Skocz do zawartości

czerwcóweczki | Forum o ciąży


lucky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny powiedzcie co myślicie o oleju rycynowym? mama mi dziś mówiła że ona go wypiła na wywołanie porodu i od razu zaczął działać, czytałam trochę na różnych forach i wszędzie piszą że to lepszy sposób niż podanie oksytocyny, i działa ponoć niezawodnie. wkleję cytat lek.med z pewnej strony

" 😜omóc może wypicie łyżki, dwóch oleju rycynowego. Wzmożona perystaltyka jelit stymuluje skurcze macicy, opróżnienie dolnego odcinka przewodu pokarmowego pozwala główce dziecka przesunąć się trochę niżej, a poza tym substancje zawarte w oleju rycynowym powodują zmiękczanie szyjki macicy."

oczywiście wszędzie piszą że stosować jeśli termin porodu minie. i w ogóle ponoć same położne doradzają. taki domowy sposób jak liście z malin tylko skuteczniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki, wpadłam zanim maleńki spi i już odpowiadam.

Niebuś ja cały czas przystawiam. Nawet nie wiesz ile czasu maleńki wisi mi na piersi, ale pokarmu jak nie było tak nie ma, czasem pojawi się go ciuteczka więcej to prawie tyle co mały spije i śpi i znów pokarm zanika. Dwa tyg karmiłam normalnie, przeszłam koszmar z pękającymi brodawkami, z nawałami pokarmu, z masażami piersi bo zatykało mi kanaliki mleczne (ból koszmarny). Wcale nie wygodne jest karmienie butla, zdecydowanie wolała bym piersią. I mam dołą z tego powodu, czuje sie z tym fatalnie 😞

Anulka7, w ubiegłym tygodniu w sobote, facet na światłach nie zauważył że stoimy z koleżanką i wjechał nam ze znaczną prędkością w tył, a my w kolejny samochód. Dzieki Bogu ze mam nawyk do rychłego zapinania pasów po wejściu do samochodu, bo inaczej było by ciężko. I dobrze ze stało sie to wtedy a nie trzy tygodnie wcześniej kiedy maleńki był jeszcze w brzuszku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, no tylko samochód do naprawy, ale ja wystraszyłam sie perfidnie i od tamtej pory mam właśnie ten problem z karmieniem. Jakby mi coś pożarło pokarm. Maleńki ciągnie ale nie moze go wogóle nasycić moja pierś. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Reni cale szczescie,ze jestes cala i zdrowa a stres powoduje zanik pokarmu ... walcz, ja mojego budzilam przez godzine zeby do cyca przystawic, jak przystawilam to ssal i wreszcie cos zaczelo sie pojawiac, musisz myslec pozytywnie. Faktem jest,ze przy tej walce bylam nieprzytomna ,bo nic innego tylko z dzieckiem przy cycku ale bylo warto. A jak nie pomoze to trudno, mleka modyfikowane po cos sa wiec spokojnie. a auto sie naprawi, to tylko rzecz, najwazniejsze jest zycie!

a na spacerek nie poszlismy, bo zaczelo padac nie wiadomo skad... 😠 moze po obiedzie sie rozpogodzi, teraz przestalo jednak jest pochmurno i chlodniej, poczekam. jeden dzien nie zbawi tym bardziej,ze jestesmy 8 dzien po porodzie dopiero.

EDBA
moja tesciowa jest polozna i zabronila mi oleju- powiedziala,ze moze dojsc do bardzo szybkiej infekcji drog rodnych i zakazenia m.in.wod płodowych a teraz szczegolnie gdy mamy juz otwarte swiatlo dla dziecka!!!!!!!!!! nie polecam ale jestes dorosla...poza tym nawet na ulotce jest napisane - nie stossowac w ciazy- to chyba nie jest napisane dla zabawy 🤨
a dziecko wyjdzie na swiat kiedy bedzie chcialo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie pisze dlatego że chcę stosować tylko byłam ciekawa waszej opinii 🙂 a nawet gdybym się na takie coś zdecydowała do po konsultacji z moją położną no i jakbym już w szpitalu była, w domu nic na własną rękę robić nie będę, za długo czekam żeby teraz coś miało pójśc nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendory dla mnie!!!
godzinke temu sobie dopiero wstalam musialm sie jakos wyspac!!!

