Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny wspolczuje tych nie przespanych nocy mi tosia od 1 mc spi cala noc i mam nadzieje ze tak zostanie ale nie bede zapeszac , mi odzia tez budzila sie w nocy wiec wiem co to znaczy . nie wiem od czego to zalezne jest 😞

pojde do dentysty w solcu u siebie , bo tu drozyzna 😞

a co do klotni dziewczyny wszedzie jest tak samo nie ma domu bez zlomu ..... ale tak jak napisala asiula kiedys klotnia klotnia wazne zeby sie dobrze pogodzic , w kazdym razie cos w tym stylu .......

krocia glowa do gory bedzie dobrze 🙂

caly czas pamietam o reniferku dla juleczki , ale poki co nic sie nie trafia za to na allegro sa nawet za 19 .90 🙃

dobranoc gargamelki :laugh: :P i nie badzcie smutasy jutro bedzie lepszy dzien 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia1985 moj maly tez mial zapalenie pieluszkowe przepisali mi masc robiona i kremz antybiotykiem(czekaj zerkne nazwe)Pimafucin bardzo dobry a teraz uzywam Alpika krem na odparzenia i takie tam 🙂
ostatnio jak bylam u lekarza to pytalam sie czy moge urzywac tego kremu robionego bo zrobili mi az 2 pudeleczka wiec powiedzila ze mozna i jest dluuuga data waznosci!

oli moj maly tez od ok1 miesiaca przesypia cala noc no nie moge powiedziec zdarzaja sie wyjatki kiedy obudzi sie o 5-6rano ale tak to srednio o7-8 sie budzi 🙂

kurcze dziewczyny nie mowilam wam
nie wiem czy pamietacie jak sie u mnie zaczelo z porodem. odeszly mi wody o 7:30 pojechalismy do 1 szpitala w ktorym chcialam rodzic czekalismy tam 1,5 na to zeby lekarz mi powiedzila ze nie ma miejsca i wysyla mnie wlasnym autem do innego tam kolejana godz w izbie po czym do 22 trzymali mnie az zdecydowali po mojej i meza awanturze ze bedzie cesaraka, bo nic sie nie dzieje mam skurcze parte a rozwarcia 1cm!
maly w 1 min dostal 6punktow w 2min. 9 w 3 juz 10 lezal 1,5 doby na noworotkach i niby wszytstko ok.
po miesiacu poszlam na szczepienie a pani doktor uslyszala szmery na serduszku wyslala nas do kardiologa w wawie nie bylo miejsc do konca roku wiec zapisalismy sie 120km od wawy gdzie mamy dom. tam nas przyjeli za 2 dni okazalo sie ze (kurcze nie wiem jak to sie nazywa profesionalnie) po sojemu powiem
serduszko ma dwie polowki i miedzy nimi jest przegroda ktora powinna sie zamknac zaraz po porodzie-mu sie nie zamknela !!! ale pani doktor powiedzila ze powinno sie do roku czasu zamknac ale to nie pewne wiec spytalam co bedzie jak sie nie zrosnie a ona ze to za mala wada serca zeby otwierac serduszko. i teraz w poniedzialek mam w siedlcach wizyte!! mam nadzieje ze bedzie dobrze!!! i zobaczcie taka nie kompetencja lekarzy w szpitalu gdzie rodzilam!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysiu masz racje pisalam raz , ze mi maly spal 4,5 godzin. Bylo tak kilka dni jak robilam akcje , zeby go przestawic wlasnie na to zeby dluzej sypial. Przetrzymywalam go , zabawialam tak jak kiedys ktorejs tutaj radzilam , zeby przetrzymac dziecko to dluzej pospi. Jednak 3 dni meki jak i dla mnie tak i dla dziecka , bo spiace dziecko zajac to nie latwe zadanie no i dalam sobie spokoj , niech sobie spi swoim rytmem , a to ja sie dostosuje. On taki slodki. Nie bede go do niczego zmuszala dla wlasnej wygody. No i tym sposobem spi tak jak spal wczesniej. I co 3 godzinki mleczko. Na noc juz mam naszykowane w pojemniczkach odmierzone porcje mleka i wody , tylko pozniej zagrzewam wode w podgrzewaczu szybciutko , wsypuje mleczko i gotowe, a trzymam mu te butle przez sen 🙂

