Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Goshe dobry sposób na spodnie, będę musiała spróbować z apaszką, bo mam 2 pary biały spodni, ale niestety nie dopinają się.. Ja z kolei gdy wiosną już nie dopinały mi się spodnie, brałam gumkę do włosów i przeciągałam przez otworek na guzik, potem łączyłam 2 końce gumki i zahaczałam o sam guzik, i jako tako to funkcjonowało :P teraz to nie przejdzie, bo bluzeczki kończą się tuż za brzuszkiem i cały rozporek widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha! teściowa przyniosła mi wiatraczek z pracy 🤪 Póki co fajnie wieje, zobaczymy czy za dnia tak dobrze się sprawdzi 😁

Jutro jadę zrobić wyniki. Jestem ciekawa czy w końcu mocz mi się oczyścił z czerwonych krwinek, no i jestem ciekawa jak wyjdzie hemoglobina. Póki co za każdym razem wychodziła w granicach 12,5, oby teraz nie zrobiła się żadna anemia..
No i wracając zahaczę pewnie o rynek i kupię koszulę i klapki do szpitala. Dla pewności wolę spakować już torbę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane co do ciuchów to ja pożycyłam wczoraj od siostry sukienkę na lato ale mam ją tylko na wyjścia. po domu biegam w zwykłej spudniczce na gumkęalbo w spodenkach dresowych i zwykłej bluzce która została mi po lekcjach wf-u ze szkolnych lat:P
Co do pakowania się też chciałam wkońcu zacząć się szykowac do szpitala, w sumie mam na koniec sierpnia termin ale koto wie... jeszcze musze i tak pare rzeczy kupić.
A wczoraj spuchłam jak nigdy. Moja mamuśka jest pielęgniarką i tam po swojemu sprawdziła jak bardzo spuchłam i mówi że niesamowicie 😲 no ale czegożsięspodzeiwać w takie upały...
A u mnie wczoraj w nocy zaczeło grzmić (od paru dni tylko był skwar)i to tak pożądnieże jak nigdy burza mnie nie budziła tak teraz pare razy wstałam w nocy. Ale zaczęło padać tak po 5 i tylko na godzinkę a teraz znowu grzmi i nic więcej... 🤨 mogło by raz pożądnie popadać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki też się zmierzyłam w pasie i jest 112cm!!!............................................
no bez komentarza.... 🙂

Kasia wysłałam mój numer na Twoje gg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, a ja nie mogę się zmierzyć w pasie, bo nie wiem gdzie mamy jakąś miarkę 🙂 Jak przyjdzie mój M to może mi ją znajdzie 🙂

Dzisiaj znowu zapowiada się u nas upał 😞 Dobrze, że wczoraj kupiłam sobie sukieneczkę, bo dzisiaj muszę iść o 12 na chwilę do pracy uzupełnić wszystkie dokumenty 😞

Agniesia mi wczoraj strasznie stopy spuchły...myślałam, że masaż męża i balsam kojąc +odpoczynek pomogą - opuchlizna zeszła, ale ból poduszeczek pod stopami pozostał ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to bardzo ladna zawsze mialas ta hemoglobinke 😁 ja to ostatnio 10,6 mialam teraz w poniedzialek ide znowu zrobic badanie krwi po serii zelaza i zobaczymy co wyjdzie 🙂
Co do puchniecia nog i stopek to lepiej w te upaly nie chodzic nigdzie bo cobysmy nie zalozyly to bedziemy spuchniete:/
niewiem jak dziewczyny ale ja sie mierzylam tak w okolicach pepka moze troszeczke nizej tam gdzie jest najwieksze wybrzuszenie(zalezy jak sie dzidzia ulozy) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja wolę się na razie nie mierzyć w pasie ale za to wczoraj wskoczyłam na wagę i w ciągu 2 tygodni przybrałam 1,5kg, czyli jeste 13,5 do przodu. Ciekawe jak tam we wtorek bedzie na wizycie.
Kasiu ja wyślę Ci swój nr na brzuszku na pocztę bo gg mam zepsute.
Mama była dzisiaj na zakupach i kupiła siostrzeńcowi pieluszki w promocji po 37zł chyba w biedronce ale huggisy i był tam dodatek pudełko na chusteczki nawilżające to zaraz przybiegła mi je dać. A pudełeczko szczerze Wam powiem że bardzij mi się podoba niz te normalne co w każdym klepie się kupi bo jest cieńsze i mało miejsca zajmuje więc jak na podróż w sam raz a dużo tam chusteczek wchodzi 😉
Paula mi pisała że od wczoraj nie może wjeść na brzuszek i sie denerwuje bo wczoraj wieczorem cisza dziś rano cisza i popołudniu raz leciutko kopnęłą, a ten lek dopochwowo co bierze to pisze że kobiety w ciąży nie powienny brać a nawet był przypadek że kobiecie która była w 38tc dzidziusiowi przestało bić serduszko... 🤨 kurcze czasami zastanawiam się czy Ci lekarze myśląnad tym co przepisują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia, widocznie dzidziuś Pauli ma teraz ciche dni 😉 nie powinna się tak zamartwiać.. Ja wczoraj wypiłam sobie karmi i o tej pory mały jakiś taki spokojny :P

