Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny

my jeszcze w drodze w czwartek wracamy do wawy 🙂

co do wit D3 nie podaje jej sie kiedy ciemiaczko dobrze sie zrasta
i na sztucznym mleku poniewaz dziecko powinno przyjmowac 400 jednostek tej witaminy na dobe a tyle dostaje z pokarmem sztucznym , jezeli jest na cycuniu to wtedy powinno podawac sie jedna krople i to wiem od lekarza i wiem ze on ma racje 🙃

Asiula c wspolczuje i trzymajcie sie buziaki 🙂


toska tu jest taka marudna ma problemy z zasnieciem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i widzicie- każdy mówi co innego z ta witaminą!! 🤔 🤨

Sprawdzałam na opakowaniu aptamilu- na 100ml przygotowanego mleka jest ok.120jednostek a skoro daję Małej jeść 5-6 razy dziennie po ok. 150 ml to rzeczywiscie swoją dawke dostaje juz w mleku.

oli- dobiłas mnie problemami z zasnieciem Tosi- ja juz sie trzese namysl ze Bianka nie bedzie mi spac w Polsce. Ciekawe jak tam Lenka Tusieńki...
Dobranoc kobiety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli wit d3 nie jest tylko dla ciemiaczka lecz dla calego ukladu kostnego dziecka. Dlatego podaje sie ja przez caly pierwszy rok zycia , bo najszybciej wtedy rosnie. Mozliwe , ze przy modyfikowanym nie trzeba nie wiem jak teraz , 4 lata temu kiedy moja cora byla karmiona modyfikowanym lekarka kazala podawac te witamine , ale juz o polowe mniej niz jak podawalam przy piersi. Ja wole podawac , bo tak jak pisalam , podajac nie zaszkodze a nie podajac moge 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia :-)
Rzeczywiście trudno funkcjonować z taką temperaturą i ogólnym rozbiciem organizmu, ale dziś już jest lepiej na szczęście.
Małego karmię cały czas bo sama zmniejszyłam sobie dawkę antybiotyku a pani w aptece była tak uprzejma że mi sprzedała :-) nie umiałabym go teraz odstawić, może jak byłby większy :-) Wiecie ostatnio odciągam i staram się żeby raz dziennie mąż karmił Franka tym mlekiem z butli a wtedy jakoś taka zazdrosna się robię strasznie :-) nie wiem czy to normalne?! A mój mąż jaki dumny jak paw siedzi w tym fotelu z tą butlą :-) Staram się go przyzwyczajać bo jak wrócę do pracy to będzie musiał się zadowolić butlą oczywiście z moim mlekiem, ale zawsze.

Dziewczyny przepis wysłany :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko ni martw sie na zapas , ona tu nie moze spac bo jest duzo ludzi i duzy halas , poza tym rozbila ja jazda samochodem 5 h jechalismy masakra ( bo jest przebudowa drogi , normalnie jedzie sie 3 h ) ona nie bardzo lubi byc w foteliku samochodowym , mysle ze dzis juz bedzie dobrze i zasnie bez bujania za to spi do 9 rano od 21 -22 tylko trzeba ja troche pobujac wieczorem a w domu poprostu zasypiala sama i to tylko taka roznica 🙂

