Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja jestem w tym wieku ciążowym co Gosia i nie wyobrażam sobie co teraz czuje Gosia bo tak jak piszesz Goshe to już jest dzidziuś tylko że troszkę mniejszy 😞 😞 😞 Jest nam tak bardzo źle i smutno tak jakbyśmy to my straciły nasze maleństwa 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki,

Zaglądam do Was regularnie, tylko czasem nie mam kiedy na spokojnie coś napisać.
Kacper ładnie rośnie, śpi w nocy, budzi się co ok. 3 h, więc nie narzekam. Jest grzeczniutki, tylko rano tak od 7 do 12.00 nie śpi coś marudzi, kręci się. Ale to już jego rytuał. tak ma codziennie.
Martuś kochana, nie martw się tym ulewaniem. Ja odchodziłam od zmysłów przez pierwsze 2 tyg, bo Kacper jadł łapczywie, ciągle się krztusił, łykał powietrze, potem odbiło mu się, a za kilka minut chlustał tak mlekiem, że zastanawiałam się czy jeszcze go nie karmić bo było tego tyle, że bałam się, że już nie ma niczego w żołądku. To co mogę poradzić, to po jedzeniu weż małego przez ramię, tak żeby rączki jego były na Twoich plecach i czekaj na odbicie, ale nie jedno, tylko jeszcze po pierwszym poczekaj chwilkę. U mnie nie sprawdziły się wyżoj położone poduszki. I tak ulewał. Oczywiście mały ma podniesione łóżeczko, Martuś możesz podłożyć książki pod 2 nogi łóżeczka tak żeby kąt nachylenia był koło 30-40 stopni. W Wózku też ma podniesiony dół.
U Kacpra jeszcze się ulewa, ale już mniej. Po prostu już nie ma takich wymiotów jak na początku. To wszystko spowodowane jest niedorozwinięciem u małych mięśnia odpowiadającego za zapobieganie cofania pokarmu. Będzie coraz lepiej.

Co do jedzenia: Ja jestem ze względu na małego na dość restrykcyjnej diecie. Na razie nie jem, wiadomo oprócz rzeczy wzdymających to produktów mocno alergizujących pomidorów, wieprzowiny i wołowiny,orzechów, pieczonego, tłustego, słodyczy, a już wogóle niczego co zawiera kakao, białka jajek, świeżego mleka, cytrusów. Natomiast sprawdziły się u mnie mus jabłkowy z biszkoptem, drób w każdej postaci, szynka z indyka, rosołki, pomidorowa, makarony, kaszki, gruszki, maliny, barszcz czerwony, buraczki, kefir, maslanka itp... Kupiłam też herbatkę z herbapolu dla kobiet karmiących piersią. Muszę Wam powiedzieć,że chyba to, że uważam na to co jem powoduje, że mały w nocy śpi spokojnie, co 2 dni robi kupki i na razie nie ma zatwardzeń. Zobaczymy dalej....

Sandra Gratuluję córeczki 🙂 Tak jak mówiłaś, jednak wrzesień Cie dopadł 🙂

Goshe i Kasia macie cudownych chłopaków!!!! Same cuda 🙂
No i Asnet, mała podobna do Ciebie jak 2 krople wody!!!!

No i wielkie wyrazy współczucia dla koleżanki z grudnia... nawet nie wiem co powiedzieć, chyba tyle, że życie czasem jest cholernie niesprawiedliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny

30.08.2009 2.45
przyszedł na swiat moj syn Maciej 55 cm i 3560 kg
porod masakra 24 godz kroplowka
skurcze a szyjka sie nieskracała

ale jakos poszło 😉

pierwsze chwile z maluchem w domu i juz pirwsze pytanie

karmie piersia i maluch zaczoł robic takie wodnisto ziarnise kupki macie cos podoblego//????/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia - ja zdaję na turystykę i rekreację. Rozmowa poszła jako tako, po japońsku, ale myślę, że będzie ok 🙂

Asiaczek - tak czytałam o Twojej diecie, to ja z kolei jem bardzo dużo rzeczy na mleku 🙂
za to dziś kupiłam Grzesiowi herbatki z rumianku i z kopru włoskiego. Niby nie ma problemów z załatwianiem się, ale są dni, że ma problemy z puszczeniem bączków i widzę po jego twarzy że się biedak męczy 😞 kręci się niespokojny, a jak już zrobi to widać u niego ulgę. Mam nadzieję, że mu się to unormuje.
I spróbuję też podłożyć książki pod nogi łóżeczka, bo zdarza się mu przez sen ulewać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koti napisał:
Czesc Dziewczyny