Reni szczescie ze jestes cala i zdrowa!!!

Niebo kfiatulec za walke o pokarm!!!

ja pierwsze dwa dni nie mialam nic tak mi sie zdawalo ale polozna powiedziala ze te kropelki co on ssie nieliczne to wszytko co jest po 3 dniach moje cycki byly rozmiaru mojej glowy olbrzymie po 2 dobach wyregulowalo sie i teraz jak maly ssie to flaczki sie robia heheheh

moj maly wpiernicza za trzech heheh az mu sie ulewalo dzis i dopiero teraz wywalczylam wielkie bekniecie!!!

a teraz uslyszalam prykanie mam nadzieje ze nie z kleksikiem bo dopiero co zasnol 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sudocrem jest naprawde wspalnialy....jak mial kilka dni od antybiotykow sadzil co chwilka i lekko dostal czerwone...smarowal sudo i zeszlo w kilka godzinek i ppupcia w normalnym kolorze caly czas!!!

margeritka staram sie podchodzic jakona luzie bo jak nie to bym chyba juz wykitowala....ale go nie obudzilam bo to nie jest nic duzego jak w ogole cos jest heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, dopiero zaglądam, bo mam chwilę- nocka marna, ale Mała duzo je i robi eleganckie kupy 🙂 byłam dzis z Nia 2 godziny na spacerze i spała jak zabita- a i ja w koncu wyszłam z domu, bo juz miałam doła-noi byłam w coffe heaven 🙂
w ogóle jest mi ciężko, bo bardzo sie martwie,że Kamila będzie miała niesprawna rekę- wczoraj bylismy z nią na rehabilitacji, a dzis sami cwiczylismy.Ponoc w urazie splotu barkowego cwiczeniami mozna zdziałać cuda...Wierze,że wszystko dojdzie do siebie i sie zregeneruje...Ale troche rycze z tego powodu i pewnie dokładaja swoje hormony...Sabincia, moja znajoma miała z córcia dokladnie to co Ty i jest wszystko ok- takze głowa do góry 😘
My juz wykapalismy Małą, nie chciala teraz jeść więc spróbuję ją wybudzic za godzinke-Kamila jest smakoszem- ja z przerwami i mniej, a często.Ale kupy są miodzio:laugh: Jutro na 9 idziemy znowu do przychodni, to Ja zważą.
Nierozpakowane, do roboty! 🙂
Reni, a Ty sie nie obwiniaj, bo jestes super mamą.Ja staram sie nie smucic, bo nie chcę żeby mi zanikł pokarm...Ale to bardzo trudne 🤢
Buziaki dla Was Laseczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ DZIEWCZYNKI 🙂

MY DZISIAJ CAŁY DZIŃ W ROZJAZDACH,NAJPIERW BYŁAM RANO Z MAMĄ NA GIEŁDZIE,A POTEM POJECHALIŚMY DO TATY W GOŚCI I NIEDAWNO WRÓCILIŚMY I ZARAZ BĘDZIMY KĄPALI MAŁĄ I FILMIK SOBIE WYPOŻYCZYLIŚMY NA WIECZÓR 🙂

ZOSIA NI MARTW SIĘ SKARBIE BĘDZIE WSZYSTKO OK Z KAMILKĄ 😘

RENI DZIĘKI BOGU,ŻE SIĘ NIC NIE STAŁO,NO I ŻE TO BYŁO JAK JASIU BYŁ JUŻ NA ŚWIECIE,BO TAKIE PRZYGNIECENIE PASAMI MOGŁOBY BYĆ TRAGICZNE,ALE JA WIERZĘ,ŻE TAM W GÓRZE KTOŚ CZUWA NAD NAMI WSZYSTKIMI 🙂

JAK WASZE DZIECI CZĘSTO ROBIĄ KUPKĘ,BO MOJA TYLKO RAZ DZIENNIE,ALE ONA JEST NA SZTUCZNYM MLECZKU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.
Jestem u kresu. Minely juz dwa dni od daty porodu i nic...wielka dupa. Nic sie nie dzieje.A tu czekaja az do 2 tygodni,zeby wywolac porod. Ja chyba zwariuje. Chce juz rodzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wczoraj mialam w nocy skurcze,ale nic z nich nie wyniklo. Bo skonczyly sie nagle i zasnelam...

