Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aguś, dzięki 🙂 To moje zdjęcie takie śmieszne trochę 😉 Ale na publicznym forum już buźki pokazywać nie będę 😉 żeby nie było przypału jak z Karolinką kilka miesięcy temu 😉

Jutro wieczorem mam (chyba) ostatnią wizytę u prywatnego gina !!!
3 tygodnie temu mówił, że spokojnie donoszę do końca, ciekawe, co powie jutro...

No i może się jakoś umówię z nim do tego szpitala i zapytam (jak nie zapomnę !!! ) o to szycie koronkowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to powodzenia na wizycie 🙂i koniecznie dopytaj o te koroneczki ozdobne 🙂ja coś spać nie mogę....zaczynam pękać i zastanawiam się czy zamiast we wtorek nie iść we środę do tergo szpitala...choć i tak pewności,że mnie zatrzymają nie mam żadnej...tak dumam czy warto to przeciągnąć w czasie?może pożyć jeszcze,spróbować się wyspać,ze 2 pralki puścić,Kilka oboadków dla Wiktorka ugotować i pomrozić...wiem głupia jestem;ale tak chciałabym i boję się(dosłownie jak dziewica)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu:wiesz jak śmiesznie brzmi,że Ty w coś się wbijasz...wyglądasz jakbyś z kolacją przesadziła 🙂ja się nadziwić nie mogę,że można tak bosko wyglądać u progu rozwiązania...Ty sobie nawet nie wyobrażasz jakie to szczęście wyglądać tak ciążowo jak Ty...też bym tam chciała.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂 ja już od 6 nie śpie więc udało mi się was doczytać po wczorajszym dniu 😉

Marzenko to super, ze udało się wam przeprowadzić jeszcze przed narodzinami dzidziusia. Dzielna i wytrwała z ciebie kobietka. Po takiej przeprowadzce ja bym na pewno urodziła 😉 moja też była niedawno bo w lutym (2 tygodnie przed poczęciem małej 😉) i bardzo dobrze pamiętam jak to było  zuch dziewczyna 😉

Kasiuszko dołączam się do gratulacji. Jaki ten twój syneczek kochaniutki. Jak dobrze widzę to do ciebie bardzo podobny 😆

Aguś świetne te twoje nowe zdjęcie. A co do twojego strachu to cię znakomicie rozumiem. Też zaczynam się bać i to coraz bardziej, ale chyba to naturalne. Głowa do góry. Kto jak kto ale ty na pewno dasz sobie radę 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wczoraj z mężulkiem i znajomymi zrobiliśmy sobie wycieczkę nad morze 😁 50 minut w jedna i 50 minut w drugą stronę. Wróciłam wykończona, obolała ale powiem szczerze, że warto było 😁
Tak oczy nacieszyłam. Ten szum morza, zapach…uwielbiam to!
Porobiliśmy jeszcze kilka fotek i…trochę się załamałam. Wyglądam normalnie jak wieloryb. Tzn. brzuch jest niesamowicie wielki 🥴. W sumie aż tak dużo nie przytyłam, bo 13 kg ale…brak mi słów. Ja chcę już urodzić! Naprawdę. Mimo strachu co to będzie w trakcie porodu i jak sobie damy radę z małą gdy już będzie z nami, chcę już rodzić. Już więcej nie piszę bo zaczynam beczeć… 🤨 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki, Mamuśki i Maluszki 🙂

No więc zmiana zdjęcia wraz z ukończeniem 36 tygodnia, 20 kg na plusie i mam nadzieję, że te najbliższe tygodnie nie będą obfitowały w kolejne.

Wyspana, z dobrym nastawieniem 🙂

Olalenko zazdroszczę Ci tego morza! Oj ile bym dała by sobie posiedzieć na plaży i wsłuchać się w szum fal.... relaksik super na pewno!

U nas wczoraj byli znajomi, 3 tygodnie w ciąży za nami więc gadaliśmy o jednym, ale uśmialiśmy się do łez 😉

Marzenko teraz to już chyba możesz rodzić, prawda? Czaaaary maaaaary pokus pokus (tak czaruje Mikołaj) PLUM! 🙂

Dziewczyny-Mamusie ważyłyście się po powrocie do domu? Ile zostawiłyście w szpitalu kg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzucholińskie w ten piękny poniedziałek!

