Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witajcie mało kiedy tu zagladam czasem wchodze poczytać co uwas , ja ostanio wpadlam na genialny pomysł zmienić zuzi pampersy na dada do takie dosała krosty cała pupa odparzną prubowałam jej mąką kartoflaną pudrować ale unas sie nie sprwadziła kupiłam maść Bepanthen i przychodzi no i wruciłam do pampersów pozatym też widze że pojawiła sie skaza białkowa bo ja strasznie lubie pić jogurty wiec narazie tez musze przestac pic ,mój starszy bąbel niespi bo wczoraj wczesnie usneła spała prawie 10 godzin i ja musiałam wstac i zapalić bo zimno unas jeszcze wiatr wieje , dziewczyny nieprzyjmucie sie tym co ktoś pisze o karmieniu każda mama chce jak najlepiej dla swojego maleństwa poczatki karmienia są trudne jedne mogą drugię nie no i nić niezrobimy ja też przez długi czas miałam wodę ale karmiłam bo wiem że mojemu dziecku to wystarcza a niektórym malenstwą nie i po co mamy mają się denerwować czasami lepszę jest rozwiązanie takim mlekiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Monia ja bym zabrała dzidzię ze szpitala spakowała siebie i mamę i wio do Polski choć na kilka tygodni do tamtejszego szpitala wcale bym się nie zastanawiała nie wiem jak to z ubezpieczeniem i leczeniem małej w Polsce jakbyś wykupiła podróżne to też obejmuje opiekę szpitalną bo krew to już nie przelewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Monia ja bym zabrała dzidzię ze szpitala spakowała siebie i mamę i wio do Polski choć na kilka tygodni do tamtejszego szpitala wcale bym się nie zastanawiała nie wiem jak to z ubezpieczeniem i leczeniem małej w Polsce jakbyś wykupiła podróżne to też obejmuje opiekę szpitalną bo krew to już nie przelewki.
niestety amelka nie ma paszportu jeszcze i nie możemy 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniś Kochana trzymajcie się... Boże nie wiem jak Wam pomóc a tak bym chciała. Moja pierwsza myśl bylaka jak Megotki, żebyście się spakowały i przyjechały do Polski, ale faktycznie brak paszportu... ku$%^& a podróż samochodem z takim maleństwem w takiej sytuacji to nie rozsądny pomysł... Przytulam Cię Monika mocno i Amelkę też. Pisz co i jak z Wami, czekamy na wieści!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bojalubie ja to bym twojego na wstępie tak opierniczyła…szkoda gadać 😠. Skąd się tacy nieodpowiedzialni ludzie biorą. Nie wiem co napisać, bo aż szkoda słów na takie zachowanie 😞. Napisz jak będziesz mogła co u was, jak minęła noc?

Mdoundi aż płakać się chce czytając, co się z wami dzieje 😞. Szkoda, że tego paszportu nie masz. Kurcze ale się nacierpicie… biedactwa. Jedyne, co teraz mogę to napisać, że jestem całym sercem z tobą/z wami. Oby jej pomogli w tym szpitalu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bojalubie i mdoundi biedaczyska moje 😞
Kurcze bojalubie jakbym blisko mieszkała posłałabym do Ciebie mojego męża z zakupami. Kurcze niewdzięczna byłam narzekając na niego gdy w ciąży byłam. Teraz mogę na niego liczyć jak na nikogo, sprawdza sie cudownie, chociaż dziś go nie ma bo pojechał na jakąś robotę.

Mdoundi a Tobie nie wiem co poradzić. Daleko jesteś, pewnie jakbyś wiedziała że tak będzie to przed porodem wróciłabyś do Polski. Nikt nie umie przewidzieć przyszłości. Kochana trzymaj się, nie załamuj bo dzidzia potrzebuje Twojego wsparcia i opieki. Musisz być silna, nio i może faktycznie zgłoś sie do tego polskiego pediatry. To chyba jedyne wyjście na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas pojawiła się lekka ciemieniuszka czytalam ze bephantem się smaruje i zchodzi a i żeby na noc posmarować i rano z czseać ze to schodzi , jeszcze tego nieprubowałam ale dzis rano troche posmarowałam maścią i faktycznie zeszło j, szyłyszała któraś o szamponie w piance mustela pobobno to też na ciemnieniuszkę jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia85a napisał(a):
u nas pojawiła się lekka ciemieniuszka czytalam ze bephantem się smaruje i zchodzi a i żeby na noc posmarować i rano z czseać ze to schodzi , jeszcze tego nieprubowałam ale dzis rano troche posmarowałam maścią i faktycznie zeszło j, szyłyszała któraś o szamponie w piance mustela pobobno to też na ciemnieniuszkę jest?


ja po kąpaniu smarowałam Emilce główkę oliwką zakładałam czapeczkę i po około 2 godzinach wyczesywałam. Czasem delikatnie paznokciem zdrapywałam. Oliwka pomogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):

Widzę, że ktoś się tu wcina z atakiem na mamy, które nie karmią piersią ... przykro mi, że musiałyście czytać słowa tej osoby. Jestem z Wami całym sercem , nikt nie ma prawa komentować ani atakować Waszych decyzji tym bardziej, że żadna z Was nie podjęła jej ze względu na swoje dobro czy wygodę. Co za bezczelność !!!! Jestem z Wami i wiem jakimi cudownymi jesteście osobami i matkami! Nie dajcie sobie wmówić przez nikogo że jest inaczej!!!

