Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ruda Rybko te pampersy nazywaja sie jumbo pack i jest tam 94 pampersy o i michu mi mowi ze kosztuja 42,99 zl pl hihihi czyli oplaca sie a my tez kupujemy co sie bardziej oplaca huggies moim zdanie sa naj lepsze i gdyby zawsze byly w promocji to bym tylko je kupowala 🙂 ale pampersy tez sa ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja właśnie wczoraj byłam na zkupach, paczka rozm.2 od 3-6kg w której jest 94szt. kosztowała 48,95zł, taka paczka wystarcza nam na ok.3 tygodnie. Chusteczki pampersa 72szt. kosztują 7,29zł - to w najtańszym sklepie u mnie mieście :-)

Ja mleka innego niż pierś małemu nie podaję więc w tę dyskusję się nie wtrącam.

Krocia co do soczków to jak karmi się wyłącznie piersią - do 6 m-ca powinna wystarczyć, jeśli karmi się mlekiem modyfikowanym już w 4 m-cu można rozszerzać dietę dziecka. Na początek - starte jabłko i zupka jarzynowa bez mięska, a soczków od 4 m-ca już jest spory wybór :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za życzonka dla Michalinki :-)

Ruda Rybko - Twoja mała sporo je jak na mleko modyfikowane, ja podejrzewam że jej bardziej się chce pić to wtedy mniej tego mleka potrzebuje, a na główne posiłki już idzie Ci więcej mleka, spróbuj sobie zapisywać kiedy mała je mniej kiedy więcej - wtedy może się zorientujesz. Ja tak robiłam w miejscu gdzie karmiłam miałam kartkę i długopis i zapisywałam ile maleństwo zjadło i o której. Wiadomo że czasem dzieci mają gorsze i lepsze dni, ale tak mniej więcej będziesz mogła się zorientować :-)
Co do kochania po cesarce to połóg jest tak jak w naturalnym 6 tygodni, jeśli już zaczęliście i nic złego się nie działo nie ma przeciwskazań żebyś tego nie kontynuowała - to zależy od Ciebie. Mnie na drugi dzień pobolewała rana bo chyba zbytnio używałam do tego mięśni brzucha. Ale narazie mnie nie ciągnie do seksu :-) mam inne rzeczy na głowie.
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula_c- wiem ze Bianka sporo je- dlatego tez kazali wprowadzic mleko dla tzw. głodnych dzieci żeby odstepy miedzy karmieniami były dłuższe ale tak nie jest.
Zapisywałam karmienia przez wiele, wiele dni i owszem, były rezultaty- wiedziałam (mniej-wiecej)o której moge sie spodziewac płaczu na jedzenie. któregos jednak dnia cały plan sie posypał, Mała darła sie wniebogłosy i nie wiedzieliśmy o co jej chodzi czy jeść, czy pić czy Bóg wie co- tak było dłuższy czas o czym Wam pisałam. Od tej pory nic nie jest regularnie oprócz nocnego karmienia- tak jak pisałam- raz je 120ml a raz 40 a potem na raty co godzine i jak tu zapisywac???? Wychodzi na to ze je non stop 🙃

Podaje jej herbatke z koperku i pije chetnie ale nie wiem czy dobrze robie bo lekarz kazał nie podawac.

