Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anetko mi dr powiedziała,że krosty u malucha się pojawiają i znikają pożniej znów się pojawiają i tak w kólko a później dzidzia wyrasta niektórzy mają inni nie cieszmy się ,że Kajki nam zdrowo rosną a jeszcze polecam Ci kąpiel w krochmalu na wszelkie wysypki na ciele 3 łyżki mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody i do wanienki i już nic nie dodawaj do mycia u mnie krosty na ciele zelżały kąpałam kilka dni i niczym nie smarowałam tak mi dr kazała może spróbuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Olalenka napisał(a):
Anetko z tym karmieniem z piersi to cię doskonale rozumiem. Ja karmiłam króciutko, bo zaledwie nieco ponad tydzień, ale dla mnie to był koszmar. Nie dość, że w trakcie porodu straciłam dużo krwi, byłam bardzo osłabiona, to jeszcze mała non stop wisiała mi na cycku. Co się potem okazało, miałam bardzo mało pokarmu. Zobaczyłam to, gdy zaczęłam ściągać mleczko przez laktator. Z dwóch piersi ściągałam zaledwie 50 ml co 6 godzin więc jak ona się miała najeść 😮 🤔. Pozatym Roksi często płakała i skakała z jednego cyca na drugi (czasem nawet przez 4 godziny), a ja już wysiadałam. Noce i dnie nieprzespane, piersi poranione. Po długim namyśle, rozmowie z mężem i mamą stwierdziłam, że tak być nie może. Dla dobra siebie i dziecka zaczęłam karmić z butli. Mała teraz dłużej śpi. Jest spokojniejsza, najedzona. Ja wkońcu zaczęłam się regenerować, nabierać sił 🙂.

Położna też namawiała mnie na kontynuowanie karmienia mlekiem z cycuszka. Jednak podjęłam inną decyzję.

Tak jest u mnie, a każdy robi jak uważa 😉 😆


Najważniejsze Olaleńko, ze Ty i Roksanka jesteście szczęśliwe i nikomu nic do tego 🙂
U nas to troszkę inaczej wygląda, bo polubiłam karmienie piersią-pewnie dlatego, ze mała ładnie je i nie robi większych problemów przy cycku 🙂 Tylko Kaja ma cała buźke wysypaną mimo, że odstawiłam wszystkie produkty które mogą uczulać (w tym nabiał). Chciałabym sprawdzić, czy zniknęło by jej to gdybym przez tydzień podawała jej mleko dla alergików ( w tym czasie odciągałabym mleko laktatorem aby nie zanikło). Jednak kiedy wspomniałam o tym lekarzowi, zareagował jakbym miała jakąś zbrodnie popełnić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meegotka napisał(a):
anetko mi dr powiedziała,że krosty u malucha się pojawiają i znikają pożniej znów się pojawiają i tak w kólko a później dzidzia wyrasta niektórzy mają inni nie cieszmy się ,że Kajki nam zdrowo rosną a jeszcze polecam Ci kąpiel w krochmalu na wszelkie wysypki na ciele 3 łyżki mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody i do wanienki i już nic nie dodawaj do mycia u mnie krosty na ciele zelżały kąpałam kilka dni i niczym nie smarowałam tak mi dr kazała może spróbuj 🙂


Sróbuję, a na bużkę tez można ten krochmal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane Moje...

Madźku GRATULACJE KOCHANA 🙂 🙂 🙂
Ciesze się że już jesteś rozpakowana i czekamy na więcej wieści!!!


Widzę, że ktoś się tu wcina z atakiem na mamy, które nie karmią piersią ... przykro mi, że musiałyście czytać słowa tej osoby. Jestem z Wami całym sercem , nikt nie ma prawa komentować ani atakować Waszych decyzji tym bardziej, że żadna z Was nie podjęła jej ze względu na swoje dobro czy wygodę. Co za bezczelność !!!! Jestem z Wami i wiem jakimi cudownymi jesteście osobami i matkami! Nie dajcie sobie wmówić przez nikogo że jest inaczej!!!

Mam nadzieję, że problemy z kolkami się szybko skończą! Trzymam kciuki, naprawdę bardzo mocno , za Wasze Maleństwa i ich brzuszki...

Wszystkie nowe zdjęcia cudne 🙂 Zuziaczku widziałam tez Wasza sesję 🙂 Śliczne fotki, wyglądasz obłednie!

