Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oczywiście, dam Wam znać, na razie nic więcej nie wiem. Druga szwagierka jest w 28 tc, póki co jest u niej wszystko w porządku.

Agniesia - ja Grzesiowi powiesiłam różaniec nad łóżeczkiem 🙂 znaczy się nie tuż nad głową, ale tak wyżej na ścianie sobie wisi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Myszki moje kochane,

Jestem i jeszcze w "dwupaku" 🙂 nie odzywałam się bo byliśmy wczoraj z mężem u rodziny a dziś miałam zajęty cały dzień, pojechaliśmy po ciuszki od mojej kuzynki. Bardzo ładne nam dała i zadbane. Bardzo się ucieszyłam.
Wróciliśmy od niej niedawno i weszłam do Was.
Miło mi, że kontrolujecie sytuację 🙂
Elasia, cieszę się strasznie, że mała taka spokojna 🙂
Agniesia, to zrobiłaś sobie wyprawę 🙂 Ale to i dla "ducha" dobre 🙂
Goshe i Martuś, nie przejmujcie się tą wagą z USG. Ta moja kuzynka opowiadała, że są straszne odchylenia w obie strony. Ona miesiąc przed porodem miała oznaczoną wagę córci na 2900, a urodziła miesiąc później dziecko o wadze 2800g. Tak więc nie ma co tak strasznie do tego wagi przywiązywać. Wiele też zależy od ilości wód płodowych bo gdy jest ich więcej niż zwykle fale USG troszkę inaczej przenikają i zafałszowują szacowaną wagę maluszka. Tak więc zobaczymy jak będzie. To tylko dane szacunkowe.

Uważajcie na siebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A już myślałam Asiu, że poszłas rodzić 🙂 Fajnie, z dostałas ciuszki dla Maluszka...zawsze to jakaś oszczędność 🙂

Kasiu super, że szwagierka urodziła i jest wszystko oki. Naprawdę duża Malutka jest jak na 34 tydzień...na pewno będzie wszystko dobrze 🙂

Ja dzisiaj spakowałam torbę do szpitala...tak na wszelki wypadek 🙂 Tyle do niej nawkładałam jakbym na wakacje się na dwa tyg wybierała 🤪 I nie pakowałam rzeczy na wyjście dla siebie i Małej... Czy Wasze torby też sa duże??


A...i mam pytanie...czy pakujecie rożek dla Malucha do szpitala??

Buziaki i dobranoc Mamuśki, bo pewnie już większość do spanka się szykuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂

Wpadłam na sekundkę, aby poinformować Was że ruszam do szpitala... Strasznie się boję, no ale to już nieuniknione. Trzymajcie proszę za mnie kciuki i za moją kruszynkę, mam tylko słodką nadzieję że tu dziś do Was jeszcze wróce, a cc odbędzie się w planowanym terminie (03.08). Buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny !

Po wczorajszej wizycie dowiedziałam się,że za 2 tygodnie mam iść znowu i wtedy zbada mi szyjkę. Lekarz powiedział żebym się nie martwiła,bo teraz nie jest konieczne badanie szyjki.On wszystko widzi na USG.
Mała nie obnizyła się jeszcze główką aż tak nisko żeby przypuszczać,że chce już wyjść.Ma ponoć jeszcze sporo miejsca na to. Wazy 2800 czyli jak mówił mój gin bedzie drobniutka.Miewa się dobrze. Z kolei ze mną troche nie za fajnie,bo dostałam strasznych obrzęków na nogach i woda zatrzymuje mi się w organiźmie.Podobno moja masa to nie sadełko,a właśnie ta woda. Skierował mnie na badnia w tym tygodniu i mam iść do niego jak najszybciej żeby mu wyniki pokazać i wykluczyć początki zatrucia ;-(
Marta ja pokuję rożek. Ponoć u nas w szpitalu w takim rożku dziecko przebywa zaniim wyjdzie ze szpitala.W domku mam dla niej już kołderke,ale nie wiem czy mi się przyda. Nie wiem natomiast jak z wózkiem... Czy kupować jakąs kołderke i materacyk ??
Dorcia trzymamy kciuki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia Ty to tak jak Sandroos podrozniczka jestes :laugh: sama bym do Czestochowy sie wybrala bo dawno bylam jeszcze przed matura 🙂
Kasia to super malutka Twojej szwagierki zdrowa i DUZA hehe ciekawe ile by miala w 40tc 😉 jak w 34 ma az 50cm 🙂
Teraz to jak ktorejs nie ma na forum wiecej niz dzien to juz przypuszczenia ze poszla rodzic hehe wiec Asia mowisz ze jeszcze sie trzymasz we DWOJKE:laugh: wiesz 29 juz jutro 😁
Marta moja torba to tez taka wielka ze szok hehe a i tak jeszcze reklamowke trzeba bedzie wziac bo sie wszystko nie pomiescilo, rozek biore od razu tylko tez nie wiem gdzie go schowam 🙂
Dorcia trzymamy kciuki obys dotrwala do 3 sierpnia ale mysle ze nie bedzie z tym problemu, dzielna i dzielna babka z Ciebie no i z JUlci tez 😁 wiec dacie rade 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ineczka teraz jak bedziemy rodzic to jest cieplo wiec mysle ze kocyk chyba wystarczy a materacyka nie mialas w wyposazeniu wozka?ja tak mysle nad poduszeczka ale podobno takie maluszki nie powinny spac na niej wiec nie wiem juz...:/ ciekawa jestem ile prawdy w tych pomiarach wagi naszych maluchow i czy naprawde beda takie drobne jak sie urodza(mi lekarz powiedzial ze mojemu to ciezko bedzie przekroczyc 3 kilo)zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super 🙂

Dorcia trzymam kciuki... cały czas sobie myślę jak fajnie że w poniedziałek mała będzie już z Tobą 🙂

Goshe... no jutro 29.07. i idę do lekarza, jak to się śmieje mój mąż chyba nie zacznę mu rodzić na fotelu 🙂 Tak poważnie to powinnam po jutrze wiedzieć coś więcej jak tam mały czy już bliska czy jeszcze w spokoju sobie będzie siedział.
Wydaje mi się że kilka ostatnich dni odchodzi mi teń czop śluzowy. mam takie większe i mniejsze fragmenty śluzu na wkładce. Wcześniej tego nie było. Jutro też zapytam lekarza.

Ja rożka nie pakuję. W Bielsku jest w szpitalach zasada, że tylko ciuchy na wyjście dla dziecka są potrzebne i jakieś kosmetyki jak będę go przewijała. Tak to sami "pakują" w takie zawiniątko maluszka.

A Ineczka, mam ten sam problem co Ty. Zrobiłam badania i wylkuczyłam zatrucie ciążowe. Nogi mam jak banie aż pod kolana, puchnie mi nawet twarz i nie odpucha nic po nocy. Przytyłam na wadze już 20 kg, z tym że lekarz mówi że to w dużej części woda. Jesli możesz napisz to ile u Ciebie na plusie? Myślałam, że tylko ja mam ten problem z wodą.

😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja torba to taka wielka ze szok tzn mam mniejsza podrozna dla siebie i taka mala jak na silownie chodzilam w wiekszej moje rzeczy w mniejszej dla malutykiej ale i tak mi dowioza rzeczy bo ubranek nie zmiescilam wzielam tylko jedno...

z woda to i jproblem mam nogi jak parowki hehe tragedia...