Jusmrki nie zgodze sie z toba nie prawda ze nie mozna zaskodzic bo niestety mozna my tosi podawalismy sztuczne mloeko i nie mogla sie po jakims czasie zalatwic zmienilismy mleko na inne i nic znowu na inne i zrobilo sie jeszcze gorzej plakala bolal ja brzuszek po kazdym karmieniu miala bardzo zielone kupki i odstawilismy znowu to mleko wrocilismy do tego pierwszego i lekarz nas zapytal czy ona dostaje wit powiedzielismy ze tak i wtedy okazaqlo sie ze wit powinny byc odstawione przy sztucznym mleku bo powoduja wlasnie zatwardzenie a co za tym idzie bole brzuszka itd ....
wydaje mi sie ze naj lepiej byloby obserwowac jezeli zaczelo by sie dziac tak jak u mnie to odstawic te witaminy, a jezeli wszystko dobrze to podawac ale przy sztucznym mleku bym nie podawala ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pamietam jak na poczatku nie chcialam karmic bo jakos mnie tak piersi bolaly i martwilam sie ze zjadlam cos co nie mialam i hanie brzuszek bolal, mialam tyle pokarmu ze ciagle musialam odciagac bo czulam az jak mnie uciska nadmiar pokarmu 😞 jusmarkl napisalas mi wtedy ze jak moge tak pisac ze to jest najwazniejsze zeby dziecko mialo moj pokarm i ze to sie unormuje itd. i za to Ci dziekuje bo naprawde teraz to doceniam i ciesze sie ze moge jeszcze caly czas karmic hanie 🙂 oklask dla ciebie 🙂
teraz mama nadzieje ze jeszcze bede mogla troche pokarmic bo przez to ze hania przesypia dziennie cala noc czuje ze tego pokarmu jest mniej i dluzej trwa az sie napelnia ale jeszcze nie bylo tak zebym musiala robic mleko mod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko
tak jak oli napisala nie martw sie bo kazde dziecko jest inne, moja hania cala droge spala jak jechalismy z nia na wycieczke a jechalismy okolo 400 km 🙂 a jak ja wkladam do fotelika to od razu cieszy sie i zasypia bo wie ze gdzies jedzie :laugh:

mi tak samo powiedzial lekarz o tych kupkach, ze mam dawac tylko jedna kropelke bo jak dam wiecej to moze miec zatwardzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula_c- dziekuje Ci bardzo za przepis, jutro ide na zakupy i moze na weekend uda mi sie upiec to pyszne ciasto 😁

ech, dziewczyny jak Wam zazdroszcze karmienia piersią chociaz zdaje sobie sprawe ze były bardzo trudne momenty. teraz wychodzi przewaga piersi nad butelką i bedzie wychodzic jeszcze długo w zdrowiu dzieci (chociaz mam nadzieje ze Mała nie bedzie mi chorowac za bardzo)

asiula_c - mi sie wydaje ze to normalne ze czujesz zazdrośc ale jak masz szanse wykazać sie innym to pozwól im! same mi pisałyście przed porodem zeby pozwolic sobie pomóc 🙂 Mój mąz był tez bardzo dumny z pierwszych karmień jakie sam "wykonał" juz w szpitalu. Pierwszy tez trzymał Biankę po porodzie, przebrał jej śpioszki i zmienił pieluszkę wiec ma powody do dumy ojcowskiej 🙂:P
Ja tez jestem zazdrosna jak siostra męża zajmuje sie Bianka za duzo ☺️ Najbardziej sie denerwuję jak wyrywa mi wózek do prowadzenia na mieście- nawet mąż to zauważył.

mam nadzieje ze Mała bedzie spała w drodze na lotnisko, w samolocie i potem w Polsce. Musimy jeszcze kupic łózeczko turystyczne- macie jakies dobre typy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda RYBKO ja polecam takie sama takie mam , tylko ja mam jeszcze z przewijakiem i plozy zer moge z niego zrobic kolyske 🙂 i palak z misiaczkami i moje kosztowalo 225 zl a to jest ta wersja bez tych dodatkow ale moze poszukaj sobie ta druga wersje jeszcze 🙂

http://www.arti.pl/lozeczko-fibo-basic_prod115.html

ja tez poprosze ten przepis jesli mozna 🙂 [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

ale tu dzisiaj cicho 🙂
ruda rybka sliczna jest twoja bianka 🙂

dziewczyny zszedl wam juz brzuszek czy nadal macie taki odstajacy, bo ja mam okropny, musze cos z tym zrobic bo wygladam jakbym znowu byla w ciazy 🤪 juz sobie kupilam pas sciagajacy ale bede musiala zaczac cwiczyc (a do cwiczen jestem taka leniwa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj mała miała badane bioderka i na szczęscie jest wszystko dobrze.