Dobra ide bo znowu sie drze 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko ja tez tosce podaje herbatke z kopru ale zeby nie bylo jej za duzo ( bo moga dziecko meczyc gazy ) mieszam ja na pol z rumiankowa 🙂 co do mleka to ja tez staram sie zeby toska jadla co 2,5- 3 h bo do tych 3 nie zawsze wytrzymuje ale ja jeszcze daje jej cycusia wiec tez jest tak ze caly plan leci na leb jak podam jej cycusia to zjada tylko 30-60 ml a tak normalnie 120 wiec ciezko mi jest ustawic jej to regularnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. Ja wczoraj caly dzien bez neta bylam.
Ruda Rybko przy karmieniu sztucznym powinno sie dopajac dziecko , wiec dobrze , ze dajesz pic i nie wiem dlaczego lekarz kazal nie podawac.
oli co do tych domkow letniskowych to nie mam pojecia. Nigdy w takim nie bylam tutaj , zawsze jak wyjezdzam na weekend na plaze to wynajmuje sobie apartament w hotelu i mam w ogrodzie basen , basen kryty , jacuzzi , kapiele tureckie itd , zreszta domkow nie lubie , bo wiecznie sie tam robale dostaja 🙂 apartament kosztuje okolo 200 euro za dobe. Mozna wynajac mieszkanie na miesiac tez , ludzie maja swoje i je wynajmuja turystom , taki czynsz kosztuje wtedy okolo 1000 euro. Oczywiscie ja mowie o miejscach turystycznych i takie ceny , bo ogulnie w malych miasteczkach tak jak ja mieszkam to czynsz kosztuje 300 euro a doba 20 🙂
Kupilam ten odpowiednik bebilonu w aptece i placilam 16 euro.
U nas paczka jumbo pampersa kosztuje 22 euro , 96 sztuk. Chusteczki nawilzane 80 sztuk - 4 euro.
Ja z polski sprowadzam jedynie wedliny , kasze , make ziemniaczana , ogorki kiszone i kapuste - to czego tutaj nie dostane za zadne skarby 🙂
Krocia na kazdej buteleczcie soczku pisze od ktorego miesiaca mozna podawac. Mozna sie tego trzymac. Tylko ostroznie z pierwszymi...
pyszne sa bobovita 🙂 sama sobie je kupowalam czesto hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
podaje herbatke z koperku bo ostatnio zauważylismy że w nocy Mała sie pręży bardzo i stęka jakby nie mogła sie wypróżnic a potem znajdujemy taką suchą kupkę w pieluszce. Była położna ostatnio spytałam jej o to to powiedziała że wode podawac a nie herbatke- wiecie- co narodowośc to inna rada- połozna powiedziała ze dobrze przybiera na wadze a skoro je tak czesto to mam ją oszukiwac i podawac np. raz dziennie wodę zamiast mleka. Lekarz polski natomiast powiedział ze dziecka dopajać nie wolno. Słyszałam ze nie trzeba dopajać jak sie karmi wyłącznie piersią a nie jak butelką. Nic juz nie rozumiem 🤔

U nas jumbo packów nie ma z pampersów dla najmniejszych dzieci- sa tylko juz te wieksze ale mnie na razie te nie interesują.

Wczoraj kupiłam Małej Huggiesy których uzywałam zaraz po porodzie i ze zgrozą stwierdziłam ze ledwo sie juz w nich miesci!! Natomiast wieksze Pampersy sa jeszcze na nia za duze- wiszą na niej jak za duże spodnie 😁 😁

Szkoda ze nie macie tych pysznych rzeczy w Hiszpanii, jusmarkl. My juz mamy wszystko- tyle polskich sklepów sie porobiło że nawet sprowadzają polskie kaszki i mleka dla dzieci, słoiczki z jedzonkiem i takie tam. Założyli nawet jakis salonik prasowy z polskimi gazetami i ksiązkami chociaz ceny sa zabójcze.

U nas chusteczki z pampersa (i innych firm) kosztuja ok.3,5 euro ale Bianka nie ma na żadne uczulenia wiec kupujemy, jak zwykle, te z promocji bo idzie to jak woda 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz kupuje pampersy o rozmiarze 3 ! Dwojki naprawde byly juz za male i cala kupa wylatywala bokami.
Ruda Rybko fajnie , ze macie taki sklep , tutaj tez gdzies podobno jest jakies 200km ode mnie , ale ... chleb kosztuje 5 euro.
Ty nie sluchaj tego lekarza i dawaj malej pic , co oni sobie wyobrazaja , dziecku tez sie chce piciu. Mi tez tutaj gadaja wode wode wode , ale po sobie wiem , ze woda sie nie napoje , lepiej dawac herbatke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko ten lekarz jakies bzdury tobie opowiada mozna nie dopajac dziecka jak sie karmi piersia tak jak pisalas ale jak jest na sztucznym mleku to trzeba ten lekarz jakis warjat 🤪

Jusmarki dzieki za informacje no tanio u was nie jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rety też się bardzo zdziwiłam z tym piciem, wiadomo że karmione butelką musi dodatkowo pić czy herbatki, czy wodę, jak mu smakuje. ale powiem wam że ja karmiłam piersią i nie chciała córa pić nic więcej prócz cyca a pod koniec 2 miesiąca ważyła 7 kg, bo w pokarmie nie ma tylko wody. dlatego też dopajać, ale z tym trudniej nigdy nie wiemy czy wystarczająco się nam dziecko dojadło i czy tak na prawdę nie jest głodne. z karmieniem butelką jest o tyle łatwiej że wiadomo ile na dzień mleka i co ile godzin powinno się dać jeść. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaisaa4 napisał:
o rety też się bardzo zdziwiłam z tym piciem, wiadomo że karmione butelką musi dodatkowo pić czy herbatki, czy wodę, jak mu smakuje. ale powiem wam że ja karmiłam piersią i nie chciała córa pić nic więcej prócz cyca a pod koniec 2 miesiąca ważyła 7 kg, bo w pokarmie nie ma tylko wody. dlatego też dopajać, ale z tym trudniej nigdy nie wiemy czy wystarczająco się nam dziecko dojadło i czy tak na prawdę nie jest głodne. z karmieniem butelką jest o tyle łatwiej że wiadomo ile na dzień mleka i co ile godzin powinno się dać jeść. 🙂


