Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ruda Rybko-to chyba Ty masz troszke gorzej, bo takie zwracanie uwagi na wszystko jest chyba najgorsze, mi na szczescie tesciowa nie zwaracala tak uwagi, tylko jak Lenka spala to lapala ja za raczki i mowila jest jej za goraco, gdzie za raczki nie sprawdza sie czy jest dziecku goraco czy zimno, no i nic nie dala sobie przetlumaczyc tak jak juz pisalam. Denerwowalo mnie to strasznie, bo jak zobaczylam jak Lence wiszą nozki z tego leżaczka i jeszcze sie zsuwa to mi serce stanelo.
I nie zrobie tej przykrosci Mamie i bede u Niej, a D. jak chce to niech bedzie u siebie, ale mysle, ze On i tak bedzie z Nami, tylko mysli, ze ja tylko mowie, ze bede u mamy, a tak naprawde mu ulegne i bede u Niego, ale tym razem tak nie bedzie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tusienko24- no, zwaracanie uwagi jest straszne i na pewno dojdzie do scycji bo ja sobie tam nie dam. Kiedys Wam pisałam ze teściowa to dobra kobieta, serce by oddała i wiem ze chce jak najlepiej tylko ze - razem z moją mamą- muszą przyjąc do wiadomości że dziecko wychowuje sie teraz inaczej- inne sa zasady, inaczej sie karmi i inne sa artykuły dla dzieci itd itd. Jezeli po dobroci nie zrozumieją to będzie kiepsko. Akurat wiem juz dobrze czego trzeba mojemu dziecku- rozróżniam jej płacz i wiem czego potrzebuje (oprócz płaczu kiedy nie wiem o co jej chodzi 😉 ).
Co do sprawdzania ciepłoty ciała przez dotykanie dłoni dziecka- wyobraź sobie ze w polskim sklepie dwa razy (!!!) babka dotknęła stopy Bianki (w skarpetce) i stwierdziła ze za cienko ja ubrałam bo ma zimne nózki. No po prostu chciałam wyjsc ze sklepu. I co sie bede z nia kłócic jak widze ze wychowała swoje i wie swoje...? Koszmar te polskie kobiety bo od irlandzkich nic takiego nie słysze.

Bylismy dzis zrobic zdjęcie do paszportu Biance- rany jak sie usmiałam- nie dała zrobic sobie prostego zdjęcia- przechylała głowke i w efekcie mamy zdjęcie jak przechyla głowe- nie wiem czy przyjmą cos takiego ale fotograf zarzekał sie ze wymogi dla dzieci nie sa takie ostre jak dla dorosłych. Zobaczymy...


Dziewczyny Bianka dalej ma takie krosty- coraz gorzej z tym- wczoraj przy kąpieli zauwazyłam ze zaczyna ja wysypywac na udach i dzis zmienilismy mleko na sojowe jak kazal lekarz irlandzki. Troche wywaliła oczy jak jej dzis dałam je do picia i myslałam ze mnie opluje ale jakos wypiła 🙂 Oby jej przeszło bo juz nie moge na nia patrzec jak taka jest cała w tych pęcherzach i krostach.
oli- ja nie juz dawno nie karmie piersią- nie dało rady jednoczesnie sciągac laktatorem i potem podawac bo bym 24h siedziała cały czas i koncentrowała sie na odciaganiu lub karmieniu. Sciagalam za rzadko i po prostu pokarm zanikł (bo ja mam płaskie sutki i Mała nie miała za co złapac wiec sciagałam laktatorem). A Ty- jak u Ciebie z mlekiem??

jusmarkl- a Ty podajesz w końcu Kevinkowi te mleko modyfikowane co kupiłaś?? I jak na nie reaguje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ja mam wlasnie poroblem w jednym cycku pustka w drugim woda lekko zabarwiona na bialo i sama nie wiem czy dawc to tosi bo wydajke mi sie ze boli ja po tym brzuch zreszta ona nie chce strasznie sie denerwuje prezy i placze zaraz po cycku i tak chce butelke i jest placz bo tym co leci sie nie najada bo jest za malo tresciwe i nie podalam jej dzis tego cycusia do poludnia i zrobil sie jak kamien 😞 bolalo jak nie wiem co i nie wiem co z tym zrobic szkoda gadac moze cos poradzicie ?? naj gorsze jest to ze jak ja dostawiam to ona i tak nie chce go ciagnac a jak mam ja niby zmusic rece opadaja .......

