Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry!

Olalenko Roksi cudna!!! Rozbrajający uśmiech 🙂

Meegotko gdzie jesteś????? Kawa stygnie 😉
No i wszystko wróciło do starego rytmu... Mąż dzisiaj poszedł pierwszy dzień do pracy po urodzeniu Tymka, Misiek do przedszkola i zostaliśmy z Tymciem sami... Musiałam wstać żeby wszystkiego dopilnować tzn Miśkowych ciuchów, umytych zębów itd... ale już zapowiedziałam Mężowi że nie będziemy z Tymciem codziennie tak wstawać jak oni... bo dotąd gdy byliśmy wszyscy w domu spaliśmy do oporu, ja czasem do 10:00 - 11:00 a teraz co? 6:00 i pobudka 😞 No ale spoko... kawka Inka pachnie, Tymcio przebrany po dwóch kupach 🙂 i sobie siedzimy na kanapie i oglądamy Kawe czy Herbate... Ja z lapkiem, a Tymcio pod kocykiem - nie śpi...

Brakowało mi tego spokoju w domu bo jednak moi pozostali dwaj faceci robią zawsze tyle rabanu wokół siebie że masakra... A tak mamy ciszę i luz. Zła tylko jestem trochę bo w samochodzie razem z Mężem odjechał stelaż z wózka a to oznacza, że nie bede miała jak wyjść dziś na spacer... Zapomniałam o tym, że jest w aucie...

Jak się dzisiaj zmobilizuję to może wreszcie opiszę poród...
Tymczasem zmykam poczytać Wasze opisy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Iris fajnie, że wszystko się ładnie u was układa. Ja dokładnie to samo już siedzę przed kompem(jak widać) a malutka śpi obok na kanapie.Pewnie za jakieś 30min się przebudzi. Normalnie nie chcę zapeszać ale nadal w nocy raz się budzi na karmienie.
Mam pytanie do mam karmiących piersią-jak długo wasze maluszki jedzą przy piersi?bo moja w sumie tak ciągle to 10min. a później nie chce. W dzień chce jeść co 2h. Myślicie,że to wystarcza? wydaje się mi że przybiera na wadze. dokładnie będę za tydzień wiedziała dokładnie, bo mamy szczepienie i przy okazji ważenie.
Hm...normalnie chyba namówię męża jednak na to aby na razie nie szczepić na pneumokoki. Przy szczepionce 5w1 zostaniemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Koyotko,
Super, że Zuzia budzi sie w nocy tylko raz 🙂 Zazdroszczę 🙂 My kąpiemy o 19:00 (tak juz chcemy przyzwyczaić - potem Miśka i śpią obaj około 20:00) i karmię po kąpieli a potem o 23:00, 2:00 i 5:00 rano. A w ciągu dnia z karmieniem to jest bardzo różnie, bo czasem Tymek ssie chwilę żeby się napić a innym razem ziewa, ssie dłużej i zasypia na 2-3 godziny więc nie ma reguły. Najbardziej wkurza mnie moment kiedy wiem, że jest najedzony, smoka wypluwa a jeszcze chce ssać... a już się ulewa... bez sensu... No ale takie to sa dylematy...
Co doszczepionki to ja jeszcze zapytam lekarza i sie będę chciała poradzić. Mikołaja szczepiliśmy tą skolerowana 5 w 1. Teraz sama nie wiem... Rotawirusy i pneumokoki sobie darujemy...

DIETA
dzis jabłka, woda mineralna, koktajl activia z bananem i otrębami, na śniadanie była kanapka z szynka na obiad bedzie zupa ogorkowa...