marlena010 Ty to musisz przezywac. Ta polska sluzba zdrowia szkoda gadac. Oklask dla Ciebie kochana. Oby Fabiankowi sie zroslo jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobiety- tak pisałyscie o tym prasowaniu ze mi wjechałyscie na ambicje o w końcu wyprasowałam to co miałam zaległe ☺️ ech, i tak zostalo troche rzeczy ale to takich jakich nie nosimy wiec moze w koszu leżec :P 😉
Marlena- ja zapomniałam jak ten Twój poród sie zaczał a widze ze nieciekawie. Ja tez miałam cesarke i asiula tez 😞 A miało byc normalnie po ludzku 🤢
Nie martw sie tą przegrodą, Marlena, czytałam gdzies ze dzieciom naprawde sie to zrasta wczesniej czy później. Daj nam znac jak poszla wizyta i co lekarz powiedzial. Bedziemy trzymac kciuki 🙂
Moja Bianka tez miała przeboje po porodzie bo nie oddychała i dostała chyba tylko z 4 punkty w pierwszej minucie a potem, po 10 min juz 10pkt.

jusmarkl ja tez nie wiedziałam ze Kevinek tak wstaje. Myslałam ze to tylko tak moja Bianka ma ze całej nocy nie przesypia ale widze ze sama nie jestem. Wczoraj spała od 22 do 7 rano ale jak bedzie dzis to zobaczymy bo niewiele zjadla a padnieta była jak mucha wiec szybko zasnęła. Pewnie zaraz bedzie podbudka 😁
A imie Fabian to jest teraz coraz bardziej popularne, mam koleżanke która tez tak nazwała synka- maleńki ma 2 miesiące 🙂

Pimafucin jest chyba przeciwgrzybiczny jesli sie nie myle. Jak dziecko ma juz ostre zapalenie pieluszkowe to sie takie kremy i maści podaje. Widzicie my teraz uzywamy znowu pampersów i Bianka ma znowu odparzenie- w tym miejscu gdzie sie stykają jej pośladki- głupio to brzmi ale nie wiem jak to lepiej opisać. Ma takie ciągle zaczerwienione 😞 A jak mielismy Huggiesy to było wszystko ok. I cóz, Huggiesy najdroższe a musimy kupowac 🤨

Krocia, biedna myszko, nic sie nie denerwuj- bedzie dobrze. Wiesz ze po burzy wychodzi słońce- patrz na Patrysie i Łukasza- prasuje jej 1,5 metra prania i jeszcze kupuje czekoladki, Beti dostaje kwiaty i wychodzi na zakupy 😁

Ja dzis gadałam z tesciową przez telefon i powiem Wam ze jakos juz lepiej podchodze do ich przyjazdu. Nawet sie ciesze ze bede miala czas dla siebie i powychodze czesciej z domu.
Tak sobie pomyslałam ze moze zaczne znowu sie uczyc jeździc samochodem bo tesciowie zostaną z Bianka a ja moge ćwiczyc z Remikiem...? Moze nawet mnie mój mąz zaprosi w końcu do tej włoskiej restauracji co mi obiecał rok temu?? 😉

tak, beti, ja wracam do pracy 9 listopada.

ja spadam spac bo znowu wstane o 11 🙃 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja jeszcze tylko z prośbą do Was- mój mąz ma 5 listopada urodziny- oczywiscie nie wiem co mu kupic. Marzy mu sie iphone ale jest za drogi.
Napiszcie co można kupic 29-letniemu facetowi zeby było w miare oryginalnie- odpadają ciuchy i perfumy.

