Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
zaglądam na chwile zeby napisac ze własnie sie tak zdenerwowałam...
babcia głaskała Jagódkę.. i mówi - 'co to za gulka?'
ja patrze 😲 a Mała ma piersiątko opuchnięte!
zadzwoniłam do położnej- sie okazało, że to przez moje hormony! i że to ni groźnego. 🤔 uffff że nawet tydzień- dwa może sie to utrzymywać!

kurde normalnie miałam taki wstrząs nerwowy! 🤢 😞
juz wszystko miałam przed oczami! Myślałam ze zejdę!

A Moja kruszynka wazy 4200 g wg mojej wagi (takiej zwykłej dla dorosłych, nie specjalistycznej dla niemowląt)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anetko i co to za bakteria i co ten doktor Ci na to zalecił?
Kokosku oja Kaja też cierpi po kropelkach jak ma zrobić bąka to tak wierzga nogami i płacze i robi i się czerwona i tak po każdym karmieniu a czasem w trakcie poza tym robi kupę tylko raz dziennie a Twoja?
Właśnie ma atak 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Anetko i co to za bakteria i co ten doktor Ci na to zalecił?
Kokosku oja Kaja też cierpi po kropelkach jak ma zrobić bąka to tak wierzga nogami i płacze i robi i się czerwona i tak po każdym karmieniu a czasem w trakcie poza tym robi kupę tylko raz dziennie a Twoja?
Właśnie ma atak 😲


no właśnie moja też robi kupę raz dziennie max 2 razy dziennie, tylko u niej te ataki nie są takie aż gwałtowne, ale są..do tego nie chce mi spac wieczorem, za dnia anioł a wieczór przesrany, bo dostanie butlę o 20 a uśpię ją o 21 lub nawet czasem 22..
dzisiaj spała w łóżeczku, bo położna poleciła mi, żeby ją czymś obtulic, bo wtedy czuje się bezpieczna, więc obładowałam ją kocami i spała (oby tylko jej się nie odwidziało 🙂)

Jak Was tak czytam, to widzę, że wszystkie przechodzimy to samo 🙂

Joane super wyglądasz, Igorek chyba wyciągnął z Ciebie wszystkie kilogramy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosku u mnie taki atak to trwa krótko i jest max raz na 3 dni ale ciągle ją w trakcie karmienia i po wygina strasznie i też mam tak jak Ty,że mi wieczorem spać nie chce ,wcześniej po kąpieli spała do 24 a teraz za cholerę,ja też od wczoraj otulam ją pieluchą i wpycham jej smoczka na siłę ,cała nocka znów zarwana tak ją wyginało dobrze,że choć nie płacze no ale się dziecko denerwuje i cierpi ,ze tego bąka ni emoże zrobić ,od dziś odstawiam krople na kolkę bo wyczytałam,ze za dużo gazów mogą produkować i efekt jeszcze gorszy niż kolka więc spróbujemy.a co do herbatek z hippa to pic na wodę daję jej czasem dwa razy dziennie i wtedy robi kupę ale tam jest 97% glukozy a 3% ziół więc niech sobie w dupę wsadzą takie ziołowe herbatki na trawienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie nasz ostatni brzuszek?
a kobitki które maja kontakt sms z aga pozdrowienia dla niej dzielnej babeczki !
co do marudzenia wieczorem to mi położna powiedziała że 2 godziny wieczorem to jest norma i jeśli je to się nie denerwować
co do łuszczenia skóry to ja wykąpałam w samej oliwce z 3 razy i nie nawraca ten problem
aa spytałam o bolące brodawki to usłyszałam że to dlatego że to już niemowlak i testuje siłę i że sie przyzwyczaję 😆 ech tylko to czasami tak boli 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joane mój boguś robi dokładnie raz w tygodniu... jeżeli niechciałby jeść miałby twardy brzuszek możesz podać 20ml silnej herbatki rumiankowej robionej z torebki lub czopek glicerynowy dać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🙂
Aga pozdrawia wszystkie Mamusie i Maleństwa, całuje mocno i ściska. Tęskni za forum, ale nie ma na nic czasu i od tygodnia nie siedziała na forum...
Maleństwa zaczęły męczyć kolki, ale infacol pomaga i jest lepiej.
Do pomocy przyjechała teściowa, mama przychodzi codziennie i pomagają przy całej trójce. Aga ma chwilę na oddech, ale męczy ją to, że sama nie może wszystkiego ogarnąć, choć wie, że to na razie niemożliwe.
Wiktorek pokochał rodzeństwo, ale zrobił się z niego łobuziak i potrzebuje bardzo dużo uwagi, którą teraz trzeba podzielić na troje 🙂

