Skocz do zawartości

czerwcóweczki | Forum o ciąży


lucky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
NIEBO JESTEM MIĘSOŻERCĄ:laugh:

I WCALE NIE JESTEŚ WYRODNĄ MATKĄ JA MIAŁAM TO SAMO,Z JEDNEJ STRONY SIĘ OCZYWIŚCIE MARTWIŁAM O MAŁĄ,A Z DRUGIEJ O SIEBIE I BAŁAM SIĘ TEJ CESARKI JAK CHOLERA,ŻE MNIE ROZETNĄ,ŻE MUSZĘ MIEĆ ZNIECZULENIE I,ŻE MĘŻA NIE BĘDZIE PRZY MNIE JAK DZIECIAK SIĘ ZACHOWYWAŁAM ☺️ ALE TO NORMALNY ODRUCH,ŻE SIĘ BOI CZŁOWIEK O SIEBIE,KAŻDY W GŁĘDBI SERCA JEST EGOISTĄ JEŚLI COŚ MA DOTYCZYCH NAS SAMYCH.

WIECIE JAK TAK CZYTAM O WASZYCH PORODACH TO CIESZĘ SIE,ŻE NIE RODZIŁAM NORMALNIE:P 🙃 Z JESSI MAM MIŁE WSPOMNIENIA,A TERAZ TO BYM CHYBA WYMIĘKŁA BO DOŚĆ,ŻE MIAŁAM TO ROZWARCIE TO NIE MIAŁAM BÓL I BÓG WIE ILE BYM LEŻAŁA NA TEJ PORODÓWCE I SIĘ MĘCZYŁA,A TAK 3 GODZINKI I BYŁO PO WSZYSTKIM.NA TEJ PORODÓWCE TEŻ LEŻAŁAM I RYCZŁAM BO BAŁAM SIE STRASZNIE,BO WIEDZIAŁAM CO MNIE CZEKA,A TAK CC NIESPODZIANKA I NIE WIEDZIAŁAM CO TO ZNACZY TAK JAK BYŁO PRZY PIERWSZYM PORODZIE SN 🙂

MI TEŻ CO CHWILĘ KTOŚ INNY WSADZAŁ PALUCHY W ...I BADAŁ ROZWARCIE,A POTEM I TAK TO SIĘ NIEPOTRZEBNE OKAZAŁO.VELINA NIE NAKRĘCAJ SIĘ TYLKO ŻYJ CHWILĄ,BO URODZIĆ MUSISZ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamuśki!! jestem jedną z was 🙂 urodziłam 🙂 tydzień po terminie po wypiciu oleju rycynowego efekt był natychmiastowy, synuś jest piękny i zdrowy 59cma waga 3300, na oddziale spotkałam edith z Karolinką 🙂 . Jestem obolała pozszywana, ale szczęśliwa 🙂 mój skarbek teraz śpi słodko bo niedawno ze szpitala wróciliśmy 🙂 pozdrawiam wszystkich!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka7 napisał:
niebo napisał:
EDBA witaj wsrod mamusiek! a jednak tel olej..ja za chiny ludowe nie wziełabym do ust wlasnie ze wzgldu na mozliwosc infekcji ...


JA TEŻ BYM SIĘ NIE ODWAŻYŁA

Ja tez bym nie wzięła 🤢 Ale Edba- gratulacje!!!:laugh: A synuś naprawde długasny 🤪
Co do lewatywy tez miałam- spytali czy chce i chciałam- i tj. pisze niebo efekt był natychmiastowy 🤪 ciagle na kibelku 🙂 ale faktem jest,że dzien wczesniej najadłam sie na maxa więc było z czego robic:laugh: :laugh:
i tj niebo było mi wszystko jedno czy ktoś na mnie patrzy, czy cos mi widac czy nie.Oby juz skonczyły sie te bóle...
Velina, nie mysl teraz o tym, bo każdy poród jest inny i nie ma sie co nakrecać 😘
A w ogóle cos czuje,że Bichito jest na poodówce.Trzymam za nia kciuki.
Ja dziś pierwszy raz bede sama cała nocke i wieczór, bo Michał musi do jutra wyjechac. W związku z tym robie dzis Małej dzien dziecka i nie nie bedzie kapieli. Raz na czas nic się nie stanie. Siostra tak czaami robi swojemu synkowi i jest ok. Sama nie dałabym rady Jej wykapać, bo musimy yc we dwoje,żeby odpowiednio ustawiac jej raczke...Tak bardzo bym chciała zeby Kamila wyszła z tego...Ehh...ale musze byc silna, bo mała nie potrzebuje matki płaksy i histeryczki tylko wesołej, dziarskiej mamusi 🙂
a co do karmienia piersią to nie wiem co doradzić, bo chociaz na tym tle nie mamy kłopotów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zosiu przeciez wiemy,ze bedzie dobrze!!!!!!!!!!

w szwecji dzieci na poczatku myja raz w tygodniu 🙂 takze jak jeden dzien nie bedzie wykapana nic sie jej nie stanie: ja raz Tymka tez nie mylam tylko wzielam miseczke z woda i odswiezylam cialko.

