Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandroos ja również 3mam kciuki aby wszystko było ok 😉
Kasia super ta stronka. Ja bede rozmawiała z siostra co trzeba wziąść do szpitala bo w połowie lipca chciałabym mieć już spakowaną torbę na wszelki wypadek. Co do tetrówek mi teściowa kupiła 30 zwykłych i 4 grube kolorowe ale z tego co wiem to u mnie cenowo kosztują one 2-2,50zł. Chaciałam tak dużo tych cienkich bo maluszkowi ciągle się ulewa i nie wiem czy bede miała siły stać co tochę przy pralce i prać pieluchy tylko dlatego że mam ich 10. A grube (fajnie że kolorowe) będzie Alek miał na wyjścia na szczepienia czy na wyjazd w gości 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha a do tego mój ma okazję wyjechać za granicę za 3 miesiące i na okres 3 miesięcy. Praca jest jak najbardziej legalna z papierami(duży +) no tylko że nawet synkiem nie zdąży się nacieszyć bo jak by wyjeżdżał to mały będzie miał miesiąc lub nie cały miesiąć 😞 Teraz nie wiemy co zrobić bo kasa jest nam bardzo potrzebna, ale też chcieliśmy zrobić chrzciny w ciągu 2 miesięcy a tak to trzeba bedzie czekac aż mały bedzie miał 4 czy 5 miesięcy... mamy dylemat teraz... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia powiem Ci ze to ciezka decyzja z tym wyjazdem wiem cos o tym..moj tez mial taka propozycje wyjazdu na 3 miesiace ale jakby wyjechal to stracilby ta prace co ma teraz...i co bysmy pozniej zrobili?jak jest kryzys i wiadomo jak ciezko dostac prace ehh takze dobrze sie zastanowcie czy taki wyjazd sie oplaca..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
właśnie wróciliśmy z ogniska, mąż bawi się radiem CB i był pod Szczecinem mały zlocik radiowców. Nawdychałam się z Grzesiem leśnego powietrza, o razu lepiej i czyściej na płucach 🙂
cCesze się że się stronka podoba, ja z niej też trochę pod uwagę wzięłam i na pewno skorzystam z niektórych rad.

Agniesia - jeżeli Twój mąż nie ma w Polsce pracy i ten wyjazd za granicę nie zmuszałby go do rezygnowania z czegokolwiek tu na miejscu, to może warto się nad tym zastanowić.. Co innego, jeśli ma tutaj pracę i miałby nie daj boże ją stracić przez ten wyjazd.. Decyzja naprawdę ciężka, bo dochodzi do tego rozłąka z dzieciaczkiem.. eh 🥴 .
Ja mimo tego, że również pieniążki nam by się przydały, nie chciałabym aby mój mąż wyjechał. Bardzo bym za nim tęskniła, i wiem, że byłoby mi tu na miejscu jakoś nieswojo. No i mąż nie widziałby jak się maluszek rozwija .

do później Dziewuszki 🙂 mykam odpocząć i pouczyć się do obrony. pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehs... dzięki Kochane za radę. Mój mążma tutaj prace ale nie najlepiej płatną 😞 Do tego ciągle nie jest zarejestrowany i ciąle suszy o tym główę pracodawcy. Ja też nie mam pracy a jak wiadomo dzieciaczka trzeba gdzieś ubezpieczyć więc narazie chyba bedzie przy mnie ubezpieczony czyli w Urzędzie Pracy... 😞 Za ciekawie to mu nie mamy dlatego musimy bardzo się nad tym zastanowić. Rozmawiałam dziś z nim na ten temat to powiedział że decyzja należy do mnie tylko ja jej nie chcem sama podejmować i on też ma o tym pomyśleć. powiedział, że jak by wyjechał to napewno bedzie nam wszystkim ciężko i za ardzo mu to sięnie widzi ale jak trzeba bedzie to pojedzie dla mnie i malego...
Dobrze ze to dopiero za 3 miesiace a nie za miesiac wiec mamy troche czasu jeszcze... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamusie 🙂)