moja waga: 78 kg (do zrzutu 11 kg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć Kochane 🙂
Po wczorajszej wizycie jestem bardzo zadowolona 🙂 Igorek zdrów jak ryba , pediatra powiedziała , że jest nad wyraz silny i pięknie przybiera bo waży już 5 kg 🙂 Pytałam o ten sen dzieci w ciągu dnia i powiedziała , ze dziecko raczej powinno w tym okresie więcej spać ale po prostu zdarzają się dzieci " nadpobudliwe " dla których sen to strata czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do karmienia piersią to ja swojego karmie co 2 lub 1.50 godz czasami szamie 10 , 20 min a czasami nawet godzinę a w nocy to kładę go gdzieś o 8 zależy o której już padnie ten smyk ze zmęczenie bo wczoraj zasnął dopiero o 9 a ja miałam oczy na zapałkach a potem koło 11, 1, koło 3 potem 5 i 7 tak mój maluch podjada mniej więcej w tych godzinach czasami pół godz wcześniej lub później 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja pod koniec ciąży ważyłam 63 kg przed 43 a teraz 46 😉
jedynie co mnie wkurza to brzuch taki brzydki pomarszczony tak jakby chyba wiecie o co mi kaman i powiedzcie coś jest na to jakieś kremy czy coś bo nie wiem sama 🤨
a i przy karmieniu piersią można brać tabletki antykoncepcyjne cholera do lekarza mam dopiero na 29 to kupa czasu jeszcze dlatego was pytam może cosik wiecie na ten temat 🙂
Pozdrawiam Mamuśki i Maluszki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie mamuśki 🙂 my juz od prawie tygodnia w domku, ale pierwsze dni po wyjsciu ze szpitala mialam koszmarne, niestety przy cc mialam nieudane znieczulenie podpajeczynowkowe i popunkcyjny ból głowy i kregoslupa.. nikomu tego nie zycze.. dlatego musialam jeszcze wrocic na chwilke do szpitala na zabieg tzw "łaty" z mojej własnej krwi, ale nie zanudzam, juz wszystko jest ok 🙂
Zdazylam juz was nadrobic, a teraz postaram sie juz byc na biezaco.

Olalenka zdjecia super, malutka cudowna, a ten usmiech na ostatnim zdjeciu rozbrajajacy 🙂

CO do szczepionek to my chyba tez jestesmy za stara szkola i zaszczepimy tymi darmowymi, ewentualnie zastanawiamy sie nad roatwirusami, ale jeszcze sie zobaczy..

Ja tez karmie tylko z cyca i kurcze az sie boje zapeszac, ale mala od samego poczatku pieknie spi w nocy, kapiel w okolicach 20.00, pozniej karmienie i mała wstaje dopiero ok 2-3, a pozniej to juz tak co 3 godzinki. Cyca dydka tak ok 10-15 min. W ciagu dnia z reguly robi sobie jedna przerwe "niespania" pomiedzy karmieniami np od 12.00 do 15.00, wtedy najczesciej lezy sobie w łóżeczku i obserwuje świat 🙂

Mam do was pytanko, kiedy bylyscie na pierwszym spacerku ? my wyszlismy z mala na 5-10 min w niedziele czyli jak miala prawie tydzien, bo byla taka ladna pogoda.. ale wszyscy nas opierdzielili ze to za wczesnie i teraz juz sama nie wiem kiedy w takim razie mamy z nia wyjsc.. Po tym niedzielnym spacerku nic jej nie bylo..

Carpioo przylaczam sie do grono spalajacych zbedne kilogramy, mi do wagi sprzed ciazy zostalo 10 kg... ale docelowo chce zrzucic 15 kg, bo te 5 kg przytylam zaraz przed ciaza wiec tez ich nie chce 🙂 narazie jestem dobrej mysli 🙂 bo codziennie na wadze troszke mniej.

No i niestety w dzien przed porodem pojawily mi sie na brzuchu rozstepy...ehhhh narazie o tym nie mysle zeby sie nie dolowac, bo jak je zobaczylam pierwszy raz to pol dnia ryczalam :/

Jak tylko sie ogarne to wstawie fotki mojej "sumo" dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRIS jaka ty spokojna jesteś.. Fajnie że wszytko u Ciebie wróciło do normy 😆 I dieta- podziwiam.. Ja nie mam czasu sie w tyłek podrapać 🥴 dzisiaj zjadłam takie krązki z dmuchanego ryzu na śniadanie bo nawet czasu nie miałam sobie nic zrobić, bo mała gangrena dopiero zasnęła od 7 rano! tyko ryczała wciąż 😞

Ja dziś miałam załamanie nerwowe.. juz klęłam jak malą przebierałam, zmieniałam pieluszkę.. jestem przemęczona.. Jestem wściekła, że w dzień śpi po 3- 4 godzinki, jest grzeczna jak aniołek, a po 17stej zamienia się w małą diablicę.. i tak do rana..
I pamiętacie ten artykuł, że niemowlaka nie mozna rozpieścić?!- bzdura!
Moja nie ma kolek ani nic .. a ryczy że hej, wystarczy że wezmę ją na rączki- i przechodzi jak RĘKĄ odjął! 😠
Normalnie dziś płaczę, bo chyba sie nie nadaję na matkę, skoro po 3 tyg już tracę cierpliwość.. i gadam takie głupoty..
wiecie co- chciałabym iśc do pracy chyba.. na tydzień, żeby sobie od wszystkiego odpocząć porządnie..

