Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oli
ja raz ogladalam kawalek tego filmu dom nad rozlewiskiem ale jakos mnie nie zaciekawil 😞 o tej godzinie zawsze Hania jeszcze nie spi i nic nie umiem poogladac wiec patrze tak raz na nia raz na film :laugh:

krocia
ciesze sie ze z mezem juz ok, rozumiem cie bo samej jest mi ciezko jak Hani cos jest 😞 az serce boli jak sie widzi ze malej jest zle 😞

hmmm ja niewiem ile u mnie wypija, ja dopiero niedawno daje jej te posilki. rana jak wstanie dostaje mleczko potem posilek + mleczko to jest tak jakos 12/13, pozniej deser+ mleczko jakos 16/17 a pozniej juz tylko mleczko o 20, 23 mleko i idzie spac i tak w nocy 3 razy mleko :P tak to u mnie wyglada, ale wlasnie niewiem jak kaszke owocowa dajecie to tez na pusty brzuszek??czy tak w polowie od jednego karmienia do drugiego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Beti - dzięki za pocieszenie.
Właśnie mała się przebudziła. Oczyściliśmy jej nosek solą fizjologiczną, podaliśmy antybiotyk i śpi. jejku jaka ja nerwowa jestem 😞 Zastanawiam się, czy jak małej podskoczy temperatra w nocy to mogę jej podać czopka przeciwgorączkowego, mimo że dostaj antybiotyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, nie mam neta ciągle cos sie dzieje dziewczyny 😞
Odezwe sie jak bedzie net cały czas 🙂

Krociu tak na szybkiego, tak mozesz podac czopek mimi,ze bierze antybiotyk, bardzo mi przykro,ze malutka chora 😞 :* całuski dla Was kochana!!!!
Moja mleczka malo pije hmmm musze polczyc tak około 450ml,
musze obejrzec tez Taniec z Gwiazdami jestem za Muchą oczywiscie 🙂
Wiecej napisze jutro jak wszystko poczytam bo po prostu nie da sie bo net sie wyłacza grr
Pozdrawiam WAs 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krociu ja nie daje na pusty brzusio rano daje mleko 150 potem za 3 h kaszke i potem mleko wtedy roznie zjada 60-150 a potem obiadek deserek i potem znowu mleko i znowu mleko hihihi

do nas dzis wpadli znajomi i toska tak sie popisywala , caly czas sie smiala w glos nozkami raczkami machala na nozki stawala jak za raczki ja ciocia brala szok taka mala popisowa 🙂

krociu ja mysle ze mozesz przy antybiotyku normalnie sie podaje przeciwgoraczkowe leki , a co do kataru krociu kup masc majerankowa i smaruj obficie pod noskiem albo amol tak jak pisala patrysia i na body jej skrop naprawde katar szybciej przechodzi i latwiej sie oddycha ja masc majerankowa mialam i stosuje amol kupilam jak patrysia napisala poki co na szczescie uzyc nie musialam ale wiem ze dziala , bedzie Lulkowi latwiej oddychac trzymajcie sie cieplutko i glowa do gory to minie kochana caly czas tak sobie powtarzaj zebys to wytrzymala wiem bo 2 tyg walczylam z odzia i potem z tosia dasz rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Jednak malego cos bierze tez , bo dzisiaj juz caly dzien leci mu caly czas z noska , mam klopot , bo mam tylko ibuprofen dla niemowlat 100mg. Masci majerankowej tu w Hiszpanii nie kupie , jedynie Vick Vaporub , ale nie wiem czy nie za maly na to , nic tam nie pisze. Rano musze isc do lekarza , oczyszczam mu nosek Sterimarem , ale jakos nie widze , zeby mu to pomagalo. Zapowiada sie kolejna nieprzespana noc , bo uspilam go o 21 i pol godziny pozniej obudzil sie z placzem czyli zaczyna sie to samo co wczoraj. Teraz go maz probuje zmeczyc zabawami. Zrezygnowalam dzisiaj z kapieli malego , bo nie chce zeby sie pogorszylo. Ide sprobuje go uspic zobaczymy co to dzisiaj bedzie.
Lek przeciwgoraczkowy mozna smialo przy antybiotykach dawac , nie raz jak mialam Klaudie chora i brala antybiotyki to lekarka mowila , ze w razie goraczki podac cos na zbicie.
Nie mam pojecia jakim cudem mi sie dzieci rozchorowaly , bo od poniedzialku nie wychodzilam z nimi wogule z domu , bo takie wiatry sa , ze wolalam nie ryzykowac , a mimo to chore 😞
Moj maly zjada dwa posilki dziennie , a poza tym jakies 600ml mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki nie iwm czy taki maluchom mozna smarowac ta mascia ja odzie smarowalam jak byla mala ale nie pamietam ile miala za to to dzialalo cuda , kurde moze chociaz na pieluszke mu posmaruj i poloz obok niego blisko szyji tak zeby mu sie latwiej oddychalo ja zaraz sprawdze na necie czy mozna moze cos pisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ICK VapoRub maść 50g