Byłam na zakupach i kupiłam już wyprawkę dla siebie do szpitala 🙂 Kapciochy, koszula nocna, majtki - i można się pakować bo nie wiadomo co tam Grzesiu wywinie. Oprócz tego, kupiłam dla małego resztę kosmetyków, puder, chusteczki nawilżające, oliwkę, a dla siebie wkładki laktacyjne 🙂 w rosmanie są za 7 zł 30 sztuk, wzięłam na spróbowanie.

Mykam zrobić pranie i obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do alkoholu to ja ostanio mam smaczki na piwko... Mój to mi daje mówi abym wzięła sobie ze 3-4 łyczki ale raz tak zrobiłam to zamiast przejść mi ochota to narobiłam sobie jeszcze większej:P Ostatnio byliśmy na festynie i miałam tak wielką ochotę, a mój oczywiście abym się od niego troszkę napiła. No ale wiadomo jak ludzie patrzą na ciężaną z piwkiem i mimo tego że wzięłabym tylko 3 łyczki to i tak by sie patrzyli jakbym patologie jakąś stwarzała maleństwu.... ehs... teraz jak nie można to docenia się to jedno małe piwko:P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki, nie wiem czy widziałyście, poroniła w 18tc dziewczyna z grudniówek.... 😞 To nad czym cały czas myślę, zto to, co napisała na forum 2 dni przed tym jak poszła do szpitala:

"Cześć dziewczynki!!!

Kurcze,śniło mi się że bawiłam się na łące z niemowlęciem,to był mój syn i nagle On...zaczynał się oddalać ode mnie i krzyczał:"uratuj mnie mamusiu"a ja nie mogłam Go dogonić.Ten sen to był paradoks pomieszany z horrorem!!!!Straszny sen,obudziłam się i płakałam..."

Potem już nie było od niej postów tylko napisała jesdna z grudniówek, że napisała jej sms, że straciła maleństwo i że nie dało się nic zrobić.
Bardzo to przykre nie mogę o tym przestać mysleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedna dziewczyna...bardzo jej współczuje...czasami sny chcą nam jednak coś powiedzieć 😞