A u nas dobrze, Krzyś zaczyna powoli spać po 3 godziny w nocy, choć dziś zrobił sobie przerwę między 4 a 5.30 😉 Ma troszkę zapchany nosek i myślę, że to przez to... Ale sól morska do noska i aspirator idą w ruch i jest lepiej 🙂
Poza tym mój Synek dalej lubi sobie robić przerwy w spaniu w dzień i nawet ponad 2 godziny nie śpi i obserwuje świat... A jak próbuje go dostawić do cyca, to wcale go nie chce 😉 taki mały a już ma charakterek...
Wiecie dziewczynki, sama nie wiem skąd mi się to bierze, ale jest we mnie ogromny spokój i wyciszenie i cierpliwość odnośnie Krzysia... i chyba to mnie ratuje w opiece nad nim 😉
Bo.. Emilka to też mały łobuziak i choć kocha Krzysia nad życie, to potrafi pokazać na co ją stać, chcąc wymusić nie tyle płaczem co wrzaskiem to co jej się akurat zamarzy.. A że na mnie jej wrzaski nie robią wrażenia jak wiem, że to jest wymuszone, to Krzyś od początku ma szkołę życia ze starszą siostrą 😉 Ale nie jest źle. 😁

Moje zasady... Spokój, wyciszenie, cierpliwość, wyrozumiałość i wielka pokoraa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A moja kupki robi póki co cały czas, ale czasami pręży się i wysila bo nie może, ale w końcu się udaje i zaczeła bardzo dużo jeść, na jedno posiedzenie potrafi spokojnie wciągnąć 120 ml :P a ma dopiero 20 dni 🙂 ale ciesze się, że tyle je bo na noc dam jej taką butle (mojego spuszczonego mleka) i np położę ją o 23 i do 5 rano mam spokój, ok 5 się obudzi to dokarmie ją cycem i przebiorę i dalej spi do 8, a potem to jak jej się trafi, bo ostatnie 2 dni jej cos się przestawiło i wogóle w dzień nie chce spać, ucina sobie takie 5 minutówki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
jak miło czytać, że u was i waszych maleństw generalnie wszystko ok. 😜 😜
Akneri dzięki za wieści od Agi. Pozdrów ją serdecznie 🙂 dzielna z niej kobieta i nie ma co sobie jakiś wyrzutów robić. My nie raz nie dajemy rady z jednym maluszkiem a ona ma już 3 🙂

Nasz Zuzia kupki nadal robi. Już mniej niż na początku ale nadal kilka razy dziennie. Niestety wciąż się pręży i ma bóle brzuszka, ale albo ja już się do tego przyzwyczaiłam lub są one rzadsze 😉

Dziś kupiliśmy w końcu jej ładną pościel. Udało nam się bo była promocja w askot (na allegro stoją po 15-170zł a m daliśmy 100-3części) No i wkład feretti jej zafundowaliśmy. Niech ma coś porządnego od rodziców 😉Strasznie się cieszę z zakupów. jeszcze po niedzieli ma przyjść niania i karuzelaka 🙂

Dobrze, że dziś sobota to mąż mi pomaga przy małej. Później do niej ma zejść teściowa. To zawsze więcej czasu dla siebie.