A propos antykoncepcji to ja zamierzam poprosić moją lekarkę o receptę na zastrzyki hormonalne. Można stosować je w trakcie karmienia piersią, robi się jeden zastrzyk raz na 3 miesiące, koszt około 40 zł za sztukę. Metodę można stosować przez 2 lata. Rozmawiałam już o nich z moją gin i powiedziała, że pacjentki które się na tę metodę zdecydowały są bardzo zadowolone więc i ja się chyba zdecyduję. Na tabletki jestem zbyt roztrzepana, a spirali się boję.

Tymuś dzisiaj kończy 3 miesiące, waga we wtorek wskazała 3900 🙂 czyli ładnie przybrał od zeszłego tygodnia 400 gram 🙂

A propo krostek i wysypki to może być hormonalna, przejdzie z czasem. U Tymka plamki zeszły, u Mikołaja dość długo się utrzymywały ale ustąpiły przez ukończeniem pierwszego miesiąca życia. Nie martwcie się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 napisał(a):
A powiedzcie mi dziewczyny czy brałyscie tabletki na powstrzymanie laktacji czy domowymi sposobami sobie radzilyscie? Jeżeli domowymi to prosze o szczegolowe wyjasnienie co i jak. Bo tak sie zastanawiam nad tymi tabletkami a z drugiej strony chcialabym spróbować samemu tylko nie wiem jak sie do tego zabrac


Natalia jak odstawiałam Misia od piersi to po prostu zmniejszałam ilość karmień i pokarm zaniknął sam. Innych sposobów nie próbowałam więc nic więcej nie doradzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 napisał(a):
A powiedzcie mi dziewczyny czy brałyscie tabletki na powstrzymanie laktacji czy domowymi sposobami sobie radzilyscie? Jeżeli domowymi to prosze o szczegolowe wyjasnienie co i jak. Bo tak sie zastanawiam nad tymi tabletkami a z drugiej strony chcialabym spróbować samemu tylko nie wiem jak sie do tego zabrac


hej
ja nic nie robiłam - po prostu nie ma. jeszcze niedawno próbowałam "walczyć" laktatorem choćby ze względu na te pozostałości w macicy bo ściąganie mleka miało pobudzać ją aby wydalać skrzepy, ale nic nie chciało lecieć i tylko czułam ogromny ból, więc zaprzestałam. piersi w ogóle mnie nie bolą są wręcz "obwisłe" trochę. Kiedys oglądałam "pytanie na śniadanie" chyba i tam mówili aby pić szałwię chyba 3x razy dziennie po pół szklanki i to ma pomóc w zakończeniu laktacji. powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu ja tak samo jak dziewczyny poprostuim mniej przystawiam Julke tym mniej pokarmu na dzien dzisiejszy praktycznie wogole go nie mam odcigam laktatorem ale to praktycznie sam wodnisty prawie przezroczysty pokarm tyle ze ja zaczelam go tracic przez antybiotyki.Nie raz jeszcze w nocy przystawiam Julke do cycka zeby sie uspokojila i zasnela ale praktycznie nic tam nie ciagnie tylko trzyma sobie cycusia i sie uspokaja i zasypia poprostu chyba czasami ma ochote sobie sie poprzytulac 😉
Zuziaczku gdzie dodalas te zdjecia? Musze je zobaczyc;D;D;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natalia7986 napisał(a):
A powiedzcie mi dziewczyny czy brałyscie tabletki na powstrzymanie laktacji czy domowymi sposobami sobie radzilyscie? Jeżeli domowymi to prosze o szczegolowe wyjasnienie co i jak. Bo tak sie zastanawiam nad tymi tabletkami a z drugiej strony chcialabym spróbować samemu tylko nie wiem jak sie do tego zabrac


ja czekałam co będzie się działo, kiedy piersi nabrzmiały do bólu okładałam liśćmi z kapusty wcześniej zmrożonymi w zamrażarce po wyjęciu lekko zgniecionymi- to uśmierzało ból. Dodatkowo odrobinę mleko wyciskałam pod prysznicem ugniatając pierś od dołu ku górze. I jeszcze piłam szałwię, bo jest polecana na powstrzymanie laktacji 🙂 w ciągu kilku dni mleko przestało napływać (nie wiem, czy ma znaczenie to, że karmiłam 14.5mca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meegotka napisał(a):
anetko mi dr powiedziała,że krosty u malucha się pojawiają i znikają pożniej znów się pojawiają i tak w kólko a później dzidzia wyrasta niektórzy mają inni nie cieszmy się ,że Kajki nam zdrowo rosną a jeszcze polecam Ci kąpiel w krochmalu na wszelkie wysypki na ciele 3 łyżki mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody i do wanienki i już nic nie dodawaj do mycia u mnie krosty na ciele zelżały kąpałam kilka dni i niczym nie smarowałam tak mi dr kazała może spróbuj 🙂