tusienko ja tez jestem taki gluptas i na wszystko zawsze sie godze az przyszedl dzien i powiedzialam niee to co ja czuje i mysle i chce tak samo jest wazne jak innych zdziwienie bylo i klotnia oczywiscie ale postawilam na swoim zdania nie zmienilam mimo ze nie raz mialam ochote ustapic ale bylam twarda ty tez musisz 🙂

jusmarki dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak wlasnie bedzie, postawie na swoim !!! 🙂 Tymbardziej ze bardzo mi na tym zalezy zeby byc u Mamy. I mysle, ze Dominik tez bedzie z Nami, ale zobaczymy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko podaje malemu to mleko kiedy nie dam rady wczesniej odciagnac , a chce isc na spacer , to wtedy biore to sztuczne , zeby w razie czego podac na dworze czy na zakupach i powiem Ci , ze maly zachowuje sie jakby wogule nie zauwazal roznicy. Jedynie to na poczatku nie umi sobie poradzic ze smoczkiem , ale po chwili zalapuje o co chodzi i je. Dzieki Ci bardzo za informacje o tym odpowiedniku bebilonu , bo jestem zadowolona. Robi pieknie zolte kupki kilka razy na dzien - dzisiaj na obiad zjadlam piers z kurczaka w panierce smazona i zaraz po karmieniu kupka byla zielona - pewnie od smazonego :/ no trudno , jednak bede musiala zostac przy gotowanych. No i z racji tego , ze raz na dzien dostaje synek dostaje to sztuczne mleko to tez raz na dzien daje mu herbatki , bo jakby nie bylo to juz jest karmienie mieszane i trzeba dopajac. Chociaz sa dni , kiedy caly spacer malutki przespi i po powrocie do domu dostaje piers , takze nawet nie daje mu tego sztucznego , wiec roznie to bywa. No , ale dobrze reaguje na to mleko w kazdym badz razie.
oli nie ma za co - uwielbiam sie zajmowac takimi sprawami , ostatnio tez kolezanka pisala do mnie , ze za rok wychodzi za maz i juz oglada rozne rzeczy w necie to ja od razu z nia hehe. Gdybym mogla , to bym sie zajmowala organizacja takich imprez , bo to wspaniala rzecz 🙂
Tusienko trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to fajnie że Kevin polubił to mleko 🙂 Ciesze sie ze pomogłysmy z tym Bebilonem- zawsze to lżej dla Ciebie a jak Mały nie reaguje źle na modyfikowane to ok 😁

My dzis na spacerze spotkalismy znajomych i powiedzieli nam ze alergia wychodzi późno i juz wszyscy mi robia taki zamęt w głowie z ta wysypką u Bianki ze nie wiem czy dobrze ze to mleko zmienilismy na sojowe 😞 Jeszcze doczytałam ze mleko sojowe jest niezdrowe dla niemowląt bo cos tam dziwnego zawiera- rany boskie juz nie wiem co robic 🤨 Wszedzie jest napisane ze jak dziecko jest uczulone na krowie mleko to i na soje bedzie uczulone prędzej czy później!
Jedna rzecz która juz zauwazylismy z męzem- Mała musi teraz jeśc jeszcze częsciej- je co półtorej godziny a wytrzymywała w dzień nawet 3 godziny na tym mleku dla głodomorów. Ciekawa jestem jak bedzie wyglądała dzisiejsza noc- normalnie az strach mnie bierze 😞 Ciekawa tez jestem jej kupek, czy beda zaparcia, kolki itd. Najwazniejsze zeby jej to wszystko zlazło bo wygląda jak jedna wielka czerwona krosta 😞

