Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No super Marta ze obyło się bez nieprzyjemnych przygód podczas drogi!Gabrysia to dzielna dziewczynka!

Ja również wrócę na pół etatu bo szkoda by mi było zostawić córcie na dłużej 🙂
Kamyk współczuje ci szukania niani,najlepiej jakaś polecona osobę wziasc bo tak zupełnie komuś obcemu to trudno zaufać:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mam o tyle dobrze ze ma sie kto zajac ale sama nie ide narazie do pracy zajmuje sie dzieckiem 😁

Elasia ta twoja niunia jest przesliczna taki malutki pampuszek swietna 🙂)

co do rozstepow ja ma strszne na brzuchu ale mam jakas tam specjalna masc na blizny i tym smaruje troche pomaga 🙂

Wogole wczoraj bylam na ostrym dyzuze neurologi z moimi dretwieniami bo nadal wystepuja i chyba mam ucisk od kregoslupa na nerwy i czasami blokuja i nie czuje reki nogi palcow i na oko czasami mi siada z widzeniem 🙂
A dzisiaj bylam u lekarza i mam skierowanie do szpitala na endokrynologie i zobaczymy co dalej i do poradni neurologicznej 🙂 wrecz ze mna jest wesolo naszczescie z dzieckiem wszystko dobrze.

Ale wczoraj ryczalam jak bobr tak sie zalamalam wczoraj to juz dawalam sobie trumne krzyzyk na droge i czas umierac a najgorsza mysla bylo to ze zostawie moja corcie i mojego M
😞((( chodze podlamana trochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej Asnet mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze!!!pojdziesz do szpitala i zrobia Ci wszystkie potrzebne badania, to pewnie przez ciaze tak Ci sie porobilo z tymi dretwieniami, bo chyba przed nie mialas?Wspolczuje Ci naprawde, najwiekszy bol ze nie bedziesz widziala corci i meza 😞 ale silna z Ciebie babeczka i dasz rade!
z ta praca to tez w sumie ciezko mi powiedziec jak bedzie, napewno od wrzesnia tak jak MArta chce isc uczyc dzieciaczki w klasach 1-3 podstawowki w koncu mam takie wyksztalcenie 😁 a teraz nie wiem moze cos poszukam lekkiego, zawsze to dodatkowe pieniadze u nas na nianie nie ma szans bo kurcze za samo mieszkanie placimy 1500 + rachunki rozne to wychodzi z 2200 miesiecznie a niania jak mowi Kamyk z 800zl ...a przeciez trzeba jeszcze z czegos zyc...
Kamyk wydaje mi sie ze nic malemu nie jest po tym zelu..
My tez wybieramy sie zima z malym ale w gory do Karpacza na pare dni niech sobie pooddycha innym SWIEZYM powietrzem 😁

Rozpisalam sie a zapomnialam o najwazniejszym ...moj Oliwier chyba znowu ma biegunke od 4 dni robi luzne kupki ze sluzem co prawda po 4-5 dziennie ale zadna nie byla gesta 😞 juz nie wiem sama moze to przez te wyzynajace sie zabki???gdzies czytalam ze moze tak byc ze wystapi biegunka.. poszlismy na to szczepienie ale nic z tego i jutro mam normalnie przyjsc z nim do pediatry na badanie ehh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet te drętwienia na pewno przejdą ja sie Toba zajmą w szpitalu,musisz jak najszybciej sie ich pozbyć. Nie przejmuj sie na pewno wszystko wróci do normy,tylko organizm musi dojść do siebie po ciąży.
Jaka maść stosujesz na rozstępy? Ja ich nie mam ale niestety moja siostrzyczka ma cały brzuch w paskudnych szramach 😞 Moze i jej by pomogla.

