Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No to Grzesiek jeszcze nie potrafi przekręcić się z boczku na brzuszek 🙂 a co do czytania książek, to jeszcze swojemu nie czytam, ale za dnia bardzo lubi jak się do niego mówi. Biorę go na leżaczek do kuchni, mówię mu że zmywam naczynia, a on odpowiada po swojemu 😆 Lubi jak mu się uwagę poświęca.

hoh, kiedy ja miałam nawał pokarmu.. nie pamiętam już. Grzesiek wszedł w taki okres że non stop przy cycu wisi,nawet przy nim wieczorem usypia, więc mleko nie ma kiedy się tak naprawdę wyprodukować i czuję jakbym miała "puste" piersi. Jedynie podczas zjazdu szybko produkuje mi się pokarm, a co najgorsze, nie mogę odciągnąć pokarmu w trakcie przerwy bo skubane mleko bardzo mało leci. Więc muszę się urywać z wykładów na wypróżnienie piersi do Grzesia :P

aha, nie jestem już blondynką :P dziś zafarbowałam sobie na ciemny blond, ale wyszły takie jakie mam naturalne - trudno określić ten kolor 😉 Jak będziecie w sklepie, zobaczcie na farbę essentials z liczi i białą herbatą, kolor nr 220 🙂 dokładnie taki mi wyszedł.
Przynajmniej nie będę miała problemów z odrostami na długi czas 😆

pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia jakie ladne suwaczki sobie wstawilas 😁
No juz z moimi piersiami jest lepiej ale kilka dni temu to naprawde maly nie nadazal wyssac wszystkiego bo tyle mleczka bylo w nich 🙂
A ktos tu niedawno mowil ze ze swojego blond nie zrezygnuje 😁 😉 hehe czyli to prawda ze kobieta zmienna jest 🙂 widzialam kolor w necie bardzo ladny 🙂a co sie stalo ze zdecydowalas sie zmienic na ciemniejszy??
ja mam taki Palette Deluxe, kolor 655 złota świetlista czekolada 🙂
http://www.skapiec.pl/img/517666-140-1-schwarzkopf-palette-deluxe-farba-do-wlosow-nr-655-zlota-swietlista-czekolada.html
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, miałam powoli po dziurki w nosie ciągłe farbowanie odrostów, poza tym jak długo miałam na głowie jedną farbę, to żółkła mi rzy czubku głowy i w efekcie miałam ładny blond na połowy głowy, a przy czubku żółte 🤢

Pamietam jak mówiłam ze z blondu nie zrezygnuje, ale wczoraj była to spontaniczna decyzja jak byłam na spacerze z małym. Zobaczyłam swoje odbicie w jednym z samochodów i zdecydowałam się na zmiany :P Za jakiś czas położe sobie na to pasemka, więc trochę mi się rozjaśnią, ale póki co ponoszę ciutkę ciemniejsze włoski 🙂
A ta Twoja czekoladka też fajny kolor - myslałam, czy właśnie na taki nie zrobić sobie, ale bałam się że mi czarne wyjdą, bo zwykle dłużej trzymam farbę.. No i zdecydowałam się na ten ciemny blond ( promocja w rosmanie była :P )

ps. Gosia, wczoraj na spacerze wjechałam w g*wno :P zachciało mi się pochodzić wokół osiedla.. no to miałam potem czyszczenie kółek 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe to teraz Grzesiu bedzie mial szczescie 😁 u mnie na dzielnicy to taka patologia Ci ludzie jak wychodza z psami na spacer to te psy sr*ją gdzie popadnie i cale chodniki w g*wnach bez przesady 😠 a ja jak z malym jade to jak po torze przeszkod slalomem jezdze 🙃
ja zaczne rozjasniac od lutego zeby na slub byl juz piekny blondzik 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do farby to na slub zostane przy tym co mam machoniowy braz a naturalne to mam blond ale wole zostac przy tych ciemnych 😁

