Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wróciłyśmy od pediatry 😞 Szczerze powiem, że jestem trochę podłamana... powiedziała, że ze skóra małej jest źle i bardzo ją to niepokoi. Najgorsze jest jeszcze to, że nie miałam z nią jak porozmawiać, bo Gabryśka darła się, ze cała przychodnia nas słyszała...chyba zgłodniała. Do domu biegłysmy 🙂

Kamyk nabiału żadnego nie jem od momentu jak Gabi skończyła 3 tygodnie, bo pojawiała się wysypka. Kąpałam już ją w krochmalu, czarcim żebrze i niestety nie pomogło. Na ciemieniuchę stosowaliśmy specjalne żele, oliwkę i teraz jakiś specyfik robiony na receptę. Nie miała tej pier**lonej ciemieniuchy już kilka dni i znowu sie pojawiła,

A to co ma na szyjce - co najbardziej niepokoi lekarkę to są to wyprzenie. Z tego co czytałam jest to zapalenie skóry przez jakieś bakterie(grzyby) 😞 Kurczę mam nadzieję, że jej to przejdzie 😞 Za tydzień na kontrolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Biedna Gabi... 😞

Ja jak na razie kupilam taki pałak z zabawkami , gra, spiewa,swieci i sloneczko sie kreci...
poki jest malutka moze pod tym lezec, pozniej siedziec i ropracowwac... jestem bardzo zadowolona, bo mala to uwielbia, a jak sie slonko przestanie krecic to normalnoe wyzywa...

Od 5 dni sie przewraca z brzuszka na plecki 🙂) a wczoraj konczyla 2 miesiace...

Dzisiaj kuzynka urodzila synka wazyl 4480g, normalnie tyle co nadusia teraz...
Smieszna sytuacja, bo na jednej sali lezy moja kuzynka, a na drugej kolezanka..obie dzis rano urodzilyh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Wasze malce już takie figle robią, a moja Gabi nie chce nawet główki dłużej utrzymać jak leży na brzuszku ;/ A kiedy Wasze maluchy zaczęły unosić główkę?

Tylko ja popełniłam jeden błąd - za mało kładłam małą na brzuchy 😞 Słyszałam że trzeba robić to nawet kilka razy dziennie, a ja niestety nie robiłam tego czasami dwa dni ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, bardzo Ci współczuję z tymi problemami skórnymi u Gabi 😞 nie wiem co mogłoby jej pomóc, wszystko to co przyszło mi na myśl już zastosowałaś. Eh 😞
co do trzymania główki to Grzesiek jak na brzuchu leży, to też krótko główkę trzyma, ale sam zaczyna główkę podnosić z poduszki.
Co do kąpieli w nadmanganianie potasu, to trzeba uważać, bo może to poparzyć dziecko ( słowa mojego pediatry ). Ponoć należy przygotowywać kąpiel ściśle wg zaleceń co do ilości wody i tego proszku.
Jeśli chodzi o uczulenie na proszek, może rzeczywiście spróbuj zmienić na inny. Ja o początku piorę w persilu, w proszki dla dzieci się nie bawiłam bo słyszałam że nie dopierają rzeczy 😞 a płatki mydlane szczególnie. Ja to muszę silne detergenty używać żeby doprać osrane pieluchy Grześka :P
Ja ostatnio włączyłam sobie film z porodu, tzn pierwszych chwil Grześka, jak go ubierali, mierzyli ( mnie wtedy szyli więc tylko słyszałam jak tam w drugim pomieszczeniu kwilił )
Po prostu dziecko nie do poznania 🙂
Gosia, no to sto lat dla 3-miesięcznego solenizanta 🙂 Mój w czwartek będzie miał 3 miesiące - matko 😲 ale ten czas leci!