KOYOTKO-
5 kg- to pieknie.. 🙂 już za miesiąc osiągniesz swój cel 🙂 jupiiiiiii

ja mam 10 kg do mojego celu- na urodziny..
potem jeszcze 8 kg do kwietnia.. 😞
waga obecna- nadal ku.wa 75 kg!
Mimo uważania na to, co się je i spacerów szybkim marszem!~ i to ponad 8 km dziennie robię!

GOSIU- ja mam więc dziecko nadpobudliwe nocą 🤔
MAM PRZERĄBANE 🤢

edytak napisał(a):
a ja pod koniec ciąży ważyłam 63 kg przed 43 a teraz 46 😉
jedynie co mnie wkurza to brzuch taki brzydki pomarszczony tak jakby chyba wiecie o co mi kaman i powiedzcie coś jest na to jakieś kremy czy coś bo nie wiem sama 🤨
a i przy karmieniu piersią można brać tabletki antykoncepcyjne cholera do lekarza mam dopiero na 29 to kupa czasu jeszcze dlatego was pytam może cosik wiecie na ten temat 🙂
Pozdrawiam Mamuśki i Maluszki 😘 😘 😘


a też mam taki brzuszek 🙂 nosze te majty obciskające 🙂 i jest OK.. masuje się często kremami na spalanie tkanki tłuszczowej (perfercta) i i takim wałeczkiem z wypustkami (brzuch, biodra, pupa)

ANTYKONCEPCJA] no własnie trzeba o tym pomysleć! 🤨
najchętniej brałabym tabletki, tak jak wczesniej, ale czy można 🤔 ??

Habibati napisał(a):

Mam do was pytanko, kiedy bylyscie na pierwszym spacerku ? my wyszlismy z mala na 5-10 min w niedziele czyli jak miala prawie tydzien, bo byla taka ladna pogoda.. ale wszyscy nas opierdzielili ze to za wczesnie i teraz juz sama nie wiem kiedy w takim razie mamy z nia wyjsc.. Po tym niedzielnym spacerku nic jej nie bylo..

Carpioo przylaczam sie do grono spalajacych zbedne kilogramy, mi do wagi sprzed ciazy zostalo 10 kg... ale docelowo chce zrzucic 15 kg, bo te 5 kg przytylam zaraz przed ciaza wiec tez ich nie chce 🙂 narazie jestem dobrej mysli 🙂 bo codziennie na wadze troszke mniej.


jak na spacer wyszłam chyba jak mała miała nieco ponad tydzień.. i to od razu na godzinę bez żadnego wcześniejszego \'wietrzenia\' dziecka 😆
i Mała zdrowa (tfu tfu) i teraz z nią chodze 2xdziennie po godzince, czasami nawet sobie z nią 2 godziny maszeruję, jak wiem ze drugi raz nie wyjdę..

Rozstępami sie nie przejmuj- ja mam cały tłek w pajęczynkę z rozstępów. i wczoraj zauważyłam 3 kreski na udzie 😮 i mam to naprawdę gdzieś, bo była koleżanka i pokazała mi swoja doopkę i wiecie co- jak to zblednie to gucio widać 😜

