Skocz do zawartości

czerwcóweczki | Forum o ciąży


lucky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny, własnie wrócilismy z przychodni- jest nieźle, bo Mała przybiera ładnie na wadze ( na poczatku za bardzo schudła) i mineła juz zółtaczka fizjolog. W czwartek kolejna wizyta.Rączkę cały czas ćwiczymy- jutro wizyta u lekarza. Podjelismy tez decyzje,że szczepimy Kamilkę na wszystko...Przez to,że biegamy po lekarzach Kama bedzie bardziej narazona na bakterie i wirusy i nie chce potem sobie pluc w brodę.
A co do kupek- u nas sa naprawde często i maja kolor jajecznicy.
czy tez tak macie,że waze pociechy wolą spac w Wami w łóziu niz u siebie?W nocy jak ja karmie, potem odbije i przytulę, łade do łózia i jest krzyk.Jak spi ze mną spokój.Ale nie chce jej za bardzo do tego przyzwyczajac 🤢
Velinka, Ty juz nic nie rób tylko czekaj.alobo korzystajcie i idzcie na obia do knajpy albo do kina 🙂
Anulka jestes nie do zdarcia z tymi lumpkami 🙂
Radzia, wstaje w nocy mniej więcej tj.Ty 🙂 Czuje sie lekko spiąca 😉
Framboise, nie martw sie, wszystko się ureguluje- kwiatek dla Ciebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki. Wpadłam na chwilke po 5 godzinnej walce o sen z Kubusiem. Bo właśnie Anulka7 z Jasia zrobił sie nam Jakub Jan! Taka zmiana frontu na sali operacyjnej.

Radzia jak dokarmiasz mlekiem modyfikowanym tak jak ja to maleńka bedzie mieć problem z wypróżnianiem. Mój Kubuś właśnie dostał kolke, tragedia. Płacze 5 godzin z małymi przerwami, spi 15 minut i mozna po ścianach ze zmęczenia chodzić. Ja stosuje przede wszystkim masażyki brzuszka, przyginam nóżki do brzuszka itp. A poza tym daje małemu tak jak poleciły mi położne 2 razy dziennie po 2 kropelki esputicon. Łagodzi kolki i ułatwia wypróżnianie.

Biore sie do gotowanka i bede tu zerkać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
framboise napisał:
hej dziewczyny. coraz ciszej na tym forum 😞
moja malutka zasnela wiec zajrzalam co slychac u Was.
Pisalyscie cos wczesniej o kupkach, u mojej mam problem bo robi rzadko i boli ja brzuszek, wczoraj dostala czopka glicerynowego to od razu lepiej jej sie zrobilo. wszystko przez te sztuczne mleko 😠 kurde dostawiam ja ciagle do cycka ale niespecjalnie jej sie chce ssac ale probuje i nie poddam sie.odciagam tez laktatorem ale ilosc mleka zwieksza sie bardzo powoli i mala sie nie najada jak na razie 😞 strasznie mnie to martwi i denerwuje, ciagle mi sie chce ryczec. dobrze, ze marcin zachowuje zimna krew i stawia mnie do pionu jak sie zaczynam zalamywac.
Ze tez nie moglam rodzic sn bylo by mi chyba latwiej. rana po cieciu ciagnie i wkurza, dzisiaj zdejma mi szwy, moze bedzie lepiej.
Niebo mowilas, ze tez mialas problem z karmieniem. Jak dlugo walczylas?


głowa do góry

nie ma reguły z pokarmem bo ja miałam cc i pokarmu miałam sporo a potem chwilowy kryzys ale dostawiaj i nie denerwuj się wmawiaj sobie że jak się nie uda to mleka w sklepie jest pod dostatkiem 😉

czopki glicerynowe masz dla dzieci czy dajesz 1/2 czopka dla dorosłych?
moja ma problem od dwóch dni z kupką strasznie się męczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie walczylysmy z cycem i jest coraz lepiej. Nadia sie krzywila wiercila ale w koncu zassala. Zeby jeszcze tego mleka bylo wiecej. Ale nie poddam sie 🙂

Radziu ja jej dalam 1/4 czopka dla doroslych i wystarczylo, zrobila dwie wielkie kupy i widac bylo ze jej ulzylo.