Sandra - masz silną dziewuszkę, skoro sama Ci się przewraca z brzuszka na plecki 🙂 Mój mały próbuje, ale mu nie wychodzi - więc przestaje próbować i zaczyna lizać koc :P

Kamyk - zwalczaj szybciutko to przeziębienie, oby na Hanusię nie przeszło :>

a oto mój Łysolek kochany 🙂 [img size=384]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie144-d45be73699899337a55cef30945de103.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAmyk ta wanienka na jednak 87cm hihi ja tak na oko patrzylam i myslalam ze ma metr 😁 aha moj to jeszcze na macie edukacyjnej lezy i sie tam bawi nawet z godzine hehemoze kup jej taka mate??
Gabi biedacto kurcze szkoda mi jej 😞 Marta ona ma taka strasznie deliktna i wrazliwa skorke 🤨 stosuj sie do wskazan lekarza napewno wyzdrowieje..

mojemu tez uda sie czasem przekrecic z pleckow na brzuszek i na odwrot i z pleckow na boczki sie przekreca caly czas a glowke jak jest na brzuszku to bardzo podnosi razem z klatka piersiowa, zreszta jak lezy na pleckach to tez glowke podnosi 😁 wszyscy mi mowia ze ma bardzo sliny kregoslup (lacznie z pediatra) i pewnie szybko zacznie siedziec
aha i jutro na to zalegle szczepienie w koncu idziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, to moze jednak warto pojsc prywatnie do pediatry, nie wiem czy dermatolog mógłby cos poradzic u takiej kruszynki....
a moze zadzwon do tego pediatry u którego byłas wczoraj z Gabi , przeciez lekarz widział ją i porozmawiaj przez telefon - powiez ze wczoraj nie bylo mozliwosci bo malutka płakała...
jejku, bądź dobrej myśli i nie załamuj się.
A spróbuj ją kąpac w rumianku.....ruianek łagodzi i odkarza. a te miejsca na szyjce to są w fałdkach? ja czytałam wczoraj
ze takie bakterie własnie tam sie zieraja , zbiera sie pot, kurz i taka ranka powstaje.....bardzo dokładnie trzeba myc niunie i moze zasyp to mąką ziemniaczaną.

Spróbuj poszukac jakiegos forum na którym odpowiadaja lekarze, opis probem - moze cos podpowiedzą....

Jednak i tak poleciałabym prywatnie.....i siedziałabym tak dopóki by mi nie powiedział co jest mojemu dziecku

trzymam kciuki i informuj nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja tez na Wasze bobaski zaglosowalam 🙂
Marta ja mojego malucha od 4 tygodnia kladlam na brzuszku codziennie po 2-3 minuty ale on od poczatku mial silna glowke i trzymal sztywno jak byl w pionie ale czasem leciala wiadomo 😁
a Grzesiu jak ma zalotne spojrzenie hihi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu Oiwierek jest naprawdę coraz śliczniejszy 🙂 Taki duży fajny chłopak z niego 🙂

Kamyk poczekam jeszcze ten tydzień i jak nie przejdzie to pójdę do innego pediatry. Co do zadzwonienie to wątpię żeby miała ochotę porozmawiać przez tel 😞 Praktycznie zdążyła mi powiedzieć co mam robić przez ten tydzień. Wczoraj kąpałam małą w czarcim żebrze, dzisiaj w rumianku będe kąpać. Polewaliśmy wczoraj szyjkę nadmanganianem potasu i smarowaliśmy maścią baneocin. Mam nadzieję,że pomoże. Kurcze nie wiem przez co jej się to zrobiło...mam takie wyrzuty, bo wszędzie jest napisane że to z zaniedbania 😞 a przecież ja kilka razy ją przecieram w tym miejscu jak uleje 😞 a wieczorem jest codziennie kąpana. Ehhh...szkoda gadać - mam tylko nadzieję, że będzie dobrze- bo oczywiście wczoraj musiałam sobie poryczeć żeby odreagować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta nie martw się,to na pewnie nie przez zaniedbanie! Moja Patrycja też raz miała odparzona skórkę na szyji,a przecież też jej buźka wycieram i dbam jak mogę,chyba dlatego ze spała wtedy strasznie długo i ciepło jej było :/ Ale po jakimś czasie mięło,Gabrysi też przejdzie,i to ze non stop jej ciemieniuch wraca może świadczyć ze po prostu ma bardzo wrażliwa skorke:/Buziaki dla Was:*