Oj Goshe nie zazdroszczę nerwów,co te nasz dzieciaczki maja z tymi kupkami:/ Szczególnie Oliwierek:/ ale może to faktycznie tylko przez ząbkowanie,oby! Buziaki dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia masc Contractubex 50g zel tylko jest jeden minus masc jest droga kosztuje 59zl :/ ale naprawde spradzwona i dobra

Np jutro jade do ordynatorki oddzialu endokrynologi dzisiaj juz zdjecia zrobilam odcinka szyjnego i piersiowego i zobaczymy co ona powie czy mnie wezma czy nie no jakos to przezyje bez malej ale oby bylo lepiej bo juz odchodze od zmyslow czasami 😞((

Goshe kurcze wspolczuje ci z tymi kupkami mam nadzieje ze to przez te zabki a nie to co wczesniej jakis wirus byl :/ 3mam kcuki za oliwierka i zycze powodzenia w szukaniu pracy 😁

Mysmy dzisiaj kupilismy malej nowy lezaczek z fisher price 😁 cieszy sie jak szalona i npwy kubraczek na jesien :P [img size=368]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/bujak.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, obserwuj Oliwierka i jego kupki. Obyście nie musieli znowu jechać do szpitala 😞

Kamyk, a może zamiast niani żłobek? Ja nie wiem czy mogłabym zaufać obcej osobie i powierzyć jej dziecko 🤨
Ja jeszcze nie wiem kiedy do pracy wracam, najpierw będę musiała poszukac jej, bo umowa skończyła mi się w dniu porodu. Jeśli naprawę nie mielibyśmy z kim małego zostawić, to chyba jednak zdecydowalibyśmy się z mężem na żłobek, a nie na nianię.
I tu nie chodzi nawet o pieniądze..

Gosia, patrzałam an te siatki centylowe,bo zastanawiam się czy waga Grześka jest w normie. Ale 7 kg mieści się spokojnie w jego przedziale wiekowym, więc się uspokoiłam 🙂 Teściowa 😠 mówi, że jest grubasek i że ma okrągłą buzię - no kurcze, mały ma mój kształt twarzy, też byłam okrągła i jakoś nikt nie dopatrywał się u mnie nadwagi 🤨
Mąż się z tego śmieje :P

Jutro mamy szczepienie - idziemy tym programem 5 w 1, wiec jutro na szczęście tylko jedno ukłucie.

Buźka Laski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Na pewno byłoby Ci trudno jakbyś musiała zostać w szpitalu, ale przecież Maja byłaby w dobrych rączkach 🙂Maja jest fajniutka i też ma okrągłą buziunię 🙂Chyba większość dzieci tak ma - a Ty Kasiu nie pzejmuj się komentarzami teściowej 😉 Mi wszyscy mówią, że Gabi to mały pulpecik - ale zawsze obracam to w żart - ważne że jest zdrowa.

Gosiu fajnie, że zdecydowałaś się, że będziesz uczyć w szkole. Jest to naprawdę wdzięczna praca 🙂 Dzieciaki są takie wdzięczne i kochane 🙂A CO do kupki to moja niestety ma od wczoraj jakieś zatwardzenie. Twój Oliwier to naprawdę ma się z tą kupą!!

Jeśli chodzi o nianię to ja podobnie jak Kasia wolę oddać Gabrysię do żłobka. Tam przynajmniej jest więcej opiekunek i nawzajem się kontrolują - a niania jest jednak sama. Chyba, że miałabym jakąś zaufaną osobę. Moja musi iść od września do żłobka - muszę się już zacząć rozglądać, bo w Poznaniu niestety prywatne to koszt ok 1000 zł!!!! Masakra-więc muszę się porozglądać za państwowym, bo w innym przypadku nie opłacałoby mi się wracać do pracy.