jezu jak u nas zaczeło lac- deszcz wali w szyby tak ze az jest glosno w chacie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ja mialam podobny dylemat bo Lukasz ma 25 paz. urodziny(wiec za kilka dni ).Szlak mnie trafia jak mam wymyslac prezent dla niego a on to taki skubaniec ze byle czym sie nie zadowoli hehehe!
Wpadlam na pomysl zeby zrobic dla niego kalendarz na 2010 (same zdjecia Julki,jego z Julka i jedno moje w ciazy).U nas jest taki sklep fotograficzny Snappy Snaps i tam zanioslam na plytce 13 zjec (jedno na okladke) i reszta oni sie zajmuja!Wybralam tylko wzor i takie tam!Mozna oczywiscie zrobic na roznych innych rzeczach np.zegarze na sciane,brelok do kluczy,T-shirt,itd...Kosztowalo mnie to £22,wiec nie tam drogo a dosyc orginalnie no chyba ze juz kiedys cos takiego robilas.
A po za tym robie dlaniego mini przyjecie niespodzianke,zaprosilam na sobote kilku jego znajomych i razem z mama wszystko przygotujemy.On w tym roku nie chcial robic urodzin ze wzgledu na Julke ale ja sobie pomyslalam ze zasluguje na nie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry oklask dla rudej rybki potem dla tusienki ( obiecany )

marlena moja tosia ma to samo z serduszkiem pisalam o tym ostatnio , nie wiem gdzie ty dzwonilas ze nie moglas sie dostac , my bylismy na litewskiej u kardiologa i miala tam tosia echo serca , ja tez sie denerwowalam ale z tym jest tak ze w 50% zrasta sie w 1 roku zycia a drugie 50 % miedzy 3-4 rokiem . wiec spokojnie takie cos ma sporo dzieci .

pi,aeucin ja mam - dla toski na ciemiaczko jeden do leczenia a drugi po zaleczeniu , bo nie moglismy dac rady juz z tym ciemiaczkiem po tych masciach poki co jest ok 🙂

rybko my tez tylko huggiesy 🙂 po pampersach tosia ma cala pupcie w krostkach i czerwona 😞

rybko co do prezentu to ja mojem michowi chciala zalatwic taki przejazd w tej dmuchane bance , ale tutaj tego nie robia bo nie ma warunkow , nie wiem co twoj maz lubi ?? cos kiedys wspominalas ze samochody to moze przejarzdzka jakas super bryka ktora mu sie marzy , wiesz nie wiem jak tam jest u was czy mozna wypozyczyc samochod np:na 2 h a sama w domu mozesz przygotowac jakas super kolacje przy swiecach 🙂 ogolnie faceta zawsze ciezko cos kupic ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny :-) widzę Oli i Patrysię :-)

Ruda Rybko Patrysia ma super pomysł z tymi zdjęciami, może i Ty taki wykombinuj :-) Mój mąż ma w sobotę imieniny ale ja już wiem co mu kupić, też lubi słuchać Marka Trandy a w nowej Maździnce mamy CD więc kupię mu płytkę niech słucha w drodze do domu lub do pracy :-) bo w samochodzie tylko jedna płyta Ani Dąbrowskiej leży więc będzie OK :-)

marlena jak pisze Oli jest dużo dzieci z taką wadą i nie ma co się martwić teraz głowa do góry i będzie dobrze, Oli to już wie i daje radę 😉

Patrysiu super z tym prasowankiem odwalili Ci kawał dobrej roboty, może i do mnie ich podeślesz ?? Ja właśnie się wybieram do suszarni po to pranie z poniedziałku więc znowu sterta będzie jak ta lala :-)

