Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
KAsia ja tez uwazam ze odstawienie z dnia na dzien jest najlepsze 🙂 jak cyce beda pelne to odciagasz 🙂 Grzes jest poprostu przyzwyczajony do cycka a wcale juz go nie potrzebuje 🙂
ale z drugiej strony mąż Ci kazal, hmm no dobrze ale to Ty karmisz nie on tak? i skoro nie czujesz jeszcze takiej potrzeby odstawienia to poprostu tego nie rob jeszcze.. 🙂

a po na wspolnej jak zobaczylam ze Ignas wrocil do domku to tez sie poryczalam 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z jednej strony go rozumiem, bo chce powoli przygotowywac Grzesia do żłobka.
Ah, Grześ niedawno usnął, przed spaniem nie dostał cyca, jedynie umyłam mu zabki, to już nasz rytuał, że zawsze przed spaniem robimy "myju myju zabki ząbki", potem pozwalam mu samemu pomyć trochę ząbków, płuczemy potem zabki ( tzn nabieram wodę na szczoteczkę i bez pasty mu jeszcze szoruję ) i tak z umytymi zabkami kłade go spać. Dentystka kazała mi tak myc bo on ma juz początki próchnicy i żeby żadne słodkie nie zalegało w buzi. Może w przyszłości będzie chętnie sam mył zęby? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe moj tez lubi myc zabki 😁 sam myje sobie 🙂choc nie ma ich jeszcze za wiele 😁
juz nie mam sil do tego jebanego internetu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! znowu to samo!!!!!!!! znowu tak wolno chodzi ze masakra!!!!!!!!!!! a limitu jeszcze nie wyczerpalam!!!!!!!!!!!!!! niech sie ta umowa juz konczy!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Kasia wiesz co ja tez sie boje ze przez odstawienie piersi cos strace 😞
najgorsze jest to ze on w nocy praktycznie chce tylko cycka. Np dzisiaj dalam mu wode i napil sie lyczka i nie chcial dalej, przytulilam sie do niego tez mu nie pasowalo no i wkoncu dalam mu cycka, nie mam innego pomyslu juz, czym zastapic cycka w nocy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamuśki 😉
Wpadam Was podczytywać ale nie mam czasu się skupić na odpisaniu;p teraz jest chwilka bo obydwaj śpią więc ja pomiędzy jednym kęsem a drugim zaglądam 😉
Odkryłam dzisiaj 3 nowe ząbki u Kuby 😁 wyszły mu górne 4 (tak dziwnie bo 3 jeszcze nie ma;p) i dolna prawa dwójka 😁 Do tego smyk coraz więcej mówi 😁 Jak ma lepszy humor to powtarza za nami niemal każde słowo 😉 Mniej lub bardziej wyraźnie oczywiście 😉
Namiętnie opiekuje się Mateuszem, głaska, kołysze, tuli... wrzeszczy na mnie kiedy dzidzia płacze;p A wczoraj... chciał go ugryźć w palce od stóp 😁 z nami się tak nieraz wygłupiał i gryzł mnie w duży palec od nogi;p małemu by pół stopy upierniczył;p
Kasia powodzenia w odstawianiu Grzesia od cyca 😉 ja nie ukrywam, że też już bym chciała 😁 hehe ale skoro mam pokarm to grzechem byłoby nie karmić... chociaż strasznie tego nie lubię robić.. Chciałabym trochę Twojego zapału 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest po 14, mam cyce jak balony ale nie dałam Grześkowi. Wstał z pierwszej drzemki, wołała mniam mniam, ale szybko go zagadałam i dałam cos innego.
Marzena, tez nie wiem czym cyca zastąpić cyca w nocy. Wieczorem jeszcze przed spaniem dam mu cycka, a potem zobaczę

Gosia2, czmeu nie lubsz karmić cyckiem? 🙂 przeciez to jest fajne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co fajnego widzisz w bolących cyckach i zgarbionych plecach? Bo głównie z tym kojarzy mi sie karmienie...
A jeszcze ta ciągle otwarta buzia szukająca ciamkania.. Żeby on chciał się najeść i do spania to ok - ale on chciałby wisieć non stop...
Zdecydowanie wolałam robić butlę i mieć spokój;p No ale tak jak mówiłam.. póki mały będzie chciał ja go karmić będę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z kolei wolałam wyciagnąć cyca i dac niż czekać aż zrobi się mleko w butli 🙂 zresztą, cycki na początku triochę bolą, potem wszystko się normuje już. A zgarbiona nigdy nie byłam, po prostu trzeba znaleźc odpowiednią pozycję do karmienia.

Grzesiek poszedł spać, dostał jedynie piciu przed spaniem, cyca póki co nie chciał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja niestety mam tendencje do garbienia się... (po mamie) Kubek bardzo dużo wisiał na cycku i niestety wiązało się to z cholernym bólem pleców.. a teraz jest gorzej bo jak byłam w szpitalu i brałam raz małego to w plecach poczułam i usłyszałam tylko takie "puk".. i od tej pory strasznie trudno mi znaleźć wygodną pozycję do karmienia... no więc przygarbiam plecy coraz bardziej:/ a potem męczę się chodząc w "gorsetach" prostujących 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez uwielbialam karmic piersia 🙂 ale odkad maly skonczyl roczek to zrobilo sie to juz takie meczące:/ i ciesze sie ze przestalam go karmic 🙂 rok wystarczy 😁
Kasia czyli trzymasz sie 🙂 w dzien nie dalas cycka super 🙂 a jak sie nie dopomina to moze i na noc nie dawaj, odciagnij sobie tylko pokarm i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maly poki co w Wawie, wiadomosci nowych poki co nie mam.. nie odzywaja sie.. 😞