A propos antykoncepcji to ja zamierzam poprosić moją lekarkę o receptę na zastrzyki hormonalne. Można stosować je w trakcie karmienia piersią, robi się jeden zastrzyk raz na 3 miesiące, koszt około 40 zł za sztukę. Metodę można stosować przez 2 lata.
!


hej
właśnie też chciałam napisać a propos tego karmienia! nie dajcie sobie nic wmawiać! to indywidualna sprawa! a ktos jak nie zna sytuacji nie powinien oceniać! jesteście dobrymi kobietami, matkami! dbałycie o swoje dzieci już od momentu ciąży! inie dajcie sobie nic wmówić! kobieta karmiąca piersią i butelka to TAKIE SAME MATKI! TAK SAMO KOCHAJA SWOJE DZIECI, I MAJĄ TAKĄ SAMĄ WIĘŹ Z DZIDZIĄ!
poza tym jak to sie mówi \'chory zdrowego nie zrozumie\' wiec ktos kto nie miał żadnych problemów, nie zrozumie matek,. ktore z takich-owakich powodów przestac musiały!


IRIS- a czy po tych zastrzykach nie ma żadnego problemu z zajściem w ciążę?? bo ja bym chciała drugie za właśnie jakieś 2 lata 😜

mdoundi napisał(a):
ę. Kiedys oglądałam "pytanie na śniadanie" chyba i tam mówili aby pić szałwię chyba 3x razy dziennie po pół szklanki i to ma pomóc w zakończeniu laktacji. powodzenia


ha ha tylko z szałwią nie przesadźcie bo halucynacje bedziecie miały 😉
hihihihihi 😁
Ja o zaprzestaniu karmienia piersią słyszałam tylko tyle, ze trzeba zmniejsza ilości karmień, aż w koncu się przestaje w ogóle 🙂 jak zmniejsza się popyt to i zmniejsza się i podaż 😜

mduondi- bardzo mi przykro Kochana.. Amelki że tyle cierpi bidula, i Ciebie, bo wiem ze jako Matka bardzo to przezywasz, cierpisz bardziej niz ona.. z bezradności, niemocy, niewiedzy 😞 wiem ze wolałabyś na siebie wziąć to wszystko i przeboleć 🥴
jetsem z Tobą, bardzo w Ciebie wierzę! wiem e cos wymyślisz, znajdziesz jakis sposób aby pomóc Córci!
Przytulam Was bardzo mocno! nie poddawaj się!
Przykro mi że nie mogę Ci w ogole pomóc jakos! I że niestety macie tam taka pieke medyczną! i że Ciebie/Was tyle już przykrości spotkało!
Przytulam! ! Dobrze że jest z Tobą MAMA! To ogromne wsparcie!!


ASIU85- ja używam GAGA 🙂 i u mnie się sprawdza (tfu tfu) tak samo BABYDREAM z rossmana są super! i 15 zł za 42 pieluszki 🙂 sa mięciutkie, chłonne, lepsze og huggies - dla mnie różnicy nie ma nawet z pampersem 🤔 szkoda ze nie mozesz używac tych tańszych pieluszek 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, kurde mam problem..weszłam tylko na chwilę, bo jestem w rodzinnych stronach..nadrobię zaległosci później...
moja Nadia ma odparzoną dupkę i nie wiem, po jakich pieluchach, bo raz używam huggiesów a raz dadda z biedronki i podejrzewam, że to po dadzie..jej dupka wyglada tak, jakby jej skóra stamtąd schodziła i jest cała czerwona..czy to odparzenie? Wolę zapytac Was, bo mojej rodzinki nawet nie pytam, bo bym wscieklizny dostała z ich radami..już dzisiaj usłyszałam, dlaczego nie używam pudru na dupke dziecka..mówię Wam, czekam na poniedziałek aż zostanę sama z Nadusia i będziemy miały świety spokój!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
olalenka jeżeli niejest tego "zwrotu" wiecej niż łyżka to norma
mój lubi ulać jak go przebieram właśnie taką łyżeczkę jak do herbaty mniej wiecej


moja też ulewa sobie i to nawet 3 razy, ale pediatra stwierdzila, że to normalne..
ja akurat na spanie nocne nie mogę narzekac. śpi w łóżeczku sama i budzi się rano okolo 4.30 dopiero. zasypia różnie..raz o 22, raz o 23 raz o 24, jak wiatr zawieje..za dnia jednak nie płacze, ale jej nie noszę..moja mama przez tydzien ja nosila..mam tylko nadzieje, ze do tego noszenia nie przywykła, bo zwariuję! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...