Zrobiłam wczoraj małej zdjęcie, zobaczcie jaka silna jest :laugh: [img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Bez_nazwy_1_kopiak.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Wam 🙂

Dzieki beti22- wszystkie nasze dzieci sa takie słodkie- dzisiaj zostawiłam Bianke samą w leżaczku i tak gadała do siebie, śmiała sie a potem to nawet az piszczała z radości. Jak juz wyszłam z toalety i zobaczyła mnie to przestała gadac z zabawkami a szkoda bo chciałam wszystko ponagrywać :P

noooo, Julka to już silna babka 😉 Moja Bianka jeszcze tak wysoko głowy nie podnosi.

beti22- ja mam dalej flaka na brzuchu 😞 Niedawno szukałam na internecie kiedy moge zacząc ćwiczyc po cesarce i napisane było ze nie wolno jeszcze ćwiczyc ani brzuszków, ani biegać nie wolno... Mozna jedynie napinac miesnie brzucha np. na siedząco ale co to za ćwiczenia- efekty zobacze chyba za 100lat 🤨
Ty rodziłas normalnie wiec do robotyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!! 😁
Ja tez jestem leniwa strasznie ale jak widze sie w lustrze to az mi sie chce cos robic natychmiast!!

U mnie najgorzej jest ze słodyczami- to moja zmora ☺️

oli- dzieki za linka na te kojce ARTI 🙂 Myslałam wczesniej nad nim ale w końcu dorwalismy na allegro mniejszy kojec ze wszystkimi bzdetami za 280zł wiec jeszcze nie tak drogo bo te inne kojce to nawet po 700zł (kto to kupuje??!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja hania od dzisiaj zaczela glosno sie smiac i piszczec (myslalam ze zaczela plakac, a ona usmiechnieta i glosno sie smieje do zabawki:laugh: )
tez tak myslalam zeby ja nagrac ale zawsze jak chce to zrobic to przestaje gadac :laugh:

za ten brzuch musze sie naprawde zabrac, bo naprawde nie ciekawie wyglada ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki a my w koncu w domku
Tosia spi znowu jak aniolek zadnych problemow z zasnieciem 🙂 naj gorsze ze michu w poniedzialek do pracy i nie bedzie go po 2-3 dni a ja sama po 2,5 mc jak jest ze mna i tosia w domku wraca do pracy to ciezko sie rozstac no ale czas naj wyzszy 😞 niestety
lece pospac bo jestem wykonczona 🙂 dziekuje za przepis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula_c- czy ja dobrze zrozumiałam ze trzeba do masy 3 smietany po 400ml- każda?? wiec razem wychodzi ponad litr smietany- to nie za dużo???

oli- ja takie rozstanie miałam po 3 dniach od przybycia do domu z Bianką 🤪 tyle że Remik nie wyjeżdża na tak długo jak Twój Michał.

A my dzisiaj mielismy taki koncert ze juz myslałam ze dziecko zwariowało- no tak sie darła niemiłosiernie ze byłam przekonana ze to kolka. W ogóle nie dało sie jej uspokoić- nawet smoczkiem czy butelka z mlekiem 🤨 Nie wiemy co jej sie stało ale teraz juz w końcu jest cicho i zasypia- ufff!

Bianka ma juz paszport- dzisiaj odebraliśmy i ma obywatelstwo irlandzkie. jusmarkl, Tusienka24- Wasze dzieci maja polskie czy zagraniczne obywatelstwo??
Teraz czekaja nas przeprawy w polskim USC żeby zgłosic jej urodziny 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj synek ma Polskie obywatelstwo tylko , bo zeby mogl miec hiszpanskie to musialoby ktores z rodzicow tez miec , a nie mamy. Tutaj obywatelstwo nie wskakuje automatycznie po jakims czasie pobytu , tylko jak sie jest 3 lata to trzeba sie samemu o nie ubiegac ...jezdzenie do Madrytu , skladanie wnioskow itd , takze my z mezem sie o nie nie ubiegamy , bo tak czy siak mamy prawa do wszystkiego jako ze nalezymy do unii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no, my tez nie mamy irladzkiego obywatelstwa a dla Małej musielismy sie postarac i jednym z punktów jakie musielismy spełnic był 3 letni pobyt przed urodzeniem dziecka. Chodziło tylko o to ze łatwiej było o irlandzki paszport niż o polski i to jest przykre 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sie dowiadywalam i okazuje sie , ze wcale nie musze tutaj wyrabiac paszportu polskiego dla dziecka. Wystarczy , ze zrobie mu dowod osobisty co dla mnie jest mniejszym problemem i z tym dokumentem moge leciec z nim do Polski , a tam juz na miejscu sobie wyrobie dla niego paszport. Wiele prosciej, bo po ten dowod jade tylko do Teruelu (100km) , a do Madrytu mam 500km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no faktycznie tloczno hihihihi