Zosienko przykro mi z powodu raczki twojej corci. To jest prawda ze przy cesarce dziecko ma latwiej i mniejsze zagrozenie takimi kontuzjami. Z tego akurat sie ciesze. Jak lezalam na pooperacyjnej i zwijalam sie z bolu to myslalam wlasnie o tym ze moja malutka sie nie zmeczyla i latwiej jej bylo przyjsc na swiat i to mi pomagalo zeby sie nad soba nie uzalac.
Dziekuje za kwiatka 😘 Tobie tez sie nalezy. Na pewno bedzie wszystko dobrze i Kamilka bedzie miala sprawna raczke. Trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie walczylysmy z cycem i jest coraz lepiej. Nadia sie krzywila wiercila ale w koncu zassala. Zeby jeszcze tego mleka bylo wiecej. Ale nie poddam sie 🙂

Radziu ja jej dalam 1/4 czopka dla doroslych i wystarczylo, zrobila dwie wielkie kupy i widac bylo ze jej ulzylo.

Zosienko przykro mi z powodu raczki twojej corci. To jest prawda ze przy cesarce dziecko ma latwiej i mniejsze zagrozenie takimi kontuzjami. Z tego akurat sie ciesze. Jak lezalam na pooperacyjnej i zwijalam sie z bolu to myslalam wlasnie o tym ze moja malutka sie nie zmeczyla i latwiej jej bylo przyjsc na swiat i to mi pomagalo zeby sie nad soba nie uzalac.
Dziekuje za kwiatka 😘 Tobie tez sie nalezy. Na pewno bedzie wszystko dobrze i Kamilka bedzie miala sprawna raczke. Trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez kupilam rainforest ale jeszcze nie widzialam, dalej w pudelku sobie czeka. A ja sie dzisiaj zle czuje, od wczoraj tamk mam 🤢
Slaba jestem i na nic nie mam ochoty. Do tej pory caly czas w lozku leze. Troche mi sie nudzi...

Ciesze sie ze Kamilka ladnie przybiera na wadze, teraz beda rosly w oczach dzieciaczki.
Ciekawe dlaczego sercia nic sie nie odzywa 😞 Juz ma nas calkiem gdzies... Sercia- Wracaj!!!

No i jak tam Bhrka... Juz tez powinna byc w domku z malenstwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
veli jak nozki ci spuchly to dobey znak mi tak konkretnie spuchly tydzien przed porodem wiec juz sie szykuj...a zmeczenie jest bo organizm sie przygotowuje i zbieras sily...zosiu ja jem jedno jablko dziennie albo soczek jablkowy ale ogolem jem wszystko....Ethan wali kupki jajecznicowe pelna para...50 papmersow na tydzien :P:P

co do spANIA w lozku nie ma mowy bo sie boje ...malego odkladam po karmieniu do kolyski i zasypia....jak cos to moze z ranna jak jeszcze chce poleniuchowac to zasnie mi na klatce piersiowej albo jak moj men juz do pracy wyjdzie to go klade z boku!!1 ale ogolem nie chce go uczyc w lozku...znajomi nauczyli maly ma 2 latka i dalej nie chce sie przeniesc do swojego lozia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie chce uczyc zeby dziecko spalo ze mna, ale moja polozna mi powiedziala ze to nic zlego i ze to dla nas wygodniejsze na poczatku, zeby sie nie zrywac za kazdym razem tylko jak sie budzi to przystawiac do piersi... Juz sama nie wiem, pozniej sie okaze, bo teraz nie bede sie wypowiadala 😉

Anulka dziekuje za kwiatuszka 😘 😘
Ty jestes mega udana z tymi lumpkami hehe, myslalam ze jak malenka sie urodzi to odpuscisz, ale jednak nie ma mocnych na ciebie 🤪 🤪 😉

Cos nasza Gosia sie jeszcze nie meldowala dzisiaj... Pewnie odsypia nocke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Veli takie male szkraby sa malymi cwaniakami...moj to lubi sobie z cyckiem zasnac ale ma pecha bo tatus po jedzonku zawsze masuje mu plecki na odbicie wiec pozniej sam zasypia...mi w szpitalu polozna na noccnej zmianie powiedziala jak maly ryczal co godzine ze mam go karmin 20 min to wtedy sie wyreguluje i zebym ja go nie usypiala tylko lepiej tato ...poniewaz on czuje mleko i lepiej mu sie zasypia ale pozniej bedzie wielki problem i nie bede mogla sobie dac z nim rady...nikt go nie bedzie mogl uspac...a chyba raczej nie chcemy wielkiej histerii...mi serce sie kraja jak widze ze nie chce zasnac u taty ale musze dla jego dobra!!!

