Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

Ja własnie wróciłam z zakupów, ale nic niestety nie kupiłam, bo nie mieliśmy za dużo czasu, a ja już też nie mam siły żeby latać [po sklepach tak jak kiedyś 🙂 Co chwilę muszę siadać, bo brzuch i plecy bolą.

Agniesia...jeśli mąż nie chce to nie ma co zmuszać 🙂 Na pewno będzie czekał pod salą porodową 🙂

Sandra, ale masz fajnie, że się opaliłaś i wypoczęłaś 🙂 Ja to juz jakoś nawet sił bym nie miała żeby gdzies sie na wakacje wybrać...z dnia mna dzień czuję się coraz gorzej. Czasami mam takie bóle, że ledwo wytrzymuje...jestem ciekawa czy rozpoznam, że to już to...jeśli teraz tak mnie boli i to nic nie znaczy to nie wyobrażam sobie bólu jak się zacznie 🥴

Paula wypoczywaj, wypoczywaj, bo już niedługo nie będziemy miały czasu na spanie całymi dniami 🙂 A z córeczką na pewno będzie wszystko dobrze....może wycisza się przed porodem 🤪 bo z tego co widzę to już możesz spokojnie rodzić 🙂

Ja jutro ide na całe szczęście do lekarza...jestem ciekawa co powie. Muszę tylko pamiętać żebym odebrała wyniki wymazu z pochwy - miałyście też to robione??

Buziaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wszystko co opdowiadam na temat postepowania do porodu, to oczywiscie odnosze sie do szpitali, w ktorych uczestniczylam badz odbieralam porod, wiadomo, ze co wojewodztwo, a nawet co szpita postepowanie moze byc rozne

kasia1986 ogolnie znieczulenie zazwyczaj jest miejscowe w okolicy naciecia lignocaina, kilka drobnych ukluc, bo znieczula sie wkluwajac igle pod roznymi katami. Patrzac na odczucia pacjentek nie jest to przyjeme ze wzgledu na to, ze krocze jest juz dosc mocno obolale po nacieciu i oczyiscie po porodzie. Niekiedy jak zalozmy lekarz nie ma ogromnego doswiadczenia i nie radzi sobie z szyciem tak szybko podaje znieczulenie dozylne takie jak podczas porodu Dolcontral ( to samo co Dolargan) - srodek narkotyczy co otumania i sie glupoty po nim gada 🙂))

goshe i agniesia baaardzo rzadko jest mozliwe ze szyjka skroci sie tak szybko, ze nie bedzie innych oznak tj. np. skurcze, bole podbrzusza, ciagniecie w dol.. choc wiadomo, ze czasem sie zdarza.. szczegolnie u kobiet z zagrazajacym porodem przedwczesnym badz z obcciazonym wywiadem i np. jakas patologia w obrebie szyjki ( np. niewydolnosc ciesniowo-szyjkowa.
Ogolnie to samo z rozwarciem...choc zdarza sie ze przyjmujemy kobietki, ktore mowia, ze troszke je tam bolalo i maja w badaniu 5-6 cm..Dotyczy to jednak czesciej wielorodek, ze wzgledu na to, ze u pierworodek faza rozwierania przebiega dluzej i zazwyczaj juz koreluje ze skurczami...

Agniesiaraczej rzadko sie zdarza, azeby nie niacinali pierwiastki, po pierwsze jak dla mnie z lenistwa, b trzeba dluzej troszke postac przy pacjentce i zwrocic wieksza uwage na krocze, a wiadomo ze przy takim wyzu, to srednio lekarze maja czas i ochote 😞 Coz poradzic...
A po medycznemu powinni nacinac w przypadkach:
-niepodatnego, silnie napietego krocza
- w ulozeniach odgieciowych
- 90% pierwiastek
-zabieg kleszczowy i vacuum
- szybsze ukonczenie porodu w przypadku wahan tetna plodu
. No i ogolnie ma na celu zapobiegac peknieciu, ktore moze uszkodzic zwieracz odbytu i chronc glowke plodu przed urazem spowodowanym oporem tkanek dna miednicy
Tak rozlegle pekniecie- do odbytu- zdarza sie rzadko, ale nie chcialabym byc tym malym procencie...
Jak zszyja ladnie to nawet mocno blizny nie widac, a jak peknie to szycie jest dluzsze i bardziej skomplikowane...