Kasiu daj znać jak szczepienie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ja juz nie wiem czy to biegunka czy co bo od wczoraj od 12 nie zrobil zadnej kupy ehh moze to naprawde na zabki bylo ale zaraz ide do lekarza wiec zobaczymy oco chodzi..
FAjny lezaczek my sie wlasnie zastanawiamy nad tym albo nad takim podobnym juz kiedys pokazalam linka 🙂a Maja swietna hihi pulpecik slodziutki a moj maly nie jest takim pulpecikiem;/tzn chudy tez nie jest 🙂o i wlasnie zrobil kupe hehe zaraz zobacze jaka wyszla tym razem 😁
no ja tez jak pojde od wrzesnia do szkoly uczyc 🙂 to chyba tez do zlobka malutki pojdzie chociaz nie wiem sama zaraz choroby jakies beda wiadomo jak to w zlobkach czy przedszkolach ehh
Asnet daj znac co powie Ci lekarz
Kasia a Ty daj znac jak tam Grzesiu sie spisywal na szczepieniu 🙂
Smiac mi sie chce z Oliwierka probuje zlapac w raczki zabawke hehe i tak smiesznie mu to nie wychodzi 😁 😁 ale jeszcze z 1-2 tyg i juz napewno bedzie umial to robic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet - nie bój się, będzie dbrze - grunt to zeby myslec pozytywnie. Jeśli trezba bedzie zostac w szpitalu - trudno - trzeba - tam szybo sprawdza co Coi dolega i wrócisz szybko do swojej kruszynki ZDROWA. I pamietaj - odrzucaj od siebie złe myśli - bo co moze byc źle - młoda, piękna dziewczyna - nie moze byc inaczej, zobaczysz bedzie ok 😆

GOshe - a jak czesto mały robł kupki wczesniej ? moja Hania teraz robi tak 1 dziennie , ale wczoraj zrobła az 3 i to za kazdym razem z tyłu na plecach był kleks hehe. Ale obserwuj Go i w razie czego dwon do lekarza - nawet jak ten śluz jest- ja nie wiem czy to dobrze....Wy to sie macie z tymi kupkami

Kasia - co ty sie przejmujesz gadaniem tesciowej - pogadac musi - taka jej rola...he he. ja mam na to sposoby - jednym uchem wpuszczam a drugim wypuszczam i przytakuje, jeszcze kiedys broniłam swoich racji ale stwierdziłam ze to bez sensu - po co sie denerwowac....nie warto


A co do niani - problem w tym ze u nas nie ma takiego żłobka - chyba...Tak na 90 % mi sie wydaje, ale sprawdze...
Koszt niezły - ok 800 zł jak nie wiecej - Mam namiar na jedną kobietkę - po 50tce, która kończy w lutym prace u jednej rodziny bo Maluszek idzie do przedszkola (ma 3latka). Musze z nia sie umówic i porozmawiac - wstepnie rozmawiałysmy - czekam na jej telefon, moze w przyszłym tyg zadzwonie sama. Kolezanka z nią pracowała kiedys u takich ludzi i ona tam zajmowała sie ich dzieckiem - obserwowała ją i powiedziała ze jest na prawde godna zaufania - taka druga babunia - ale wiadomo - zobaczymy , poza tym chce porozmwiac z ludzmi u których teraz pracuje wywiad trzeba zrobic.
Ogólnie koszty mnie przerazają - dobrze ze za szkołe Misia sie nie płaci. Ale do pracy musze wrócić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No bylam u pediatry i maly wcale nie ma biegunki 😁 poprostu jak zaczelam wprowadzac nowe pokarmy w mojej diecie łącznie ze smazonym to i malemu zmienila sie przez to jakosc kupek, lekarka powiedziala ze juz taki urok kupek Oliwierka 😁 az mi ulzylo 😁 no i zwazyla mi malego i na jej wadze moj golasek wazy 5350g i ma 63cm... na kazdej wadze inaczej ja w domu to go waze w ubrankach i pieluszcze 🙂i powiedziala ze przybiera na wadze prawidlowo zreszta kazde dziecko indywidualnie przybiera (powiedzialam jej o Grzesiu ze wazy 7kg:P a jest w wieku mojego 🙂 🙂 🙂)
no i dentyste tez odwiedzilam dala znieczulenie i jak na wakacjach siedziALAM heh nic nie bolalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do szpitala to bylam dzsiaj na oddziale i rozmawialam z ordynatorka i na 2 listopada mam sie stawic w szpitalu na tydzien chyba chociaz nie wiem bo kompleksowe badania mi zrobia trudno mus to mus.

