Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Fajnie Tusienko , ze jestes 🙂
Ruda Rybko ja nie chce wywolywac wilka z lasu , ale skoro piszesz , ze probujesz wszystkiego , ze nawet noszona na rekach placze ciagle to ja bym podejrzewala , ze jest chora. Cos jej musi byc , bo nie placze dla przyjemnosci przeciez. Pojdz lepiej do pediatry i przedstaw jak wyglada Wasz dzien.
A tutaj w Hiszpanii wogule nie ma wizyt poloznej w domu , trzeba targac dziecko do przychodni , zeby polozna mogla je obejrzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzisiaj próbowałam dac jej pić bo tez myslałam ze spragniona może (juz wszstkiego próbuje)- wypiła kilka łyków i jak mi nie wypluje butelke i jeszcze walnęła w nią ręką (pewnie nieświadomie ale wyglądało jakby mówiła- "bierz mi te badziewie stąd!"

lekarz już ją oglądał jusmarkl i połozna dzisiaj i nic- jak skarżyłam sie na te płacze to pytali czy sa regularne, o tej samej porze (pewnie podejrzewali kolki), macali brzuch i to wszystko. Jusmarkl, w Irlandii nie ma lekarzy pediatrów- sa tylko interniści którzy leczą dorosłych, dzieci a nawet prowadza ciążę wiec tacy lekarze to o kant dupy rozbić według mnie 😠 🤢
Sa chwile ze naprawde widze ze jest radosna i cos tam sobie gada i popiskuje jakby sie cieszyła, uśmiecha sie czesciej ale sa godziny kiedy...grrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm kurcze . Probowalas ja ponosic w pionie? Herbatke daj jej kiedy jest spokojna , wtedy moze wypije , bo jak jest rozzloszczona to nie chce. Wcale to nie musi byc kolka , a brzuszek moze pobolewac z innego powodu , cos w pokarmie matki nie odpowiada lub zle dobrane mleko modyfikowane. Moj synek tez mi sie tak darl calymi dniami az w koncudoszlam do tego , ze on by spal , ale nie umi bo mu wszystko przeszkadza. Nawet jak ktos w lazience spluczke zalaczy to od razu sie budzi jest wrazliwy i w koncu zalaczylam suszarke do wlosow jak mi poradzila kuzynka / suszarka zaglusza dziecku wszystko wokolo i spi >( Szumidelko gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda Rybko z checia bym Ci cos poradzila, ale tez tak jak Ty nie mam pojecia czemu Bianka tak placze. Jak Lenka placze to albo jest glodna, albo ma pieluszke pelną, albo po prostu juz sie jej nudzi to probuje czyms innym ją zajac.
A takim Aniolkiem to ona tez nie jest, bo sa tez dni ze daje troszke popalic, bo spi po 15-20 min i jest marudna, ale jak juz zasnie to trzeba ja budzic do jedzenia i kapieli, bo sama by sie chyba nie obudzila hehe. Wczoraj zasnela po 23, obudzila sie po 6, zjadla i do tej pory spi, wiec ma takie dni ze spi prawie cale dnie, a sa tez takie ze spi tak jak wczesniej pisalam po 15-20 min, ale potem zasypia na pare godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
tak, w pionie nosimy ja dosc czesto bo zauwazylismy ze bardziej tak lubi niz normalnie- szczególnie własnie na ramieniu.
Wczoraj wieczorem znowu koncert od nowa- przejął ją mąż, wyła tak że chyba cała ulica słyszała 😉- ja juz zasnęłam z tego wszystkiego a rano mąz powiedział że Mała po 12 tak nagle padła i zasnęła z usmiecham na ustach 🤪 i spała ponad 5 godzin.

nie, jak Bianka spi to czasami coś mi spadnie na podłogę i sie nie budzi wiec taka wrażliwa nie jest

też myslałam ze cos jest nie tak z mlekiem modyfikowanym ale karmimy ja tym samym mlekiem od poczatku a problemy nasilają sie dopiero ostatnio i, jak pisałam, w różnych godzinach dnia, niezaleznie czy po jedzeniu czy przed

mam tylko nadzieje ze wkrótce jej to przejdzie bo naprawde trudno to wytrzymac. Gdybysmy jeszcze wiedzieli co jej dolega to wiadomo ze od razu czlowiek robi wszystko zeby jej pomóc a tak to taka zgadywanka- moze to, a moze tamto??