Skład: mentol, kamfora, olejek eukaliptusowy, olejek terpentynowy.



Działanie: Składniki maści VapoRub ułatwiają oddychanie, przywracają drożność dróg oddechowych, mają właściwości łagodzące i rozgrzewające. Najlepsze rezultaty osiąga się przy kilkukrotnym stosowaniu maści. Przed użyciem należy zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi stosowania.



Wskazania: Zaleca się stosowanie maści WICK VapoRub do nacierania i inhalacji w schorzeniach górnych dróg oddechowych, takich jak katar, kaszel, zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli. Po konsultacji z lekarzem może być stosowana wspomagająco w cięższych schorzeniach, takich jak: zapalenie płuc, zapalenie opłucnej i infekcje grypowe. Inhalacje z użyciem maści łagodzą objawy przeziębień zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Mogą być również stosowane w leczeniu przewlekłych stanów nieżytowych dróg oddechowych.



Przeciwwskazania: Tylko do użytku zewnętrznego! Maść nie powinna być stosowana przez osoby nadwrażliwe na którykolwiek ze składników. W przypadku chorób u małych dzieci zawsze należy skontaktować się z lekarzem. U małych dzieci maść nie powinna być stosowana w okolicach nosa ani twarzy. W przypadku długotrwałych objawów kaszlu, stanów gorączkowych, należy skontaktować się z lekarzem.



Sposób użycia: Nacieranie: Nacieranie klatki piersiowej maścią VapoRub wpływa na lepsze ukrwienie tych okolic i poprawia ogólne samopoczucie. Inhalacje: Inhalacje są bardzo szeroko stosowaną metodą łagodzenia objawów schorzeń dróg oddechowych (przeziębienie, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok). Maść VapoRub rozpuszczona w gorącej wodzie stanowi skuteczny środek do inhalacji.



Dawkowanie: O ile lekarz nie zaleci inaczej, VapoRub należy stosować kilka (2-4) razy dziennie. Po dokładnym wtarciu maści w skórę zalecany jest lekki masaż. Następnie natartą okolicę należy owinąć czymś ciepłym. Szczególnie skuteczny jest masaż tuż przed położeniem się do łóżka - czas działania maści wydłuża się wówczas nawet do kilku godzin.

Dzieci: Tylko jako środek rozgrzewający. Stosować od 7 roku życia - wcierać 1-2 łyżeczki maści. Masować plecy, klatkę piersiową, szyję i kark.

Dorośli: Wcierać 3 łyżeczki maści. Masować plecy, klatkę piersiową, szyję, kark. Inhalacje:

Dorośli: rozpuścić 2 łyżeczki maści VapoRub w 54 litra gorącej wody (woda nie może być wrząca). Opary należy wdychać przez 10-15minut. W tym czasie roztworu nie należy podgrzewać. Również po zakończeniu inhalacji roztwór nie może być powtórnie ogrzewany.


JUSMARKI PISZA ZE OD 7 ROKU ZYCIA DZIECI , TO MOZE NAPRAWDE NIE SMARUJ MALEGO A COS I POLOZ GDZIES OBOK , nie wiem kochana co ci poradzic moge jedynie wyslac tobie masc majerankowa , a macie tam amol mozesz gdzies kupic ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3. JAK STOSOWAĆ AMOL
Informacje ogólne:
• Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp powietrza lub w postaci
okładów.
• Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:
ooooooooo a to znalazlam o amolu po 12 roku zycia a patrysia uzywa i wszystko jest ok wiec moze delikatnie jusmarki z przodu posmaruj kevinkowi na powierzchni 2 cm i zobacz czy nic sie nie dzieje albo zaczekaj i jutro spytasz lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

współczuję chorych dzieciaczkow 😞 mama mi pisała że cos strasznego sie dzieje- wszyscy w Polsce chorzy- mój brat tez 40 stopni- lęzy w domy jak naleśnik 😞

Jusmarkl- masc majernakowa jest ok. Ja dawałam Małej ciupeńko pod nos jak była malutka i pomagało. Oprócz tego sterimar tak jak Ty. Najgorzej własnie w nocy, cholera, bo Kevinek sie budzi 😞 Ale ja bym sprawdziła krople do nosa dla niemowląt- nie wiem czy masz takie ale sa dla dzieci od 3 m-ca zycia i sa extra bo uzywałam- Bianka spała po nich spokojnie prawie całą noc. Jest np. Otrivin Baby.