ale ogolem moj synus to aniolek na amciu w nocy wstanie narobi w pieluszke i dalej kimonko!!!

ciesze sie ze wie kiedy noc a kiedy dzien!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to prawda, lepiej ze tak robicie, pozniej beda efekty! Moja kuzyka wlasnie nauczyla caly czas dawac cyca, nawet jak nie jest glodna to i tak sie domaga, Teraz ma koszmar! Bo nic innego jej nie uspokaja i nie wiem jak ona bedzie chciala oduczyc , nie wyobrazam sobie tego, bedzie pisk i histeria! Ale to jej tron 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no w dzien jest inaczej dosz ze zaspokoic mu glod to jeszcze jak cos pragnienie wiec w dzien na zawolanie....nie chce mu dawac butelki raczej dodatkowo wody bo sie boje ze pozniej lenia dostanie i do cyca nie bedzie chcial sie przyssac...no i boje sie kolek a butelka nawet z woda to pierwszy krok...niewazne jaka zajebista bedzie i tak zawsze cos powietrza sie nalyka...na cycu moze ich nie dostanie!!!
mysle ze jak skonczy miesiac to moze powoli zaczne mu dawac wode miedzy karmieniem bo w lato w pl jak mam co godz cyce wywalac to szalu dostane...no i wode koperkowa chce mu zacza dawac ktora naorawde dziala cuda!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CO DO SPANIA W ŁÓŻKU TO MY TEŻ NIE UCZYMY,CZASAMI TYLKO BIERZEMY MAŁĄ NA TROSZKĘ DO NAS A JAK ZAŚNIE ODKŁADAMY DO KOJCA,TERAZ WŁAŚNIE NIE CHCIAŁA LŻEĆ TO JĄ TRZYMAM NA ŁAPKACH,A DRUGĄ RĘKĄ PISZĘ 🙂

A CO DO CC TO SIĘ POWTÓRZĘ,AL JA JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I NIE ZAMIENIŁABYM NA SN 🙂

JA MAŁEJ JESZCZE NIE WKŁADAM DO LEŻACZKA BO ZA MALUTKA ONA JEST,RAZ JĄ TYLKO W ROŻKU TAM POŁOŻYŁAM.

ZOSIA NAPEWNO BĘDZIE WSZYSTKO OK Z MAŁĄ,ZOBACZYSZ 😘 ALE FAKT MOGLI ZROBIĆ CC.

JA WŁAŚNIE GOTUJĘ ZUPKĘ GRZYBOWĄ 🙃

RENI,ALE DOWALIŁAM ZAPOMNIAŁAM,ŻE JASIU ZOSTAŁ KUBUSIEM ☺️

JAK SIĘ KARMI BUTELKĄ TO TRZEBA DOBRZE TRZYMAĆ,ŻEBY POWIETRZE SIĘ NIE DOSTAŁO,SMOCZEK MUSI BYĆ WYPEŁNIONY DOBRZE MLECZKIEM,ALBO HERBATKĄ,,JA JUŻ MAŁEJ DAJĘ KOPERKOWĄ,BO PRZY SZTUCZNYM POWINNO SIĘ DAWAĆ POPIĆ PRZY PIERSI NIEKONIECZNIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zoltri napisał:
Bichito my wszytkie panikowalysmy jeczalysmy ze jeszcze nie...a tu nagle przyszlo i dzidzie sa!!1

Kochanie posypiesz sie szybciej niz myslisz!!!


