Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A to i ja w końcu dodam moją Kochaniutką Lenusie... 🙂 [img size=228]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1000500.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Śpiąca Królewna 😉 [img size=228]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1000479.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super te dzieciaczki dziewczyny macie :-)

Ja byłam na szczepieniu z małym wczoraj, wydałam 460zł bo kupiłam skojarzoną (109) i od rota wirusów (350zł), najpierw musiał wypić, potem dostał w 2 nóżki, jeszcze nas czeka jedna dawka od rota, czyli kolejne 350zł. Normalnie nie mogłam go uspokoić po tych szczepieniach. Ale kwoty są niebagatelne, ale mieliśmy w niedzielę chrzciny to mały uzbierał sobie na te szczepionki, bo tak to nie wiem kto by na to dał.

U ortopedy sprawdzaliśmy biodra w zeszły piątek, wizyta trwała niecałe 5min. USG jednego biodra, drugiego i kontrola za 5 tygodni, normalnie szok, ale cóż ...


Do gina idę w środę na kontrolę, ale też mam wstręt po tej cesarce nie wiem jak będzie, napiszę,

Pozdrowionka bo mały już chce cysia ... i tak w koło :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przenoszą nasz brzuszek na nowy serwer i nie moge zobaczyc Twoich zdjęć Lenki Tusienka24 ale może jutro w końcu je zobacze 🙂

Powiem Wam ze włosy Bianki sa extra- jest co czesać po kąpieli :P Dzieki za miłe słowa- każdy dzieciaczek jest taki śliczny- szczególnie jak się to uwieczni na niektórych zdjęciach 🙂

dzis Mała tak się śmiała do mnie rano pokazując mi te swoje bezzębne dziąsła że mało jej nie zagryzłam z miłości a wieczorem znowu koszmar z tym płaczem- teraz już zasnęła- tatuś ją tak ululał że sam padł obok niej 😉

dziewczyny nie wiem jak Wy ale ja się przyznam bez bicia- miałam straszne chwile po porodzie- rozmawiałam dzis z siostrą męża, jest psychologiem, wytłumaczyła mi że huśtawka nastrojów i uczucie że nowonarodzone dziecko może matkę wcale nie cieszyć jest normalne. W pewnym momencie bardzo sie załamałam że nie dam rady jako matka i nie umiem sie zając dzieckiem- żałuję że nikt mi wcześniej nie powiedział że to może być takie straszne i tak destruktywne dla samej mnie, że na chwile stracę chęc do życia i będę sie zastanawiać nad tym co właściwie sobie myślałam zachodząc w ciążę. Teraz wiem że poród, połóg, hormony- miały prawo mnie zdołować i ciesze się ze powiedziałam o tym mężowi a potem siostrze męża. I nie mówię tu o popłakiwaniu w kącie wieczorami- mówie o naprawde strasznych myślach na temat mnie i Bianki (aż wstyd się przyznać) 😞
Myslę że powinno się o tym częsciej mówić ciężarnym co je może spotkać po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko skad wiesz , ze przenosza brzuszek na nowy serwer ? Bo ja jak napisalam maila do admina , ze wlasnie zeby tak zrobili to mi odpisal , ze nie jest w stanie , bo to sie wiaze z duzymi kosztami i tego nie zrobi.

Nie masz sie czego wstydzic , po prostu dopadla Cie depresja poporodowa i Ty nie mialas na to wplywu. Na pewno bedziesz wspaniala matka.
Usmiech jest pieknym wynagrodzeniem dla mamy za jej trud i starania. Moj synek codziennie rano wita mnie szczerym usmieszkiem 🙂 Wszyscy mowia , ze to mami synek , bo jak marudzi a mnie zobaczy to od razu spokojny i nawet jak glodny nie jest to cyca chce , trzyma sobie go w buzi i zadowolony , ale nie pije. W nocy jak poje i sie odsune to jeczy , a jak tylko mu przyblize cyca blisko buzi tak , zeby go czul to od razu spokoj i spi hehe. Czesto go obserwuje jak sobie spi , bo robi takie slodkie minki przez sen i slicznie sie usmiecha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybka
ja mialam tak samo 😞 bardzo czesto mialam takie chwile po porodzie ze sobie nie poradze jako matka, nawet jeszcze teraz czasem jestem bezradna w niektorych sytuacjach i dalej mam takie wrazenie ze sie nie nadaje na matke skoro np. tego czegos niewiem 😞 a maz mi jeszcze mowil ze ja jestem mama i powinnam wiedzic co malej jest jak placze albo co zrobic (tym mnie jeszcze bardziej dolowal, nie mial nic zlego na mysli bo przewaznie kobiety wychowuja dzieci i bardziej sie orientuja co mu moze byc ale dla mnie to pierwsze doswiadczenie, nie mialam nawet kontaktu z tak malymi dziecmi wiec bardzo to przezywalam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl napisał:
Ruda Rybko skad wiesz , ze przenosza brzuszek na nowy serwer ? Bo ja jak napisalam maila do admina , ze wlasnie zeby tak zrobili to mi odpisal , ze nie jest w stanie , bo to sie wiaze z duzymi kosztami i tego nie zrobi.



jusmarkl
admin napisal na forum w watku "witajcie w teksasie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
wczoraj próbowałam sie kilkakrotnie zalogowac to wyskoczyła mi informacja ze moga byc problemy z logowaniem na strone bo brzuszek przenoszony jest na nowy serwer i teraz bedzie pod zadresem mamusie.net- czy cos takiego