Normalnie zazdroszczę wam laseczki, że macie już wcięcia w talii. ja tego nigdy nie miałam i marzeniem jest ją mieć. fakt dużo kg nie zostało, ale ten flak mnie wkurza. chyba jeszcze dziś coś poćwiczę ciut. tym bardziej że już minął 5 tydz. więc już nie mam co przesadzać 😉

biorę się za czytanie artykułu....i zjem sobie obiadek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Akneri podziwiam Cię za Twoje podejście i Twoje motta życiowe, tym bardziej, że masz już 2 szkraby w domku. Podziwiam też za to, że karmisz Krzysia na zawołanie a wiadomo jak to jest, raz chce co 15 min a raz za 2 godziny..jak Ty dajesz radę z tym w nocy i kiedy Ty w ogóle śpisz Kochana? 🙂 ja bym chyba chodziła z zapałkami w oczach, bo moja, jak jeszcze karmiłam cyckiem, to by wisiała prawie na nim non stop..
wczoraj otrzymałam dopiero laktator, ale stwierdziłam ,że już mi jest niepotrzebny, bo już tam prawie nic nie mam.jak wczoraj ściągnęłam z 2 cycków to nawet mleko nie zakryło dna butelki..czy to normalne, że pokarm zanika samoistnie jak się nie karmi już 2 tyg po porodzie?
Wczoraj położna ważyła Nadię i w tydzień 400g. Ma 3500g i ma 2 brody hihi i powiem Wam, że już mi ciąży na ręce a co dopiero później...

a teraz uwaga!! chyba odkryłam dlaczego moje dziecko było takie niespokojne i nie chciało spac...to była chyba moja wina, bo po karmieniu jak już spała to nie nosiłam jej na ręce do beknięcia lub ulania, tylko kładłam na boczek. potem się bidulka wierciła i nie spała..dzisiaj tak mnie naszło, że wykorzystam męża do tego, by ją nosił do odbicia i po beknięciu i ulaniu jest grzeczna jak anioł! śpi mi cały dzień, więc może to nieodbite sztuczne mleko ją meczyło na leżąco (a kogo by nie męczyło 🙂) a jak sobie ulży to już jest szczęśliwa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokosku, ja sama nie wiem skąd ten spokój się we mnie bierze... 😉 widać dany mi z nieba 😉
W nocy jest coraz lepiej, Krzyś przesypia zwykle 3godzinki, więc mam chwilę na odpoczynek...
Choć czasem Emilka się przebudzi i mnie woła 😉 Ale dajemy sobie radę 😉
Rano, jak mąż jest w domku to zwykle daje mi pospać do 10-11 i zajmuje się Emilką, a my z Krzysiem sobie odpoczywamy 🙂 W ogóle mój M. zajmuje się Emilką,sprzątaniem, praniem, zakupami.. Wspólnie wychodzimy na spacery, ja gotuje (jak teściowa zrobi na obiad coś czego nie powinnam jeść).
Gorzej ze spaniem jest w dzień. Tak jak już pisałam Krzyś lubi sobie zrobić przerwę w spaniu... Ale robi się z niego przy tym mały \'terrorysta\', bo spać nie chce a przy tym chce by go ponosić 😉 rozgląda się wtedy ciekawsko jakby wszystko widział, a przecież widzieć dopiero powoli zaczyna 😉 Do tego, ja sobie myślę, że skoro nie może zasnąć to chce jeść, choć powiedzmy karmiłam go godzinę wcześniej... A on nieee, wypluwa cyca, on woli smoczek i wtedy się uspokaja 😉 a czasem nawet zasypia wypluwając go w między czasie 😉 łobuziak 😁