Tusienka24, Twoja Lenka duzo juz przybrała na wadze- służy jej karmienie piersią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ja jednak bym spróbowała zmienić mleko na inne, bo jeśli nie pomaga nic to musi być wina pokarmu. Spróbuj mleko z małą zawartością laktozy - mojego małego uczula mleko krowie i do kawy leję śmietankę, a do płatków kefir - przetwory już nie są takie fatalne w skutkach. A jak mi się chce pić mleczka to kupiłam sobie modyfikowane i czasem piję szklaneczkę :-) Jeśli Bianka rzeczywiście puszcza te "pawie" jak je na leżąćo to trzeba ją karmić najlepiej na rękach prawie pionowo i po jedzeniu potrzymaj ją jeszcze tak jak piszesz żeby pokarm miał szansę uleżeć się w brzuszku, a w leżaczku może sobie troszkę uciskać brzuszek bo nie leży z wyprostowanym brzuszkiem tylko delikatnie skulona. Mojemu małemu przeszło to chlustanie pokarmem = Ufff

Jejku ja chyba zwariuję z tym ocieplaniem bloku - trzeba uciekać na dwór bo straszny hałas i prawie nas w domu nie ma do 16, dlatego rzadko tu zaglądam. Wieczorkiem to kąpanie najpierw Michalinki, potem Franka, kolacja, ścielenie łóżek - i ledwo zacznę oglądać jakiś film i zasypiam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem co to znaczy jak nic nie pomaga na płacz. Przeszłam to z Michalinką, też byłam u kresu sił, ale daliśmy radę a teraz chyba zostałam nagrodzona za to bo malutki jest naprawdę grzecznym dzieckiem. W niedzielę był chrzczony i przespał zarówno mszę jak i całą imprezkę potem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj miałam wizytę kontrolną u ginekologa. Wszystko ładnie się zagoiło więc się cieszę.

jutro idę z Julką do szczepienia. Pewnie będą ją ważyć i mierzyć. Jak wrócę to dam Wam znać ile ma już moja kochana Kruszynka. Mam nadzieję, że dobrze zniesie szzepiania.

Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutaj pierwsze szczepienie jest po 6 tygodniach.

Zapomianłam napisać wczoraj co powiedział mój gin. Stwierdził, że jeszcze jestem "macierzyńska" tzn. mam wysoki poziom prolaktyny i jeszcze przez około 3 miesiące będę bezpłodna i nie muszę się bać o zabezpieczenie. Ciekawe skąd wie, kiedy wróci mi płodność skoro już jestem po pierwszej miesiączce. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,, ale ze mnie Osiołek cały czas wchodziałam i wchodziłam na forumm i nic sie nie dało,a z dzisaj hmmm wiecie bo ja miałam zaspamietane majóweczki ale nie 2009 😞 juz jestem i wkoncu moge poczytac co u Was sie dziej 😉 Moja córcia hmmm dzisaj tak ładnie spała 🙂 za to wczoraj w dzien tylko 3 godzinki i nic wiecej wyobrazacie sobie takie malenstwo i w dzien nie lubi spac 🙂
Musze nadrobić mam troszkę do poczytania 🙂
Pozdrawiam Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w DK pierwsze szczepienie jest dopiero w 3 miesiącu, ale odrazu 2 albo 3 naraz.
Ja wczoraj Lence dałam pierwszy raz napić sie z buteli herbatke, ale byla zdziwiona, takie minki strzelala heh :P ale mleczko z cycusia dalej ladnie pije.
Kurcze nie wiem o co chodzi, ale czasami jak Lenka je to puszcza cycka i krzyczy w nieboglosy, bo chce jeszcze, a jak jej daje to chwile ciagnie za chwile znowu puszcza i placze od czego to moze byc?! bo ja juz jestem bezradna. Nie jem nic co mogloby jej zaszkodzic, brzusio ma miekki, kupki tez ladnie robi, wiec nie wiem o co chodzi. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was dziewczyny
ja wczoraj mialam wizyte u swojej gin i u mnie tez wszystko wporzadku, wszystko ładnie sie zagoilo i gin powiedziala ze moge juz wspolzyc, pytala czy jestem zainteresowana jakas antykoncepcja, a ja jeszcze nawet sie nie zastanawialam nad tym...