i witam w drużynie WzW - walki z wagą 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie przejmuj sie carpioo to nie jest tak że sie nie nadajesz na matke, Twoja mała jest po prostu cwana 🙂
Mój mały też nie nalezy do dzieci które sobie same leżą i podziwiają świat. Jak nie śpi to płacze, nawet jak sie go na ręce weźmie. Nie mam pojecia czego chce. Jak za długo jest w jakieś pozycji to sie nudzi i zaczyna ryczeć. Nie chciałam smoczka mu dawać, a daję bo to go uspokaja. W łóżeczku swoim to spał ze 3 razy hehe, caly czas śpi z nami w łóżku 🙂 Ja wiem że to źle, ale gdybym go położyla do łóżeczka to długo bym nie pospała w nocy, a tak to śpi i budzi sie raz w nocy i potem nad ranem.
Adaś jak sie budzi to zaczyna płakać, potem go pzrewijam i ryczy jak wściekły, potem go biore do karmienia i sie uspokaja i jak mam szczęście to zasypia po piciu, a jak mam pecha to musze mu dotrzymywać towarzystwa z godzine, alb i dłużej 🙂 juz sie troche przyzwyczaiłam do nowego rytmu dnia, ale boje sie co bedzie jak mój mąż do pracy pójdzie.
Pamietaj kochana carpioo, nie jesteśmy pierwsze i nie ostatnie, damy rade 🙂


A co do wagi to pzred ciążą wazyłam 59 kg, pod koneic ciąży 82, czyli 23 kg przybrałam w ciąży. Teraz ważę 73, czyli 9 kg już mi spadło, chciałabym ważyć chociażby 65 kg. Nie wiem jak to będzie, ale jak patrzę na siebie teraz to i tak czuje sie o niebo lepiej niż pod konec ciąży i mimo tego, ze ważę ciągle 14 kg więcej niż przed ciążą to i tak czuje sie jak motylek. Nie mam opuchnietych stóp,łydek, palców, generalnie czuję się dobrze. Rozstępów tez nie mam. Mam tylko tę kreske od łona do pępka i poem nad pępkiem. Czy to kiedyś zniknie ???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do antykoncepcji ja już biorę od zeszłego poniedziałku i jest oki dostałam tabsy dla karmiacej piersią cerazette i tam pisze że należy zacząć je brać od 21 do 28 dniem po porodzie
tak zwana linia negra nadal obecna choć powoli zanika co do wyglądu brzusia niejest perfecto taki miekki sflaczały mi sie wydaje mimo że straciłam tyle kilo jest oponka od jutra pewnie zatrzne ćwiczyć bo dziś stuka 6 tydzień !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
wiecie co ja tez zamierzam brac tabletki antykoncepcyjne, o ile mozna oczywiscie.Mam wozyte we wtorek u mojej gin to bede pytac i wam powiem co ona na to...
A juuz jutro Igorek ma szczepienie ! bedziemy szczepic tradycyjnie , jednak boje sie tych nowosci...
CO do roztepow to mam caly brzuch , boczki, piersi i uda... masakra wiec nie martwcie sie trzema kreseczkami bo to jeszcze nic 😞...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANTYKONCEPCJA
Ja zastanawiam się nad spiralą dopochwową , praktycznie 100 % pewności i spokój na 3 albo 5 lat ( w zależności od wyboru 🙂
W przyszłym tygodniu idę do lekarza , więc będę z nim na ten temat rozmawiała.

ROZSTĘPY
U mnie pojawiły się tydzień przed porodem , teraz są takie lekko różowe. Nie ma magicznych kremów na rozstępy i to wszystko zależy od wielu czynników , a teraz chyba po prostu pozostaje nam jakoś je " polubić" 🙂

SZCZEPIENIE
My mamy 22 listopada , no i oczywiście praktykujemy starą szkołę , i nie chodzi tu o kwestie finansowe , ale ja zwyczajnie boję się zaaplikować mojemu dziecku coś , co nie jest do końca przebadane , ma nie wiadomo jakie skutki uboczne. Wczoraj czytałam artykuł o tych nowych szczepionkach i ja dziękuję...

Właśnie przeglądam allegro , może tam co ciekawego upoluję na prezenty dla dzieci na święta 🙂 No i nie wiem jeszcze co Igorkowi mam kupić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co za noc. TRAGEDIO-DRAMAT!!!
Może po kolei. Roksankę okąpaliśmy o 19.30 i się zaczęło. Karmienie, pampers, tulanie, odkładanie do łóżka i becz. Znowu tulanie, odkładanie i becz. Co zasnęła i już odkładaliśmy ją do łóżeczka to ta po 15 min, 20 min w bek. I tak CAŁĄ NOC. Zasnęła trochę na dłużej o 3ciej nad ranem, ale to na moich ramionach. Ja siedziałam na sofie, a ona sobie nynała przez godzinkę (dłłłłuuugą godzinę ufffff trochę odetchnęliśmy). Aż cała zdrętwiałam i postanowiłam ją odłożyć do łóżeczka i co…i bek . Tak walczyliśmy jeszcze do 6tej. W końcu o 6tej ją wzięłam do mojego łóżka i usnęła na UWAGA 3 godzinki. Ale byłam szczęśliwa.

