Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie położna umawia się na kolejną wizytę jak jest.
Ale pewnie w każdym rejonie kraju jest inaczej.
Jest jeszcze taka kwestia, czy potrzebujesz kolejnych wizyt?
jeśli tak, zadzwoń i zapytaj, czy planowo jest jedna wizyta, czy powinno być więcej?
U nas planowe są 4 - co tydzień. Można mieć 2 więcej do 6 tyg. życia. No ale wtedy to już idzie się na pierwsze szczepienie, więc Maluszka zobaczy pediatra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
to moze rzeczywiscie zalezy od rejonu bo u mnie polozna nie umawiala sie na nastepna wizyte. Dala tylko wykaz szczepien zeby bylo wiadomo kiedy sie zglaszac i tyle. Nawet malego nie zwazyla jak byla w 2 tygodniu zycia Igorka u nas w domu wiec nawet nie wiem jak przybiera i ile na wadze , dziwna jakas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
talia?? a co to takiego 😁

oponka? jeszcze mam brzuszek.. ale dzis zakupiłam mniejsze majty obciskające.. waga- uwaga! juz 75 wiec 1 kg przez 2 dni 😜
zawsze coś..
IRISKU ja mam plan do 65 dojść do 9 stycznia (urodziny) 🥴 zobaczymy Trzymajcie kciuki!

To prawda ze nie ma sprawiedliwości na tym świecie .. zwłaszcza jeśli chodzi o schodzące kilogramy 😎

🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪Ale kto jak kto- DAMY RADE!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irisku- ale Twój Tymuś ma śliczną buźkę a jaki do braciszka jest podobny 🙂

Dziewczynki walczące z kilogramami-trzymam kciuki!!!! Na pewno szybciutko sie z nimi uporacie!
Ja już bym chciała poćwiczyć ale po cesarce niestety nie można się forsować 😞

My po wizycie u pediatry. Na szczęście obędzie się bez antybiotyku, lekarka zaleciła podawanie probiotyku w kropelkach i karmienie piersią -i ta cholerna bakteria powinna ustąpić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpuś ja się poki co ściskam tym pasem elastycznym, ale nie dam rady cały dzień tak chodzić. Brzuch się zmniejszył bardzo ale nie całkiem 😞 No i z ćwiczeniami tak jak napisała Anetka za wcześnie. Robię tylko takie małe brzuszki 5 powtórzeń 3 razy dziennie, fizjoterapeutka mi pokazała przy wyjściu ze szpitala jak mam robić... no a poza tym to też od kilku dni spacerujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84 napisał(a):
Irisku- ale Twój Tymuś ma śliczną buźkę a jaki do braciszka jest podobny 🙂

Dziewczynki walczące z kilogramami-trzymam kciuki!!!! Na pewno szybciutko sie z nimi uporacie!
Ja już bym chciała poćwiczyć ale po cesarce niestety nie można się forsować 😞

My po wizycie u pediatry. Na szczęście obędzie się bez antybiotyku, lekarka zaleciła podawanie probiotyku w kropelkach i karmienie piersią -i ta cholerna bakteria powinna ustąpić.


Dziękuję Anetko w imieniu Tymusia 🙂

No ja tez bym poćwiczyła, ale musimy sie troche wstrzymać. Boli Cię jeszcze brzuch? Mnie okolice cięcia pobolewają, trochę bolą jelita i pęcherz... ale z dnia na dzień jest lepiej.

Cieszę się, ze obędzie się u was bez antybiotyku... oby jak najdłużej bez tego cholerstwa. Życzę Wam zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irisku ja tez po cesarce chcialam kupic sobie pas sciagajacy a babka w aptece kazala mi odczekac 4 tygodnie.... Mnie rana bolala do 3 tygodnia i pecherz tez okropnie az siusiu zrobic nie moglam ale juz przeszlo 😉 Chyba ze kaszle albo kicham to jeszcze odczuwam lekkie bole brzucha....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Czy wiadomo już co u madziek ???????

A tak w ogóle to mam lekkiego doła bo wydaje mi sie że mój Adaś za mało je. Śpi po 4 godziny, budzi sie a potem pije max 15 min, ale zwykle około 10, a ostatnie karmienie to 7 minut z czego chyba wszystko mu sie ulało, a po chwili drugi raz go przystawiłam i pił znów przez 7 minut. Nie wiem czy przybiera na wadze bo położna zapomniała wziąć ze sobą wage wczoraj, a przyjedzie tu dopiero za tydzień w czwartek. Jak to u Was dziewczyny???? I jeszcze położna powiedziała że powinien pić 8 razy na dobe, a on tak pije 6, 7 razy na dobe, skoro przesypia 3, 4 godziny.
Nie wiem czy panikuję, poradźcie coś kochane moje, bo płakać mi sie chce.
Nio i wydaje mi sie że pokarm dośc obficie mi leci z piersi, bo nosze te muszelki laktacyjne i mam je co chwila pełne mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusiu moim zdaniem Adas je tyle ile potrzebuje... Kazde dziecko jest inne kochana nie załamuj sie poczekaj do wazenia małego wtedy zobaczysz czy ładnie przybiera na wadze. moze twoj pokarm jest bardzo wartosciowy i Adas własnie tyle go tylko potrzebuje i sie najada...
Ja kochane pokonałam walke ze sztucznym mlekiem postanowiłam znowu wrocic do piersi bede przystawiac Julke kiedy tylko bedzie miala ochote i moze wtedy moj pokarm sie zwiekszy jak narazie od wczoraj dobrze mi idzie Julka je srednio co 2 godziny i ja przystawiam i wisi na cycku ok 20 min i zasypia i jest o wiele spokojniejsza przy piersi jak przy sztucznym a postanowilam wrocic bo nie moglam sie patrzec jak cierpi z bolu brzucha a przy piersi ja ten brzuszek nie boli....Mam nadzieje ze mi sie uda i zostaniemy na samej piersi.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia napisał(a):
Hej dziewczyny
Czy wiadomo już co u madziek ???????