Zosienka!Przesylam kwiatuszka dla Kamilki, zeby jej ulzylo w tym barku... I zeby bylo dobrze!!!nie miej dola!!!Trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po kapieli mała spi jutro z rana przyjdzie do nas połozna a my potem na 17 do rtopedy od niemowlaczków. Słyszałam i czytałam ze z takąś przypadłoscią jak ma moja Hania zalecaja ćwiczenia i czasami wkładają nóżkę w szynę.

Zosiu nie zamartwiaj sie na zapas wieżę ze wszytko bedzie dobrze chyba nie chcesz aby Kamilka piła gorzkie mleczko ;-))) Teraz są wspaniale metody rehabilitacyjne i wiara czyni cuda. Ja też się martwie aby mała nie miała koślawej nóżki ale staram sie mysleć pozytywnie bo zamartwianie nic nie pomoże. Niunia moze moje smutki wyssac z mleczkiem.A tego bym nie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za kwaituszki 😘
Saincia, masz racje, zamartwianie sie nic nie da- staram sie mysleć,że Kama bedzie miała sparawna raczke. MUSI tak być. co do Twojej córci- nie czytaj za duzo w necie, bo można zeschizować- będzie dobrze.Nasze mleczko ma byc słodkie! 🙂
bichito, moze to juz tej nocy sie zacznie...Licho nie spi 😉 Buziak dla ciebie 😘
Dziewczyny, co wy jecie karmiac a czego zupełnie nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
weszlam was pozdrowic dziewczynki.
Za kazda dziewczynke trzymam kciuki i serce sie kraja gdy tylko pomysle ze moga miec jakies problemy z barkiem lub stopka 😞 Badzcie dobrej mysli i ja wierze jak najbardziej ze wszystko bedzie super! Oczywiscie teraz wasze nerwy i smutek, ale pozniej usmiech i szczescie! Buziaki dla was kochane!

Mnie pobolewa gardl, ale nie czuje sie zle, to raczej od wiatru dzisiaj, bo troszke pospacerowalismy a pogoda do dupy.

Dzisiaj pierwszy raz mi spuchly stopy. Kostki jeszcze widze, ale ogolnie mam napuchniete 🤢

Boje sie zeby woda mi sie nie zatrzymywala, ale to bardzo mozliwe pod koniec ciazy...

Robcie nowe fotki waszych malenstw, to chociaz oko naciesze 😉
Dajcie popatrzec troszke :P

No i bichito, szykuj sie bo za dwa dni porod 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. coraz ciszej na tym forum 😞
moja malutka zasnela wiec zajrzalam co slychac u Was.
Pisalyscie cos wczesniej o kupkach, u mojej mam problem bo robi rzadko i boli ja brzuszek, wczoraj dostala czopka glicerynowego to od razu lepiej jej sie zrobilo. wszystko przez te sztuczne mleko 😠 kurde dostawiam ja ciagle do cycka ale niespecjalnie jej sie chce ssac ale probuje i nie poddam sie.odciagam tez laktatorem ale ilosc mleka zwieksza sie bardzo powoli i mala sie nie najada jak na razie 😞 strasznie mnie to martwi i denerwuje, ciagle mi sie chce ryczec. dobrze, ze marcin zachowuje zimna krew i stawia mnie do pionu jak sie zaczynam zalamywac.
Ze tez nie moglam rodzic sn bylo by mi chyba latwiej. rana po cieciu ciagnie i wkurza, dzisiaj zdejma mi szwy, moze bedzie lepiej.
Niebo mowilas, ze tez mialas problem z karmieniem. Jak dlugo walczylas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek. Wlasnie sie obudzilam 🙂 zjadlam rogaliki i wypilam pyszny soczek, bo moje malenstwo juz dawalo znac o sobie...