jak jest u was dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienka24 napisał:
Tu w DK pierwsze szczepienie jest dopiero w 3 miesiącu, ale odrazu 2 albo 3 naraz.


Julka też dzisiaj dostała 3 szczepienia. Jest dzisiaj barziej nerwowa. Pewnie od tego.

Moja córcia waży już 5 kg a jak się rodziła to miała 3450g.

beti my narazie bedziemy uzywali tylko prezerwatywy jako środka antykoncepcji.

Ale pada. Denerwuje mnie ta pogoda. W ogóle słońca nie ma. Kiedy w końcu zrobi się ciepło???? 🤢 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my bedziemy mialy szczepienie w poniedzialek....pozniej bioderka a 13 lipca jedziemy do poradni chirurgicznej na podciecie wezadelka w jezyczku bo ma bardzo krociutkie i pozniej moze miec problemy z wymowa...
ja mam wizyte na poczatku miesiaca u gina i zastanawialam sie nad tabletkami dla matek karmiacych... ☺️ 🤨
podobno w niedziele ma byc lepsza pogoda bo juz nie moge sie doczekac tego sloneczka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tez sie nie moge doczekac slonca, taka beznadziejna pogoda 😞 nawet na spacer nie moge pojsc z mala bo ciagle pada deszcz no i sa burze 😞

tez myslalam o tabletkach dla matek karmiacych ale sama niewiem, niby pisze ze bezpieczne a zas w ulotce ze trzeba kontrolowac wage i wzrost dziecka bo jednak moga szkodzic 😞
krocia chyba narazie tak jak ty bedziemy uzywac gum 🙃 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienko moj synek sie tak zachowuje przy karmieniu jak jest spiacy. Ululaj ja , niech sobie zasnie , jak zglodnieje to sie obudzi.
Moja polozna tez mnie pytala o antykoncepcje , powiedziala, ze niby sie jest bezplodna dopoki sie karmi , ale istnieje ryzyko , ze jednak ta owulacja bedzie dlatego lepiej sie zabezpieczac. Mowila , ze moge brac tabletki dla matek karmiacych , ale ona osobiscie nie poleca i radzi pozostac przy prezerwatywie. I ja tak zrobie.
U mnie szczepienie jest w 8 tyg. zycia i to sa 4 szczepionki na raz , bo tutaj w hiszpanii wszystkie daja za darmo wszystkim dzieciom takze te co w polsce sa nieobowiazkowe , ale mozna za doplata to tutaj sa obowiazkowe dla wszystkich bez oplat.
Wy narzekacie na deszcz a ja o deszczu marze- mamy 36 stopni dzisiaj i zero najmniejszego wietrzyku ... dychac sie nie da .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez masakra tak gorąco ale to dobrze bo chociaz wyjśc można z dzieckiem bo zazwyczaj to własnie cały czas pada.