wczoraj bylam na ktg w szpitalu skurcze sa ale nromalne takze jest ok...polozna jest za cc bo u mnie z tymi ruchami jest roznie a potem ona idzie na urlop w sierpniu...
w czwartek wiec ide do lekarza i sie okaze czy czeka mnie cc byc moze nawet w piatek czy jeszcze nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam troszke zaleglosci w czytaniu postow... i tak czytam i ja tez nie bylam badana na fotelu statnio to gdzies w 18tc albo wczesniej chyba nawet... a usg mam na kazdej...
nocka nie przespana w nocy mnie lapie taka zgaga ze szok nie daje mi nic ten alugastrin ;/
ciekawe ktora z nas sie teraz rozpakuje 🙂 buziaczki Sierpnioweczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Asia ja od jakiegos tygodnia tez mam cos na wkladce takie zwiekszone pasma sluzu..nie wiem czy to ten czop czy tylko uplawy ale nie sa zabarwione krwia tylko biale i bardzo geste...takze to chyba sluz ale sporo go wylatuje 🙂
Paula to niezle juz w piatek mozesz miec NIcolke przy sobie 🙂ja wiem ze wolalabys porod naturalny ale polozna i lekarz chca zrobic tak zeby bylo jak najlepiej i dla Ciebie i dla malej wiec skoro proponuja cc to tak musi byc, nie martw sie bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja idę na 15 do lekarza... troszkę się boję ale bardziej wagi niż samego badania 😉 A co do torby to ja jeszcze nie mam spakowanej- zrobię to na początku sierpnia gdyż mam jeszcze sporo czasu do terminu 😉 Mam nadzieję że Alek nie wyjdzie na świat wcześniej niż w sierpniu 😉
Paula daj znać co tam lekarz powiedział na cc 🙂
Kasiu to super że szwagierka urodziła no i żeczywiście spora je kruszynka 🙃 A różaniecteż chcem zawiesić w łóżeczku nad główką Alka. Mówiliśmy że bedzie wisiał aniołek, który bedzie strzec naszego Aniołka ale żadych ciekawych nie było więc jest różaniec 😉
Dorcia obowiązkowo daj znać co tam lekarz powiedział 😉 Trzymamy kcuki abyJulcia wytrwała jeszcze tydzień 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha powiedzcie mi Kochane bo jednak nasze Maleństwa urodzą się w połowie lata no i spanie przy zamknieym oknie jakoś nie da rady... Znacie jakieś dobre środki przeciw komarom (aby maleństwa nie pogryzły) Tych do kontaktu za bardzo nie chcem bo łóżeczko jest przy jedynym kontakcie w pokoju i nie chcem aby Alek wdychał te opary unoszące się, a siatka do okna??? Jeszcze nie spotkałam takiej do okien plasttikowych. Co o tym myslicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

Agniesia - wydaje mi się, że siatka byłaby tu najlepszym rozwiązaniem, ja planuje coś takiego założyć, albo pomyśl o tym, by chociaż rozszczelnić okno, bo te plastikowe to można 🙂
Popytaj w sklepach z oknami czy mają w ofercie siatki 🙂

Co do rożka, to ja też nie biorę do szpitala, bo tam w swoje zawijają. Mam spakowane dla Małego trochę ciuszków, ale nie wiem czy je użyje. Jeżeli te szpitalne będą w dobrym stanie, to nie będę swoich używała 🙂
a torby to mam dwie - w jednej są pampersy, dla mnie podkłady poporodowe i podpaski, a w drugiej ciuchy, kosmetyki i reszta wyprawki.

Dorcia - trzymam kciuki abyście szczęśliwie wróciły jeszcze w dwupaku i dorwały do 3.08

Asiaczek - a ten śluz to jakiego masz koloru? Bo ja u siebie też zauważyłam zwiększona ilość, i póki co kolor taki żółtawy i nie wiem czy to już czop czy zwykłe upławy 🤢