Goshe ależ Oliwierek się zmienia! Patrycja tez już zaczyna lubiec kąpiele i leżenie na brzuszku! dopiero parę dni temu zaczęła przewracać się na boki,Nadia to expresowo opanowała skoro juz to robi a jest przecież sporo młodsza!Gratulacje Sandra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam dziewczyny za wsparcie - to naprawdę bardzo pomaga 🙂 Nie wiem czasami co bym robiła bez brzuszka :P

U nas też pogoda fatalna - pada śnieg i strasznie wieje - nici ze spacerku i cały dzień w domu trzeba się kisić, a jak na złość moja córeczka jakaś marudna jest 🙂 Ale na szczęście teraz zasnęła i mam nadzieję, że pośpi chociaż godzinkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz po szczepieniu o dziwo Oliwula plakal tylko przy wkluciu igly i zaraz sie uspokoil 🙂 dzielny maluch wazy 5500g drobny jest 😁 ostatnie szczepienie 16 grudnia 🙂
Marta nie obwiniaj sie to napewno nie z zaniedbania malutka ma te odparzenia na szyjce 🤨 przeciez pielegnujesz ją jak najlepiej ona poprostu ma wrazliwa skorke i tak jak mowi Kasia informuj nas na bierzaco jak stan skorki Gabi
U nas tez padal snieg ale w nocy a w dzien deszcz kiszka straszna a ta pogoda i do tego jeszcze cholernie zimno i wieje:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, na osłodę życia, na wszelkie zmartwienia - ciasto mojego wypieku, dzisiaj popołudniu pieczone 🙂 piernik przełożony kremem czekoladowym, polany czekolada orzechową i posypany wiórkami kokosowymi 🙂
Szkoda że tak daleko od siebie mieszkamy, bo na kawkę można byłoby się spotkać i to ciacho zjeść 🙂 [img size=307]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie191.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta - nie martw sie - to nie twoja wina....Gabi ma wrazliwą skórkę jak prawdziwa Królewna 🙂 - przejdzie, zobaczysz....A moze macie za ciepło w domku i ona sie bardziej poci, pot wchodzi w fałdki i wystarczy kilka godzin przy jej wrazliwej skórze i robi sie odparzenie na tej szyjce - co?

Goshe - jaki Twój synus jest sliny 🙂 Moja Hania tez podnosi wysoko główkę a pamietam ze na poczatku jak próbowała unosic to główka jej sie telepała jak u takiego pieska w samochodzie - wiecie o co chodzi?:laugh: Na zdjęciu widziałam waszą matę - mozesz napisac mi jaka to firma i jak sie ta mata nzywa? czy oprócz pałąków ma cos jeszcze? napisz prosze 🙃

Kasia - pysznie to ciato wygląda - dawaj przepis - takiego nie robiłam a mam ochote cos dobrego na weekend upiec 🙂


Dziewczyny a moja Hanusia nie przewraca sie z plecków na brzuszek - tak sobie mysle ze moze za czesto lezała na lezaczku i teraz lezy sobie tak tylko troszke - moze sie zmotywuje - choc jedną nóżką odbija sie od jakiegos czasu ale przewrót jeszcze sie nie udał -wyczekujemy więc...

A czy wasze pociechy puszczają bąki śmierdzące?:laugh:
Moja Hania od dwóch dni takie bąki puszcza ze wczoraj jak ją karmiłam to takiego pierda dała ze myslałam ze zwymiotuję 🤪
no takie śmierdziele wylatują jej z brzuszka ....