u nas szczepienia są tak samo ok. 2 miesiąca wiec czekamy na list z przychodni kiedy sie zgłosic- jedynie na rotawirusy trzeba dokupic samemu szczepionke jesli sie chce bo tutaj na to nie szczepią

ja sie nie zastanawiałam nad antykoncepcją ale nie chcę prezerwatyw bo tylko mnie denerwują- nie wiem co wybrac bo my oboje z mężem raczej libido mamy niskie (ale sie dobralismy) i nie kochamy sie zbyt czesto wiec nie wiem z kolei czy jest sens brania tabletek na takie rzadkie seksy hi hi hi :p 😉

mi kazał lekarz pieluchowac podwójnie Biankę bo jej sie biodra nie rozchodzą na boki tak jak powinny- Boze jakie to uciążliwe 😞

dzis Bianka znowu zwymiotowała ale ja juz wiem na bank ze to od przejedzenia- mąz ja przekarmił tym razem ale pawia puściła na mamusię 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusmarkl-Tak wlansie od dwoch wieczorów robie, ze jak Lenka zaczyna plakac to biore ja na raczki uspokajam i usypiam, ale ona juz sie nie budzi potem do jedzenia wiec widocznie sie najada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

a mnie nie bylo bo pojechalismy troche odpoczac od tej warszawy 🙂 teraz wrocilismy i mamy urwanie glowy pranie prasowanie i pakowanie bo jutro odetta leci do coventry potem do francji i w sumie wraca na koniec sierpnia wiec bede sama z tosia troche lzej mi bedzie a z drugiej strony bede tesknic ale napewno na kilka dni sie do niej wybiore 🙂


tosia w miare spokojna tylko bardzo malo mam mleka w piersisch po tym zapaleniu i musze ja caly czas dokarmiac bo to co mam ja to jest nic to raczej tak ze moze sie potulic do cycusia ale dobre i to co jest staralam sie ratowac ten pokarm no ale wyszlo jak wyszlo to juz nie zalezalo ode mnie niestety

ruda rybko ja podejrzewam ze twoja bianke boli brzuszek 😞 i to od mleka przerabialam ten temat i wcale nie musi plakac po jedzeniu bezposrednio radzilabym zmienic mleko , przynajmniej sprobuj ulzysz jej i sobie a poza tym mozesz sprobowac cwiczyc z nia jej nozki dociagac do jeje brzuszka delikatnie oczywiscie wtedy bedzie puszczala baczki bo moze mecza ja gazy ja robie tak tosi przy kazdej zmianie pieluszki i wtedy zawsze jest zadowolona lekarz mi to pokazal przy odzi po tych operacjach mam nadzieje ze cos pomoze biance ale naprawde zmien mleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wam kobiety

wczoraj miałam anioła w domu- żadnych koncertów Bianka nie dawała 🤪 😁 Jezu, od razu humor miałam sto razy lepszy!!! nie wiem co robiłam bo robiłam to samo co zawsze... tylko w sklepie gdzie mąz pracuje chciałam jej kupic ślicznego pajacyka na wyjścia- bez stópek, slicznie różowy a ta jak zaczeła sie drzeć w kolejce to paliłam sie ze wstydu bo zaraz babsztyle irlandzkie mi gadały "aaa, co za śliczne dziecko i jakie zdrowe płucka ma" albo "pewnie glodna jest"- a jej tylko chodziło o to że nagle wózek sie zatrzymał 🙂 rzuciłam wiec te ubranko i wyszłam ze sklepu i od razu zasneła znowu

nic, przyjdzie położna znowu za tydzien to spytam o to mleko jak radzicie- akurat konczy nam sie powoli opakowanie wiec moznaby zacząc wprowadzac jakies inne- oby tylko nie kazała kupowac jakichs aptecznych alergicznych bo polecimy z torbami :P

dzis tez większych płaczów jak na razie nie było- tylko tam marudzenie jakies ale w końcu zasnęła

oli- czasami tak robie z nózkami do brzuszka jak pisałaś ale nie wiem czy robie to zbyt delikatnie czy zbyt mocno- nikt mi nie pokazał jak właściwie to robić- rzadko wtedy puszcza bąki:P w ogóle to ona pierdzi czesto wiec moze nie musze jej tak ćwiczyć...?

moze ona tez taka spokojniejsza bo w końcu sie ochłodziło??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...