Nie ukrywam, ze bede probowala przeforsowac nacinanie, ale coz jak zajdzie taka koniecznosc to bic sie nie bede..Przy takim bolu porodowym to chyba juz wsszystko jedno, byle sie skonczylo 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ! Jak mija Wam dzień ? Ja w pracy siedzę. Praca na luzie,ale nie ukrywajmy, wolałabym posiedzieć w domciu ;-)
Mam do Was pytanko. Dzisiaj mam wizytę u swojego lekarza.Byłam u niego 2 tygodnie temu i robił mi tylko USG. Dzisiaj dzwoniłam pytając czy będzie mnie badał wewnętrznie na co stwierdził,że nie,bo już nie trzeba. Czyli co? Już do porodu nie będzie mnie badał w środku? Czytałam,że lekarze badają pacjentki pod koniec ciąży żeby stwierdzić np. jak wygląd szyjka, czy przygotowuje się już do porodu czy nie... Jak po samym USG można stwierdzić czy wszystko jest ok?
Wy też tak macie ? Samo USG i tyle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos - uf 🙂 fachowe odpowiedzi na nasze wątpliwości 🙂 bardzo dziękuję za informacje. Zobaczymy jak to będzie z tym znieczuleniem, bo każda z nas inaczej reaguje na ból.
A, i mam nadzieję, że trafie na doświadczonego lekarza, bo nie chciałabym wygadywać głupot po tym Dolarganie 😉

Marta - ja już miałam robiony wymaz z pochwy. Przy odbiorze wyników coś mi laborantka odczytywała i na koniec stwierdziła: "a więc wszystko w porządku, może pani rodzić" 🙂 i pewnie u Ciebie będzie podobnie. Wynik miałam do odbioru na drugi dzień.

a mnie dziś z rana dopadły bóle jakbym miała dostać okres - krzyż + lekko podbrzusze. Zauważyłam, że w nocy lepiej jest mi spać na lewym boku, na prawym to jakoś wszystko boli 🤢

kurcze, z dnia na dzień jesteśmy coraz bliżej porodu. Ja na chwile obecną mam motylki w brzuchu jak pomyślę, że niedługo w łóżeczku będzie leżał Grzesiu, ale zapewne te motylki znikną jak się wszystko zacznie i trzeba będzie się skupić na porodzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ineczka - dziwne, że Ciebie lekarz nie badał od środka. Mój zawsze łapska :P tam włoży by zobaczyć jak wygląda szyjka.
Z kolei moja gin nie ma usg u siebie w gabinecie i ostatnie miałam robione w 33 tc. W sumie 3 w czasie ciąży.
A to Ty jeszcze pracujesz z brzuszkiem? Podziwiam Ciebie, naprawdę 🙂A gzie pracujesz?
Ja jestem na zwolnieniu gdzieś od 24 tc w pracy zaczynał mi się sezon - pracowałam w biurze podróży, i więcej nerwów było niż pracy. Poza tym od 8-godzinnego siedzenia bardzo bolał mnie dół brzucha.
Dzień zapowiada się przyjemny, w Szczecinie trochę słońca, trochę wiaterku więc ujdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂

Tak czytam i stwierdzam że ja zamiast mieć coraz więcej nasilających się objawów zbliżającego się porodu to mam wręcz odwrotnie. Twardnienia brzusia są ale do zniesienia, Julka kopie ale zdążyłam już się do tego przyzwyczaić, więc ciekawe jak to ze mną jutro będzie. Śpie b.dobrze, np. wczoraj wróciliśmy z grilla i tak się dotleniłam że od razu jak tylko przyjechaliśmy położyłam się, spałam tak od 18 do 21, później wstałam, pokręciłam się po domku wykąpałam i poszłam spać o 24, a rano wstałam o 6, bez żadnych problemów przespałąm tę noc wstając raz do łazienki. Żyć nie umierać, tylko dziś coś ćmi mnie głowa, nie chcę łykać żadnych proszków ale wydaje mi się że bez nich się nie obejdzie bo męczę się tak od 8 rano.

Ineczka
Ja za każdym razem jestem badana przez swojego lekarza na wizycie sprawdza właśnie w ten sposób chociażby jak postępuje u mnie rozwarcie... Mało tego jak tydzień temu byłam w szpitalu na KTG to Pani ordynator po nim również chciała mnie zbadać i tak też zrobiła, więc troszkę dziwię się że lekarz CI tak powiedział że nie ma potrzeby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, ja też się właśnie diwię,bo wydaje mi się,że po samym USG nie można raczej stwierdzić,że organizm kobiety przygotowuje się do porodu.Ostatnio w środku badał mnie jakieś 1,5 miesiąc temu i sprawdzał czy szyjka dobrze trzyma. Hhhmm...
Tak, pracuję nadal. Praca jest nudnawa,bo są wakację na szczęście, bo w roku szkolnym chyba bym wykitowała ;-) Pracuję w sekretariacie w szkole. Papierki, komputer, odbieranie poczty i takie tam. W sumie po pracy mam jeszcze siły żeby poodkurzać czy pomyć podłogi i zrobić obiad ;-) Tzn. tak było do tamtego tygodnia,bo teraz tych sił mam juz coraz mniej... Poza tym doszłam do wniosku,że niedługo bede miała tyle na głowie,że odpoczynek po pracy jest teraz dla mnie jak najbardziej wskazany ;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ineczka to naprawde dziwne, że lekarz już Cię nie bada na fotelu...ja mam o badanie co wizytę i mam nadzieję, że dzisiaj też mnie zbada, bo chciałabym wiedzieć co tam z moja szyjką...tym bardziej, że ból coraz silniejszy i bardziej dokuczliwy 😞