Jutro do szpitala zobaczymy na ile mnie wsadza jak wyjde to dam znac co i jak

A nasza majeczka caly czas tylko se usmiecha podosi bawi sie na macie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Jejku ja to przez ostatnie pare dni przezylam masakre 😞.Najpier to kubus mial lekki kaszelek i poszlam z nim dolekarza a lekarz wyslal mnie do szpitala na konsultacje. i okazalo sie ze ma ostre zapalenie krtani 😞.a najgorsze bylo to jak mu welflon zakladali to plakal chyba z 30 min bo nie mogly zyly znalezc i biedny ma teraz pelno malych kropek od igly.myslalam ze je tam pozabijam bo tak mocno mu raczke scisly bo sie wyrywal i teraz ma siniaki 😞 ale wczoraj puscili nas do domu ale i tak wieczorem musialam wrocic zeby mu zastrzyk zrobily i dzisiaj rano tez ale naszczescie juz jestesmy w domu i welflon tez ma sciagniety tylko troche marydny jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie 🙂

Asnet - zyczymy Ci szybkiego powrotku do zdrowia - mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Trzymam kciuki 😆

Mnie zaatakowała jakas grypa - od kilku dni boli mnie BARDZO BARDZO głowa, żołądek też, mdli mnie i nie moge jesc....potem zwracac mi sie chce.
dzis ciut lepiej...
Synus chorował - najpierw smarkał, teraz konczy mu sie ten okropny kaszel, przeszło na mnie 🤢

Oby Hanusia sie nie zaraziła - troche pokasłuje

Zdrówka dla naszych pociech w tą straszną pogodę.
jak tam weekend minął?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kamyk 🙂
u mnie weekend minął spokojnie 🙂
a te Twoje objawy.. hmm.. czy czasami nie rozwija się w Tobie taki malutki "Kamyczek"? 😉

ah, dzisiaj miałam ciężką noc z Grześkiem - nie chciało mi się butli dla niego robić na noc, i budził się na cyca co 1,5 h. Jednak widzę, że już moim cycem się nie najada. Łakomczuszek jeden :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu bardzo fajna stronka. Wczoraj sobie troszkę poczytałam 🙂
Ja na całe szczęście mam dosyć mleczka w piersiach. Podobnie jak Gosia ostatnio miałam nawał w piersiach - ale to chyba dlatego, że moja Gabi jak już w końcu w nocy zaśnie to śpi ok 7 godzin 🤪 Kurcze wysypiam się przynajmniej 🙂 Wczoraj i przedwczoraj w końcu zasnęła między 22 a 23 🙂 Jak zasypiała o 1-2 w nocy to miałam już czasami dosyć 🙂

Asnet trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze. Koniecznie daj znać jak wrócisz :***

Kamyk a może rzeczywiście "zajszłas" hahahahah - byłaby niespodzianka 🙂

U mnie weekend taki sobie, bo niestety coś się kłócimy z mężem ostatnio 😞 Mam nadzieje, że to minie i będzie dobrze, bo już mam troszkę tego dosyć. Wczoraj wróciliśmy po tygodniowym "urlopiku" od moich rodziców 🙂 Gabi miała tam dobrze,bo cały czas ktoś do niej gadał i ją zabawiał, a ja niestety nie jestem w stanie być z nią cały czas jak nie śpi 🙂 Ale jakoś sobie radzimy 😉 Teraz też siedzi w bujaczku i wpiernicza piąstki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey laseczki...
Mam ogromna prosbe, wyslalam foteczke Nadusi do konkirsu dziecko na okiladke "Mamo to ja...
Wyslijcie prosze na nia sms=ka 🙂