Chyba dziś skoczę z mężem nad jeziorko , może Trzebież albo Nowe Warpno 🙂

3majcie się Laski, do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiaczek u mnie z wagą jest strasznie dziwnie.Na początku tyłam po równe 3 kg co miesiąc,na przełomie maja i czerwca przytyłam aż 4 kg w miesiac,a teraz 2 kg.Wczoraj jak się wazyłam po niecałych 2 tygodniach wyszło,że znowu 2 kg do przodu jestem ...W zasadzie do przodu jestem już 20 kg,ale ponoć to w głównej mierze woda... Teraz mi tak gin powiedział,a wczesniej gadał,że jem za dużo mącznych rzeczy i słodyczy.Nie ukrywam słodycze zjadam,ale nie znowu az tyle żeby skakać z wagą do tego stopnia. Moja mama mówi,ze nos i usta tez mi puchną. Ja az tak tego nie widzę,ale czasami jak sie usmiecham czuje,ze twarz faktycznie mi zaczeła puchnąc.
Kasia jau siebie też zaobserwowałam śluz.Ostatnio było go dość dużo i pomyślałam,że to moze ten czop śluzowy...Miał taki żółtawy kolor. Czasami leci przeźroczysty... Już sama nie wiem cóż to takiego,a zapomniałam gina wczoraj zapytać :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia daj znac co powiedzial lekarz i waga sie nie martw 🙂
Mi sie wlasnie przypomnialo ze moja mamcia jak byla w Czestochowie z 2 miesiace temu to kupila Oliwierkowi takiego slicznego aniolka(nawet ksiadz na mszy go poswiecil 🙂)postawie go na polce kolo lozeczka i niech pilnuje maluszka 🙂
ja do lozeczka malego kupie taka moskitiere moze sie sprawdzi bo z tymi srodkami to nie wiem czy sa cos warte.. a to na okna to tez niezly pomysl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙃 🙃 🙃 Wróciłam 🙃 🙃 🙃
Leżałam pod KTG 1,5h myślałam że zwariuje... później 1h czekania na lekarza (robili cc), aby komisyjnie stwierdzili co ze mną robić. Zbadali, przeprowadzili wywiad i stwierdzili że zaryzykują i puszczą mnie do domku, ale mam się nie przemęczać i wytrzymać do poniedziałku. Nawet nie wiecie jak się cieszę że jeszcze pobędę w takim stanie jakim jestem teraz, bo przecież wiadomo im dłużej niuńka posiedzi tym dla niej lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia to fajnie 🙂
No ja na KTG to najdłużej 40 minut siedziałam. I tak było cieżko 🙂

Będziesz sobie spokojnie w domku przez weekend a nie w szpitalu. Wiesz to można zwariować tak leżąc i patrząc na sufit...

🙂 Buźka kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u Was też tak jest, że jak wchodzicie na forum z własnego profilu to czasem nie ma części postów? Bo ja tak weszłam i nie było części a teraz wchodziłam przez głowną stronę i wszystko jest w normie...

co do tego śluzu to takie dość duże, grube pasma nieprzezroczyste, których wcześniej nie miałam. W kolorze białawym, dość gęste. Nie podbarwione krwią, ale podobno nie zawsze musi tak być żeby były z pasmami krwi. Jutro zapytam lekarza, a myślę, że sam mi powie, bo jeżeli będzie już jakieś rozwarcie to wtedy to możliwe że czop sie poluzował. Zobaczymy.

Ineczka, to ja na początku tyłam po równe 2 kg miesięcznie. Potem na przełomie 5 miesiąca przytyłam nagle 6 kg nie zmieniając tak na prawdę trybu życia (nie jadłam więcej, nie ruszałam się mniej itp...) i w tym samym czasie zaczęłam puchnąć. Potem było 3 kg w przód i dalej opuchlizna rosła, a poza tym to zaczęłam pić ogromne ilości wody bo mi sie tak chciało.
W 8-mym miesiącu przytyłam 1,5 kg, a teraz od ostatniej wizyty też jakieś 1,5- 2kg. Stając na wadze i przyglądając się sobie tracę dobry humor, ale właśnie pocieszam się, że ta woda wyjdzie ze mnie podczas karmienia a resztę tłuszczyku zrzucę na siłowni.
Wiem na pewno, że nie mam na to wpływu bo nie siedzę na slodyczach i tłustym jedzeniu. Może tak mój organizm reaguje na hormony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zastanawiam sie gdzie malutka bedzie spala na poczatku bo przeciez wszedzie trabia ze zle sie czuje w lozeczku a w wozku nie da rady mam wiekszy a mam na pietrze pokoj
i kupic musze karuzele czytalam ze 2,3-tyg maluszki sie juz tym interesuja i ze warto kupic...
w czwartek oczywiscie jak sie dowiem co lekarz na cc to dam znac no coz zobaczymy ale gdyby bylo cc to powiem ze sie boje troche ....

a ze sluzem czytalam ze jak sie zbiza termin towiecej sluzu jest a z kilogramami nawet nie staje na wage eh hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...