no i bez załamek! jestesmy twarde nie miekkie kondony!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez mialam opory brac czy nie ale nie zaluje, bo w szpitalu taka dziewczyna lezala prawie tydzien tez po terminie podawali jej dziennie oksytocyne i nic az w koncu dali jej zgdnijcie co? olej rycynowy. nie potrzebnie tyle dni sie meczyla w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boshe Gos co za przezycia! jestes dzielna i nie spanikowałas! bravo!!!!!!!!!!!!!!!!ja codziennie krople nosek sola fizjologiczna, dodatkowo robie rulonik z gazika jałowego z sola fizjologiczna, czytalam aby bez koniecznosci nie aspirowac noska,bo mozna zniszczyc sluzowke albo uszkodzic mechanicznie wiec nie robie

ja siedze w domu i nie mam ruchu, tyle co po schodach chodze, pogoda u nas fatalna wiec nie ruszam sie nigdzie..i waga powoli schodzi, dzis sprawdzałam i mam 58,5kg wiec 4,5 do zrzucenia ale jak tak dalej bedzie na dworzu to ja przytyje a nie schudne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edba gratulacje!!!super że kolejna babka rozpakowana, dzielna jesteś z tym olejem, ja również bym sie nie odważyła..

margeretko! to sie strachu nabawiłaś, dobrze że szybciutko zareagowalaś i miałas blisko do siostry...i wszystko dobrze sie skonczyło...znając zycie te dzieciaczki jeszcze nie raz nam strachu napedza..

a co do noska to z polecenia pani doktor zakupiłam Sterimar, to woda morska w aerozolu i jak słysze ze Jaś sapie przez nosek to psikam mu tym w nosek on kicha dwa razy i już wszystko jest piatka 🙂czasami też wacikiem z sola przeczyszcze ale nie robie tego czesto aby nie wysuszać sluzówek...

jeszcze wróce do porodu 🙂u mnie tez była cała ekpia heh, bo akurat jak leżałam tak rozkraczona to była zmiana dyżurów wiec były dwie połozne, dwóch lekarzy, Pani ordynator, pani oddziałowa, dwie pielegniarki z noworodków i jeszcze widziałam ze salowa sie gdzies tam krzata...i sczerze Wam powiem że miałam to gdzieś że tyle osób mi w cipke zagląda...ja tylko marzyłam o końcu.. podarałam sie na moją położna i rozkazałam "aby mi to wyciągneli" hehe pozniej jak dali mi tlen to już naprawde było mi wszystko obojetne...teraz jak wspomne moje zachowanie to mam uśmiech na twarzy 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂) widze Emilka ze mnie ubiegłaś 🙂 w sumie to miałyśmy szczęście trafic na siebie. ja dzis zajrzałam do Ciebie do pokoju po 11 żeby sie pożegnać, ale juz was nie było 😉

my z Karolcia wylądowałyśmy jeszcze w całości o 2.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek na patologii, po sobotniej interwencji mojego gina 😉 kochany facet... od 16.30 w niedzielę sączyły mi się wody i ból sie potęgował
o 7.30 w ponidziełek wysłali mnei na porodówke, godz później dali mi oxy na przyspieszenie akcji i o 14.55 urodziła się Mała. poród miałam taki sobie, bolało jak cholera, ale cóż, jest to do przeżycia i rzeczywiście zapomina sie o tym. Miałam super Pania połozna, cudowna kobieta, z reszta cały personel szpitalny był OK.krocze w ogóle mnie nie bolało,mimo że mam je nieźle zszyta i jakos te 4 doby w miare minęły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w koncu sie zalogowalam ...brzusio nie gadal dzis do mnie ...nic moglam wlaczyc stronki....

dzis przebilam swooje uparte zatwierdzenie ze nie dam smoka synkowi...i sie stalo maly jeczal pod wieczor jjak nic poltorej godz byl na cycu zasypal a jak go bralam z dala od siebie to krzyk wczoraj i przedwczoraj bylo podobnie podwieczor...no i poszedl smok i zasnol jak suseleki jak mu smok wypadl ryk heheheh ale spi juz prawie 3 godz...byl biedactwo zmeczony i matka mu wcisla sztucznego sutka ahhaha

po mnie odziedzyczyl ssanie...ja jak mala bylama minimum 3 smoki musialam miec w obu dloniach i buzi bo jak nie trzy to ryk heheh mama mi mowila ze do 3 roku zycia tak bylo ze mna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gos wspolczucie z tym paszportem

naszczescie ja bede miala dla malego Brytyjski!!!

ale jak cos to u nas w konsulacie nie trzeba sie na spotkanie umawiac druczek i wszytkie papiery zawozi sie do konsulatu...i miesiac okolo na paszporcik polski ...bez zadnych zasranych spotkan....biurokracja....tak samo z peselem w pl...ja tutaj automatycznie z dniem urodzenia mam nr jego....i paszport w ciagu tyg moge dostac!!!

dzwon gos co chwile to moze wczesniej mendy umowia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dzieczyny
Dawno juz nie spie,leze w łóziu z Mała
Bichito wczoraj urodziła o 13 Sofie. Wazy 3450g ale nie wiem ile mierzy.Wszystko jest dobrze 🙂
No o Velinka do roboty!!!
Gosia, tez współczuje z tym paszportem...
Moja Kamile wczoraj bardzo bolał brzuszek i nie wiem co takiego zjadłam ( wyrodna matka). Co robic jak tak ja boli brzunio?Masowałam, bujałam i nic 🤢
miłego dnia Laseczki 😘
Kwiacior dla Gosi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...