Masz racje zosiu, teraz zbieram sily i staram sie jak najwiecej leniuchowac. Wczesniej mialam wiecej energi ale od wczoraj musze przyznac ze nic m sie nie chce.

Tutaj cisza... Ciekawe co ja dzisiaj bede robila, bo niczego nie mam w planach a juz w televizji taka lipa, bo wakacje i nic nie ma 🤢

Sprzatac nie bede bo daniel wczora wszystko posprzatal , wiec udalo mi sie tym razem 😉

Milego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ MAMUSIE 🙂

JA PO PORANNEJ WIZYCIE W LUMPKU:P :laugh: ALE NIC NIE BYŁO CIEKAWEGO,TYLKO ZMOKŁAM TROSZKĘ BO NIE WZIĘŁAM PARASOLKI,A DZIEWCZYNY BYŁY Z MAMĄ W DOMCIU,DZISIAJ WOGÓLE NIE BĘDZIE SPACERKU,BO TA POGODA DZIADOWSKA 😠 GDZIE SIĘ PODZIAŁO LATO??? 😠

WYCZYTAŁAM W NECIE,ŻE DZIECIACZEK KARMIONY SZTUCZNIE POWINNO ROBIĆ OD 1 DO 4 KUPEK DZIENNIE WIĘC SIĘ NIE MARTWIĘ,BO PRZY PIERSI TO ROBIĄ WIĘCEJ RAZY WŁAŚNIE NAWET DO 10.

BIORĘ SIĘ ZA JAKĄŚ ROBOTĘ.

MIŁEGO DNIA,KWIATUSZEK DLA VELINY 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek śpiochy 🙂

My już po śniadanku Ola w zerówce ale dzisiaj ma już pożegnanie 🙂

Więc lecimy kolejno:

Reni- współczuje ci tych żylaków na pupci bo ja przechodziłam to samo, nie wiem jak ty ale jak miałam wielkości jaja kurzego 🤪 nie mogłam siedzieć, leżeć ani stać przy karmieniu płakałam z bólu jak bóbr bo ustać nie mogłam. Lekarka dała mi tabletki na żyły detralex są cholernie drogie ale bardzo skuteczne i stosowałam proktogriwenol w czopkach po 3 dniach miałam już dużą ulgę a po tygodniu się wchłonęły aha i robiłam nasiadówki z kory dębu bardzo pomaga.
Z tym wypadniem to miałam przejście, a co do karmienia to nie zamartwiaj się bo to na korzyść dla ciebie i Kubusia nie wyjdzie. Kwatek dla ciebie 🙂

Framboise- GRATULACJE!!!

Edba- olejek spróbowała Anetka nasza i urodziła ale sporo dyskutowałyśmy na ten temat ja osobiście bym się też nie odważyła, a co testowałyśmy to liście z malin podobno działają podobnie ale nas nie ruszyło:laugh: to możesz spróbować spokojnie bo to ziółka.

Ja karmię cycem i dokarmiam dwa do trzech razy dziennie butlą i raz zje 30 ml a raz 90 ml, ja też miałam chwilowy spadek pokarmu ale przystawiałam małą non stop co tylko zakwękała i teraz mam sporo "cyce jak kamienie" ale pomimo tego jeszcze muszę jej dać butlę, ale w nocy tylko cyc o 1:30, 3:00, 5:00 i 7:00

Moja robiła kupki 4-5 a teraz ma coś problem bo robi 2 a przy tym się bardzo męczy nie wiem czy przez to mleko modyfikowane chociaż kupiłam bebilom imunofortis.

Nie wiecie co mam zjeść żeby jej pomogło w tych kupkach??

A pupcie sparuję linomagiem albo aantanem a sudokrem tylko jak ma podrażnioną pupcię bo to cholerstwo jest strasznie mocne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...