A co do tego ze nazywaja pulpecik to ja mam tak caly czas ja to olewam 😁 mowie sama ze to moj maly musaszi 😁 obracam to w zart ;D

Teraz ide sie polozyc bo zmeczona jestem milego wieczoru babeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu - sprostowanie :P Moja waga w domu źle chyba wskazywała wagę, bo dziś Grzesiek u lekarza ważył 6700g 🙂 Zaczęłam również coraz więcej różnorodnych potraw jeść i przez to też tak jak Oliwierkowi zmieniła się kupka. Średnio robi co 2-3 dni, i nie są to rzadkie kupki 😉
a co do szczepienia, żal mi się Grzesia zrobiło bo patrzał takimi ufnymi oczkami na pielęgniarkę, śmiał sie do niej, a ta mu igłę w udo wsadziła ;( - marudny był wieczorem 😞 usnąć nie mógł, ciągle przy cycu leżał i wtedy się uspokajał.. mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Kolejne szczepienie mamy na 10 grudnia.

Buziaki dla Was od tego przystojniaka w kapturze 😘 [img size=384]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie173.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To Asnet trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze z Twoim zdrowkiem i zebys szybciutko wrocila ze szpiatala do domku 🙂
Kasia faktycznie masz przystojniaka 😁 sliczny synus Ci rosnie 😁
Biedne te nasze dzieciaczki na tych szczepieniach eh ale to dla ich dobra 🙂my przez ta moja panike z biegunka dopiero w srode w przyszlym tyg bedziemy go szczepic 🙂
a to Oliwierus hehe troszku skrepowane ma ruchy w tym kombinezonku 😁 i niedlugo nie zmiesci mi sie w gondolce 😁 😁

[img size=336]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PA300412male.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe co ty masz za wozek?? Moja tez wyrasta juz z gondoli 😁 przeraza mnie to 😁

A ja chodze wkolko zmeczona i senna :/ do dupy sie czuje cos

Nasza 3 szczepienie ma 4 grudnia 😁 dzielna bestia z niej 😁

Nasz maly golas [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/golas.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja mam vector4 z baby design gondola w srodku ma 77cm i chcialabym w niej malego tak przez zime powozic ale nie wiem czy damy rade 😁
MAjeczka golasek hihi jaka ona slodka 🤪 Asnet chyba mamy taki sam kocyk hehe
aha zapomnialam dodac ze moj jednak nie zabkuje jeszcze 🙂 tak wczoraj pediatra powiedziala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, to małą masz gondolę z tego co widzę 😉 ja gdy Grześka położę, to ma jeszcze sporo miejsca. I też jest skrępowany jak leży w kombinezonie.
Superancko Oliwierek wygląda w tym ubranku, no i czapeczka z owieczką bombowa 🙂 Mnie nie zawsze uda się ubrać małego pod kolor :P

Asnet - super laska z Maji 😆

Grzesiu od jakiegoś czasu zrobił się bardzo pogodny. Prawie cały czas się śmieje i gaworzy, no i podciąga się na rączkach i próbuje siadać. Silny chłopak z niego 🙂

heh.. jeszcze tak niedawno byłyśmy w ciąży, a teraz jakie duże już są nasze dzieciaczki.. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAsia nasz tez taki silny sie zrobil ze szok hehe jak go poloze tzn tak pol leząco pol siedzaca na poduszcze to skubany podnosi ta gloweczke i dupcie i taki zgiety w pol przez chwile lezy hehe a za raczki tez sie podnosi 🙂czasem jak mu sie uda to przewroci sie z boczku na brzuszek albo na plecy heh juz nasze maluchy weszly w wiek 3 miesiecy wiec zaczynaja wygibasy 😁 😁 hehe masz racje Kasia ale to szybko minelo 🙂 🙂
No ta gondolka taka normalna sie wydaje nie mala nie duza ale wozek raczej z tych mniejszych mamy 🙂
Musze kupic malemu ksiazeczke z bajeczkami i bede mu czytac bo widze ze lubi slychac jak mu wierszyki mowie 🙂 gaworzy wtedy smiesznie 😁
Cos zrobilo mi sie w piersiach chyba znowu mam nawal pokarmu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...