30.08.2009 2.45
przyszedł na swiat moj syn Maciej 55 cm i 3560 kg
porod masakra 24 godz kroplowka
skurcze a szyjka sie nieskracała

ale jakos poszło 😉

pierwsze chwile z maluchem w domu i juz pirwsze pytanie

karmie piersia i maluch zaczoł robic takie wodnisto ziarnise kupki macie cos podoblego//????/


Gratulacje Sierpnióweczko 🙂

co do kupek to się niczym nie przejmuj, jeszcze nieraz Cię Maciuś zadziwi kolorem i konsystencją swoich kupek. U maluchów to stolce przejściowe i są całkiem naturalne 🙂
Mój Grzesiu to robi głownie takie żółtawe i zielonkawe kupki, również czasami wodniste, czasami mniej - zależy co ja zjem tak naprawdę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koti Gratuluje!! 😁 ale dluuuuuugi mialas porod..ale udalo sie bez cesarki 🙂no wlasnie moj tez ma czasem problemy z baczkami i tez sie tak prezy za az czeerwony sie robi ale jakos pojdzie baczek a zaraz potem kupka 🙂 Asia Twoj Kacperus robi kupke co 2 dni??jejciu moj to po 4-5 na dobe 🙂 z konsystencja czasem wodnista, ale raczej gesta kolorek zoltawy 🙂
kurcze a aj glupia zjadlam platki wczoraj i mojego mlodego wysypalo na buzce 😞nie moge pic mleko bo mu szkodzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj była u mnie położna i przepisała mi jakis lek dla małej probiotyk BioGaia - mam nadzieje, że troszkę pomoże. Dzisiaj Gabi znowu niespokojnie spała, ale za to w dzien spi teraz ładnie 🙂 Az boje się co będzie w nocy 🙂

Asiu muszę podłożyć te książki...tyle, że mi połozna mówiła, że mogę podłożyć pod materacyk.

W następnym tygodniu jadę troszkę do rodziców, bo muszę przyznać, że bardzo trudno jest mi samej 😞 Czasami łapią mnie jakieś dołki...mąż wraca późno i całe dnie jesteśmy z Gabi skazane tylko na siebie 🙂 A u rodziców zawsze ktoś chociaż przez chwilkę pomoże mi się zając Mała i będę miała normalnie czas żeby się wykąpać...bo i z tym czasami jest problem 😮

Ineczko...coraz mniej do nas zaglądasz...pewnie już wariujesz od tego czekania. Jeszcze troszeczkę i Jula będzie z Tobą. Tyle wytrzymałaś to i jeszcze troszkę tez dasz radę 😉

Idę poodkurzać dopóki Gabrysia śpi, bo później to nie wiadomo co będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koti gratulacje!!!

A ja się jeszcze kulam 🙂

Wczoraj znowu wzięło mnie na sprzątanie,pomyłam okna,poodkurzałam itd itp,potem pojechaliśmy z mężem do salonów meblowych troche się pooglądać za meblami i miałam dosyć, normalnie masakra już z takim brzuchem,myślałam,że coś zadziała bo bolał dosyć mocno,ale położyłam się na chwilę żeby odpocząć i było ok 🙂

Martuś,dobrze że z Gabrysią już lepiej,pewnie jedzcie sobie do rodziców,zawsze trochę Cię odciążą 🙂

Trzymajcie się laski:* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojemu Grzesiowi coś się poprzestawiało 🤨 dziś w dzień głownie śpi, budzi się na cyca. Obawiam się, że w nocy będzie z nim problem 😞 no ale co zrobić, chce się dziecku spać to na siłę nie będę go wybudzać :P ale mi az tak dziwnie, jakby dziecka w domu nie było, i czas mam dla siebie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo, dzien doberek 🙂 My wychodzimy ze szpitala w sobote 😁

Troche sie nameczylam.. 🙂 bo wywolywany porod, ale mialam rewelacyjna polozna...jak mnie badala to e taki sposob.. boleny jak cholera nie ukrywam, ale z wynikami..

O 12 30 zbadala mnie po calosci, przebila pecherz w dolnym biegunie, podlaczyla oksytocyne i doslownie w ciaigu kilku minut, przy braku czynnosci kurczowej, pojawila sie mocna regularna i nie do wytrzykmania...

