Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia pajęczyny ściągnięte, nawet mąż wykorzystany ☺️ a na porodówkę się niestety jeszcze nie wybieram 😜 😁
Gosia ja też się pająków boję ale czasem mnie no0si i czymś się muszę zająć 😉 Wczoraj padło na pajęczyny;p dzisiaj mam lenia...

Co do usg.. niestety wystarczy, że lekarz niezbyt dokładnie zrobi usg i nie zauważy wady serduszka.. a z drugiej strony mogło się coś stać przez przenoszenie.. Wiadomo - termin jest orientacyjny tylko.. moja koleżanka urodziła 2 tyg przed terminem a już miała zielone wody płodowe a skórka małej się łuszczyła... Czyli tak jakby urodziła po terminie a miała go tylko źle wyznaczony..

Lekarz do którego chodziłam z Kubkiem miał zasadę, że jeśli do tygodnia po terminie kobieta nie urodzi to bezapelacyjnie ma się stawić w szpitalu. I pewnie ja dlatego urodziłam Kubę w 10 dniu.. bo po tyg kazał mi zostać a tam, żebym im bez sensu nie leżała zaczęli mi oxy podawać...
Zaś gin do którego ja chodzę jest uważany za najlepszego na naszym terenie od prowadzenia ciąż a w szczególności od robienia usg... Całe szczęście jest bardzo dokładny 😉 Chociaż wiadomo jak jest.. Moja inna kol chodziła prywatnie do świetnej pani ginekolog i urodziła synka z wadą serca.. Dlatego, że wada ta byłaby zauważona na tym usg 3d/4d.. na zwykłym 2d nie było nic widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A zapomniałam 😉 Kuba znów wczoraj i dzisiaj (tzn., teraz) sam zasnął;D Ale drań jest nieziemski.. Jaki złośliwy dzisiaj;p A jak go cieszy jak zrobi coś na złość;p
Przedtem zobaczył jak teściowa wchodzi na krzesło.. i co on na to? Ja się patrzę a on już podpiera się łapkami o swój stolik i stoi na swoim krzesełku.. Na szczęscie to tylko na chwilkę a jak babcia krzesło zwinęła to on znów zaczął na nim siadać a ie stawać..
A rano.. drań mały. Odwróciłam się tylko do lodówki żeby mu parówki wyjąć.. Chwila dosłownie.. a on już na palce do stołu.. ja patrzę na niego a ten przykłada sobie do dłoni czubek noża...
Normalnie wypadałoby go do łóżeczka przywiązać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moje dziecko jak się samo uśpi;D Bo od wczoraj znów się Kuba wypiął na moje lulanie.. niby chciałam, żeby sam zasypiał.. ale teraz mi przykro...
[URL=http://img149.imageshack.us/i/dsc00090m.jpg/][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/8158/dsc00090m.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img408.imageshack.us/i/dsc00091eh.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/4206/dsc00091eh.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kasia nie dość, że wykorzystałam to jeszcze planuję;p Niech się młody dzisiaj zacznie rodzić ale najpierw niech mój "pańszczyznę odrobi" ☺️ No kruca potem znowu ciśnienie będę mieć a wiadomo kiedy się będzie dało??:P
Jak urodziłam Kubę to normalnie po 2 dniach miałam ochotę 😜 i dupa blada...:P
Młody śpi od 3 godz 😉 W między czasie ja ze swoim leniem położyliśmy się na 2 godz 😉 Ie budzić Kubę, karmić i idziemy na spacer 😉 Tyle już w domu siedzi, że pomimo kaszlu i kataru myślę, że dobrze mu zrobi spacerek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezu ja zaraz chyba oszaleje z tym netem!!!!!!!!! nowy transfer dostalam 26.10 i kurde dalej zamula cos jest nie tak dzwonilam do obslugi klienta a tam oczywiscie u n ich wszystko gra szkoda tylko ze u mnie nie i oni niewiedza co robic!!!!!!!!!!! szlag mnie trafia doslownie!!!
nawet zdjecia nie moge wstawic np. Wam pokazac jak Oli spi 😞
a Kuba to anioleczek jak spi heheheh Gosia moj tez tyko na sekunde go spuscic z oka a on juz noz ze stolu trzyma w reku!!!!! 😲 wchodzi na pufe na lawe w pokoju no wariat maly 🙂
idziemy zaraz na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):