Tak mi się wydaje, że ona ma przestawiony tryb z dziennego na nocny. Teraz podczas dnia staramy się ją przebudzać, aby się jak najbardziej zmęczyła. Zobaczymy czy cokolwiek to poskutkuje. Mam nadzieje, że tak. Teraz to razem z mężem przy niej czuwamy, ale jak on pójdzie do pracy to się musi zmienić, bo nie wyobrażam sobie jak on będzie funkcjonował w pracy po takiej nocy jak dzisiejsza. A ja po prostu fizycznie nie dam rady. Trzymajcie kciuki aby wszystko się dobrze ułożyło.

Jest też dobra wiadomość. Odpadła jej pępowinka 😁 i na dzień dzisiejszy waży 3770 g, czyli już jest waga urodzeniowa, a dzisiaj ma 11 dni 😁


No i dziękujemy bardzo za wszystkie miłe słowa odnośnie naszej Roksi  jak nie płacze to naprawdę istny z niej aniołek i sama radość. Musimy sobie to jakoś poukładać.

Jeśli pisze nie składnie to wybaczcie. Bo z przerwami napisanie tej wiadomości trwa już 3 godzinki, bo Roksi nie śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!

Nie mam ostatnio czasu i nic nie pisze na forum, ale Was poczytuje. Widze, ze poruszylyscie kwestie szczepionek. Ja juz 10 lat temu szczepilam dziecko szczepionka skojarzeniowa 5 w 1. Tu w Szwecji to bylo rutynowe darmowe szczepienie a szczepionka zwala sie PENTAVAX. M ialam wtedy do wyboru albo wiele razy kluc w Polsce albo raz w sZWECJI wiec wybralam druga opcje. Dlatego ta szczepionka to tez dla mnie stara szkola. szkoda tylko, ze w polsce caly czas trzeba za takie cos placic. poza tym w szwecji pierwsze szczepienie ma miejsce gdy dziecko ma 3 m-ce.
Kwestia antykoncepcji... po pierwszym dziecku mialam spirale i sobie ja chwalilam, zwlaszcza, ze mam skleroze i nie umialabym pamietac o tabletkach. Wazne jednak, by zakladal ja doswiadczony lekarz, bo raz jak mi tu w szwecji zakladaly polozne, to, horror 😮 dobrze, ze mi nie doszlo do perforacji macicy, bo bym tu z Wami nie swietowala jako jedna z Was 😲
A tak poza tym to zycie biegnie dosc szybko. Przez tydzien mialam gosci, rodzicow. Pomagali jak mogli, cieszyli sie drugim wnuczkiem 😆 i szkoda, ze czas tak szybko leci i juz dzis rano musieli wyjechac 😞 A wczoraj jeszcze moj starszy synek sie rozchorowal wiec zmartwienie 😞A przed chwila wrocilam z przychodni i Damianek zdrowo sobie rosnie, choc ma problemy jak chyba kazde niemowle w jego wieku, ulewanie, bole brzuszka itp. Chociaz z oczkiem jest juz lepiej i chyba calkiem przeszlo bo od zeszlego czwartku juz nie ropieje 😆 Co do mojej wagi to zatrzymala sie na 55kg i wcale mi to nie doskwiera 🙂 Tylko niech ta ciemna krecha zniknie z brzucha i jeszcze troche tluszczyku pod skora brzuszna tez by moglo sie spalic, bo nie inwestowac w nowe spodnie, skoro starych nie moge dopiac a jak juz to cisna, ze nie wiem 😮 a ciazowe za duze juz sa. Zreszta maz ciagle krytykowal, ze wygladalam w nich jak jakis robotnik 😠 wiec musze masowac, cwiczyc i wcierac rozne kremy. Zobaczymy czy cos to da 😉 Zwlaszcza, ze nie mam czasu a poza tym czesto zapominam 🤨
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uf a jam troszke czasu dla siebie bo własnie uśpilam swoją księżniczkę 🙂 od 9 rano nie spała.