Powiedzcie mi tylko jedno- odkąd sie urodziła jadła to mleko dla głodnych dzieci plus moje "piersiowe". Ja normalnie jadłam nabiał i mleko piłam- nie było żadnych złych reakcji, żadnych wysypek. Potem przeslismy na samo mleko modyfikowane. Nagle, 2 tygodnie temu wyskoczyły te krosty- czy to możliwe zeby nagle to mleko ja uczuliło skoro wczesniej jadłam i piłam tyle alergenów (chodzi o mleko krowie)?? WYdaje mi sie ze wysypka związana z alergia pokarmowa pojawia sie dośc szybko z nie z miesięcznym opóźnieniem!

oli- ja nie wiem co z ta piersia ale chyba cos sie tam nieciekawego zrobiło- niech sie wypowiedzą dziewczyny co karmią piersią ale jak cycek jest twardy jak kamień i boli to nic dobrego 😞 😞 Ja czytałam ze dziecko nie moze byc uczulone na mleko mamy- jedynie moze mu nie odpowiadac jego smak jesli jadłas bardzo przyprawione rzeczy lub tez jest uczulone na białko- ale wtedy i tak je pije a efekty widac później. Moze po prostu po piersi, tak jak piszesz, jest nadal głodna niemiłosiernie? A moze po prostu juz wie ze z butelki szybciej leci i nie chce juz ssać piersi...? No tak gdybam bo z dzieciakami to nigdy nic nie wiadomo a sama Ci nie powie co jej leży na sercu 😉 A napisz co tam u lekarza z tą wysypką u Tosi bo sama jestem ciekawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie Ruda Rybko skoro przy karmieniu piersia pilas duzo mleka i jadlas inne jego przetwory to nie powinna to byc alergia na mleko krowie , bo wyszla by juz wtedy. Mysle jednak , ze to jakis inny skladnik tego mleka , albo calkiem co innego (nie pokarm) - kosmetyki itd. Nie wiem dlaczego lekarz zlecil mleko sojowe skoro uwazal , ze to skaza bialkowa. Sa przeciez inne normalne specjalne mleka dla dzieci z taka skaza .... no ale skoro jak piszesz wczesniej pilas mleko itd to to raczej skaza bialkowa nie jest. Radzilabym zrobic proby alergiczne i wtedy wyjdzie najszybciej na co ta alergia. Po co robic eksperymenty na dziecku.
oli ja mialam problem z twardymi piersiami , kiedy odstawilam corcie , bo nie robilam tego stopniowo tylko z dnia na dzien. Dobrze robil prysznic bezposrednio na piers i delikatne sciskanie piersi pod prysznicem pozwalalo wycisnac bezbolesnie nadmiar mleka. Kilka dni i pokarm mi calkowicie zanikl. Sprobuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny sprobuje i zobaczymy co bedzie wieczorem wczoraj przystawilam toske i do tej pory sa puste nie ma w nich nic 😞 a wczoraj w pewnym momencie tyle mleka sie narobilo nie wiem dlaczego

Ruda Rybko jak wiesz ja walcze z azs od 2 lat ( moj michu na to choruje )i jaka kolwiek wysypka po jedzeniu pokazuje sie nha tychmiast albo tak jak pisze jusmarki naj dalej na drugi dzien i powiem tobie szczerze czy przypadkiem bianka nie ma tradziku niemowlecego ??

z toska ide dzis wiec napisze co i jak ma jeszcze ta wysypke ale juz blada nie czerwona moze ja cos zjadlam

a bianki ta wysypka jak wyglada i w jakich jest miejscach ??