Wiecie, ja wiedziałam ze moze mnie dopaśc baby blues czy jak to tam nazywają ale nie wiedziałam ze te mysli moga byc takie okropne ze miałam wszystkiego dośc- osttanimi siłami nie rozwaliłam wszystkiego w domu- łącznie z mężem i dzieckiem a jak ktos dzwonił z rodziny na skype czy pisał smsy to nie odpowiadałam bo tylko ryczec mi sie chciało. Szukałam na necie nawet czy inne dziewczyny maja takie cyrki po porodzie i owszem, było napisane ze kobiety moga odczuwac znużenie, zmęczenie, zniechęcenie ale nie było napisane ze kobiety maja dosc wszystkiego tak jak ja miałam i to mnie przeraziło.
beti22- ja tez do tej pory mam takie mysli czasami jak Mała płacze. dziś w nocy, tylko sie nie śmiejcie, nakarmiłam ją, ułozyłam do snu i sama sie połozyłam i wyc mi sie chciało z żalu ze Michael Jackson umarł- nie wiem co mnie tak napadło ale wiem ze jeszcze mnie troche trzyma ten dól psychiczny skoro takie rzeczy doprowadzają mnie do płaczu nadal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny rozumiem Was doskonale, moze nie mam jakiegos tam dola, nie meczy mnie zadna depresja poporodowa, ale mam czasami tak, ze jak Mała placze a ja nie wiem czemu to płakać mi sie chce, ze nie wiem czemu ona placze i ze nie potrafie jej pomoc. To jest normalne, wiadomo ze kazda Mama chcialaby jak najlepiej dla swojego dziecka, chce pomoc gdy jest mu zle, ale przeciez nie jestesmy jakimis jasnowidzkami zeby przewidziec i wiedziec wszystko co dolega dziecku i czemu ono placze, jestesmy tylko ludzmi.

Ruda rybko wspolczuje Ci, ze musisz przez cos takiego przechodzic, bo pewnie gdyby nie ta depresja i te wszystkie doly, ktore Cie dopadaja, znosilabys wszystko duzo lepiej. Musisz byc silna i wszystko z czasem minie. Z reszta wszystkie musimy byc silne, bo kazdej z Nas pewnie jest czasami ciezko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za wsparcie 🙂 Tusienka24 wrzuc jeszcze raz te zdjęcia Lenki- chetnie je oglądnę a jakoś tamte fotki w ogóle nie wchodzą- cały czas jakieś błędy wyskakują- normalnie Teksas na naszym forum- jak admin napisał :P

Dzis juz mam lepszy humor- mąz w domu cały dzień- wyręcza mnie jak może- zajmował sie Małą, ja zrobiłam obiadek z młodymi (polskimi!!) ziemniaczkami:P , najedliśmy się i byo fajnie. Dwa razy bylismy na spacerze- tak pieknie i ciepło u nas- wspólczuję Wam że w POlsce tak zimno i deszczowo. Mam nadzieje że mi mojego Wrocławia nie zaleje powódź jak zapowiadali 😞 Juz raz to nas spotkało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wrzucam jeszcze raz zdjecie mojej Lenki. 🙂 [img size=228]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1000500.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no bardzo chetnie macha raczkami i nozkami tez :P Smoczek sprawia tylko takie wrazenie, ze jest wiekszy od niej hehe, kazdy tak mysli jak zobaczy zdjecie,a w rzeczywistosci nie ma takiego efektu 😉 A oczka ma ciemne, taki ciemny brąz. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha- moze rzeczywiscie tylko takie wrażenie z tym smoczkiem 🙂
my juz kupilismy piąty smoczek dla Małej- te z aventu i tomme tippee sa takie beznadziejne- Mała wypluwa je jak tylko jej włozymy do buzi. w końcu trafiliśmy na normalny, wyprofilowany smoczek z NUK-a i jest spokój, z buzi jej wreszcie nie wypada a co za tym idzie- nie ma wrzasków 😁
Boze nie wiedziałam ze takie bzdety mają takie znaczenie przy dziecku. Tak samo zrobilismy babola z wanienką- kupiliśmy zbyt wysoką i wąską- nie ma jak normalnie przytrzymywać Bianki w trakcie kąpieli i mąz musi sie wyginać jak paragraf. Ale przy nastepnym dziecku juz takich błędów nie zrobimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mi sie udało dopiero dzisaj wejsc na forum od kilku dni sie nie dało, nie wiem dlaczego 😞 oj mam do poczytania 🙂 a teraz Nas nie bedzie 3 dni tak wiec zas nie ebde mogła zaglądac na forum 😞 biorę sie za czytanie hehe miłej niedzieli 🙂 Moja mała coraz ładniej w nocy sypia ale za to w dzien wcale nie sypia no moze z dwie godzinki, a jak trudno ją uspic a Wasze pociechy jak sypiają i jak zasypijaa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

ja uwazam ze butelki i smoczki nuka sa bardzo dobre 🙂 tez ich uzywamy 🙂

ruda rybko co do depresji poporodowej to to wszystko minie jest to bardzo ciezki moment w zyciu kobiety , ja tez mialam taki ciezki moment po porodzie non stop ryczalam ale wszystko minelo 🙂 uwazam ze dobrze zrobilas mowiac o tym mezowi to podstawa tak sobie mysle jak czytam co piszesz ze jestescie udanym malzenstwem i zawsze jak piszesz ze zajaol sie bianeczka zebys mogla odpoczac to naprawde Super Facet z niego raczej rzadko sie takich spotyka 🙂 a tak sie martwilas jak bylas w ciazy okazuje sie ze nie potrzebnie bo super sobie radzicie oby tak dalej wam szlo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...