Paula jeśli chodzi o ruchy dzidzi to czasami tak jest że nie czujemy ich przez dłuższy czas. Ale powiem Ci, że gdybym osobiście nie czuła ruchów Małej przez cały dzień to na pewno zadzwoniłabym do lekarza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta dziewczyna z grudnia miała nicka "słoneczko". Z tego co mi wiadomo miała problemy z sercem i czekała ją operacja, choć miała ją miec przeprowadzoną dopiero po narodzinach dziecka, ale coś tam jej się pokomplikowało.. Ponadto z tego co pisała w "grudnióweczkach" bidulka miała też problemy z ojcem jej dziecka. Bardzo jej współczuję, ciarki mi przeszły jak się dowiedziałam o jej tragedii.. eh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dziś na badaniach krwi i moczu. Krew będzie we wtorek, a wynik z moczu mam już przed sobą.. i się zmartwiłam. Myślałam, że już mam za sobą problemy z nerkami, ale niestety wciąż się coś tam dzieje. Wykryto u mnie b.liczne bakterie, pałeczki śluzu, białko, jakieś nabłonki.. wszystko co jest możliwe.. Masakra 🤢 Mam nadzieję, że to aż tak bardzo nie wpływa na małego..
W środę mam wizytę to zobaczmy co lekarz powie, a do tego czasu dobiorę furaginum bo został mi jeszcze listek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia za toba chodzi piwo :P Co ja mam powiedziec od samego poczatku lazi za mna piwo z sokiem malinowym 😁 ale wytrzymam jeszcze.
Ale widze babeczki sie rozpisaly 😁 juz mnie tu dawno nie bylo ale tu remont pokoju dla malej potem remont jeszcze mieszkania u ciotki bo bedziemy tam szli mieszkac i powiem szczerze odcieta bylam od netu i to na dlugo jeszcze przeprowadzka po sprzedaży mieszkania latania tyle ze masakra 🙂.
Ale juz bym chciala rodzic i cos czuje ze jeszcze poltora do dwoch tygodni urodze wizyte mam na 8 lipca jeszcze teraz termin z 5 sierpnia na 29 lipiec mi sie przesunol :P mala rosnie rozwija sie dobrze 🙂.Ostatnio wyladowałam znow na ostrym dyżurze z dretwieniami ale juz malo zostalo a mowia lekrze ze to ucisk plodu na nerwy i dlatego takie mrowienia i dretwienia wystepuja 🙂. Oby mala sie urodzila zdrowa i duza :P.
Pokoik juz mam urzadzony dla mojej niuni dzisiaj posciel poprałam teraz trzeba wyprasowac wszystko kupione. Torba spakowana do szpitala i chyba juz wszystko przygotowane 🙂.
Juz wszystkie od nas z domu porodzily kuzynka i bratowa mojego meza jeszcze tylko ja zostalam 😁.
Jeszcze zdjecia wrzucę pokoju ale musze zrobic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez czasem od mojego M wezme pare lyczkow piwka 🙂ale chce mi sie juz takiego z sokiem malinowym 🙂hehe
Tez bylam dzisiaj u grudnioweczek i powiem Wam ze z przerazeniem czytalam to co ja spotkalo..ja to sobie nie wyobrazam ze moglabym stracic dzidzie...
Paula ja to bym Ci radzila pojsc z tym do lekarza..lepiej nie bagatelizowac tych brakow ruchu malutkiej
To nieciekawy masz ten mocz Kasia ale lekarz pewnie cos na to poradzi wiec sie nie martw 😉
Wiec Asnet prawdopodobnie bedzie pierwsza sierpnioweczka ktora urodzi dzidzie 😁 😁 fajnie 🙂 to wstaw fotki poogladamy pokoik jak urzadzilas dla Moniczki 🙂 🙂
A ja dzisiaj znowu pierogi robilam hehe tak mojemu posmakowaly:P tym razem 111 sztuk wyszlo 😁 robie sie mistrzem robienia pierogow 😉 :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał:
Byłam dziś na badaniach krwi i moczu. Krew będzie we wtorek, a wynik z moczu mam już przed sobą.. i się zmartwiłam. Myślałam, że już mam za sobą problemy z nerkami, ale niestety wciąż się coś tam dzieje. Wykryto u mnie b.liczne bakterie, pałeczki śluzu, białko, jakieś nabłonki.. wszystko co jest możliwe.. Masakra 🤢 Mam nadzieję, że to aż tak bardzo nie wpływa na małego..
W środę mam wizytę to zobaczmy co lekarz powie, a do tego czasu dobiorę furaginum bo został mi jeszcze listek.


Kasieńka, jesli jest białko w moczu nie bagatelizuj wyników. Będzie dobrze na pewno, ale obserwuj czy nie masz obrzęków, które nie schodzą po nocy, nie tylko na nogach. Ja ciągle to monitoruję, bo u mnie obacne są w moczu wyługowane krwinki i też dużo bakterii, do tego masakryczne obrzęki. Muszę nad tym panować, żeby nie dostać zatrucia ciążowego. Będzie ok kochana, musimy dotrwać do końca, już niedługo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu, podejrzewam, że pogorszyły mi się wyniki o tego pessara. Zawsze to ciało obce w ciele, i wydaje mi się że ono tez robi swoje mimo brania tabletek dopochwowych przeciw zakażeniom :| tak czy owak, oczywiście będę obserwować czy nie mam obrzęków. Gdyby nie dzisiejszy wynik, to nigdy nie powiedziałabym, że coś tam w moczu się dzieje.

Mykam lulu. Dobranoc dziewczyny :* życzę chłodnej i niedusznej nocy :P choć u mnie to raczej nie będzie możliwe.
Mam sypialnię na poddaszu i cały czas jest tam masakrycznie gorąco. I na nic zdaje się otwarte okno..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki dziekuje za gratulacje mialam problem z wejsciem na brzuszek alez sie rozpisalyscie...
Jesli chodzi o obw brzuszka ja mam cos kolo 120 tragedia heh no i strasznie puchna nogi od razu jak wstaje mam spuchniete i wogole tragedia...mam szersze japonki i w nich jakos chodze i jedna biala sukienke ciazowa ale tragedia z tymi upalami nie mam tez wiecej ubran...
jak pojechalismy ze znajomymi na plaze to normalnie czulam sie okropnie sloniowato wszystkie drobniutkie laski a ja ... juz nic nie mowie heh
gumka u mnie nie zdake egzaminu heh mam brzucholek duzy a i kosci biodrowe normalnie mi sie rozeszly wiec strasznie jest juz chcialabym urodzic mam ok 20kg na plusie a teraz puchna mi nogi rece itp to pewnie wiecej
z numerkami tele to super pomysl 🙂
Kasia daj znac jak wyniki

Ja sie martwie bo mala moja juz miala pory tak mocno mocno kopala a od kilku dni prawie wogole nie kopie i sie martwie ale nie mam kasy zeby do lekarza leciec a nie chce z siebie robic jakiejs panikary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...