Mi niestety ani na lewym ani na prawym boku nie jest dobrze...najchetniej to bym spała na wznak z nogami całkowicie wyprostowanymi, ale z tego co wiem to należy unikać tej pozycji...albo na brzuszku bym sobie pospała 🙂

Dorcia u Ciebie to pewnie z nerwów objawy mijają a za to głowa boli...tez bym się denerwowała jakbym wiedziała, że moze jutro w szpitalu zostanę ... będziemy trzymały kciuki żeby było wszystko oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:-( I co mam teraz zrobić ? Ten lekarz do którego chodzę ma dobrą opinię u nas i inne pacjentki mówią,że zna się na rzeczy. Moją znajomą też prowadził do porodu i było i jest wszystko OK.Dziwne to jakieś...
Mi też strasznie niewygodnie się już śpi. Wcześniej moją ulubioną pozycją do zasypiania była na lewym boczku.Teraz to ani na tym ani na tym. Na wznak czasem leżę,ale nie zasypiam. Też słyszałam,że to nie dobrze tak zasypiać czy spać.Czasami jak próbuję zasnąć na boku to Mała mnie puka jakby było jej niewygodnie ;-)Wtedy muszę kombinować żeby Szkrabek czuł się dobrze i czasem konczy się na tym,że wierce się pół godziny zanim zasne. Poza tym bardzo często już nad ranem troche drętwieją mi nogi i wtedy wstaję,bo nie da rady już tak spać.Przy przewracaniu się z boku na bok brzuszek mnie już często boli.I wiecie co, dzisiaj jak szłam do pracy czułam takie dość mocne kłócie w kroku. Musiałam stanąć i przestało po chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandroos domyślam się,że nic dzidziusiowi nie będzie,ale tak sobie myślę,że jeśli mam termin na 21-go sierpnia,a mój organizm już zaczyna się przygotowywać na porodu to lepiej byłoby o tym wiedzieć,a nie czekać lub też domyślać się ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no faktycznie dziwna sprawa z tym Twoim lekarzem Ineczka.. 🤔mi tez co wizyte robi USG ale tez normalnie bada ręką heh i aby sprawdzic szyjke robi takie bardzo płytkie USG dopochwowe 🙂
a swoja droga to Ineczka podziwiam Cie ja to bym juz na tym etapie nie dala rady pracowac 🙂 zreszta ja to od 16tc na zwolnieniu siedze bo tak z szefem sie dogadalam..
a co wymazu z szyjki to mialam robiony wczesniej ok 30 tc to wyszly tylko te grzybki i nic wiecej takze teraz juz nie robilam 🙂
Dorcia ale Ci zazdroszcze tych przespanych nocy 😁 naprawde 🙂a objawy to tak jak mowi Marta mijaja z nerwow hehe ale spokojnie jeszcze tylko tydzien i utulisz Julcie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wymazu żadnego też nie miałam robionego.W 15 tygodniu cytologie mi pobrano i tyle. Poza tym na drożdzyce,która lubi powracać leczę się sama przepisanymi przez mojego gina lekami dopochwowymi.Jak byłam u niego któregoś dnia i powiedziałam,że znowu prawdopodobnie drożdzyca mnie dopadła wypisał mi tylko receptę i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niom...
Ja tez nie mialam robionego jeszcze, pod koniec ciazy trzeba miec zrobiony posiew na paciorkowce grupy B.
najczesciej robia to pomiedzy 34 a 36 tygodniem ciazy, ewentualnie 37...ale trzeba je hodowac dlatego okolo 37 to troszke pozno, bo wczesniej mozna urodzic niz doczekac wyniku 🙂))

A ja sie znow cholercia nie wyrobilam na badania... 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Mam nadzieje ze wszystkie dobrze się czujecie,ze dzidziusie już na dniach będą z Wami!
Teraz mam "troszkę" mniej czasu dla siebie ale muszę się pochwalić że moja Patrycja to cudowna istotka-śpi,grzecznie je nie straszy mamusi żadnymi rewelacjami np. żołądkowymi wiec jesteśmy bardzo szczęśliwe 🙂