Mi też dziś położna poleciła mąkę ziemniaczaną. Ja będę sobie w miseczce przygotowywać i myć buźkę, zobaczymy czy pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
natalia7986 napisał(a):
A powiedzcie mi dziewczyny czy brałyscie tabletki na powstrzymanie laktacji czy domowymi sposobami sobie radzilyscie? Jeżeli domowymi to prosze o szczegolowe wyjasnienie co i jak. Bo tak sie zastanawiam nad tymi tabletkami a z drugiej strony chcialabym spróbować samemu tylko nie wiem jak sie do tego zabrac


Natalia jak odstawiałam Misia od piersi to po prostu zmniejszałam ilość karmień i pokarm zaniknął sam. Innych sposobów nie próbowałam więc nic więcej nie doradzę 😞


Ja tak samo, poprostu coraz rzadziej odciągałam. A teraz tylko raz dziennie muszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
Zuziaczku znalazlam zdjecia twoje z sesji!! Super taka pamiatka jest wyjątkowa a ty wygladasz pieknie 🙂 Ja tez sie ciesze ze miałam okazje taka sesje miec 🙂


Bajko to może wstaw na priv wiecej zdjeć 😆. Chętnie bym je zobaczyła. Bo to z awatara jest świetne 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynyyyy zwiążcie mnie, bo nie wytrzymam!!! Ten Mój mnie tak wk*****, że nie mogę!!!
W zeszłym tygodniu zjechała się u niego rodzina, bo jego Babcia była umierająca. Jeden dzień pił, nie wrócił na noc. Następnego Basia miała miesiąc, obiecał, że pójdziemy na spacer, ale to olał, bo był nawalony jeszcze następnego dnia po całonocnym piciu. Potem we wtorek znowu poszedł i siedział cały wieczór i dzisiaj to samo tlyko, że jak wyszedł o 13 z domu to nie ma go cały czas. Nie mam nawet kropli wody mineralnej, nawet kromki pieczywa i kończą mi się pieluchy. Zadzwoniłam, żeby wrócił wcześniej, a on NIE, bo rodzina się zjechała! Dodatkowo Baśka całe popołudnie wrzeszczy, noszę ją na rękach, bo tylko tak nie płacze. Kręgosłup mi siada, umieram z bólu. Mówię mu k**** przez telefon, że nie daje rady, że mógł mi powiedzieć, że nie będzie go cały dzień i cały wieczór to bym pojechała za dnia do mamy i tam bym siedziała, a on to ma w dupie!!!
Przyjedzie z Warszawy, porozwala wszystko, nasyfi, a ja potem nie dość, że 24 na dobę z dzieckiem to jeszcze sprzątam po nim jego brudy!!! Skąd się tacy ludzie biorą? Czego go do cholery nauczyła jego matka? Bo jak otworzy opakowanie to tam gdzie stoi tam je zostawi, jak skończą mu się papierosy to zamiast wywalić pudełko do kosza to pierdzielnie na stół i dopóki nie sprzątnę to tam leżą, Przez jeden dzień jak mnie nie było w domu bo byłam u Mamy to zsoatwiłam przed wyjściem otwarta pieluchę z kupą w pokoju w którym śpi (przez nieuwagę, nie specjalnie). Jak wróciłam dwa dni później to ona tam nadal leżała!!!! A dodam, że leżała na podłodze koło łóżka!!!
Ja już nie wyrabiam!!! Rozmawiałam przed chwilą z jego bratem, żeby może namówił go, żeby wrócił dwie godziny wcześniej, bo ja potrzebuję wody i chleba, bo jestem masakrycznie głoda, a w lodówce tylko serek homogenizowany (którego nie mogę, bo Baśka ma skazę od nabiału) i pomidory!!!!!! No a brat stwierdził, że w każdy inny dzień by mu powiedział, żeby wrócił, ale dzisiaj siedzą całą rodziną!!!! K**** to ja mam tu z głodu zdychać, bo nie zrobił wcześniej zakupów, a teraz woli siedzieć i chlać z nimi!!!!!
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr jaka jesteeeem złaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Jakbym miała z kim Basię zostawić to bym se sama poszła!!!!!!!!!!!!!!!! A tak jestem zdana na jakiegoś barana!!!!!!!!!!!
Sorry musiałam się wykrzyczeć, bo już mnie tak nosi, że zaraz coś zrobię.
A oczywiście w tle towarzyszy mi non stop krzyk Basi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja kruszynka właśnie usnęła…już sie boję tej nocy. Mogłaby być taka jak wczoraj...ojjj co ja bym za to dała 🤔

a tymczasem znalazłam fajny i moim zdaniem pomocny artykuł a propo kolek:
http://umamy.homestead.com/kolka.html