Moja Bianka wypija tez ok. 500-600 mleka oprócz posiłków ale robimy jej jeszcze kaszke na mleku raz dziennie.
Dziewczyny, rany, jak ona je obiadki i kaszkę- codziennie coraz wiecej. Słoiczek 125g juz jej nie wystarcza a nie mamy wody wiec caly czas dajemy jej słoiczki. Ostatnio wyliczyłam ze zjada na raz ok. 180g zupki. Podobnie z kaszką. I widac ze przytyła moja Grubaśnica kochana.

My dalej bez wody. Jezu szału można dostac- najgorzej z myciem. Bianka jeszcze dostała jakiegos uczulenia na tyłku od wody z beczkowozu- a mówili ze normalna jest do picia i mycia 🤢 jedziemy cały czas na mleku gotowym w kartonikach bo boimy sie robic mleko z takiej wody a mineralnej tu nie mają specjalnej dla niemowląt jak w Polsce.

Dziewczyny czy ktoras z Was ma ten dzbanek do filtrowania wody Brita?? Napiszcie czy to dobre i czy warto kupic bo ja sie tak troche napaliłam 🙂

Aha, i czy wiecie co robic jak Bianka ma od kilku dni bardzo suche usta. Dolną wargę ma tak spierzchniętą że jej pęka i krew leci. Cały czas ja przygryza i nie wiem czym jej smarowac. Smaruje tłustym kremem po nocach ale niewiele to daje bo potem od rana juz sie slini i gryzie wszystko. U nas bardzo zimno bo ok. 0 stopni i wieje wiatr ale przeciez nie bedziemy jej trzymac w domu przez całą zime 😞

Jezu nie mam nawet czasu na nic. Normalnie jeszcze ostatnio awantura z Remikiem o Bianke. Mówie Wam ze nie odechciewa sie wszystkiego- pracy, domu i małżeństwa. Wziełabym Bianke najchetniej i uciekła do rodziców. dzis juz lepiej było- bylismy na miescie ale ostatni tydzień to masakra 😞

Trzymajcie sie i ucałujcie skarbeczki nasze majowe 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki - dla wszystkich duzych i malych duzzzzooooo zdrowka zycze i trzymam kciuki by choroba jak najszybciej odpuscila !
Ruda Rybko - strasznie Ci wspolczuje braku wody. To mjusi byc straszne. Ja wiem jak to jest jak pare godzin jej nie ma, a co dopiero dni ! Mma nadzieje, ze jak najszybciej powroci.
Lece spac, bo mezus i Fili juz spia.
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rybko kochana wspolczuje sytulacji i braku wody

najlepiej chyba krem z wit a w aptece dostepny lub wazelina ale nie wiem czy u was dostepne sa takie rzeczy to jak pomadka ochronna tez na bazie wazeliny i witaminy a

no wlasnie sa krople otrivin nasivin itd biedna jusmarki kolejna noc nie przespac i kevinek z tymi cholernymi chorobskami

rybko moze zanim ja wykapiecie to gotujcie ta wode wiem ze to sporo roboty i zmiekczajcie plynem do kapieli oilatum bo nic wiecej chyba nie zrobisz

wieie jak tak pomysle co sie dzieje na tym swiecie chorobska wirusy , katastrofy , brak wody itd no jakas masakra normalnie wole nie myslec bo zaraz mnie jakis strach dopada wtedy buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki oli- nie wiedziałam ze ktos odpisze mi o tej porze ale widze że nie spisz wcale 😁
gotujemy wode na kąpnie i zawsze kąpiemy Małą w Oilatum i mimo wszystko tyłek ma w plamach suchych jak kiedys mówiłam że ma na brzuszku- pamietasz oli- Tosiek tez miała takie 🤨

Spróbuje poszukac specjalnego kremu z wit.a- o tym nie pomyślałam widzisz ☺️ ZObaczymy co znajdę jutro na przerwie.