Mam nadzieje,ze masz racje...W srode mam kolejnt ktg i w czwartek ginekologa...To bedzie juz tydzien po terminie. Mam nadzieje,ze nie doczekam ani srody, ani czwartku.Trzymajcie za mnie kciuki...please.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ma za co 😘
Kochana, wiem co czujesz, ja tez mam juz calkowicie dosyc. dzisiaj sie z lozk nie ruszylam, mam juz nerwy i wydzieram sie na daniela, on biedny niczemu winny a ja szukam tylko pretekstow do klotni, a jak sie nie kloce to mu truje caly czas ze chce juz rodzic i ze mam juz dosyc. Mysle ze to on jest tutaj najbardzej poszkodowany ☺️

Tlumacze sobie ze to raczej normalne, u mniejeszcze 8 dni do porodu, u ciebie niestety juz pare dni po... Musimy byc cierpliwe... U ciebie to pojutrze 😉 wiec juz juz...
a mi moj kochany maz przepowiedzial ze urodze 5 lipca 🤪 😠 kuzwa, do 5 lipca to szmat czasu 😠

Bicito, a masz jakies bole miesiaczkowe? Pisalas ze mialas skurcze w nocy, wiec to juz cos! No i pamietaj ze mialas juz delikatne rozwarcie... Nie jest zle... Oby tylko nie czekac tych 2 tygodni 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Właśnie karmię małego a drugą reką piszę 😉 Kochane, spokojnie juz bliżej do końca niż do początku, cieszcie sie przespanymi nocami poki możecie 😁 Hehe a ja na dzisiaj miałam termin i kto by pomyślał ze mały wyskoczy tak szybko. Teraz cały czas sie modle oby był zdrowy i jak nawiedzona sprawdzam czy oddycha. Wczoraj w kościele zauważyłam że założyłam bluzkę na lewo:laugh: Zakręcone to mamusiowe życie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki!

u nas spokojnie, mały jest grzeczny - je i spi, nie mam problemu z odkladaniem go do kolyski,bo od poczatku w szpitalu kladlam do lozeczka i nie spalam z nim wlasnie po to aby sie nie przyzwyczajał...jezeli nie spi to z nim leze np.klade go na piersi i on od razu odplywa- ja go do kolyski i mam 3 godziny luzu.
nie smaruje jeszcze pupci ani jajeczek- nie ma zadnych odparzen, jedyne co to sypie troche puderkiem zeby nie bylo wilgoci w pampersie, bo sika kilka razy dziennie i kupka tez kilka razy. nie ma kolek ani zaparc,,bo jest tylko na cycu. ogolnie to prawie idealne dziecko- zeby nie zapeszyc 🙂

jak cos sie pojawi niepokojacego to mam linomag.
kapie malego w wodzie z oliwka firmy linomag i buzie myje sola fizjologiczna, wczoraj jedynie posmarowalam buzie przed wyjsciem z domu a tak to nie stosuje zadnej chemi.

walczylam o pokarm dwie doby, przy trzeciej powoli zaczelo cos leciec wiec juz nie dalam jemu butli,zeby ssal cyca i zeby wiecej lecialo, takze ze 3 doby mialam nieprzespane.

wczoraj po obiadku pojechalismy do moich rodzicow w odwiedzinki 🙂
dzis moj maz pojechal rejestrowac malucha i od razu meldunek zrobic, bo na rejestracje sa dwa tygodnie.
pogoda jest psia wiec tylko wietrzylam dzis malego , zaczelo znow padac i wyglada na to,ze tak bedzie tez jutro 🤢

Bichito nie placz,bo to stresuje mała! ja lezalam w szpitalu praktycznie 5 dni i nic, wrocilam do domu i tej samej nocy sie zaczelo! badz cierpliwa, choc wierze,ze to nie jest łatwe!

Zosiu ja jem to co w ciazy, nie jem kapusty, kalafiora, cebuli, rzodkiewki, cytrusow, pestkowych owocow. jem nabial normalnie tak jak w ciazy, truskawki tez jem- oczywiscie nie kilogram na raz tylko po trochu.nie stosuje ostrych przypraw.
dzis na obiad bedzie pizza - lagodna, taka sama jak w ciazy. dziecko przyswaja podobno taki pokarm jaki dostarczalysmy mu w zyciu plodowym.
polozna w szpitalu opowiadala jak mialy na poporodowce kobiete chyba z chin- i dla niej nasze jedzenie bylo zle- maz przywozil ich jedzenie dla niej- ostre i mocno przyprawiane, bo taka byla jej dieta zywieniowa i ona cycem karmila. to chyba jest niezly przyklad.

smigam do kuchni,bo maz w drodze, maly zjadl i smacznie spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...