Niestety złapało mnie dwa dni temu okropne przeziębienie. Jestem już wykończona tym katarem i bólem gardła. Najbardziej jestem zła, bo mieliśmy zaplanowane na ten weekend zakupy dla Gabrysi ;/ Ale wczoraj mój mąż wyciągnął mnie na chwilę do sklepu, ale tak i tak nie nie kupiłam, bo źle się czułam i szybko wróciliśmy do domku. Powoli już bym chciała wszystko kompletować, bo czasu naprawdę coraz mniej.
Wczoraj oglądaliśmy komody z przewijakiem i stwierdziliśmy, że z niej rezygnujemy na rzecz komody w naszym pokoju. Tam mamy więcej miejsca i mąż wyniesie z małego pokoju swoje rzeczy żeby Mała mogła mieć w swoim pokoiku swoje rzeczy. Te komody są baaardzo głębokie i zabierają sporo miejsca, a pokój dla małej nie nie jest zbyt ustawny....no i póki co musi się w nim zmieścić jeszcze nasze łóżko, które zajmuje dużo miejsca 😞

Z tego co czytałam to zauważyłam, że chyba prawie wszytkie mamy problemy ze spaniem w nocy. Mnie to bardzo męczy, że nie mogę sobie znaleźć miejsca w łóżku. Całe szczęście że w piątek rok szkolny się skończył i mam teraz upragnione wolnee 🙂

Czy Wy też chodzicie do lekarza co trzy tygodnie już?? Teraz kazał mi przyjść właśnie za trzy tyg. Juz kilka razy miałam krótszą przerwę ze względu na moje bóle podbrzusza, ale słyszałam, że pod koniec ciąży może nawet kazać chodzić co dwa tyg. Mówił też o jakiś badaniach - coś związanego z bakteriami. Nie pamiętam dokładnie, bo zawsze jestem zestresowana jak u niego siedzę czy z małą wszystko dobrze 🙂ale dopiero na następnej wizycie da mi skierowanie. TeraZ MAM zrobić tylko mocz, krew i jeszcze raz przeciwciała.

Agniesia...widzę, że macie z mężem poważny dylemat 😞 Na pewno nie powinien Cię stawiać w sytuacji abyś to Ty zadecydowała. Może mieć później do Ciebie pretensję o wybór...najlepiej jak razem ustalicie co będzie najlepsze. Wiem, że to może banalny pomysł, ale warto sobie na karteczce zrobić tabelę za i przeciw i wpisywać np. przez kilka dni co Wam przyjdzie do głowy i później jeszcze raz do tego wrócić i przedyskutować.

Idę się położyć, bo znowu głowa mnie strasznie boli, a wolałabym uniknąć brania dzisiaj apapu ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta1.cz Ja chodze co 3 tygodnie juz takze juz chyba jestesmy w takim okresie dzis ide i bede miala wreszcie usg poloznicze zobaczymy jak sie rozwija malutka No i aczymy co z moimi uplawami pewnie dostane jakies tabl dopochgwowe wrrr... 😠 no i okuliste mam niezalatwionego zwiazku z porodem

Kasia1986 skoro masz taki syndrom wicia gniazda to ciekawe bo zawsze mowia ze na niedlugo przed porodem tak jest... kto wie moze szybciej zobaczysz maluszka niz my :P

Agniesia6891 u mnie tez sytuacja nie zaciekawa moj ma kurs z urzedu pracy konczy w lipcu ale nie mamy dochodow chcialam zalatwic sobie stypendium socjalne na studiach ale nie wiem jak to zrobic bo bedac z rodzicami nie mam szans na stypendium. M tez myslimy o wyjezdzie wyjechalby moze nawet na pol roku 🤨 do islandii ale coz....Jak wrocilby wzielibysmy slub dopiero i zamieszkali razem. Z ubezpieczeniem tez nie wiem mnie ubezpiecza jeszcze ojciec ale malej nie ubezpieczy a jak moj chce jechac za granice to musi legalnie bo i tak musialby sie stawiac co miesiac czy 2 w urzedzie pracy wiec tez sama nie wiem do konca jak to bedzie ;/ eh
Niby mamy duzo czasu jednak jest problem i nie sposob sie nie martwic 🥴

caluski Sierpnioweczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Marta - jeśli chodzi o wizyty, to ja przez całą ciążę mam umawiane co 3 tygodnie. I średnio co 2 miesiące mam robiony odczyn Combsa z krwi, bo ja mam grupę 0 rh- a mój 0 rh+ i musimy obserwować czy konfliktu serologicznego nie będzie.
W nocy natomiast to nie tyle, że miejsca nie mogę sobie znaleźć, ale jest mi zawsze duszno i gorąco 🤔 śpię przy uchylonym oknie, obok butelka wody mineralnej i jakoś te nocki przemijają, żal mi tylko męża, bo biedakowi zimno jest :P
A co do przeziębienia, to już od Bożego Ciała borykam się z katarem, zwykle parę dni i nie było śladu, a teraz to ciągnie się już długo i przejść nie chce..