Ja też się już kładę, trzeba korzystać z tej chwili jak Roksi śpi papa ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bojalubie ja pierdziele ale Ci wspolczuje!! Ja to bym mojego chyba rozwalila jak by mi takie cos odstawił;/ Naprawde nie wiem nawet co Ci napisac!! Teraz to Ty i Basia powinnas byc dla niego najwazniejsza ! Kurde ahh Ci faceci naprawde potrafią czasami rozwalic mózg... Wspolczuje Ci naprawde i jest mi przykro ze tak postąpił z Tobą!;(
Zuziaczku zaraz jakies zdjecia powstawiam na priv 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meegotka napisał(a):
Anetko ten krochmal tylko do kąpieli ciała a do twarzy gotuję wodę do termosu i myję jej wacikiem samą wodą i niczym nie smaruję i powiem Ci ze przechodzi


To ja też zacznę od wody do mycia buźki 🙂 zobaczymy jakie będą efekty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO OLI1978
Rozumiem , że każdy ma prawo do własnego zdania , opinii , poglądów. Ale Ty bezczelnie wcięłaś się w nasz wątek obrażając przy tym nas - mamy nie karmiące piersią. G**** wiesz o naszych sytuacjach , o powodach , które zmusiły nas do takich decyzji , nie znasz nas więc jakim prawem wpadasz tu i nas obrażasz i krytykujesz???!!! Miałaś okazję karmić cyckiem ??? Więc ciesz się z tego bo nie każdej mamie jest to dane , ale weź pod uwagę , że czasami wynika wiele przeróżnych sytuacji życiowych ,które to uniemożliwiają. Może wtedy przestaniesz tak małostkowo i płytko nas oceniać , egoizmem jest zapatrywanie się na siebie i robienie z siebie matki polki , bo się karmi cycem. Więc rozumiem , że ja i wiele Mam z naszego wątku nie kocha swoich dzieci , jesteśmy podłymi matkami , do tego pieprzonymi egoistkami , bo nie jesteśmy takie jak Ty??? Następnym razem pomyśl dziesięć razy zanim zaczniesz pieprzyć bez opamiętania jakieś bzdury i zaczniesz wywlekać swoje " mądrości " , bo przy tym możesz sprawić wielu osobom wielką przykrość. Ale egoista o tym nie myśli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):
DO OLI1978
Rozumiem , że każdy ma prawo do własnego zdania , opinii , poglądów. Ale Ty bezczelnie wcięłaś się w nasz wątek obrażając przy tym nas - mamy nie karmiące piersią. G**** wiesz o naszych sytuacjach , o powodach , które zmusiły nas do takich decyzji , nie znasz nas więc jakim prawem wpadasz tu i nas obrażasz i krytykujesz???!!! Miałaś okazję karmić cyckiem ??? Więc ciesz się z tego bo nie każdej mamie jest to dane , ale weź pod uwagę , że czasami wynika wiele przeróżnych sytuacji życiowych ,które to uniemożliwiają. Może wtedy przestaniesz tak małostkowo i płytko nas oceniać , egoizmem jest zapatrywanie się na siebie i robienie z siebie matki polki , bo się karmi cycem. Więc rozumiem , że ja i wiele Mam z naszego wątku nie kocha swoich dzieci , jesteśmy podłymi matkami , do tego pieprzonymi egoistkami , bo nie jesteśmy takie jak Ty??? Następnym razem pomyśl dziesięć razy zanim zaczniesz pieprzyć bez opamiętania jakieś bzdury i zaczniesz wywlekać swoje " mądrości " , bo przy tym możesz sprawić wielu osobom wielką przykrość. Ale egoista o tym nie myśli...

Brawo dla Gosi!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noi stalo sie- Wyladowalysmy w szpitalu mala takiego ataku dostalaplaczu potem gorsczki a potem juz nawet jesc odmawiala wiec to byl juz znak. W szpitalu jestem I debilni lekarze nie chca zrobic testow na alergie na mleko Bo za mala I w tym kraju die nie robi do 3mc- no zesz kur...!upieraja sie przy refluksie. Mslej z buzi zaczela leciec krew uwazaja ze refluksie juz tak podraznil jelitka. Ja siedze z Nia I placze nor mam juz sil dziewczyny... Skad ta krew? I czy jej pomoga? Narazie ulozyli jej lozko pod katem 30 stopni I zasnela tak na pionowo. W raczke mslenkiej ma igle wenflon jak jej zakładami to tak płakała ze podrapala mi twarz do krwi biedactwo moje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...