłek w ciągu dnia to obiad i to jedno danie... załamka...


A ja nadal mam tylko minus 4 kg od wagi sprzed porodu 😞

I jak tu się nie załamać ?! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka,
Też używam tych muszli avent i jestem z nich zadowolona ale zakładam je tylko na czas karmienia na wolną pierś, bo wtedy leci mi strumyczkiem mleko i wkładka nawet nie wystarczała, żeby to wchłonąć 🥴

A my jutro znowu wybieramy się do pediatry, bo z posiewu pieluszki wyszły jakieś bakterie 😞 ale na szczęście mała ostatnio ładnie przybrała na wadze, w tydzień 230 g, więc chociaż o wagę nie muszę się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia 🙂 wg mnie nie masz co się martwić o ilość mleka jaką maluch pije 😉 spokojnie dziecko wie ile ma czasu ssać. U nas to jest jakieś 10-15 min. i więcej ni huhu....a mała ładnie przybiera na wadze.raz na jakiś czas po karmieniu jest mniejsza przerwa i wtedy wiem, że znów trzeba nakarmić.

Ja tych muszli nie musiałam kupić, ale słyszałam o nich same +

Czy któraś ma może nianie elektroniczną firmy babyOno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane 🙂

U nas wszytko ok , wczoraj wróciliśmy od rodziców , więc mam zaległości brzuszkowe 🙂Kurczę mam problem , bo jak jedziemy z małym na noc do mojej Mamy to Igorek wieczorem tam płacze tak jakby miał kolkę , wracamy do domu i tego nie ma... Nie wiem , może dla niego to za dużo wrażeń i na swój sposób to przeżywa.... Ponadto Mama i Babcia mówią , że Mały jak na swój wiek jest bardzo silny. Ponadto zaczął się wszystkim dookoła interesować , jak się do niego mówi to się uśmiecha i gada po swojemu i Mama też mówi , że bardzo szybko zaczął reagować. Przedwczoraj przyjechał mój tata z pracy z Danii i zakochał się w swoim wnuku 🙂

Ja też się czuję dobrze , czasami tylko brzuch zacznie rwać , ale nie ma źle. Jak co dzień wstaję o 5 z Tomkiem sprzątam , karmię , przewijam , gotuję 🙂 Więc rutyna 🙂 Co do kg - mi z 91 kg spadło tylko albo aż 10 kg , ale przecież kiedyś w końcu dojdę do siebie , teraz najważniejsi są moi dwaj Mężczyźni , a waga - pikuś 🙂 🙂 🙂

Mały przesypia w nocy 4 godzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anetta_ napisał(a):
Dzień dobry 😉

Mam pytanie do Mamuś stosujących wszelkie Infacole, Esputicony i inne wiatrowywoływacze 😉- czy wasze maluszki też po nich takie przeraźliwe bączki puszczają?? Normalnie czasami aż się sama przestraszę 😉


ja stosuję sab simplex i powiem Wam, że Nadia nie wyje przeraźliwie, ale jest strasznie niespokojna jak bąka puscic nie może i się strasznie wierci i popłakuje tak dziwnie..po tym sab simplex też puszcza gazy aż takie, że cała się czerwona robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Dziewczyny a ja mam inny problem tak strasznie lecę z wagi ,że masakra wszystkie ciuchy za duże a jak siedzę w wannie to mnie strasznie kości w tyłku gniotą,,,,,,,,,,nie mówiąc,że tyłka to ja już nie mam a nogi - masakra jak dwie słomki 😮Jem bardzo dużo ale tylko to co wolno nie wiem już co robić niedługo zniknę z powierzchni ziemi 😮


Kurde 🙂 jdna leci z wagi, inna nie może 😉
a Moze sie zamienimy? 🙂
Meegotko- ty byłaś szczuplutka przed ciążą to moze dlatego.. ja zawsze miałam skłonność do tycia.. 🤨 i musiałam się pilnować..
IRIS- ja jem podobnie.. 🤔 nie wiem w czym tkwi problem. Wczortaj kupilismy takie gumy co się rozciąga i można różne ćwiczenia robić (kiedyś takim przyrządem były sprężyny).. no nic.. biorę się za siebie na ostro! juz za 2 tygodnie! Teraz tylko maszeruję szybciutko! i wózeczek pcham pod każdą górkę!