Paula
- Ty mnie nie strasz że wcześniej urodzę przez ten instynkt :P narazie nic się nie zapowiada na wcześniejszy poród i niech tak pozostanie 🙂


Niedługo chyba będę musiała zrezygnować z jazdy autkiem. Ubolewam trochę nad tym, bo zawsze to jakaś niezależność i kiedy chcę to wsiadam i jadę gdzie chce.
A teraz gdy siądę, to niedość że pasy zaczynają powoli cisnąć ( niby mogę już bez pasów jeździć, ale wolę tego nie robić bo nie czuję się bezpiecznie ), no i czuję wielokrotnie jak mi Grzesiu gdzieś pod żebra wchodzi.. Widocznie nie lubi siedzieć za kółkiem 😉 a jak u Was z prowadzeniem autek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś, ja też już mam wizyty co 3 tyg. Twój lekarz pewnie będzie chciał żebyś zrobiła posiew bakterologiczny z pochwy. Ja miałam na początku ciąży robiony, a lekarz teraz mówi, że czyściutko i upławów nie ma więc mi daruje... 🙂 Ale czasem na wszelki wypadek zlecają lekarze żeby wziąć wynik potem do szpitala.

Ja od jakichś 5 dni też się strasznie męczę znów z tym przeziębieniem, też mam ból gardła, zapalenie zatok i straszny kaszel, już się zaczęłam martwić, ćzy przez te skurcze mięśni brzucha podczas kaszlu małemu nie zaszkodzę...
Jestem strasznie słaba. Ale może w końcu przejdzie. Wszystko przez tą beznadziejną pogodę 😞

Ja noce przesypiam, tylko ciężko mi się zwlec z łóżka jak idę siku. I też mi ciągle gorąco, a przez to przeziębienie pocę się strasznie w nocy i muszę uważać żeby nas nie zawiało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do jeżdżenia autem to już też proszę męża żeby mnie oszczędził bo krzyże mnie bolą podczas jazdy i muszę się odsunąć dość znacznie od kierownicy, przez brzuszek. Wczoraj byliśmy właśnie u znajomych 50 km od nas, bo urodziła w kwietniu i w końcu udało nam się tam wybrać, no i ja wracałam 🙂 Ale ustaliliśmy, że to była ostatnia taka podróż, ze mną za kierownicą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wizyty mam ostatnio co 3 tyg. teraz chciał mnie zpisać za 2 ale jego nie ma. Co do spania w nocy to przesypiam bez problemu tylko tak samo jak kasia cały czas spie odkryta. mój to oststnio pytał się mnie co się dzieje bo ile razy sie przebudzi to ja jetem odkryta i ciagle mnie przykryta abym z małym sięnie przeziębiła 😉
co do wicia gniazda to ja cały czas jestem na najwyzszych obrotach. ostatnio sprzatałam ganek i stanełam obok mojego troszkę zadyszana bo o coś sie pytał to zaraz spytał się co sie dzieje ze tak sapie i ze mam wkońcu odpoczac, ale jakos nie moglam sie powstrzymac i polecialam dalej sprzatac. wiec cala sobote przesprzatalam a dzisiaj to samo- ciagle w biegu.
co do jezdzenia autem to ja pasow nie zapinam ☺️ nie za bardzo mi wygodnie ale autko lubiem prowadzic nie powiem i przyznam sie szczerze ze jedynie wykorzystuje ciaze jak moj chce abym prowadzila a mi sie nie chce to mowiem ze troszke mi ciezko z brzuszkiem za kierownica:P
oj kochane cos ostanio wszytskie sie poprzeziebialyscie. dbajcie o siebie dziewczynki i o wasze skarbusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe u nas tez okno caly czas w nocy otwarte 🙂i woda kolo lozka hehe koncowka ciazy pod wzgledem spania jest straszna 😁 😁 😁
Ja to nie jezdze autkiem bo prawka nie mam hehe i nie bede robic bo nie mam takiego instynktu kierowcy hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiaczek na zatoki najlepszy jest sinupret...sa to ziołowe tabletki, które mozna przyjmowac w ciąży.
Pomagają mi teraz walczyć z katarem, a przed ciążą uchroniły mnie przed punkcją. Także polecam.