Iris coś oszukujesz, bo na moje oko ten brzuszek Ci już w ogóle nie rośnie!! Fajna taka pamiątka w postaci zdjęc z napisem w którym tyg się jest 🙂
Olalenka również zazdroszczę morza. Ostatni raz nad morzem to byłam na wakacjach w czerwcu a na co dzień zamiast jodu wdycham piękny zapach spalin hihi 🙂

żadna nie urodziła przez noc?

a i udało mi się nie iśc do szpitala! Lekarz powiedział, że mam przyjsc w czwartek na wizytę do niego. Aga33 ja miałam stresa isc do szpitala a co dopiero Ty, bo tu nie chodzi o sam szpital tylko o to, że w domu zostawisz swoich chłopaków a w szpitalu można się wynudzic 🙂 Mi o to właśnie chodziło..Porodu wywoływac nie będą, tylko mieli obserwowac, więc wizja patrzenia w sufit mnie przerażała!

czekam do południa aż matka boska pieniężna wpłynie na konto i jadę na ostatnie wielkie zakupy, bo też już mam prześwity w lodówce..
Zmieniłam też decyzje co do porodu rodzinnego..Mój mąż chyba będzie przy porodzie, bo pierwotnie miałam rodzic sama, ale wszyscy, łącznie z jego rodzicami nas do tego namawiają, że taki rodzinny poród scala rodzinę..muszę się dowiedziec ile taka "przyjemnośc" kosztuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):

Marzenko teraz to już chyba możesz rodzić, prawda? Czaaaary maaaaary pokus pokus (tak czaruje Mikołaj) PLUM! 🙂

Iris, odczaruj szybko !
Bo Marzence zwolnił się co dopiero pracownik i musi znaleźć kolejnego, więc jeszcze nie chce rodzić !!!
🙂
A Twój brzuś chyba tej samej wielkości, co ostatnio, tylko cyferka się zmieniła 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No co Ty Kokosanko, nie oszukuję, ja sama się dziwię że brzuch mam od jakiegoś czasu właściwie bez zmian. Moja przyjaciólka dostaje regularnie na pocztę moje zdjęcia i to samo mówi, że nie zmienia się 🙂 Ale za to waga wskazuje coraz więcej, więc mam te kg na udach, ehhh.....
Ty za to jesteś taka laska że szok. Zrób zdjęcia nowe i wrzuć! 🙂 Ten Twój brzuś jest taki słodki 🙂 Waży coś? Czuję się też taka ociężała?

Ja własnie pochłaniam sałatkę :
seler kons, puszka ananasa, 15 dag polędwicy sopockiej, 4 jaja, puszka kukuryku 🙂 PYCHA!!!!!!

A z zakupów szpitalnych zostały mi kosmetyki i moge pakować torbę. Byle do 10-tego, do wizyty a potem niech się dzieje co chce bo już zakończę 37 tydz.

Ale Ci się Kokosku udało z tym szpitalem, super!!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Iris napisał(a):

Marzenko teraz to już chyba możesz rodzić, prawda? Czaaaary maaaaary pokus pokus (tak czaruje Mikołaj) PLUM! 🙂

Iris, odczaruj szybko !
Bo Marzence zwolnił się co dopiero pracownik i musi znaleźć kolejnego, więc jeszcze nie chce rodzić !!!
🙂
A Twój brzuś chyba tej samej wielkości, co ostatnio, tylko cyferka się zmieniła 😉



O Matko dobra odczarowuję ... czary mary pokus pokus STOP 🙂

No właśnie się z tego wytłumaczyłam, ciekawe czemu. Tzn minimalnie widać wzrost ale nie wiele. Ja myślę, że Tymek poprostu teraz nabiera masy ale już tak może nie rośnie gwałtownie, albo co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki rozpakowane i nierozpakowane 🙂

U mnie dzisiaj było ważenie. Nadal 10kg na plusie. Myślę, że już niewiele się w tej kwestii zmieni, bo zostały mi dwa tygodnie do terminu. Całą noc jak spałam to wydawało mi się, że to się zaraz zacznie, więc sen miałam jakiś taki czujny i co chwilę wypatrywałam jakiegoś bólu w dole brzucha. Nawet przez chwilę myślałam, że coś mnie ćmi, ale przeszło.
Coś mi się wydaje, że ja tu do końca posiedzę. Wy będziecie miały swoje maleństwa przy sobie, a ja nadal będę wypatrywać objawów porodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iris ale apetytu narobiłas na sałatkę! Muszę iśc chociaż bułkę sobie kupic, bo jeszcze śniadania nie jadłam a tu opisy co kto je to aż ślinka cieknie 🙂

bojalubie Kochana, nie wszystkie dziewczyny urodzą przed terminiem..Nie ma na to reguły..Bajka jeszcze wczoraj była aktywna a termin ma na dzisiaj, więc dzieciaczki same zadecydują co i jak. Ja też pewnie przenoszę, więc Ci trochę w drodze do porodu potowarzyszę, bo coś do porodu szykują się aga33 i agusia..
ja zauważyłam, że na lewym boku spac nie mogę, bo się od razu duszę..Pewnie ciężar ciała przygniata me serducho hihi 🙂

aa na życzenie Iris nowa fotka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko wpadnij do mnie w drodze powrotnej ze sklepu 🙂 Zapraszam 🙂
No piekny masz ten brzusio 🙂 Ale z połowa mojego jak nic! Zazdroszczę Ci, wskoczysz w jeany zaraz po porodzie a ja będe popylać pewnie jeszcze w ciążowych 🙂 Trudno, już się z tym pogodziłam 🙂