http://www.mamacafe.pl/forum/gallery/files/1/1/2/5/2/2/nadusia.jpg

Aby zaglosowac trzeba wyslac sms na numer 71065 oi tresci D. 22942 ,. koszt smska 1 zl.
Z gory dzieki...
Zgloscie tez swoje maluszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kamyk czyzbys ... 😁 hihi a jak karmisz mala piersia to raczej nie zachoruje bo ma duzo przeciwcial 🙂
Kasia Ty leniuchu nie chcialo sie robic Grzesiowi mleczka to mas za to nieprzespana noc 🙂
Marta widzisz w koncu i Gabi przesypia ponad polowe nocy 😁 im starszy maluch tym ladniej spi 🙂 ja mojego karmie ok 4-5 nad ranem bo on oczywiscie sam nie raczy sie obudzic hehe a glodny jak niewiem 🙂 zje mleczka i calkowita pobudke robi o 7 rano 😁
MArtus u nas tez jakos ostatnio sprzeczamy sie niewiedziec czemu ehh ale chyba czasem tak musi byc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh u nas musialy minac prawie 3 miesiace zeby Oliwierek polubil sie kapac 😁 nie pisalam o tym wczesniej zeby nie zapeszyc hihi ale od jakiegos tygodnia to smieje sie podczas kapieli a dzisiaj tak zaczal nozkami kopac w wodzie ze pol pokoju ochlapal hehehe ciekawe kiedy zacznie lubiec sie ubierac bo jak narazie to krzyczy wnieboglosy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra - smsik wysłany 🙂
Gosia - Grzesiek już dawno polubił kąpiel, ale.. powoli nie mieści się już w wanience 😲 mamy taką wanienkę, tylko, że zieloną:
http://calineczka.pl/sklep/popup_image.php?pID=6860&osCsid=17073cb4a3cd1f3fa621a81e99ddf159
jest mniejsza od takich zwykłych i niedługo będziemy musieli kąpać małego w normalnej wannie 😉
a co do ubierania - to też krzyczy, nie lubi się ubierać, szczególnie kombinezonu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja na szczęście lubi się ubierać 🙂 Zauważyłam, że w ogóle bardzo lubi leżeć na przewijaku. Uśmiecha się i rozgląda sie dookoła. Jedynie cyrk jest przy zakładaniu czapki!!! Drze się wtedy masakrycznie i długo nie mogę jej uspokoić.

Teraz leży w łózeczku i prónuje zasnąć...jestem ciekawa czy jej się to uda i czy będzie już spała...

o...właśnie ryczy...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OSZALAŁYŚCIE??????????

To nie to.....jejku, chyba.

Troche lepiej sie czuje choc głowa boki nadal tyle ze mniej no i gardło cos pobolewa.....a to raczej nie oznaki ciąży:P

Hanusia lezy w łózeczku i krzyczy do zwierzatek na karuzeli. wasze niunie tez tak gadaja do siebie?
Moja jak sie budzi t w ogóle nie płacze tylko gada do siebie, krzyczy, pluje.....słodkie bobaski nasze

Hania nie lubi jak sie jej ubiera cokolwiek co posiada rekawy, z czapką juz sie przyzwyczaiła , choc na początku wyła jak Gabi 🤪
ciekawe jak tam Asnet....Macie jakies wiesci od niej?
Marta bądź silna i nie przejmuj sie - sprzeczki w małżeństwie to normalna rzecz - porozmawiaj szczerze i powiedz o swoich obawach - u nas to działa - szczera rozmowa i wspólne rozwiązanie problemu to jest to - trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj tez lubi na przewijaku lezec i lubi jak mu pieluszke zmieniam ale jak juz dochodzi do ubierania to placz heh a nie daj boze czapka czy kombinezon ojejku 😲 on wtedy nie placze on ryczy masakrycznie 🙂
Kamyk wiesz nigdy nic nie wiadomo 😉 dobrze ze juz lepiej sie czujesz, to pewnie zwykle przeziebienie 🙂
ja malemu w sumie to tylko jedna grzechotke kupilam bo reszte (a ma ich az pol szuflady!!) dostawal co chwila w prezencie od cioc i babc hehe ale to takie na pozniej jak bedzie mial wieksze raczki hehe wiesz co kamyk jak chcesz kupic malej jakas grzechotke to sprobuj znalesc taka zeby mogla zlapac w swoja malutka raczke tzn z takim "cienkim" uchwytem 🙂 moj ma jedna swoja ulubiona i ja narazie tylko sie bawi 🙂
My mamy wanienke 100cm 🙂 wiec jeszcze malemu troszke posluzy 🙂
Moj maly Oliwierus wczoraj skonczyl 3 miesiace 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamyk dobrze że już lepiej się czujesz 😉 Co do zabawek to ja na razie nic nie kupowałam, mam tylko kilka grzechotek i tym się bawimy 🙂 Co do karuzelki to moja też uwielbia patrzeć na zwierzątka zawieszone na niej i sobie gada 🙂 Ale tak 15 minut maksymalnie - potem mnie woła:P