IRIS:
DIETA
dzis jabłka, woda mineralna, koktajl activia z bananem i otrębami, na śniadanie była kanapka z szynka na obiad bedzie zupa ogorkowa...


No ja też się odchudzam bo chciałabym z 6 kg zrzucić jeszcze, przed ciążą było 60 teraz jest 61 a chciałabym 55 😜
A to ogórki można jeść podczas karmienia cycem?? Ogórkową ??

ATAGUSIA:
W łóżeczku swoim to spał ze 3 razy hehe, caly czas śpi z nami w łóżku Ja wiem że to źle, ale gdybym go położyla do łóżeczka to długo bym nie pospała w nocy, a tak to śpi i budzi sie raz w nocy i potem nad ranem.


No jakbym czytała o sobie i o swojej małej :P Ja tez uwielbiam jak mała śpi z nami w łóżku, mam ją pod kontrolą no i jak położę ja w łóżeczku to śpi 15 minut a z nami to jak uśnie ok 10-11 to spi do mniej wiecej 3, nakarmie ją i potem śpi do 6 🙂

GOSIA1989:
Ja zastanawiam się nad spiralą dopochwową , praktycznie 100 % pewności i spokój na 3 albo 5 lat ( w zależności od wyboru)


Tak ja tak samo, postanowilam założyć spiralke bo jest jedną z lepszych zabezpieczeń, a póki co to tylko prezerwatywa, bo nie chce tabletek już brać.

Wczoraj bylam z moją małą i mężem poraz pierwszy w dłuższej podróży u moich rodziców 100 km od nas i całą droge do rodzicow pięknie przespała i powrotną tak samo i potem nawet sie nie obudzila. Wracaliśmy o 16.30 a ona o 21 dopiero wstała akurat na kąpiel 🙂
Ja tak mam jakbym nie miała dziecka w domu, jest tak grzeczna, wogole nie płacze, no chyba, że już naprawdę już coś jej nie pasi, a tak to leży grzecznie ze smokiem w buzi i obserwuje świat 🙂 W nocy jak sie budzi to tylko marudzi albo lekko pokrzykuje też nie płacze, także mój mąż nawet się nie budzi bo jej nie słyszy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Bylam wczoraj z Julia u lekarza i wazy 4560gram wszystko wporządku z nia jak najbardziej... Dostalam tylko skierowanie na jutro do poradni patologi noworodkow bo mialam tą tokspopazmoze w ciazy i musza ja dokladnie zbadac czy wszystko jest ok...
Co do antykoncepcji to ja chce brac tabletki bo bez tego to nic nie bedzie powiedziałąm mojemu bo mam taki jakis okropny strach teraz ze znowu zaraz zajde w ciaze nawet mi sie ostatnio to sniło a niewyobrazam sobie wogole teraz takiej sytulacji musze miec zabezpieczenie w 100% nawet tez myslalam o spirali bo jak narazie to nie planujemy przez najblizsze napewno 3 lata drugiego dziecka...
Ja linie na brzuszku tez jeszcze mam i zastanawiam sie kiedy zniknie bo nie ladnie to wyglada tym bardziej ze pepek mam okropnie zmieniony... Ja przed ciaza wazylam 50kg a na dzien dzisiejszy 44kg wczoraj jak bylam w sklepei to sie tak wkurzylam bo nie moglam zanlez zadnych spodni dopasowanych do mnie tragedia... Mam nadzieje ze juz wiecej nie schudne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że nie jestem sama w zmaganiach z nocnym buszowaniem maluszka. Ciężka sprawa!!!

A co do antykoncepcji to ja będę brała tabletki. Też nie wyobrażam sobie mieć drugiego dziecka, na pewno nie teraz!!! 🤨 🤔

Co do rozstępów i mało jędrnego brzusia, to ja teraz stosuje krem Mustella, ale mam też kupione serum na rozstępy Palmers. A w grudniu, gdy pojadę do polski na święta, zafunduję sobie choinkowy prezent mikrodermabrazję 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do dziewczyn ktore chca zalozyc spirale : Jaki jest koszt zalozenia takiej spirali? Czy mialyscie ja juz zakladana ? Czy po zalozeniu odczuwa sie jakis dyskomfort? Jakie sa zle strony i wady?
Bo z tego co slyszalam zaleta spirali jest to ze ma duza skutecznosc no i ze mam spokuj na jakies 3-5 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama spirala jest tania , koszt ustala ginekolog , który ją zakłada , ok. 400 zł. Gdyby powodowała dyskomfort to by nie była zakładana , szczególnie na okres kilku lat!