koyotka napisał(a):
I jakoś już jak ona płacze to się przyzwyczaiłam. Może to głupie określenie. Wiem, że jej nie potrafię pomóc to staram się zrobić co mogę. kochana jest ta nasza córcia, bo i je ładnie i śpi.
co do wagi nie narzekam znów mi spadło 1,5 kg. zostało tylko 4 do wagi sprzed ciąży. Pewnie jakbym nie podjadała słodkiego to byłoby to szybciej, ale nie mogę się powstrzymać 😉


No jak Mała płacze to też już się tak nie denerwuje jak w szpitalu.. 🤨 tez przywykłam.
Jagódka nie ma kolek, czasami popłakuje bo chce na rączki. Zdarzają sie jednak 2godzinne historie o uspokajaniu 😉 tuleniu, płakaniu, zgadywaniu.. Ale raczej to nie kolki.. Brzuszek miękki, a nóżkami wierzga.. czasami pręży.. Ale nie non stop- wiec wykluczam kolkę.. poza tym płakałaby wtedy nontoper.. a na rączkach jej przechodzi.. 😜 Mała terrorystka!

WAGA zazdroszczę ! 🤔 zostane sama z moimi kilogramosami!
z chęcia podrzucę Bajce albo Meegotce 🙂 w miejsce dowolnie wybrane 😜

meegotka napisał(a):
Czekam już do tych 3 miesięcy i doczekać się nie mogę ,żeby to już mieć za sobą no i to przecież będę nasze pierwsze święta razem dziewczyny zobaczycie jak będziemy szalały przed świętami bo i młode będą już bardziej kumate 🤪 🤪Już się doczekac nie mogę 🤪 🤪


Ja też się nie mogę doczekać 🤪 🤪
Boję się tylko jak pogodzić święta w mojej rodzinie (tradycja- jeździmy do babci do o z działki zrobiła sobie dom calorodzny, 40km od Warszawy! A jeszcze cudowny tatus Mojewgo i jego cudowna kochająca babunia - która na wieśc że mała się urodziła powiedziała- Dowidzenia i odłozyła słuchawke Jak rozmawiała z Moim 😠

To mi tylko psuje nastrój i nastawienie do świąt!
Ale bardzo sie cieszę ! Nie mogę się doczekać!

gosia1989 napisał(a):
Witajcie Kochane 🙂
Co do kg - mi z 91 kg spadło tylko albo aż 10 kg , ale przecież kiedyś w końcu dojdę do siebie , teraz najważniejsi są moi dwaj Mężczyźni , a waga - pikuś 🙂 🙂 🙂


KOCHAM CIĘ za ten optymizm 🙂 jesteś Promyczkiem Słońca dla mnie 😘

Zuziaczku- na fotkach ze spacerku i tak wyglądasz jak laska ! przecież ty jakies 60 kg teraz ważysz! 😮 To co się martwisz! Ja marżę o 60kg!! 🤨
Teraz ważę 75kg! 🤢
To sobie pomyśl, jakie masz szczęście!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂
Ja tylko na chwilkę, chcę Wam coś polecić- listopadowy numer 'mamo to ja' Na stronach 6-10 jest świetny artykuł pt."Czy można rozpieścić niemowlę?" Mówię Wam super ! Nareszcie mam dowód, że wiem lepiej niż babcie haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane niby mi dużo nie zostało...ale ten flak na brzuchu..masakra. ale podobnie jak Gosia myślę, że to się zgubi. Zresztą zacznę chyba od przyszłego tygodnia coś pomału ćwiczyć. Ciekawa jestem czy uda mi się zrzucić więcej kg niż do wagi sprzed ciąży 🤔

Carpioo pisałaś na priv że byłaś na zakupach. Ja już też raz poszłam. Fakt na zakupy spożywcze, ale zawsze to nie spacer po osiedlu 😉 i od razu lepiej się poczułam. W weekend może do jakiejś galerii podjedziemy, bo chcę sobie jakieś buty kupić.

Co do ubrań sprzed ciąży to mi tak się w biuście obwód zmienił, że wszystko napięte 🤢 ciekawe czy w płaszcz zimowy się zapnę 😉 haha

Na razie znikam....buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u nie to jeszcze w drugą stronę idzie... wchodzę dzisiaj na wagę a tam 1,5 kg więcej! nie ma sprawiedliwości na tym świecie! a nie specjalnie sobie folguję. no ale teraz to już w ogóle biorę się za siebie. zaraz idziemy z Basią na spacer, bo piękna pogoda, a że ja nie lubię wolno chodzić to trochę spalę 🙂 no i muszę trochę regularniej jeść, bo ostatnio to co chwilę coś podjadam i może tu jest pies pogrzebany.