Gosia2, ja już po tygodniu po pordzie ten teges.. ☺️ ☺️

my juz dawno po spacerku, poszliśmy kaczki pokarmić bo nam stary chleb został 🙂


No to nieźle;p My nie mogliśmy bo ja 11 dni w szpitalu byłam;p
A byłaś nacinana?? Tak szybko się zagoiłaś czy obeszło się bez cięcia?? 😉

My też po spacerku 😉 Połaziliśmy godzinkę i już Kuba całkiem inny się wydaje 😉 NIe minęła mu tylko dzisiejsza złośliwość;p Poszliśmy zrobić tatusiowi niespodziankę i zamiast samochodem przyszliśmy po niego do pracy na nogach 😁 hehe leń jeden niech też się czasem ruszy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia mi umowa konczy sie 18 lutego ale moge juz 18 grugnia zakonczyc 😁 😁 😁 odliczam dni 🙂 nie wiem co tam dalas bo nic mi sie nie wyswiatla 😠 wierze ze Grzes slodki wyszedl heheh
My to dopiero po miesiacu sexowalismy sie ze wzgledu na moja cesare:/ ale i tak nie miaam ochoty heh pewnie przez to ze rana strasznie ciągnęła....
Poszlismy na plac zabaw i Oliwierek jak poszdl z tata na zjezdzalnie to nie chcial z niej zejsc wogole caly czas chcial zjezdzac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny to szybko zaczelyscie po porodzie 😁 ja nie pamietam ale dlugo bylo bez. Mnie nacieli i mialam bardzo duza rane, a tak mnie potwornie bolala, ze plakalam przez dobre dwa miesiace, nie moglam siedziec nic 😞 masakra nawet pod prysznic maz musial mi pomagac wejsc, mowie to koszmar byl i pozniej jeszcze przez ten bol poprostu balam sie 😞 naprawde podczas porodu sie tak nie meczylam, a rodzilam ponad 11 godzin jak po porodzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia2, usg 3/4d absolutnie nie sluzy do wykrywania wad.. jest to usg tzw, ewentualnie do zaobserwoy ania badz potwierdzenia wad w obrebie twarzoczaszki, dodatkowych paluszkow badz brak i tego typu wad...
Wade serca TRZEBA rozpoznac w normalnym USG, wiec jednym slowem lekarka sie nie popisala..

u sasiadki nie wykryli niestety rzyczyny, a Ci rodzice o torych pisalam wczoraj nie zgodzili sie na sekcje, tk wiec do konca zycia ie beda wiedziec...a to drugie dziecko po 8 latach, wiec nawet ich syus przezywa, ze brat sie nie pojawi.. jutro maja pogrzeb..