pierdzioszek mój kochany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamyk my z malym juz od 7 rano nie spimy:laugh: mata jest z firmy Bright Starts to jest taki prosty model z samymi palakami i jest na nich 5 zabawek 🙂
Wiesz co moj nie puszcza smierdzacych pierdziuchow ale za to jak czasem walnie kupe to tak smierdzi ze naprawde do wymiotow mi sie zbiera az sie boje tych kup po jedzonkach w sloiczkach :laugh: 😲 🙃
KAsia ale pyszne ciacho 😁 😁 nawet nie wiesz jakiego mi smaczka zrobilas 🤪 wlasnie dawaj przepis 🙂
Kamyk nie przejmuj sie tym ze Hanulka nie przewraca sie jeszcze z pleckow na brzuszek 🙂 mojemu czasem sie uda ale zadko 🙂ale tylko czekac jak beda nam fikac 🙂 🙂 🙂
Czy Waszym maluszkom tez woskowina wyplywa z uszek?? bo mojemu to dosc czesto;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamyk ja z małą wstajemy dopiero ok 9 🙂 Śpi zazwyczaj od 22:30 właśnie do tej godziny - oczywiście z przerwą na karmienie ok 5 rano. Co do przegrzewania to chyba jej nie przegrzewam - sprawdzam co chwilę kark małej i jest oki. Temperaturę w domku mamy 21-22 stopnie, bo mąż specjalnie kupił termometr. Ale na szczęście jest jakaś poprawa. Codziennie nasze zabiegi higieniczne trwają jakieś 45 minut, ale warto 🙂

Kasia ciasto pyszne - jestem tak wygłodzona, że całe bym zjadła, ale niestety nie mogę ani jaj ani czekolady 🙂Rzeczywiście szkoda, że mieszkamy tak daleko, bo fajnie byłoby się spotkać 🙂

Gosiu moja też sadzi czasami takie śmierdzące kupy, że szok 🙂 Ale to przeważnie wtedy kiedy boli ją brzuszek i ja coś zjem.

hehehe...moja teraz leży w łóżeczku i słyszę, że marudzi 🙂 już jej się znudziło gadanie do karuzelki 🙂 uciekam do niej 😉 Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laski 🙂
co do pierdów, to Grzesiek puszcza bardzo śmierdzące 😲 i zwykle nie wiem czy zrobił kupkę czy puścił bąka. Pamiętam jak kiedyś wróciłam z nim z dworu, otwieram kombinezon a tam.. hmm..powiem łagodnie - niemiły zapach :P i to bączek właśnie,a nie kupa była.

Przepis na ciasto: idziemy do sklepu, kupujemy piernik w proszku,krem czekoladowy w proszku, i polewę czekoladową. Do tego potrzebujemy 2 jajka, 100 ml oraz 125 margaryny ( Kasi :P ) mleka do wyrobu piernika, oraz 350 ml mleka do wyrobu kremu. Robimy wg przepisu 🙂 Po upieczeniu i ostudzeniu ciasta, trzeba go przekroić żeby przełożyć nim masę czekoladową. Polewamy czekoladą, posypujemy wiórkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Ty cwaniaro hihi ja myslalam ze to domowej roboty 😁 ale powiem Ci Kasia ze tak pieknie ten piernik wyglada ze jutro go kupie i na week zrobie 😁 ale sie moj M uciesz z niespodzianki 🙂 🙂 🙂
Marta moze powinnas powoli wprowadzac czekolade i jaja??co? 🙂
ja tez nabialu wogole nie jem, jajek i czekolady tez nie jadlam ale powoli malymi kroczkami zaczelam wprowadzac jaja i czekolade i malemu nic nie jest zadnych krostek czy boli brzuszka 🙂
Mojemu "ŁE" bo tak nazywamy Oliwierka hihi bo tak fajnie sobie gada ŁE dlatego dostal ksywke 🤪 tak sie wytarly wloski po lewej stronie glowki ze normalnie łysy sie zrobil hehe szkoda mi go 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu jadłam już czekoladę i niestety mała była wysypana - tyle, że nie jestem pewna na 100% że to po tym. Zresztą lekarka powiedziała, ze na razie mam nie jeść tych wszystkich uczulających rzeczy 😞

Ale z drugiej strony to przynajmniej jeszcze zostalo mi tylko 4 kg do zrzucenia 🙂 Kurcze aż mi się wierzyć nie chce, że aż 21 kg już mi zeszło 🤪 ale tak i tak czuję się jeszcze grubo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...