Ach.. życie 😉 Cudem jest! 😁

Cieszę się Kokosku, że córcia tak ładnie rośnie 🙂 brawo, to zasługa Mamusiu, która ją dobrze karmi 😁
Kokosku Krzyś waży już pewnie 4.5kg... też jest co potrzymać, szybko robi się ciężarkiem 😁
A z tym odbijaniem po karmieniu, to sama nie wiem... Krzyś często mi zasypia po cycusiu i wtedy go już nie noszę.. A jak choćby położę go na ramieniu, to szybko mu się odbija i rzadko ulewa...
Spróbuje dostrzec zauważoną przez Ciebie zależność w dzień 😉 zobaczymy, może i u nas pomoże na dzienne przeboje ze spaniem, a raczej z nie spaniem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko moze faktycznie od tego twoje malenstwo było niespokojne ja jak czasami Julke w nocy poloze bezodbijania bo juz opadam z sil to tez placze a jak sie jej odbije za chwilke to sie uspokaja i zasypia... Wogole od sztucznego mleka zauwazylam ze ja czesciej brzuchol boli czesciej sie prezy i jest niespokojna tak jakby jej cos zalegało w zoładku i nie mogła tego strawic dlatego podjelam walke i probuje całkowicie wrocic do cycka przystawiam ja kiedy ma na to ochote ale i tak w dzien sie nie najada i musze rano i wieczorem dac jej mleko sztuczne ale w nocy jade na cycku trudno mi okropnie bo czasami spi dlugo a jak sie obudzi to co chwile cycka chce a mi oczy sie zamykaja ale moze jak ja przyzwyczaje to bedzie pozniej jadla bardziej regularnie i przywyknie zeby zjesc raza pozadnie a nie na raty bo do tej pory je chwilke zasypia i za15 min znowu sie budzi i od nowa...
Chciałabym byc wytrwala w tym ale czasami poprostu nie mam sily i mam ochote sie rozpłakac razem z Julka... Wiecie co podziwiam kobiety ktore rok po roku maja malenstwa moja mama tak miala najpierw mnie a za chwile brata i podziwiam ze nie brakło jej sil do tego wszystkiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri to wspaniale ze mąz Ci tak pomaga naprawde chociarz masz chwilke dla siebie i super ze dajesz sobie rade!! Dzielna z Ciebie kobietka!! 😉 Tym bardziej ze masz jeszcze Emilke która napewno tez potrzebuje dużo uwagi a mimo wszystko jestes pełna optymizmu!! Takie osoby mnie poprostu napedzaja ze jednak mozna sobie ze wszystkim poradzic i wszystko pogodzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AKNERI dziękujemy za wieści o Agnieszce! Naszej bohaterce! Gorące uściski dla niej i pokłony za to, że ogarnia trójcę świętą 😉 Ja czasami do mojej jednej Księżniczki cierpliwości nie mam!
Rozumiem, że ja denerwuje, że SAMA n ie może sobnie dac rady- ja też mam taki problem. Ale wiem, że nie można odtrącać pomocy, bo potem ludzie się zniechęcają i kończy sie 'pomocna dłoń'..
Dlatego staram się choć jedną na 3 propozycje wykorzystać..
Ale denerwuje wszystkich dookoła, bo wszytko chce robić SAMA, wiem wszystko najlepiej, i pouczam, i zwraca uwagę 🤢 'nie bujaj' 'nie całuj w ustecka' 'tak sie nie robi' 'zle ja trzymasz' i wszyscy dostają apopleksji przy mnie 🤨

AKNERI
-Podziwiam Ciebie za takie wyciszenie.. cierpliwość.. Ja raz powiedziałam 'zamknij się' do Małej i było i jest mi strasznie głupio i mam wyrzuty sumienia. 🤨 Spojrzenie Mojego na mnie
jak to usłyszał- okropne.. Poczułam się jak okropna matka.. 😞 Ale ja po prostu juz nie miałam siły, i nie miałam pojęcia co jej dolega, byłam zła.. Ale na to nie ma wytłumaczenia 😞