jusmarkl właśnie ja też myślałam że Kevin przesypia nocki ... a tu proszę :-) z jedzeniem to trzeba próbować tak jak ja z Frankiem, nie to to co innego, nie teraz to za 2-3 dni, ważne żeby próbować :-) mi się udało jak posłuchałam rady Rudej Rybki o tej słodkiej marchewce i spoczko :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krociu nie ma się co zamartwiać :-) Wszystkie to przeszłyśmy, każda może miała troszkę inny powód, ale wiemy co czujesz :-) Jeszcze ta pogoda może człowieka dobić, ale nie ma co popatrz na maleństwo i odwzajemnij uśmiech, na serduchu się lepiej robi. Ja wczoraj też miałam tak : mały był marudny więc go na ręce utuliłam i zasnął ja go do łóżeczka a on otwarte oczy, więc go do wózka niech zaśnie, on nic, ja mu mówię - ja Cię ciągle nosić nie mogę bo niedługo z mojego kręgosłupa zostanie tylko cienka nitka :-) więc go na matę, a on najpierw popłakał, potem jak się zaczął do mnie uśmiechać to normalnie wszystko mi przeszło i oczywiście go nosiłam :-)

U nas leje ale muszę mu kupić czapkę zimową bo pani powiedziała że dzisiaj dostawę będzie miała więc muszę się wybrać w tą breję :-) No i lecę póki śpi ugotować mu zupinki marchewkowej. I też kupiłam zapas kopru do zamrożenia (Ruda Rybko ja też mrożę - a wiesz dlaczego? Większość warzyw przechowuje się np. w piwnicach, albo w chłodniach, niestety warzywa jeśli się je wykopie z ziemi i nie przetworzy np. zamrozi, to one tracą wiele cennych składników, więc mrożenie jest najlepsze dla nich i dla nas - jestem taka mądra bo mój mąż pracuje w mrożonkach i zna się COSIK na tym, więc dziewczyny zamrażajmy !!!)

Buziaki, spadam bo kupę pracy przede mną, a doba jakoś nie chciała się wydłużyć na moją prośbę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja jestem asiula 🙂

jusmarki co do jedzonka tosia tez pocztkowo wszystkim plula , i tak co kilka dni probowalam , teraz jak widzi swoja miseczke to juz buzke otwiera hahaha 🤪 🤪

wlasnie trzasnela kupke i ja przebieralam a ona tak dziwnie z boku smoczka trzymala i gryzla zawziecie , mysle sobie zab , wzielam smoczka wlozylam palca no i jest hihihihi ale jeszcze pod dziaslem ale juz wyraznie widac i czuc takze kwestia czasu 🤪 🙃 a ja sie ciesze jak dziecko hahaha:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny ! 🙂

Oli-Super, ze Tosienka juz za moment bedzie miala zabka. 🙂 Ja tez czekam na pierwszego zabka Lenusi, ale cos doczekac sie nie moge. 😉

Marlena- Wspolczuje co musisz przezywac. 😞 ale glowa do gory, wszystko bedzie dobrze z serduszkiem Fabianka!!! Wszystkie tu jestesmy z Tobą!!!

Krocia-Chyba kazda z Nas musi przejsc taką depresje, jeszcze teraz ta pogoda... Ja tez czasami mam nie najlepsze dni, ale staram sier najmniejsza drobnostką poprawic humor.

Ruda Rybko-Tu dziewczyny maja swietne pomysly z tymi prezentami, a Patrysi pomysl to juz w ogole jest super. 🙂 Ja to nigdy nie mam glowy co kupic Mezowi, ostatnio kupilam mu bransoletke i zabralam do restauracji to sie bardzo cieszyl. A teraz na swieta, czy na urodziny to nie wiem tez co wymysle. Mezczyzni maja o wiele latwiej z przentami, kupia kwiaty, lancuszek, kolczyki, co kolwiek,a my juz wniebowziete. 🙂

A ja wczoraj mialam super dzionek, jak pisalam sama z Lenusia wybralysmy sie na zakupy, a potem Mezus jeszcze nas zabral i kupilismy nowy tv, bo ten co mielismy to juz takie padlo bylo, zeby go wylaczyc albo wlaczyc trzeba bylo sie nie zle nameczyc. :P ale na koniec dnia rozbolala mnie glowa i zrobilo mi sie nie dobrze, nawet Lenki nie wykapalam tylko zasnelam jak aniolek.