Bojalubie no co Ty ostatnia na pewno nie będziesz zobaczysz! dziewczyny rodza przed terminem tak jak napisała Kokoska, ja 21 mam termin cc. Nie ma reguły zobaczysz 🙂 Będzie dobrze. Zresztą dopóki wszystkie się nie rozpakujemy nie ruszamy się stąd 🙂

Tymek pozdrawia wszystkie Ciocie 🙂 Kopie jak zwariowany! Auuuaaaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Dziewczyny 🙂
zadnych wiesci?zadna sie nie rozpakowala przez weekend?? 😉hmmm

Kokosanko ale Ty laska jestes 🙂nie wygladasz w ogole jakbys byla w 9 miesiacu 🙃tylko pozazdroscic 😉

Iris u Ciebie tez brzusio piekny i tez mi sie cos widzi ze gabarytowo to tak samo wyglada jak ostatnio 😆

Teraz to nasze dzieciaczki chyba bardziej na wadze przybieraja niz rosna,bo u mnie brzuchol tez juz taki sam od dluzszego czasu a waga poszla do gory 😉juz jestes 13 na plusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
... łącznie z jego rodzicami nas do tego namawiają, że taki rodzinny poród scala rodzinę..muszę się dowiedziec ile taka "przyjemnośc" kosztuje...

ta przyjemność nic nie kosztuje, co najmniej od kwietnia tego roku, bo się przepisy zmieniły i poród rodzinny jest teraz na życzenie, za darmo.
Nie mogą Ci odmówić.
A jak będą kręcić nosem albo kasę za to chcieć to się powołaj na nowe przepisy i zmiękną.
Nie we wszystkich szpitalach biorą je pod uwagę, a POWINNI !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie słyszałam, żeby ktoś gdzies płacił za poród rodzinny! To chyba już się nie zdarza. Kokosanko najlepiej sobie zadzwoń do szpitala i już wszystko będzie jasne 🙂

A ja się cieszę, że będzie cc bo mój W. powiedział mi ostatnio, że nie wie czy dałby radę 😮 No i tu bym się zdziwiła jakbym musiała być sama. Tzn pewnie by był, ale nie wiem czy do samego finału... Po moim pierwszym cc zawołały go pielęgniarki , żeby pomógł mnie przełożyć na łózko szpitalne ze stołu operacyjnego. Po wszystkim powiedział mi że widok mnie takiej biednej, tej krwi wszędzie, łożyska i dodatkowo mnie w dreszczach był dla niego straszny. Ja tez sie zastanawiam na ile by mi jego obeność pomagała, a na ile np drażniła żde ja się tu męczę a on przy mnie taki nieporadny...

Wasi faceci idą z Wami ??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Cześć Madziu 🙂
Ja chciałam mieć plus 15 kg 🙂 ale mi nie wyszło 🙂
Możliwe że nasze maluchy teraz głownie tyją 🙂 Ciekawe ile Tymuś wazy, może sie dowiem 10 -tego 🙂


dlatego nie ma sie co martwic 😉 jejku TY moze sie juz 10 dowiesz a ja 10 mam sie umowic na usg 😉
ostatni raz widzialam mojego 12 sierpnia to wazył 1700 😉 ciekawe ile teraz 😉