niestety tak sie dzieje w tym swiecie i nic na to nie poradzimy, a patologia palacze i alkoholicy rodza ie jedno a kilka i to na dodatek ZDROW?CH dzieci.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no my tak samo rzadko, bo ja mialam taki lęk wlasnie przed tym cholernym bolem po nacieciu 😞 ze bedzie bardzo bolalo, ale ogolnie jakos nie mialam zbytnio na to ochoty 😞
bole porodowe mialam okropne, bo te krzyzowe, ale tylko przez 11 godzin,a ten bol po nacieciu trzymal mnie strasznie dlugo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez byłam nacinana i to doś c mocno, ciachneli mnie prawie do samego odbytu po prawej stronie. No ale dbałam o to by ładnie sie to goiło 😉
a rodziłam niecałe 30 minut, także szacun dla Ciebie Marzena za wytrzymałość. Ja żadnych bóli krzyzowych nie miałam, jedynie 2 mocniejsze skurcze i potem od razu bóle parte, a przy partych nic mnie nie bolało, jedynie czułam jakbym miała mega zatwardzenie i trzeba było dzidziusia wydusić ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia Ty to szczesciara jestes bo raz na 1000 zdarza sie taki latwy porod 😁 ja 12h rodzilam i bez efektu rozwarcia wiec sobie wyobrazcie co to za bol, dziecko juz wychodzi,skurcze parte nadeszly a ja nadal 1 cm rozwarcia heheh no teraz to mnie smieszy choc wtedy ryczalam z bolu jak bóbr 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia ja miałam duże prawdopodobieństwo wczesnego porodu, bo w 30 tc miałam już 1,5 cm rozwarcia i dlatego miałam ten krażek. Ginekolog załozyłam mi to go tam się wszystko "scisneło", ale gdy w szpitalu mi go zdjęli, to nagle znów wszystko się "rozluźniło" stą nie było problemów z rozwarciem, bo w dniu porodu jak byłam badana rano to miałam jakieś 3-4 cm rozwarcia już, a jak mi wody odeszły o 17.00 to było już 7 cm 🙂 a potem mig mig 8,9,9.5 i 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Mnie tez tez dosc mocno nacieli mialam tyle szwow ze to koniec bo caly czas twierdzili ze nie bedzie wiekszy niz 3600 a tu prosze 4240. a 7 dni pozniej mi sciagali i byl tylko jeden ale za to w najgorszym miejscu ktory przeszkadzal mi bardzo bo nie moglam siedziec przez niego .o 8 podlaczyli mnie pod oxy a o 10 zaczely sie skurcze a o 15:07 mialam kubulka przy sobie 😆.Sandra my wlasnie o to najczesciej sie klocimy bo kazde z nas ma inne zdanie jak wychowywac kubulka.wlasnie sie obudzil wiec dam mu obiadek i lecimy na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kasia - ja chcę teraz taki poród jak Twój;D tylko bez nacinania już;p
Ja rodziłam 10 godz - od razu regularne skurcze (co 30-45 sek) a rozwarcia ani widu ani słychu 😜
Nacięli mnie ale leciutko 😉 Miałam tylko 3 szwy i to rozpuszczalne więc ominęła mnie "przyjemność" zdejmowania ich 😉 Właściwie po 2-3 dniach zaczęłam normalne funkcjonować 😉
Ciekawa jestem jak będzie teraz 😉

A co do kłótni z mężem o wychowanie dziecka to na szczęście my mamy prawie taką samą wizję tego 😉 Jedyne o co się sprzeczamy związanego z Kubkiem to któremu się częsciej przy młodym wyrwie przekleństwo;D A i o to, że ja zamiast go odłożyć żeby spał to lulam;D Ale tu akurat uważam, że mój ma rację tylko zwyczajnie nie umiem się powstrzymać (teraz już tylko w nocy bo wieczorem i w południe Kubul zasypia znów sam;D) 😉

Sandra - gin mojej koleżanki tak jej właśnie powiedziała - że gdyby miała zrobione to usg 3d/4d to akurat tę wadę można było wykryć... NIe znam się więc skoro lekarka tak stwierdziła przyjęłam jako prawdziwe 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem Ci tak nie wiem co to byla za wada i czym spowodowana.. ale lekarzem uwierz mi mowia laikom tak rozne i ciekawe rzecy ze czasem mozna sie za glowe chwycic..

a j sie dzis pokloiclam z cala rodzina na cmentarzu i kazdy wracl osobno.. moja mama pow, ze terroryzuje dziecko, i ze lepiej traktuje bchory w pracy..
rozeszlo sie o to, ze mloda chciala spac na spacere i chciala zebym trzymala ja za reke... no ale bez przesady.. ie bede szla zgieta w pol zeby ponad roczne dziecko trzymac za reke... heh...no jak ja nie dalam reki to oczywicie bylo wycie...

mma wracala sama do domku, ja sama , a darek z babcia i z dziadkiem...

mj mdry maz postawil nadii wlosy na zel...a ta pierdola mala, jeszcze nie zasnela od rana..
dzisiaj mam spotkanie klasowe, ale chyba jednak sie na nie nie wybiore.. ie chce mi sie ubierac malowac itp 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my sie nie kłocimy o to jak wychowywac malego bo mamy takie same zdanie na ten temat 😁 cale szczescie hehe
Sandra powiem Ci ze kurcze trzymam Twoja strone bo no wez idziesz zgarbiona i trzymasz dziecko ze reke zeby zasneło bez przesady 🙂
Ja dzisiaj scielam wloski Oliwkowi z tyłu i po boczkach 😁 nie ma juz loczkow ale tak slodko wyglada teraz taki przystojny i meski sie zrobil hehehehe 🙂
Juz jeden meczyk nam wszedl ale ile my nerwow sie najedlismy i na zawal juz 3 razy padalam heheh bo gola dopiero strzelili w 85 minucie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...