Aguska21 napisał(a):
Hej 🙂
....... zaczeła bardzo dużo jeść, na jedno posiedzenie potrafi spokojnie wciągnąć 120 ml :P a ma dopiero 20 dni 🙂 ale ciesze się, że tyle je bo na noc dam jej taką butle (mojego spuszczonego mleka) i np położę ją o 23 i do 5 rano mam spokój, ok 5 się obudzi to dokarmie ją cycem i przebiorę i dalej spi do 8, a potem to jak jej się trafi, bo ostatnie 2 dni jej cos się przestawiło i wogóle w dzień nie chce spać, ucina sobie takie 5 minutówki :P


MAM TAK SAMO 🙂 denerwuje mnie że w ciągu dnia steka, kwili i nie śpi 😞
Ma dopiero prawie 3 tyg. a tak duzo je! Martwię się czy ja potem bede miała aż tyle mleka, bo teraz mam 60-100 ml w jednym cycu.. a potem to ja nie wiem jak to będzie 😮
Ale wczoraj zjadła mi tylko 80ml mleka (tez spuszczonego.. bo jest tylko na cycu) wiec nie wiem o co chodzi!
a budda się z niej zobiła! ma takie pućki! 😆

KUPKA
- robi raz na dzień.. czasami nawet jedna porządna na 2 dni.. podobno dzieci na cycku tak mają.

meegotka napisał(a):
Aguśka a czemu wieczorem ściągasz mleko i karmisz z butli?Bardzo mnie to interesuje bo chciałam zrobić to samo ale się zastanawiam czy mamy ten sam powód?


MEEGOTKO
JA odciagam jak gdzieś idziemy albo mamy miec gości..
no i żeby wiedzieć ile ml mleka mam.
a z plusów - Mała szybciej butle je a nie dziamie mi cyca przez godzine, i cmoka co 10 minut i sie po 2 razy i nie zasypia przy cycu!
tytlko 5 minut i bach- 100ml wciągnięte 🤪


PS. Co u MADZIAK??

co u ZUZIACZKA?


BACHAP_ wczoraj sms'owałysmy- wszystko OK 🙂 stara się nie zacałować Olka na smierć- taki z niego słodziak 🙂
Była u niej Mama, więc nawet szczęściarze udało sie na zakupy wyjśc 🙂
Mały śpi juz po 3-4 godzinki, a nie p półtorej wiec Baśka z Krzychem zadowoleni 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój Krzyś dziś przespał prawie 5 godzin w nocy 🙂 juppii 😁 byłam mile zaskoczona, jak zobaczyłam o której się obudził 🙂, bo tak to zwykle góra 3 godziny spał... Budzi się po części przez chęć na mleczko, a po części przez kupę, bo zwykle robi przynajmniej jedną w nocy... i ze 2 w dzień, jak nie więcej.
Teraz mój 'mały książę' leży w bujaczku i się rozgląda 🙂 o spaniu oczywiście nie myśli;D
Ach i w nocy odpadł mu kikutek i ma w końcu swój pępuszek 🙂 Dziś Krzyś ma 17dni, więc to już był najwyższy czas 😁

Pozdrowienia i uściski i dobre słowa Adze przekazałam już wczoraj 🙂 ja też ją podziwiam, bardzo dzielna z niej Kobietka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
po porządkach w szafie Anastazji robię małą wyprzedaż
na moich aukcjach można znaleźć zimowe kombinezony, dresiki, pajace, bodziaki, rajstopki, skarpetki, śpiworki i wiele innych od 2,90 bez cen minimalnych
zapraszam do obejrzenia i licytacji
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6008355
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Akneri że przekazałaś pozdrowienia Agnieszce i że wie jak bardzo jej kibicujemy i podziwiamy ją.

Ja znów zmęczona. Mąż mi pomaga jak może a ja jakoś taka słaba się zrobiłam i ciągle myślę o spaniu 😞 nie mogę narzekać w nocy raz wstaje na karmienie ( odpukać w niemalowane 😉 ) ale niestety słabizna się ze mnie zrobiła. 😞 ☺️

Dziś byliśmy na zakupach. dostałam takie buty jak chciałam i do tego torebeczkę znalazłam sobie. Może nie taką jak myślałam ale jakoś mnie urzekła 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...