Staralam sie ruszac na pilce z godzinke..powiedziala ze szyjka miekka znow zbadala, podala dolargan wiec moglam sobie troszke pospac...
a ostatnie dwie godziny Sodoma, podala mi znow przeciwbolowy, ale jak badala to myslalam ze spadne z lozka... nic nie pomagalo... nie wiedzialam czy chce mi sie wymiotowac czu siku czy kupe.. bylam tak zmeczona, ze siedzialam na kiblu, i normalnie zasypialam po tych lekach...

Jak mnie wybadala sie okazalo, ze 10 cm no i sie wzielismy do rodzenia...Dlugo rodzilam gloweczke bo bardzo pilnowala, zeby sie nie zacisnela macica no i zebym nie popekala..
Skonczylo sie na jednym szewku wewnetrznym, wiec 2h po porodzie juz do kibelka lazilam..

Mala 3220, 54 cm, tatus nietsty pepowiy nie cial, bo mala byla zamulona od lekow a na dodatek na koniec porodu owinela sie pepowina wokol szyji..i zabrali ja co by sobie tlenem oddychala...na wszelki wypadek zadzwonili po neonatologa, ale okazalo sie ze zdrowa i silna dziewusia... i w 2 minucie miala juz 10 pkt. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie pojawila sie pewna kolka od 18 do 20 no i dalej problemy z jelitami kupkami mala ciagle placze wyczekuje juz jej 3 miesiaca kiedy problemy z jelitkami powinny sie skonczyc jestem strasznie zmeczona dlatego tak rzadko Was odwiedzam...
Sandroos ciesze sie ze mimo tylu meczarni malutka jest zdrowa a Ty masz 1 szew 🙂 caluski Sierpnioweczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Grrr ginrkolog pozwolil isc dzis do domku... ale Pani pediatra nie bedzie robic wypisu wieczorem a musimy czekac na testy przesiewowe, ktore mozna dopiero zrob ic o 18 45... [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/mala2.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandross moje gratulacje 😜 wkoncu dzieciatko wyszlo :P
Goshe prorok z ciebie jak tralala 😜
Marta BioGaia my tez stosujemy poprawia on przewod ukladu pokarmowego ale my to bierzemy na wyproznianie zeby poprawic wszystko z tym zwiazane 😉

Dzisiaj idziemy do ortopedy z mala 🙂 ja do ginekologa na kontrole po calym tym pologu a w sobote z malutka do okulisty i wszystko juz mamy odbebnione ;D. Mala nam ladnie przesypia spi w lozeczku lezaczku i z nami w lozku 😁 i jest ok 😁 nie narzekam jak narazie ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale slicznotka z tej Twojej Nadii 🙂 cos tam wspomnialas kiedys ze szukasz mezczyzny dla Nadii hehe wiesz Oliwierek wydaje sie byc chetny 🙂 😁
No to tez wycierpialas sie przez ten porod ale juz wszystko za soba masz i tylko cieszyc sie niunia a maz co??zadowolony 🙂
ja tez musialam czekac az do 18. na te testy zeby pelne 3 doby minely 😉
Paula widzisz Nikolka w brzuszku byla taka spokojna a teraz ladnie daje Ci popalic..

a my bylismy dzisiaj u pediatry bo cos maly kaszle i sie ksztusi jak placze ale jest zdrowiutki jak ryba 😁 a ten kaszel to od łez bo mu splywaja do gardelka:/ aha i ma poczatki skazy bialkowej czyli Gosia ZERO nabialu a takze czekolady(nie wiem jak wytrzymam bo uzalezniona jestem od niej 🙂)i orzechow...musze dzisiaj go w krochmalu wykapac heh
Asnet gdzie byliscie u ortopedy bo my tez musimy sie wybrac niedlugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu a może ta wysypka to własnie od czekolady tylko...a nie od nabiału ogólnie?? Ja nie jem nic słodkiego, ale jest bardzo ciężko, bo czasami coś bym zjadła.
A co do kaszelku to ja myślałam, że tez ma kaszel, ale połozna mówiła, że to nic złego 🙂

Ehh...ogólnie z tym jedzeniem to męczarnia. Nie wiem co mam sobie robić do jedzenia 🙂 Dzisiaj zrobię pierś z piekrnika, bo ta z parowaru już mi zbrzydła 🙂 Mąż przynajmniej troszkę zgubi przy tym moim jedzonku..hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy któras z Was ćwiczy sobie po porodzie? Ja bardzo bym chciała juz zacząć, bo 12 kg dalej zalega 🙂 Taki i tak nie spodziewałam sie, że te 13 tak szybko zleci 🙂

Od kiedy i czy wszystkie ćwiczenia mozna wykonywać? Przede wszystkim zależy mi na ćwiczeniu ud i brzuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...