Ja jestem odwrotnego zdania. Wedlug mnie jest latwiej karmic piersia , bo mozesz dawac dziecku jesc na kazde zawolanie i moze zjesc sobie ile chce , a przy karmieniu sztucznym musisz sie trzymac norm i nie powinno sie dawac duzo wiecej niz jest zalecane , tez nie powinno dziecko jesc mniej. Bo tak jest to mleko dobrane , zeby dziecko dostawalo te odpowiednia ilosc jaka potrzebuje jego organizm. Kazde dziecko jest inne i kazde inaczej je , dlatego trudniej jest trzymac sie tych zasad jakie trzeba przestrzegac przy karmieniu sztucznym . No i trzeba dopajac przy sztucznym mleku , bo nim sie dziecko najada , ale nie napije. W przypadku karmienia piersia nie trzeba dopajac dlatego , ze jak przylozy sie dzidzie do piersi to przez pierwsze 2-3 minuty leci rzadziutkie mleczko , zeby sie dzidzia napila , a dopiero pozniej leci gestsze i bardziej wartosciowe. Wiadomo kiedy sie dzidzi chcialo pic , kiedy possie tylko chwile i juz nie chce.

oli wiem juz ile kosztuje wynajem domku nad morzem , moj tata mi dzisiaj powiedzial , bo sam sie interesowal nie dawno , bo planuje pojechac na wakacje i ceny sie wachaja miedzy 300 a 350 euro za tydzien pobytu. To sa domki z ogrodem basenem , bo takimi moj tata sie interesowal. Ja zawsze jak chce pojechac gdzies , to odwiedzam stronke www.booking.com i tam jest duzo ofert. Osobiscie baaardzo polecam miasto Salou - znajduje sie w nim Port Aventura , do ktorego warto pojechac - ja juz bylam 3 razy i w te wakacje tez go nie przegapie 🙂 Obejzyj sobie w necie na youtube np jak tam jest swietnie 🙂 Placi sie 42 euro za dorosla osobe za wstep i mozesz tam przez calutki dzien korzystac ze wszystkich atrakcji do woli 🙂 Rewelacja naprawde. W zeszlym roku wlasnie na tej stronce znalazlam oferte i wynajelam apartament 7 osobowy za 70 euro na dobe i pojechalam z rodzenstwem i przyjaciolmi , a do Portu Aventury mielismy 10 minut drogi piechotka. Takze mozna znalezc naprawde taniutko oferty. Bo tak ogolnie stale ceny sa wysokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale np moje zawsze jadły tylko chwilę 🙂 ... trochę to tak zabrzmiało szufladkowo, tak jest łatwo tak trudno 🙂 . nie ... tylko my jesteśmy różne, dzieci są różne ... u mnie było trudniej z tego względu że miałam bardzo wartościowe mleko. ja mogę powiedzieć że jestem doświadczoną mamą ty również ale obydwie możemy mieć rację 🙂. ogólnie uważam że karmić piersią jest łatwiej, ale trudniej stwierdzić co się chce dziecku - pić czy jeść jak dostaje samego cyca i gdy trzeba ograniczyć mu jedzenie (a w moim przypadku było to konieczne ze względu na zbyt dużą wagę przez co mogła mieć potem problem z podnoszeniem główki i ogólnym rozwojem ruchowym) ja piszę tylko ze swojego doświadczenia 🙂 gdy się ma mleko jak śmietana 🙂 i lekarze wskazywali mi problem wagi dziecka względem długości ciała, bo urodziła się 3550, cm 54 wiec pod koniec 2 miesiąca 7 kg to było dużo i trzeba było troszkę to zastopować tym bardziej że (cytuje) :

Piąty miesiąc
W tym miesiącu większość dzieci podwaja swoją wagę urodzeniową. Ale niektóre dokonają tego dopiero za miesiąc

moja dokonała tego pod koniec drugiego !!!