Dzisiaj idę znowu z Gabi do pediatry na kontrole - cały czas walczymy z suchymi plackami na rączkach, łokciach i brzuszku 😞 No i ta szyjka - straszna!!! Nadal dookoła czerwone jakby poparzone!Buzie ma w miarę ładną, ale niestety 2 dni temu znowu zaczęła wychodzić jej ciemieniucha 😞 Już nie mam sił...bardzo chcę karmić piersią, ale nie wiem co robić, bo nie mam pojęcia co ją tak uczula. Piorę w jelpie ale od jutra będę prać w lovelli, bo może to proszek 🤨 Jem cały czas to samo - czyli prawie nic. Myślałam już o tym aby zacząć wszystko od początku i np. przez 2 dni pić tylko wodę potem dołożyć chleb razowy suchy, po następnych 2 dniach jak się nic nie będzie działo to dołożyć wędlinę itd. ale nie wiem czy to ma sens...co o tym myślicie?? Pediatra nic nie mówiła o diecie...już sama nie wiem co robić 😞 Myślałam nawet o przejściu na butlę, ale ja uwielbiam te chwile kiedy mała jest przy cycuszku ☺️ Zobaczymy co dzisiaj powie lekarz...tak myślę, że może sama zapytam o jakąś dietę. Chociaż szczerze Wam powiem, że jak się chyba nie pójdzie prywatnie to mają nas w nosie!! Tylko naprzepisują jakiś niepotrzebnych lekarstw, a tak naprawdę nie szukają przyczyny.

Ale się rozpisałam :P ale naprawdę mam doła przez to, że ciągle coś jej jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu dzieciaczki nie wiadomo kiedy a rok skończą 🙂 Dlatego ja próbuję łapać każdą chwilę! Czy Wy też juz nie pamiętacie tego jakie były Wasze maluszki jak się urodziły??? ja jak patrzę na zdjęcia ze szpitala to za głowę się łapię jak ona się zmieniła...hehehe....taka napuchnięta i pomarszczona - hihihih - a każdy się zachwycał, że taka piękna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, dzis zauwazyłam ze moja Hania koło szyjki w fałdce ma cos bardzo czerwonego, tak jakby miala żywa ranke - i to jeszcze brzyko pachnialo - szybko jej to przemyłam wodą i zasypałam mąką ziemniaczną i moze sie zagoi - czy cos takiego Twoja Gabrysia ma? Mam nadzieje ze jej to zniknie.
Martus a jesz nabiał? pijesz mleko, jogurty? Moze Gabi ma skaze białkową? Spróbuj moze prac w platkach mydlanych ubranka dla niej - sa najbezpieczniejsze.
A moze to od kosmetyków?
Nasza mała jak miała krosktki to połozna kazała ją kąpac w krochmalu - tak troszk tylko no i potem trzeba uwazac zeby sie nie wyslizgneła jak sie ja wyciaga z wanienki. Spróbuj , moze zadziała - tylko po jednym razie cudów nie ma.
A te placki U Gabi smaruj moze mąką ziemniaczną - byl pewnien okres na początku ze Hanie całą w mące optaczałam - normalnie jak pieroga 🙂 - no i jakos zeszło.
Wiem ze kapiel w nadmanganinie potasu (takie tabletki fioletowe w aptece) tez pomaga - spróbuj
Niech alutką obejrzy specjalista i zobaczymy co powie - przeciez cos na to musi być...
Zsmarujesz jej tą ciemieniuche oliwką? MójPiotrus tez miał i pamiętam ze oliwka pomagała.
Trzymam kciuki za Was diewczynki - dacie rade 😆

Goshe - gdzie kupilscie taką wanienkę duzą??? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...