A tak w ogóle to mam lekkiego doła bo wydaje mi sie że mój Adaś za mało je. Śpi po 4 godziny, budzi sie a potem pije max 15 min, ale zwykle około 10, a ostatnie karmienie to 7 minut z czego chyba wszystko mu sie ulało, a po chwili drugi raz go przystawiłam i pił znów przez 7 minut. Nie wiem czy przybiera na wadze bo położna zapomniała wziąć ze sobą wage wczoraj, a przyjedzie tu dopiero za tydzień w czwartek. Jak to u Was dziewczyny???? I jeszcze położna powiedziała że powinien pić 8 razy na dobe, a on tak pije 6, 7 razy na dobe, skoro przesypia 3, 4 godziny.
Nie wiem czy panikuję, poradźcie coś kochane moje, bo płakać mi sie chce.
Nio i wydaje mi sie że pokarm dośc obficie mi leci z piersi, bo nosze te muszelki laktacyjne i mam je co chwila pełne mleka.

Nic sie nie martw moja Kaja czasem ssie 3 minuty i zasypia a waży 5075 bo dzis byliśmy u lekarza,także uszy do góry widocznie Twój pokarm tak jak mój jest bardzo wartościowy.
Bajeczko chylę czoła,że spróbowałaś cycka z powrotem i trzymam kciuki ,zebyś się nie poddawała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za pocieszenie.
Dziś spróbuje go zważyć jakoś. Wejdę na moją wagę sama, a potem z Adasiem i odejmę swoją wage, to mi przybliży mniej więcej jego wagę.
Nie wiem ile powinien przybierać na wadze tygodniowo, ale poszukam w necie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia napisał(a):
dzięki dziewczyny za pocieszenie.
Dziś spróbuje go zważyć jakoś. Wejdę na moją wagę sama, a potem z Adasiem i odejmę swoją wage, to mi przybliży mniej więcej jego wagę.
Nie wiem ile powinien przybierać na wadze tygodniowo, ale poszukam w necie

Nie szukaj w necie bo każde dziecko przybiera inaczej a jeżeli chcesz sprawdzić to w książeczce zdrowia na końcu powinnaś mieć siatki centylowe a na moim przykładzie Ci powiem ,że Kaja waży 5075 kg dziś byliśmy u pediatry bo strasznie wymiotuje no i jak zobaczyła ,że tyle przybrała a ma 5tyg to stwierdziła,że to okaz zdrowia i że mleko jest dobre a już pisałam,że pije raz 4 minuty a raz godzinę 😮A ważenie robię po kąpieli tym samym sposobem co Ty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris napisał(a):

Dziękuję Anetko w imieniu Tymusia 🙂

No ja tez bym poćwiczyła, ale musimy sie troche wstrzymać. Boli Cię jeszcze brzuch? Mnie okolice cięcia pobolewają, trochę bolą jelita i pęcherz... ale z dnia na dzień jest lepiej.

Cieszę się, ze obędzie się u was bez antybiotyku... oby jak najdłużej bez tego cholerstwa. Życzę Wam zdrówka!


My również dziękujemy 🙂
Brzuch mnie bolał tak ze 3 tygodnie, teraz już jest ok, tylko jak nacisnę na bliznę to trochę boli ale to chyba normalne, bo szwy w środku będą się rozpuszczać ok. 3 miesiące.

Meegotko to super, ze Kaja tak ładnie rośnie. A czy na te wymioty lekarz nie kazał wam zrobić posiewu kału (zanosi się pieluszkę do laboratorium)? Nie chciałabym straszyć ale podejrzewam, że nasza Kaja została zarażona w szpitalu i stąd te wymioty. Z posiewu wyszły bakterie a ode mnie na pewno nie mogła się zarazić, bo wszystkie badania miałam robione i było ok 🥴

Atagusia- położna nam mówiła, że średnia przyrostu wagi wynosi 200 g tygodniowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już myslałam że mała nami manipuluje chociaż to dziwne troche bo jak sie ją tuli siedząc to buczy dalej i trzeba z nią chodzić na tych rękach.
A pytanko z innej beczki mała ma strasznie suchą skórkę i luszczy sie na stopach czole i dłoniach już nie wiem czym ją smarować 😞
i drugie pytanko układa mi sie jakoś tak w rogala już sie boje że ma jakieś skrzywienie czy coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...