http://www.we-dwoje.pl/spirala;antykoncepcyjna,artykul,6773.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak już mówicie o antykoncepcji to mój lekarz już o niej wspomniał jak wychodziłam ze szpitala. Jak teraz będę u niego to tabletki mi przepisze takie które może brać kobieta karmiąca. Obym nie tyła od nich... 🤢
A ja myślałam, że mamy słabo z wieczornym snem u bobaskaj(ból brzuszka) a tu co niektóre macie maniane....współczuje...podobno oby do 3miesiąca.
Carpioo a spróbuj może nosić małą w chuście. wtedy ciągle będzie czuła twoje ciepło, tobie ręce odpoczną a ona powinna być spokojna. Może jakaś znajoma może tobie pożyczyć to sobie zobaczysz czy to się sprawdzi. 😆
Hmm..chyba coś jeszcze miałam napisać...ale skleroza.
a...już wiem. czyli wychodzi, że mała dobrze je...uf...
znikam..mała mruczy czyli zaraz będzie karmienie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie ze Szczecina 🙂
mam do sprzedania mnóstwo ubranek po mojej córce w rozmiarze 62-68-74
wśród nich znajdują się:
BODZIAKI
BLUZY
PAJACE
DRESIKI
RAJSTOPKI
SKARPETKI
KOMBINEZONY ZIMOWE
ŚPIWORKI DO SPANIA
CZAPECZKI I WIELE WIELE INNYCH

AUKCJE KOŃCZĄ SIĘ JUŻ ZA KILKANAŚCIE GODZIN
ceny ubranek zaczynają się już od 3,90 i nie mają cen minimalnych
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6008355
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane wkoncu jestem!!
Powiem tyle,ze mialam porod wywolywany przez oksytocyne ale skonczylo sie cesarka bo bylam juz 8 dni po ter,minie i mialam zielone wody.
Dawid dostał 10 pkt czuje sie dobrze,przeszedl moje oczekiwania bo wazy az 4100 i długi na 59.
jak cos dychne to musze poczytac co u was.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey
wrociłyśmy od lekarza i ...no wlasnie. mala zaczela strasznie plakac z glodu od jakis 2 dni musze ja karmic sztucznym co 2 godziny, noi lekarka kazala dac mleko dla glodnych dzieci ( a do tej pory jadla ze zmniejszona iloscia laktozy)-kupilam i znowu koszmar, jeszcze wieksze wycie niz do tej pory, i rzyga i ulewa noi oczywiscie nie spi w ogole. poza tym takze uwazam ze artykul ze dzieci nei mozna rozpiescic jest do bani - no bo jak wytlumaczyc to ze : 1- w wozku wyje, w lozeczku wyje, na rekach wyje (w pozycji lezacej) a tylko wezme "na prosto" jest cisza i sei rozglada wokolo jakby na tarasie widokowym byla! juz jestem strasznei zmeczona, naprawde, niekonczaca sie historia i nie widac swiatla w tunelu. lekarka kazala brac leki na reflux jeszcze 2mc (kuźwa! to strasznie męczące - bo musze wstrzykiwac jej strzykawkami i sie dusi..i tak 2 lekarstwa ok 10 razy na dobe) a na kolki NIC - powiedziala ze te wsyztskie kropelki na rynku sa do dupy ona jest pediatra i swojej corce nie dawala nic bo po co dziecko truc jak to i tak nie dziala, poprostu trzymala ja na rekach i przeszlo ok 3mc. poza tym poradzila kupic nosidelko a la plecak na brzuch/plecy i nosic mala w tym nosidle aby czula cieplo ciala a ja abym nei zwariowala bo za przeproszeniem nie ma sie kiedy porzadnie załawic ciagle na rekach trza nosic! jakby nie mama i jej pomoc to juz bym chyba zwariowala! poza tym mala za duzo je i przytyla w 2 tyg 540g czyli ma teraz 4160...oj czuć już na rekach ją 😉 no nic uciekam bo ryk jest musze mame zmienic 😉 buziaki
aha MADZIEK! GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...