tak że ja miałam problem typu - kiedy dać dziecku jeść, kiedy pić (nie mogłam dać z cyca!!) i musiałam nauczyć ją doić smoka by nie chciała się również uspokajać przy cycu. oczywiście nie zaczełąm głodzić małą 🙂 tylko jak nakarmiłam a za chwilę było wołanie o jedzenie próbowałam czy wypije herbatkę i czy to ją zaspokoi. 🙂 ... dodam że praktycznie do roku ona poza próbowaniem innych potraw tylko je smakowała główny posiłek nadal był cycem który wcale nie stracił na swej wartości i powinien już ją nie zaspokajać całkowicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To calkiem inna sprawa rzeczywiscie. Ja bralam pod uwage fakt kiedy mleko jest ze tak powiem "standardowe" bo nie wiem jak to okreslic . Ty rzeczywiscie mialas problem skoro dziecko moglo sie zrobic otyle bedac na samej piersi to faktycznie trudno jest ograniczyc jedzenie przy piersi tak jak napisalas dzieci czesto chca cyca dla uspokojenia lub do zasniecia albo jeszcze kiedy cos im jest to chca byc przy cycu. Moj synek bardzo czesto wola , ogolnie co godzinke chce cyca , czasem je dlugo czasem tylko chwilke podoi , a czasem tylko go trzyma w buzi zeby zasnac i czuc ze jestem blisko. Na szczescie wage ma prawidlowa , ma 7 tygodni i wazy 5500 a urodzil sie z waga 3700 i 50 cm - twoje malenstwo (nie takie malenstwo 🙂) mialo wtedy juz 2 kg wiecej to faktycznie duzo ponad norme. Jesli brac pod uwage normy gdzie dziewczynka majaca 2 miesiace powinna wazyc 5 kg , a chlopiec 5,4 kg to moj synek tez te norme przekracza , ale minimalnie.
Wiec prostujac temat trudniejsze bylo karmienie piersia dla Ciebie , a nie ze ogolnie jest trudniejsze 🙂 I tutaj przyznam Ci racje , ze bywaja sytuacje kiedy karmienie piersia jest trudniejsze - dla mnie bylo trudne przy corci ze wzgledu na to , ze autentycznie gruzla mi sutki dziaslami tak ze mleko lecialo rozowe , zmieszane z krwia , bol byl przy tym ogromny i nie potrafilam sobie z tym poradzic , cyca chciala doslownie co chwile tak ze nawet nie bylo mozliwosci zeby te piersi odpoczely a co dopiero zagoily. Dlatego tez karmilam ja zaledwie dwa miesiace i przeszlam na modyfikowane. Ciesze sie , ze teraz nie mam zadnego problemu i moge karmic synka z przyjemnoscia 🙂 Czego i Tobie teraz zycze 🙂

Chcialam zapytac dziewczyny czy macie konta na portalu nasza klasa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny.

Moja Lenka dostala jakiejs wysypiki i nie mam pojecia od czego to moze byc. 😞 Myslalam na poczatku ze moze od kremu, ktorym smaruje ja przed wyjsciem na dwor, takim na kazda pogode, no ale ja ją smaruje nim praktycznie od poczatku, a teraz dopiero by krostki wyskoczyly? Moze cos zlego zjadlam? Moze Wy wiecie od czego mogla dostac i co moge zrobic zeby jej zeszly?

Tez wczesniej chcialam zapytac o konta na NK. Ja mam,a Wy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki ale tak czy siak była to dla mnie przyjemność 🙂 ... i znów będzie 🙂. i lepiej bym miała takie mleko jak zawsze bo bardzo bym chciała znów karmić 🙂. tusieńka może to tylko potówki, albo jest uczulona na proszek ?? ja pamiętam że nie mogłam kłaść jednej z córek nawet na moją świeżo wypraną pościel bo już podrażniało jej skórę. i problem nie zaczął się od początku tylko po jakimś czasie, powodów może być dużo. musisz zaobserwować sama. odstaw kremik, może to on .... a gdzie ma te krostki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na buzi i troszke na klatce piersiowej i gdzie nie gdzie to sa takie czerwone plamki też. Mysle, ze od proszku to raczej nie, bo na buzi by nie miała tylko na całym ciele, tak mi sie wydaje bynajmiej. Kremik juz odstawiłam.
Dziś tak ją obserwuje i tak jakby juz troche schodziły te krostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja corcia też ma taką wysypkę na buzi i troszku na klatce piersiowej. Ostatnio była u mnie położna i mówiła że to od pokarmu. Na buzi powiedziała mi że to od mleka,jogurtów, serów białych i żółtych,jajek,masła. A na klatce piersiowej to od pomidorów, truskawek. A na potówki najlepiej wykąpać w nadmanganianie potasu- ja już kąpałam małą i jej pomogło. Jak by tak wszystko poodstawiać to nic nie można jeść 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
Biance juz schodzą powoli te potówki- siostra męża przywiozła nadmanganian potasu i wczoraj ją kapaliśmy.
te czerwone plamki też przechodziliśmy- Mała miała je na całej twarzy- wyglądała strasznie, potem to wszystko zaczeło sie jeszcze łuszczyć ale nie kazali nic z tym robić i samo zeszło po kilku dniach.