Noooo, ciezko bez wody 😞 Najlepsze ze wszyscy juz maja wode- tylko nasz budynek nie ma :/ Remik dzownił do urzedu miasta (gdzie pracuję tak nawiasem mówiąc ale nikt mi nie chce nic powiedziec a przez telefon mówia wszystko) i powiedzieli mu ze przepraszają ale problemy z pompami zalanymi itd. A gówno mnie to obchodzi- zatłuke ich jak sie to Biance rozniesie po całym ciele 😠

Marta jak Ty fajnie nazywasz Filipka:laugh:
Całusy dla Was jeszcze raz kobiety 🙂

Jezu jak bym chciała miec wolne jak na miecierzyńskim- jestem taka przemęczona tą robotą 😞 Wory pod oczami mi wiszą bo Bianka budzi sie coraz czesciej- nie wiem co sie dzieje ze popłakuje i marudzi bo jesc nie chce. Smoczek ja uspokaja tylko.
Bianka dziąsła ma tak twarde że jak ostatnio uchamrała teściową to ta aż krzyknęła i szukała jej zębów bo ją tak bolało 🤪 :laugh: :laugh: A sie okazało że to dziąsła ma tak twarde. Wiec na zęby nie ma szans w najbliższym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

rybko a moze idz na l4 to troche odpoczniesz ,dlugo tak nie pociagniesz z takim przemeczeniem

co do tych suchych plam moja toska ma je ciagle znikaja znowu sie pojawiaja i tak w kolko na nozkach glownie 😞 na szczescie dzieki temu kremowi chociaz buzka jest ok , smaruja ja cala tym kremem jak ma te suche plamy i schodzi po jakims czasie potem znowu jest my fortune na to oilatum wydajemy one sa strasznie drogie a taka tubka na dlugo nie starcza jak ja smaruje 2 razy dziennie ktoras z was ma to za darmo tylko nie pamietam kto to pisal bomba tez bym tak chciala

a ta dziasle ja mysle ze to wlasnie zeby rybko beda szly bo moja toska tez miala takie twarde i gryzla nas :laugh: :laugh:

dzis chyba poprosze meza zeby zostal z tosia a ja skocze do kosmetyczki brwi sobie zrobic sama nie mam kiedy i jeszcze gdzies mi wsiakla pinceta i nie mam czym ehhh a zreszta zrelaksowalabym sie troche , ale podobno tesc ma przyjechac wiec nie wiem czy mi sie uda wyjsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂

Krociu-Jejku, ale szkoda Juleczki. 😞 Ja to nie moge patrzec jak takie male dzieciaczki sie meczą. 😞
A moja Lenka je mało mleczka. My to w ogole mamy problem zeby dac jej mleczko. Na poczatku tak sie drze jak chcemy jej dac buteleczke, ze masakra, jakbysmy ją ze skory obdzierali. Pozniej jak zazsie to juz jest ok, ale na poczatku to walka jest straszna z nia. Wczoraj wieczorem wlasnie tak sie darla strasznie, a po 5 minutach dalam jej tą butelke i zjadla 180 ml. Takze w ogole nie rozumiem o co jej chodzi. 😞 No i je po pierwszej drzemce obiadek i po drugiej deserek. To zjada chetnie na szczescie.

Ruda Rybko-Mam nadzieje, ze lada chwila tą wode bedziecie mieli. Wspolczuje sytuacji w domku. A co do tego filtru, yo moi rodzice kiedys dostali od mojej siostry taki filter do wody i jak najbardziej sie sprawdzil.

Lenusia od paru dni siada z pozycji lezacej, tzn. siada tak, ze podpiera sie raczką i tak sobie siedzi, bo tak to ona jeszcze nie siedzi samodzielnie, bo sie giba. No, ale podpiera sie rączką i siada. Tak jak kiedys pisala Patrysia, ze Juleczka tak robi. W ogole takie wygibasy ona robi jak lezymy z nia w lozku. 😉 Na macie jak ją poloze i ma gdzies zabaweczke, ale nie w zasiegu jej raczek to zaraz do niej dopelza. Takze juz niedlugo zacznie sie jej pełzanie i nie bede mogla jej z oka spuscic.