oklask dlaa asiuli. 🙂

Milego dzionka!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

moja Hania wlasnie zasnela wiec tez przylecialam :laugh:

oli
dziasiaj u Hani tez zauwazylam na dziaslach czerwony punkt i w srodku bialy zabek 😆 pewnie na dniach wyjdzie bo tez juz go czuje jak dotykam 🙃

ja tez mam tyle prasowania, musze sie zaraz za to zabrac bo ciagle przybywa a nic nie ubywa 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zapomnialam napisac o tych mrozonkach... Ja tez mam pomrozone warzywa, koperek, pietruszke i marchewke pokrojona w kosteczke i zawsze jak robie zupke czy sos to tylko wyciagam i wrzucam. Dostalam od mamy pelno takich warzyw wiec tylko posiekalam i zamrozilam, a merchewki dostalam cala reklamowke juz pokrojona w kostke, bo mama miala duzo marchewki i mi pokroila juz. 🙂 Tymbardziej, ze tu strasznie drogie sa takie warzywa, jeszcze marchewka ujdzie, ale koperek, pietruszka strasznie.

Beti ja tez juz sie zastanawialam nad fotelikiem samochodowym, ale do świąt jeszcze poczekamy, bo w tym co mamy nosidelku wyciagnelam wkladke wypelniajaca i jeszcze Lenuska sie w nim miesci, ale na święta to juz trzeba bedzie kupic nowy.

http://www.allegro.pl/item770990913_fotelik_samochodowy_zenith_sea_coneco_bonusy_w_wa.html

My bedziemy kupywali taki, dlatego ze Lenka musi miec regulowane oparcie, bo jezdzimy do Polski dosc czesto i ona spi duzo po drodze, wiec musi miec wygodnie, a nie ciagle na siedząco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny dzieki za pomysły. Ja juz myślałam nad takim kalendarzem- u nas mozna zamówic przez neta, tez nie jest tani i wymyslilismy sobie ze zrobimy sobie taki na nowy rok razem z naszymi zdjęciami 🙂 🙂 🙂
Z przejażdżką samochodem to tak, on by bardzo chciał, a najbardziej jakby to był jego samochód. On choruje na xsare picasso- jedna z Was, chyba Krocia, mówiła że kupuje. Remik chciałby ta najnowszą bo taki mielismy wypozyczony na ślub i powiem Wam ze rewelacja. teraz jak na drodze widzi te autko to az wzdycha 🙂
Myslalam tez nad nowym obiektywem o aparatu ale jak zobaczyłam ceny (ponad 200euro) to tez porażka 😞
Wiecie, z nim jest bardzo cięzko bo on nigdy niczego nie potrzebuje. Mówie mu kup sobie to a on "A po co mi?". Moja koleżanka to ma dobrze bo dostaje listy do kupienia dla męża i zawsze cos fajnego moze wybrac 🙂

Beti, ja chciałabym kupic maxi cosi tobi- jest drogi ale patrzyłam na testy drogowe i wypada bardzo dobrze. Słyszalam tez ze Britaxy sa dobre ale nie wiem czy sa popularne w Polsce bo tu na wyspach to bardzo.

Bianka tez w końcu zasnęła bo juz tak sie rzucała zeby zasnąc, musiałam jej podac butelke bo przy ciumkaniu to zasypia od razu :P

oli i beti- gratulacje dla dzieci z okazji ząbków!! zajrzyjcie na tą strone http://pierwszezabki.pl/ tam mozna stworzyc suwaczki z ząbkami Waszych dzieci 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wam pokaze toske jak urosla hihihihi

rybko tez fajna sprawa do aparatu jest statyw nie wiem czy macie my kiedys kupilismy z michem i teraz na tym mozemy postawic aparat ustawic na czas i robic wspolne zdjecia to fajna sprawa bo wszyscy na nich sa a co do ceny statywow to nie sa takie wysokie , a statywy sa o roznych wymiarach my mamy taki sredni i w dodatku te nozki chowaja sie do srodka ze mozemy go w szafie trzymac no sa i takie jak u fotografa wielkie 🙂 [img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/bubus.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...