a u nas kwestie kolki i zaparć chyba się pojawiły. Basia się pręży i nie może kupy zrobić. możliwe, że to od mleka, bo zmieniłyśmy z NAN PRO na NAN ACTIVE z większą zawartością żelaza, także teraz powrócę znowu do PRO. może przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
minona napisał(a):
Witajcie mamusie 🙂
Ja tylko na chwilkę, chcę Wam coś polecić- listopadowy numer 'mamo to ja' Na stronach 6-10 jest świetny artykuł pt."Czy można rozpieścić niemowlę?" Mówię Wam super ! Nareszcie mam dowód, że wiem lepiej niż babcie haha 🙂


znalazłam ten artykuł na necie (to chyba ten)
http://babyonline.pl/mamo_to_ja_to_jest_temat_artykul,10182.html

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atagusia- Adaś superowy 🙂
Ja zachowałam sobie strone z gazety w której jest nasza Kaja i wkleję do albumu, tylko ciężko mi się zabrać żeby go zacząć 🙂

W sumie jestem teraz zadowolona z figury, bo piersi miałam miniaturki a teraz jest czym oddychać 🙂 Ciekawa jestem jak będą wyglądały po karmieniu 🥴 Brzuch się wchłonął tylko nadal mam tą pionową linię, więc w bikini jeszcze bym nie wyskoczyła 😉

Właśnie słuchamy z Kajką muzyki dla bobasa i chyba jej się podoba, bo fajne minki robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was dziewczyny 🙂
Chciałam serdecznie zaprosić mamusie z śląska( i nie tylko) na bezpłatne warsztaty Świadoma Mama, które odbędą się 17 listopada o 17.30 w Hotelu Diament w Katowicach. Przesyłam linka do szczegółowych informacji 🙂
http://www.swiadomamama.pl/%C5%9Bwiadoma-mama-w-katowicach-0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Iris napisał(a):
Carpioo ja sie przyłączam do walki z kg... 😞 😞 😞

W dniu porodu 91 kg, po wyjściu ze szpitala 82 kg - obecnie 79 kg... 😞 Wyglądam jak potwór, chodzę w ciążowych spodniach, które ze mnie spadają, a w swoje jeansy się nie mieszczę 😞 Chodzę w kurtce takiej ala militarnej swojej z h&m i katanie jeansowej ale ie zapinają się więc jak dowali zima nie zapnę się w moim płaszczyku... nie mówiąc o tym że nie założę przecież bojówek ciążowych do płaszcza 😞 Nie chcę kupować nowych jeansów bo mam zamiar chudnąć... 😞 Nie mogę patrzeć na dresy, leginsy i inne szmaty!!! też się czuję jak kloszard! Wodę mineralną piję litrami, jedyny większy posiłek w ciągu dnia to obiad i to jedno danie... załamka...


A ja nadal mam tylko minus 4 kg od wagi sprzed porodu 😞

I jak tu się nie załamać ?! 😠


Ile Ci zostało na plusie? Ja sie dzisiaj zważyłam i jest 78,5... realnie postawiłam sobie za cel schudnąć do 70 kg a potem dalej... ale jetem załamana....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczynki..
odnośnie tego jak wyglądam i się czuje... daje sobie chociaż miesiąc, żeby zobaczyć jak mój organizm sobie radzi jeszcze bez ćwiczeń... Na razie z +15kg, zostało jakieś 3-4 do zrzucenia, ale prócz tego chce jeszcze zrzucić 8kg, które zostało mi po Emilce...
Brzuch to zebra, nogi extra cellulit... Ale co tam 😉 Mam trzy Szczęścia, które kocham i które mnie kochają i nie czuję się źle, z tym jaka jestem, a raczej jak wyglądam 🙂

Trochę z innej beczki.. Dziś była drugi raz położna. Miała wagę i Krzyś w ciągu 11dni przybrał 405g 🙂 Wychodząc ze szpitala ważył 3930g, teraz 4335g 🙂 Cieszę się, że moje mleczko mu służy i że tak ładnie przybiera 🙂 bo momentami miałam wrażenie, że tego mojego mleczka za mało.. Choć z drugiej strony z mojego synka robi się mały łakomczuszek, chce wisieć przy cycusiu, a później chlusta mlekiem, które się w brzuszku nie mieści 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joane0509 napisał(a):
Dziewczyny czy wy musialyscie polozna wzywac za drugim razem ? U mnie polozna byla tylko raz a minelo juz 5 tyg od porodu ...


Położna ma obowiązek mieć kontrolę nad Tobą bodajże 2 miesiące - u mnie tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...