Milego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
oli dzieki za propozycje wyslania masci , ale chyba zanim by doszla , to Kevin juz wyzdrowieje.
Poszlam go wczoraj uspac po 22 , a zasnal mi dopiero po 24. Polozylam sie i jego polozylam sobie na sobie i sie tak bujalam , a on sie bronil jak cholera , ale w koncu sie poddal i zasnal. Tak sie przy tym zmeczylam , ze tez zasnelam. Przebudzilam sie 1:30. Maly spal spokojnie , budzil sie dwa razy tylko do mleka i spal dalej , wiec ok. Nasmarowalam mu troszke tym Vickiem piers i pod noskiem. Pisze od 7 roku zycia , ale ja ja mam w domu wlasnie dla Klaudii , ktora dopiero za tydzien konczy 5 latek i ja jej juz dawno ta masc uzywam. Mnie tez cos lapie , bo kaszel mnie meczy , kurcze maz bierze prysznic po pracy i taki z mokrymi wlosami wychodzi na dwor i wraca do domu i nic mu nie jest , a my pochorowalismy.

Rybko jej wspolczuje braku tej wody , akurat na Ciebie trafilo z malym dzieckiem. Tez bym byla wsciekla.

oli a dzieki Ci za fatyge z wyszukaniem opisu tego Vicka.
Masc ja wiem , ze jest spoko , bo uzywalam przy Klaudii jak byla malutka. Od urodzenia przez jakies 6 miesiecy miala non stop katar i niczym nie szlo go wypedzic.
otrivin mam , ale to jest to samo co Sterimar , patrzylam na sklad.

Krociu aj te chorobska , mam ndzieje , ze Julcia szybciutko wyzdrowieje , teraz sama wiem co Ty przechodzisz.

Tusienko fajnie , ze malutka juz siada sama. Moze rzeczywiscie niedlugo zacznie raczkowac. Widzisz ja to sie ciesze , ze Kevinek juz raczkuje , wcale nie jest az tak zle jak to sie wydaje , ze nie wolno z oka spuscic. Np w pokoiku dzieci jest tak , ze nie ma niebezpiecznych rzeczy i on tam sobie smialo lazi i bawi sie zabawkami. Najbardziej mi sie podoba jak go obserwyje : idzie , zobaczy zabawke , idzie szybciej , dorwal ja , siada pogryzie i wyrzuca idzie dalej hihi , tak slodko to wyglada. No i posadze go na dywanie w pokoiku i mam z glowy , on sobie lazi , a Klaudia tam z nim 🙂 Poza tym mniej meczace jest patrzenie na dziecko , zeby nigdzie nie wlazlo niz noszenie go na rekach 🙂 Gorzej bedzie dopiero jak zaczna wstawac i sciagac wszystko z mebli i ze stolu , albo otwierac sobie szafki , o dopiero wtedy z oka nie spuscisz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alez tu dzisiaj pusto. Moze macie problem z serwerem? ... bo ja dzisiaj kilka razy ez nie moglam wejsc.

My juz po wizycie lekarskiej , wiec tak ... Klaudia juz lepiej , poprawia jej sie , jesli do czwartku nie wystapi goraczka znaczy , ze jest ok. Pozostalo jeszcze zaczerwienione gardlo i drapanie , przez to kaszle cala noc.
Kevinek ma straszny katar , nosek zapchany totalnie. Wkurzyla mnie babka , bo dala tylko jakis syropek na ten katar , a zadnej masci ani nic , Vicka zabronila smarowac , niby ze za mocne dla takiego dziecka. Nic mowila , ze nie widze , zeby na uszka przeszlo , gardelko tez czyste i w piersiach nic nie slychac , ale gdyby nie leczyc kataru to na pewno by cos poszlo dalej.

Dobra lece mezowi dac jesc , bo wlasnie z pracy wrocil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie tez sie zastanawialm czemu tak pusto dzisiaj u nas na brzuszku.

Dzis pogoda taka w miare, wiec wybralysmy sie na spacerek. 🙂 Zrobilam zakupki, naszykowalam obiadek i teraz czekam na Mezusia. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE, CIAGLE MAM PROBLEM Z BRZUSZKIEM TZN, NIE MOGE WEJSC NA NIEGO CIAGLE MI SIE WYŁACZA I JAK ZACZYNAM WAS CZYTAC I PRZEGLADAM STROBY TO JEDNA STRONKA Z GODZINKE SIE ŁĄDUJE A POTEM ZAS WYŁACZA SIE A Z INNYMI STRONAMI TAK NIE MAM NIE WIEM CO JEST, ALE JESTEM Z WAMI KOCHANEEE 🙂 POZDRAWIAM WAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...