Czekam na wątek "Sierpniowczki Mamusie" bo mimo ze urodziłam w lipcu to serduszkiem jestem z Wami:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia oczywiscie ze jestes sierpnioweczka 😁 😁 a to ze malutka postanowila zalapac sie na lipiec to nic nie szkodzi 😁 fajnie ze zdrowiutka jest i grzeczna tylko pozazdroscic 😁
Kurcze chcialam wlasnie druga posciel zamowic dla malego na allegro a tu napisane ze chwilowy brak wzoru 😠 😠 jaki pech 😠 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂

Ja byłam dzisiaj u lekarza - wszystko jest oki. Mówi, że szyjka jak na razie się nie skraca, ale to wcale nie oznacza że nie urodzę troszkę szybciej. W następnym tyg mam isc na ktg. Z badania USG wyszło, że mała waży ok. 2400, ale lekarz powiedział, że na pewno waży więcej i mam być spokojna.

Elasia super, że Malutka taka grzeczna i nie daje Ci popalić 🙂 Oby tak zostało 🙂

Ineczka ja też na Twoim miejscu poprosiłabym lekarza żeby powiedział czy szyjka się coś skraca i zapytaj się o ten wymaz z pochwy czy nie powinnaś sobie tego zrobić. \\Gosiu masz jeszcze czas...pościel ponoć nie jest potrzebna na samym początku, bo maleństwo powinno spać w rożku...dopiero tak od 2 miesiąca powinno się przykrywać tylko pościelą...chociaż nie wiem jak to jest w praktyce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Martus ze malutka sobie zdrowo rosnie hmm zastanawiam sie nad ta waga dzidzi bo mi moj lekarz jak bylam ostatnio(poczatek 37tc) to powiedzial ze maly miesci sie w dolnej granicy normy bo 2600-2700 wazy...i ze moze do 3000g dojdzie waga do porodu, Twoj lekarz mowi ze okej Gabi wazy, mi w sumie tez sie wydaje ze waga dobra ale mnie ten moj wystraszyl wtedy...
Ja jedna posciel mam ale chcialam druga dokupic zeby bylo z glowy ale powstaly utrudnienia 🙂

Hhih no faktycznie Asia cos sie nie odzywa moze naprawde na podorowce wyladowala 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki,
Eh, dowiedziałam się że siostra męża, która miała termin na 12.09 właśnie jest w szpitalu i jej wody odeszły. Nic więcej nie wiem, pewnie odezwie się jutro.
Jest w 34 tc, dziecko miała ułożone ukośnie, poza tym rozchodziła jej się blizna po pierwszej cesarce, do tego miała taki sam pessar co ja mam.. Długo walczyła o tą drugą ciążę..
eh, oby było wszystko w porządku z nią i z małą..

No właśnie, coś Asiaczka na forum nie widać, ciekawe co u niej. Ona teoretycznie na 29.07 miała wyznaczony termin.. 🙂

Elasia - to fajnie że Pati taka spokojna 🙂 Grzeczna dziewczynka z niej będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kasia to mam nadzieje ze dzidziunia bedzie silna i zdrowiutka, polezy pewnie troszke w inkubatorze ale przy terazniejszej technice to napewno wszystko bedzie dobrze i z nia i z jej mamusia, ale daj znac jak juz cos bedzie wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No faktycznie Asieńka nie daje jakoś znać- może bedzie 3 wątek o sierpnowej mamusi? 🙂
Kasi nie napewno z Maleńswtem jest wszysko ok. Daj znać ja tam szwagierka jak bedziesz coś wiedzieć.
Ineczka ja mam ostatnio wizyty co 3 tyg. i jutro idęna kolejną i jak sobie przypominam to chyba 2 ostatnie miałam orbione na kozetce a nie na fotelu, ale dlatego że wtedy niemiałam żadnych ciągięć w dół ani brzusio mi ie twardniał
A dzisiaj jak byłam na zakupach to poczuam ucisk na krocze- chwilowy ale był, a później z siostrą pojechałam do Częstochowy. troszę brzusio zaczął mnie pobolewać i siostra się wystraszyła abym nie zaczęła jaj rodzic na Jasnej Górze, ale było w pożądku.No i kupiłłyśmy Sebusiowi i Alkowi obrazek Matki Boskiej z Dzieciątkiem i dziesiątkę różańca 🙃 Jeszcze Olek nie wyszedł a mamusia już mu kupuje obrazki święte do przyszłego pokoiku:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...