w zgieciach ?? pod kolanmi na raczkach ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny mam do Was pytanko 🙂
Wczoraj byłam z Nastką na szczepieniu, no i wszystko jest oki, Mała ładnie przybiera na wadze i wogóle dobrze, tylko pani doktor stwierdziła, że powinna już jak się ją położy na plecach i pociągnie za rączki podnosić główkę do siadu, a ona tego nie robi 😞 Więc dała nam skierowanie na rehabilitację 😞 Czy rzeczywiście dwumiesięczny maluch powinien już podnosić główkę?? Mam się martwić?? Jak tam Wasze Maleństwa??
Nastka prawie od urodzenia podnosi główkę jak się ją położy na brzuszku i potrafii długo tak wytrzymać, tak samo jak trzymam ją w pozycji pionowej to trochę się jej głowka giba ale trochę ją trzyma 🙂
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY JAKA SZCZEPIONKA SZCZEPILYSCIE SWOJE MALUCHY SKOARZONA CZY ZWYKLA ?? bo my wlasnie dzis mamy szczepienie i nie wiewmy na co sie zdecydowac 😞

beatusek wydaje mi sie ze 2 mc dziecko jeszcze sie nie podnosi do siadania skonsultuj sie z jeszcze jakims lekarzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny co do tych krostek to Lenka tez juz ma jakos z 2 tygodnie, tylko wczesniej byly czerwone, a teraz sa koloru skory i ich nie widac, ale jak sie dotknie jej buzi to ma taką strasznie chropowatą buzke. Jak bylam u lekarza to stwierdzila, ze to normalne, z reszta tutaj wszystko jest normalne ;/ Dlatego jak pojade do PL to odrau ide z Nia do lekarza, niech cos przepiszą, jakąś maść czy coś.

beatusek-Moja Lenka ma 1,5 mies, i juz zaczyna podnosic glowke, jak lezy na pleckach i ją pociągne za rączki, ale mysle, ze przeciez kazde dziecko jest inne, jedno predzej podnosi glowke, siada, czy zaczyna chodzic, a drugie pozniej, to jest sprawa indywidualna i mysle ze nie ma co sie martwic, pewnie Nastka niedlugo zacznie podnosic glowke, moze po prostu nie ma tyle na to sily jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie... Ja Lenke tez ostatnio dokarmiam mlekiem modyfikowanym, ale tylko raz jej daje, na wieczor, bo zauwazylam ze juz sie za bardzo nie najada moim mlekiem. W dzien moge jej dawac nawet co godzine cycka, ale na noc wole zeby sie najadla porzadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatusek moj synek ma 2 miesiace i jak go delikatnie pociagne za raczki to on od razu reaguje i napina sie trzymajac glowke twardo , zeby usiasc. U mnie tez lekarka to sprawdza na kazdej wizycie. Byc moze akurat wtedy Nastka nie miala na to ochoty ... poprobuj w domu moze bedzie siadala.
Tusienko jak dajesz modyfikowane , nawet tylko raz na dzien to nie zapomnij , ze trzeba tez juz dac herbatke raz na dzien.
oli ja nie wiem jakie szczepionki moj synek przyjal , poszlam i nie pytali mnie o wybor tylko podali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatusek mój Franek w niedzielę skończył 2 m-ce i jest tak jak u Ciebie - mały trzyma główkę jak się go trzyma pionowo i jak leży na brzuszku też, ale jak byliśmy na szczepieniu pani dr nie miała żadnych uwag co do jego podnoszenia czy nie podnoszenia główki :-) nie masz się czym martwić SERIO :-)

Ruda Rybko co do tej alergii to może rzeczywiście dopiero po jakimś czasie wyjść, u mojej Michalinki skaza białkowa wyszła dopiero po ok.2,5-3 m-cach, także to sprawa zupełnie indywidualna :-) a kąpiesz ja w oilatum - to łagodzi podrażnienia i przynajmniej nie będzie jej to dokuczało :-)

oli ja szczepiłam skojarzoną za 109zł :-)

mój maluszek chyba przechodzi fazę skoku wzrostu bo je co ok.2godzinki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- u nas nie ma wyboru- jest skojarzona i tyle- wiem za to ze w Polsce trzeba dodatkowo płacic :/ Powinno sie oszczedzic tyle bólu i płaczu!