ruda rybko ale bianka sie zmienila na tym zdjeciu co teraz masz 🤪

a ja dzis dostalam paczke z moja sukienka naprawde jest piekna sama bylam w szoku hahahah 🤪 a poza tym bylam dzis na zabiegu u dermatologa usunac taki odstajacy pieprzyk na szyji bo przy porodzie przy wysilku podszedl mi krwia i napecznial a teraz juz go nie mam laserem mi go usunela i nic nie bolalo ( a strasznie sie balam ) i obejrzala tosie i powiedziala ze ta szorstka sucha skora na policzkach jest alergiczna i zapisala jej jakies kremy natluszczajace a to p. doktor mojego micha wlasnie bardzo sympatyczna i taka troskliwa bo sama chorowala na azs wiec wie jak to jest
dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- zmienia sie ta moja córka- tak jak i pewnie twoja Tosia ale sie nie chwalisz

to fajnie ze sukienka Ci sie podoba- pokazesz nam ją??
oli- ja mam taki odstający pieprzyk na plecach i czesto zahaczam o niego stanikiem, ostatnio mi urósł i tez tak myslałam czasami zeby go usunąć. Ile zapłaciłas za ten zabieg?? Czy przedtem długo musiałam sie konsultowac z lekarzami zanim Ci go usunęli?? Bo my jedziemy do Polski na 2 tygodnie- nie wiem czy zdążę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja mam cos takiego na brzuchu tak raczej wyzej pod zebrami na samym srodku , nawet mi sie on podoba i mi nie przeszkadza poza tym nie jest zbyt duzy, ale wiadomo jak jest w miejscu gdzie zawadza to pewnie , ze usunac. Ja tez chce zobaczyc sukienke! hehe oli to super , ze macie taka fajna p.doktor , dobrze jest miec kogos kto przeszedl to samo , bo zna ten bol. Oj tak dzieci sie zmieniaja w mig. oli wlasnie pochwal sie jaka juz jest Tosia , mojego synka fotki mozna zawsze patrzec na albumie internetowym ja tam na biezaco dodaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny obiecuje ze w rzuce zdjecie sukni i toski , tosia to duza dziewczynka hihihi tak gada ze az czykawki dostaje bo sobie z zlapanym powietrzem nie radzi jeszcze haha 🙂 ale jest slodka 🤪
Ruda Rybko ja zaplacilam 150 zl w viva derm to prywatna klinika ale ona ze wzgledu na to ze michu tam sie leczy policzyla nas taniej bo to kosztuje 180 zl ale mozna zrobic to panstwowo w szpitalu ale ona tam gdzie pracuje nie posiada takiego sprzetu nowoczesnego jak w tym prywatnym mowi ze w szpitalu to rzeznia usowanie trwa doslownie minute najpierw posmarowala mi szyje kremem znieczulajacym potem zrobila dopiero zastrzyk z znieczuleniem ( kremem zeby ten zastrzyk nie bolal ) a potem laserem usunela pieprzyk nic nie bolalo , i powiedziala ze jak chce to moze go oddac do badania zebym miala spokojna glowe ze to nie jest rakowe , ale nie ma takiej potrzeby bo to nie jest oni poznaja rakowe od razu , wiec ja usunelam od razu bez badania probki a ona mowila ze lepiej jest to usunac niz ciagle zachaczac tak jak u mnie bylo bo wtedy moze zaczac sie cos dziac a poza tym byl brzydki i mnie szpecil taka kula sie z niego robila i balam sie ze tosia mi go zerwie bo ciagle mnie za lancuszek ciagnie ( lubi blyskotki 🙂)wiec ruda rybko jezeli przeszkadza i chaczysz o niego to warto usunac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...