Ja tez w sumie z jakim wielkim umilowaniem nie karmilam piersia..karmilam do 8 miesiaca...a chyba od 5 dokarmialam sztucznym na noc...Dla mnie do roku maks...U nas chodzi teraz do zlobka nowa dziewczynka co jest na cycu.. 1,3 miesiaca.. i po prostu to jakas masakra.. ona nie potrafi nic gryzc.. wszystko "memla" tak jak sie ciagnie cycka...
masakra.. caly dzien u nas nie je prawie.. a mama zamiast przeglodzic, zeby mala sie nauczyla ze musi zjesc u nas to od razu cyca w szatni daje.. ale coz jej wola..jak chce niech i do drugiego roku zycia karmi..

oki ide wrzucic mloda do lozeczka.. moze szybko zasnie dzisiaj... 🙂

ja wsciekla dzis po pierwszym dniu w pracy.. 😠
jutro odbieram RTG zatok zobaczymy co tam wyjdzie... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zazwyczaj tak jest że te co karmią chcą już przestać a te co nie mogły to bardzo by chciały. Ja jedynie karmiłam 6 tygodni i naprawdę trudno było mi się pozbierać że nie mogę małego wyżywić. Gosia2 podejrzewam że Kubuś cały czas na cycu bo teraz jesteś na diecie i jak dla niego to mało pożywne mleczko, znaczy jest za chude czy jak to tam nazwać:/
A mój dziś kolejny postęp- zasnął bez schodzenia z łóżka i znów może tylko 3 minuty to trwało 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dziewczyny malymi kroczkami dochodzicie do celu z usypianiem 🙂u nas maly jak co wieczor zasnal o 19.30 🙂 sam oczywiscie 🙂
u nas w koncu to durne rusztowanie sciagneli dzisiaj 😁 i znowu trzeba bylo nastawiac antene ale juz ostatni raz naszczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z cycem wytrwałam do wieczora, po kąpieli dostał bo miałam cycki jak kamienie. W nocy postaram sie dać mu wody, zobaczę jak to będzie. W dzień się trochę dopominał, ale starałam się go odciagać od tej mysli i zabawić zaraz.

U nas z zasypianiem średnio, muszę znów lezec przy jego łożeczki i trzymać go za ręce, zasypia średnio 40 minut

jutro jadę do US zapłacić podatek od zakupu auta, 60 zł eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez tak Naduche usypialam, ale juz z tydzien temu zmienilam lozeczko na takie bez szczebelkow i nie dam rady sie tak wyginac.. chcac nie chcac musiala sie nauczyc... wczoraj wyla ponad 40 min.. 😞 az mi sie serce krajalo, a mnie jej placz wzrusza na samym koncu 😁
Kurde, jak darek jest w domu zasypia o wiele dluzej i wiecej placze...
jutro niestety ja w pracy a dariusz sam musi ja polozyc ..Ciekawe jak mu pojdze... w nocy tez juz jej nie biezemy do siebie.., mleko i do widzenia 😁

Agniesiu mleko kobiety jest ZAWSZE dostosowane do potrzeb dziecka..Sklad zmienia sie w ciagu dnia i po okolo 3 tyg sie dostosowuje..na noc jest wiecej skladnikow, ktore sa dziecku potrzebe zeby zagwarantowac nie tyle co dluzsze, ale bardziej owocne spanie 😁
to sa stare babcie powiedzenia, ze jest ono za chude czy jakies tego typu..nawet jak kobieta karmi dziecko 2 lata.. zawsze jest ono odpowiednie, choc wiadomo, ze dzieci w tym wieku maja juz wieksze potrzeby...ale co do skladu zawsze jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj juz nie chce pic mleka sztucznego :/ dawalam mu waniliowe nestle a teraz od kilki dni wogole nie chce go pic , on by tylko kakao pil z krowim mlekiem..nie wiem czy moge dawac mu dwie butle kakao dziennie..:/
Ostatnio Oli tak zaczal nawijac, non stop gada powtarza wszytko po swojemu oczywiscie ale zrozumiec mozna 🙂 PIEROGI tylko mu dziewnie wychodzą bo mowi "paała" heh i zrobil sie z niego synek tatusia 😁 odpoczywam przez to troche hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia a ja mam ochote zwyczajnie sie upic troszke heheh (sylwester niedlugo juz 😎 ) juz nawet nie pamietam kiedy ja bylam podpita heh oj wieki temu 🙂 wypilabym wodeczke z sokiem ale nie driny tylko tak z kieliszeczka heheh 🙂 🙂 🙂 😉 😜 😜 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sie dzisiaj wkulam w pracy.. ogolnie kiedy kto chce w cisze.. czyli jak dzieci spia. pozwalam w czasie pracy wychodzic i zalatwiac..i trzeba sie wpisac w magoczy zezyt wyjsc w czasie pracy i notabene te wyjscia odrzobic.. teraz w ten weekend robia nam okna i maja kobity odrabiac te godziny.. oczywiscie nie ma komu.. Fuck.. tak wiec od 1.12. zostal wprowadzony zakaz wyjsc w czasie pracy.. ja nie bede sie irytowac... 😞 a z tej okazji ze jestem mloda wszyscy maja to co mowie w d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 😁 😁
a u nas pruszy sniezek 😁 ale taki malutki ze wszystko od razu sie topi i tak naprawde wcale go nie ma 🙂
my winko tez czasem pijemy heh ale ja mam ochote na wodke 😜
Oliwier spal dzisiaj 12h 😁 od 19.30 do 7.20 🙂
Kasia i jak nocka bez cycka?a moze sie zlamalas?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...