Mam pytanie do Was dziewczynki...czy zażywacie apap?? Ja mam straszne wyrzuty jak musze go wziąć, al;e czasami nie mogę wytrzymać. Niby lekarz mówił, że spokojnie można go brać, ale ja tak i tak mam obawy czy nie zaszkodze Gabrysi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta1.cz napisał:
Asiaczek na zatoki najlepszy jest sinupret...sa to ziołowe tabletki, które mozna przyjmowac w ciąży.
Pomagają mi teraz walczyć z katarem, a przed ciążą uchroniły mnie przed punkcją. Także polecam.

Mam pytanie do Was dziewczynki...czy zażywacie apap?? Ja mam straszne wyrzuty jak musze go wziąć, al;e czasami nie mogę wytrzymać. Niby lekarz mówił, że spokojnie można go brać, ale ja tak i tak mam obawy czy nie zaszkodze Gabrysi.


Martuś, muszę go spróbować, słyszałam o nim ale nie kupowalam nigdy, może czas zacząć...
Ja kupuję teraz Euphorbium compositum taki homeopatyczny spray do nosa, poleciła mi kiedyś go znajoma lekarka i rzeczywiście jast OK, można go brać w ciąży i co najważniejsze mogą go brać nawet niemowlęta więc warto w razie nieżytów nosa, kataru, zapalenia zatok i innych tego typu mieć go pod ręką 🙂

Co do APAP-u, to Martuś nie miej wyrzutów sumienia, paracetamol jest bezpieczny, ale staraj się nie brać go regularnie więcej niż 4-5 dni. Ja do tej pory zjadłam w ciąży 1 tabletkę podczas ostatniego przeziębienia, ale teraz to też walczę z sobą i chyba wezmę bo głowa boli niemiłosiernie....
Moja koleżanka była zmuszona podczas ciąży jeść APAP przez cały okres jej trwania bo miała napady migreny i tylko to pozwolił jej lekarz zażywać i mówi, że niestety nie obyło się bez tabletek, ale z ciążą i dzieckiem wszystko OK. CZasem siła wyższa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Sierpnióweczki 😘
Oj dawno już mnie tu nie było, ale miałam problemy z internetem i przeprowadzkę na głowie...
Na początku chciałabym Wam Wszystkim Pogratulować(bo napewno w ciągu tych kilku-kilkunastu miesięcy sporo się wydażyło czego wypada gratulować:P a nie mogę przeczytać o tym bo z tego co zauważyłam admin sporo namieszał i wykasował stare forum sierpnióweczek 😠 )
Co u mnie w tym czasie się wydażyło? Otóż byłam na tym USG w 30tygodniu żeby zobaczyć co dokładnie jest z nereczką syneczka i okazało się, że zmiany w nereczce się cofneły! Nawet nie wiecie jak się cieszę, że jednak wszystko z moim maleńkim skarbkiem wporządku :laugh: W 30tygodniu synuś ważył 1772g i możliwe, że urodzi się przed ustaloną datą porodu bo wszystkie wymiary odpowiadają bobaskowi 2-3tygodnie starszemu 😉 No ale zobaczymy jak to będzie 🙂 Ja zaczynam już chodzić do położnej co 2 tygodnie a w ostatnich 2 tygodniach ciąży mam mieć wizyty co tydzień(na szczęście są one darmowe bo nie wiem co bym zrobiła gdybym miała płacić za każdą wizytę...) Mój maluszek przez ostatnie tygodnie strasznie się rozbrykał- szkoda, że najbardziej na wygibasy i psoty bierze mu się jak próbuję odpocząć albo zasnąć. Żebra to już mam tak pokopane, że szkoda gadać hehehe Doszłam do wniosku, że będę tęsknić za tymi kopniakami itp jak już urodzę:P Co do siedzenia za kółkiem to ostatnio żadko mnie to spotyka bo wolę żeby to mąż prowadził gdy jedziemy gdzieś razem 😆
Paula pisałaś coś o tym, że Twój M zastanawia się nad wyjazdem na Islandie na pół roku... Ja akurat mieszkam na Islandii i szczerze ale mu to odradzam... Z pracą tutaj ciężko, pracodawcy oszukują jak mogą pracowników, a najchętniej by nie wypłacali im wypłat(choć i tak w większości firmach wypłaty pracownicy dostają ze znacznym opóźnieniem i to nie całe...) Zresztą teraz tutaj wprowadzili coś takiego, że jeśli chcesz pracować to musisz mieć nr kennitala(coś takiego jak nasz nr PESEL), a żeby mieć kennitala musisz mieć umowę o pracę, lub zaświadczenie z tutejszej szkoły o podjęciu nauki np na studiach w ramach wymiany międzynarodowej 🤔 Wiem, że to głupie i nielogiczne ale naprawdę tak tu jest! Naprawdę teraz nie jest łatwo z pracą(większość moich znajomych siedzi na bezrobociu- zresztą ja też) i praktycznie codzinnie ktoś stąd wylatuje. Zresztą jak byś chciała to mogę Ci więcej na ten temat napisać albo odpowiedzieć na pytania jeśli jakieś będziesz miała dotyczące Islandii i sytuacji tutaj 🙂
Troszkę się rozpisałam 🙂 hihi
Pozdrawiam Was serdecznie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dzis na usg wszystko chyba ok oprocz tego ze przytylam ok 4kg od ostatniej wizyty 🥴
Jest ulozona dalej glowka do dolu. Pokazywal serduszko jak ladnie pracuje. Wszystkie pomiary wychodza mniej wiecej na 12 sierpien jak wg miesiaczki ... no jedynie wg nozek na 22.08 wiec lekarz mowil ze widocznie nie bedzie zbyt dluga. Łozysko na tylno-bocznej scianie po prawej stronie (na kazdej wizycie inaczej caly czas sie przemieszcza chyba heh)
Waga -> 2kg i jakies ok 58g 🤔 hmmm... wydaje sie strasznie duzo
Dalej dostalam Tardyferon Fol no i na te uplawy o ktorych mowilam dostalam Gynalgin (tylko pieniazkow teraz brak) + skierowanie na morfologie i mocz (tez musze placic) wizyta za 3 tyg 22 lipca ....

Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MałgosiuK kochana z ta Islandia to jest tak ze jego ojciec tam siedzi i mowil o pracy jakiejs (niepochlebnej moze) przy swiniach i sama nie wiem wlasnie obawiam sie i nie wiem jak z tym ubezpieczeniem malej wtedy bedzie... ale dziekuje za info... opowiem mu o tym co mowilas :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez bralam apap jak mnie zab madrosci bolal ale tak jak mowi Kasia w malych ilosciach nie szkodzi zreszta lekarz mowil ze w razie jakis boli apap mozna brac 🙂
MalgosiaK duzy chlopaczek z Twojego synka 😁 i super ze nereczki ma zdrowe bo to najwazniejsze 🙂
Paula nono 2kilo hehe spora babeczka hehe ale najwazniejsze ze zdrowa 🙂 ja tez biore ten Tardyferon Fol 2 tabletki dziennie a to na uplawy to tez kiedys mialam cos mi sie przypomina 🙂 a Paula jak mialas wynik hemoglobiny i hematokrytu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula jeśli Twój M będzie miał zapewnioną pracę to czemu nie, może przylecieć 😉 Według mnie żadna praca nie chańbi szczególnie jeśli można niezłe pieniążki zarobić 🙃 Jednak z ubezpieczeniem tutaj jest tak, że musi wpierw 6miesięcy przepracować na papierach legalnie żeby dostać ubezpieczenie... Dopiero wtedy będzie mógł ubezpieczyć Waszą córeczkę(i sam zresztą też dopiero po 6miesiącach dostanie ubezpieczenie) z tym, że te ubezpieczenie jest ważne tylko na Islandii, w Polsce jest uwzględniane tylko w nagłych wypadkach(np. wypadek, zapalenie wyrostka robaczkowego...). Ale... Z tego co wiem to Waszą córeczkę mogą bez problemu ubezpieczyć dziadkowie(np. Twój Tato skoro Ciebie teraz ubezpiecza). Musi tylko zajść do ZUS-u i wypełnić odpowiedni druczek 😉 Ja obecnie nie mam ubezpieczenia w Polsce, mój mąż też nie ma, mamy je tylko na Islandii i sami rozważaliśmy ubezpieczenie naszego synka dodatkowo w Polsce właśnie w ten sposób- przez mojego tatę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...