Ja nie mam konta na NK ale mam album internetowy http://picasaweb.google.com/idziorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Dawno tu mnie nie było, ale dzisiaj mam trochę czasu i postanowiłam zajrzeć. No powiem, że miałam trochę do nadrobienia 🙂
Moja Nastka ma już 7 tygodni, oj leci ten czas strasznie szybko, rosna te dzieci jak na drożdżach. Powiem Wam, że na początku nieźle dawała nam sie we znaki, dużo płakała i wogóle nie chciała spać. A teraz zrobiła się juz taka ciekawska, uśmiecha się, zaczyna gaworzyć no i potrafii przespać w nocy 5 a nawet 7 godzin z tym że ma problemy z zasypianiem i w sumie potrafii przez cały dzień buszować 🙂
Poza tym tak jak Wasze dzieciaczki strasznie dużo czasu lubi spędzać przy cycku 🙂
Jeśli chodzi o krosteczki na buzi to też mam ten problem, ma już je tydzień , myślalałam że to jakieś uczulenie i szybko zejdzie, ale zamiast mniej jest ich coraz więcej i tochę też na klatce piersiowej. Zauważyłam, że normalnie te krosteczki są białe a jak Małej jest gorąco albo płacze to robią się czerwone i bardziej widoczne. Może to trądzik niemowlęcy??
Może Wy mi cos poradzicie?? Tak czy inaczej idę jutro do lekarza bo strasznie mnie to martwi 😞
Pozdrowionka

A to moja usmiechnięta Nastka 🙂 [img size=346]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC04689_resize.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak w;lasnie mysle, ze to tradzik niemowlecy, bo poczytalam dzisiaj jakie sa tego objawy i u mojej Lenki wszystko sie zgadza. ale tez po niedzieli mamy kontrolna wizyte u lekarza to zapytam dokladnie co to moze byc, moze cos poradza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka79 napisał:
Na buzi powiedziała mi że to od mleka,jogurtów, serów białych i żółtych,jajek,masła. A na klatce piersiowej to od pomidorów, truskawek.



Iwonka79- a widzisz- mojej koleżance powiedzieli że jak jest alergia na żywoność- jakąkolwiek- to wysypka jest potężna i w różnych miejscach ale najczęsciej widoczna jest właśnie na buzi i na piersiach jednocześnie. Synek koleżanki miał wysypke wszędzie- nawet na jajkach 🤪 - i okazało się że skaza białkowa 😞

beatusek- Twoja Nastka tak pieknie się juz smieje!!!! Nie wygląda na nieszczęsliwą krostkami ale dobrze że idziesz do lekarza.

jusmarkl- ściągnęłam z netu szum morza i- niewiarygodne- jak Bianka sie przy tej wersji uspokaja!!! Suszarki juz nie używamy wiec oszczedzamy na prądzie :P:P NAwet ja odlatuje przy tych falach... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko no jedno dziecko ma tak a drugie inaczej 🙂 Mi tak powiedziała położna no i odstawiłam mleko, jogurty, jajka no i widzę że jej przechodzi. Ja też czytałam w gazecie (po wizycie położnej) że to trądzik niemowlęcy 🙂 ach człowiek już głupieje 🙂 Jutro idę na kontrolę i szczepienie to się zapytam -zobaczymy co mi powiedzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko pieknie wygladalas w dniu slubu i podobaja mi sie te pomyslowe zdjecia z zepsutym samochodem 🙂 Wszystkie zreszta bardzo ladne 🙂
A to ja tez wrzuce link do albumu , bo wiecej zdjec mozna obejrzec 🙂 http://picasaweb.google.es/jusmarkl

Na szczescie moj synek potowek , ani zadnych innych krostek nie ma , a tak sie balam , ze beda , bo nic tylko sie poci ... w domu normalnie w samej pieluszce jest golasek , a i tak mu goraco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybka i jusmarkl super zdjecia 🙂
ruda rybka mam ten sam wozek jak ty tylko szary 🙂

ostatnio pare dni mnie nie bylo bo bylam strasznie zabiegana,
mialam problem z hania bo od podawania tych witamin nie robila kupki i dopiero dzisiaj (po 4 dniach) zrobila. Od paru dni przesypia juz cala noc, zasypia o 22/22.30 a budzi sie o 7 🙂

beatusek
śliczny uśmiech ma twoja córeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...