Kokosanko wydaje mi sie ze nie moga zadac odplaty za porod rodzinny 🤢
dokladnie tak jak Zuziaczek pisze,jakby co powolaj sie na nowe przepisy albo na sprawdzony sposob Gosi,ze jak nie chca przyjac albo cos to poprosze to na pismie i wtedy nikt juz noskiem nie pokreci 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
no laski wymeczył mnie poród niesamowicie , w niedziele o 19 się położyłam spać i o 20:30 coś poczułam i chlus wody mi odchodziły, szybciutko do samochodu i szpital najbliższy (lutycka) , podłączyli ktg podali jakis specyfik bo małe rozwarcie narazie było , skurcze bolesne brzuszne i dna miednicy nogi mi latały nie mogałam sobie znaleść pozycji, o 4 było 8 cm dopiero po 5 wkońcu pełne rozwarcie i te ostatnie półtorej godziny to już tylko parłam ale mały sie cofał , podali kolejna kroplówkę potem położna zawołała lekarza pogadała z nim i pomógł mi urodzić 😲 o 6,29 położyli mi małego na brzuszku ach jakie słodkie oczka miał uspokoił się chwilke tak sobie pobylismy i go wzieli, mnie poszyli i na łóżko do sali odpocząć, potem go przywieżli i już razem spaliśmy oboje zmęczeni przez raszki łóżeczka wsunełam ręke i mnie chwycił za palec wspaniała chwila, niemogłam sobie uświadomić to moja perełeczka słodka
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/80/imgp0085a.jpg/][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/5127/imgp0085a.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Zuziaczku o tu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po weekendzie 🙂
widze nowe dzieciaczki na swiecie, serdeczne gratulacje dla Gosi i Kasiuszki 😁 Zdjecia bobaskow tez ogladalam, wszystkie sliczniutkie jak laleczki 😆 Joane jak zobaczylam ta czuprynke to sie wzruszylam bo przypomnial mi sie moj synek. Z tym, ze on byl blondaskiem 🙂I nic sie nie boj, takie dlugie wlosy sie nei wycieraja, wyciera sie meszek (u mojego byl taki na policzkach, cos na wzor meskiego zarostu 😁) a dlugie wloski zostaja. Moga sie co najwyzej mechacic z tej strony glowki , na ktorej bobski lubia spac ale pozostaja. Gdzies kiedys czytalam, ze takie czupryny sa przyczyna z jednej strony genow z z drugiej wyjatkowo zdrowo funkcjonujacej tarczycy matki. Ja w kazdym razie zgagi nigdy przy pierwszym synku nie mialam. Za to teraz mam prawie co wieczor 🤢.
Dziewczynki, sliczne zdjecia powstawialyscie, aga33, ale z Ciebie laska w mini 😁 i sie nic nei martw, ze Cie przescigne. Ja sobie wmawiam, ze prze 24 nie moge urodzic, bo moje dziecko ma 2 koncerty, 19 i 24 i na obu chce byc: 🙂
wczoraj bylismy w pobliskim parku. Umowilismy sie z rodzicami z klasy syna (z jego grupy, bo maja 5 takich grup w klasie) i ich dzieciakami, by sie blizej zapoznac, bo w koncu ta szkola zaczyna sie od 4 klasy i tu wszyscy sa nowi i sobie obcy. Trzeba wiec przelamac lody. Bylo super 🙂 Wszyscy sie ponadto pytali kiedy urodze i sie dziwili, ze mam taki maly brzuch a moj maz to prawie parsknal ze smiechu, bo on sam widzi, ze jest wielki 🙃 Zreszta juz chyba jestem 11 kg na plusie i poza powiekszeniem ud i tylka nigdzie nie napuchlam ani nie przytylam wiec sila rzeczy musialo mi prawie wszystko pojsc w brzuch 😆Zreszta tez sie ostatnio obzeram.i mam wyrzuty sumienia, bo moj chodzi na silowinie, by zrzucic swoj brzuch, widze ile go kosztuje spalenie chocby 300 kcal i do tego od 2 dni jest na diecie, ze 3 razy dziennie pije jakis dziwny napoj czekoladowy, po ktorym jest jeszcze bardziej glodny. najbardziej sie martwie, ze jak zaczne rodzic on moze nie miec sily przez ta diete zawiezc mnie do szpitala (jezeli nie wyjdzie z tym domowym) 😮
Ah, dzis ide na drugie zajecia na basenie i sie ciesze, bo znow mam bole a w zeszlym tygodniu ten basen pomogl na 2 dni. Co mnie dzis jeszcze czeka? tradycyjnie sprzatanie, pranie i prasowanie oraz malowanie lozeczka po moim starszym synku (tez chce biale, tak mi sie te Wasze lozeczka podobaja:cheer 🙂 i uczenie matmy, bo pisalam, ze sie na kurs zapisalam. No, i to by bylo na tyle. Zycze milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć brzuchatki po weekendzie.
Ja też ciągle w dwupaku 🙂
Co do dzieciątek naszych to one ponoć teraz już maleńko rosną. Jedynie na wadze i to chyba w dwóch ostatnich tygodniach, przynajmniej tak czytałam w jakimś tam kalendarzu ciąży.
Chciałabym już tulić mojego Adaśka, ale z drugiej strony chciałabym urodzić mniej więcej w terminie, tak też czekam jeszcze te 3 tygodnie chociaż z ogromną niecierpliwością 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama76, no tak cicho siedziałaś, że myślałam, że się nie chcesz nam pochwalić nowym dzidziusiem 😉
A Ty jeszcze na basen chodzisz ! 11 kg na + to naprawdę malutko, 8 zostawisz w szpitalu to 3 kg Ci zostaną ! Toż to nic !!! 😜
Ja dziś zaczęłam 38 tydzień i ledwo wstałam z łóżka, jakoś mnie d..pa boli, zakwasy jakieś czy co ?
🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...