dzieki za odpowiedzi. Chetnie bym zrobiła zdjęcia tych krost- Mała ma je na buzi ale sa takie same jak pisała Tusienka24- blade i chropowate- jedynie jak sie wscieka lub płacze to robią sie czerwone. Najgorzej na ma szyjce i na piersiach- wszystko sie zlało w czerwone plamy- wygląda to jak pęcherzyki a nie jak krosty. reszta tzn. kark, plecki (łopatki), ramiona i udka to po prostu małe, czerwone krostki.
No ja własnie tak myslałam ze tak to jest z ta alergią- przez 2,5 tygodnia jadłam wszystko normalnie i nie miała zadnych problemów ze skórą, normalne kupki bez śluzu, krwi, żadnych kolek... Przeciez objawy juz dawno by wystapiły a nie teraz!
Lekarz polski tez powiedział ze to moze trądzik niemowlęcy ale czy trądzik wyskakuje na całym ciele w tak dziwnych miejscach?? A na koniec powiedział zeby ja kapac codziennie w Oilatum, natłuszczać kremem i czekać, czekać, czekać...
Irlandzki lekarz kazał po prostu kupic mleko sojowe i sprawdzać na Małej jak na króliku doświadczalnym. Jest tak samo jak u Tusienki24- wszystkie alergie i krosty sa tutaj normalne, nikt sie alergenami nie przejmuje.

Moja Mała trzyma głowke w górze jak sie ja połozy na brzuszku- kiwa jej sie na wszystkie strony ale robi tak coraz dłużej. Ale wydaje mi sie ze kazde dziecko rozwija sie we własnym tempie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asilua_c nie koniecznie faza skoku wzrostu. Przy tej fazie dziecko tez jest marudne , niespokojne nie tylko , ze je czesciej. Raczej jesli chodzi o jedzenie , to kryzys laktacyjny , dziecko w miare jak rosnie im jest starsze tym potrzebuje wiecej i nagle w pewnym momencie w piersiach jest dla niego juz za malo lub za chudo ,trwa to okolo 2-3 dni dopoki mleko nie nadrobi produkcji wedlug wymagan maluszka 🙂 Tez to przeszlam 🙂
Ruda Rybko tradzik niemowlecy wlasnie ma takie objawy , ze krostki sa biale lub w kolorze skory , a kiedy sie dziecko wscieka , zaczyna plakac to robia sie czerwone i bardziej widoczne. I wystepuje na calym ciele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi lekarz wczoraj powiedzial ze u tosi to jest potowkowa wysypka ale ona ma ja w zgieciach wiec ja mysle ze to jednak alergia troche sie na tym znam od 2 lat z tym walczymy przeciez , ale gorsze jest to ze toska ma szmery na sercu i mamy skierowanie do kardiologa juz wczoraj po tej wiadomosci nie mialam na nic ochoty mam tylko nadzieje ze to minie 😞

co do szczepionki zrobilismy skojarzona zeby zaoszczedzic tosi bolu u nas kosztuje 180 zl 🤪 a jeszcze 2 razy ma miec szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl dzieki za ten link- tak, juz uzwalismy krochmalu do kąpania i nie było poprawy...
dzis za to juz jest lepiej- buzia nie jest taka szorstka, na piersiach i brzuszku wszystko zbladło i nic wiecej sie nie pojawiło!! 😁 MOze rzeczywiscie te oilatum działa??

jusmarkl- mam nadzieje ze to jednak tylko potówki i ze Kevinowi szybko przejdzie

oli- nie martw sie na zapas- synowie mojej koleżanki mieli tak samo i jakos im to przeszło samo do 1 roku zycia.

No to świetnie że wszystkie dzieci mają wysypke- oby to były wysypki przejściowe bo mnie te diagnozy ze skazami przerażają- skąd sie to cholerstwo bierze?? My normalnie jedlismy wszystko- mamy nas karmiły wszystkim a juz nasze dzieci takie maja problemy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Długo się nie odzywałam. Tak jakoś wyszło. Złapało mnie ostre zapalenie ucha środkowego. Na szczęście już przechodzi.

Tak sobie pobieżnie czytałam Wasze posty. Moja Julka też miała na początku drugiego miesiąca coś takiego. To chyba był trądzik niemowlęcy, ale już jest dobrze.

Julka tak fajnie głuży. Buźka jej się nie zamyka :laugh: Słodziak mój kochany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...