Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jusmarkl - dziękuję za miłe słowa. Masz rację, praca to odskocznia od domu i obowiązków domowych. I powiem Ci, że troszkę dzisiaj w pracy "odpoczywałam" od tego. NIe było tak źle. Najgorzej jest się ubrać i wyjśc. Dzisiaj rano Julka poraz pierwszy nie chciałam mnie wypuścić z domu. Chwyciła się płaszcza i chciała iść ze mną 😞 Było mi ciężko ale pocałowałam ją, podałam tacie na ręce i wyszłam. Z moim tatą bawiła się dobrze, tylko mało mu jadła a właściwie to zjadła mu tylko 1/4skibki chlebka. No ale już nadrabia. Teraz śpi.
Jusmarkl - współczuję, wiem już jak to jest jak dziecko jest chore, ma okropny kaszel a Ty nie możesz mu pomóc. U nas skończyo się wtedy zastrzykami. Oklask dla Ciebie.

Beti - u mnie jak była poóżna, to mówiła, że jak cokolwiek mnie będzie bolało to mogę brać czopki (ale tylko czopki) pyralginy. Zapytaj może lekarza.

Martex- Julka już dawno wstaje na nóżki. Ostatnio pisałam (ale Ciebie nie było), że 1 stycznia Lulek puściła się i zrobiła parę kroczków sama. Od tej chwili próbuje codziennie, ale nie zawsze wychodzi.

Uciekam , bo mała się obudziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie Krociu - najgorzej wyjsc z domu .... ale za to jak szybciutko i chetnie sie wraca 🙂 Ja Ci powiem , ze najlepiej jest zeby tuz przed Twoim wyjsciem ktos zabawil Julke , bo wtedy ona nie widzi jak wychodzisz i bynajmniej ona nie cierpi... Ja tak robilam , bo tak jak mowisz ciezko patrzec jak dziecko nie chce Cie puscic. Pozniej ona sie juz oswoi z tym , ze Cie na chwilke nie ma , no bo dla niej to taka chwilka , troche sie pobawi , troszke sie drzemnie i Ty juz jestes. Poza tym takie dziecko ma krotka pamiec jeszcze i szybko zapomina , ze mamy nie ma , a jak jej sie wspomni to dziadek ja czyms fajnym zajmie i znowu zapomni. Takze dla dziecka to nie jest tak straszne ... gorzej z Toba , ale na pewno sobie poradzisz.

Beti a Apap Ci nie pomoze? Bo wiem , ze Apap mozna podczas karmienia... Wspolczuje .. ja nienawidze bolu glowy , taka jestem wtedy drazliwa....

Dzisiaj znowu nie pospalam , Kevinek ciezko ma w nocy . Noca najbardziej mu ten kaszel dokucza , az sie dusi boroczek. Miedzy 5 rano a 8 spal spokojniej juz to i ja tyle pospalam. Najpiekniejsza byla pobudka ... bo on teraz z ta choroba spi ze mna i rano czuje , a on mnie caluje - zlapal raczkami moja buzie i mnie slini hihi. Kochany babelek.

Martex fajnie , ze zajrzalas , a ostatnio Cie wspominalysmy wlasnie 🙂 Kevinek tez chwyta sie czegokolwiek , zeby tylko wstac. Od tygodnia chodzi wokolo stolu , trzymajac sie go. 🙂 Zauwazylam , ze dokladnie tak samo sie rozwija jak jego starsza siostrzyczka swego czasu ... w tym samym czasie zaczal raczkowac i teraz w tym samym czasie probuje chodzic trzymajac sie stolu ,,, jak tak dalej pojdzie to w wieku 10 mies. bedzie juz sam smigal 🙂
Oklask dla Ciebie Martex , bo masz malutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochane 🙂

Ja tylko na chwilke, powiedziec Wam ze w srode bede juz w DK i bede juz mogla do Was zagladac. 🙂 No moze w czwartek do Was zajrze bo nie wiem o ktorej zajedziemy w sr.

Lece kochane. papa 😘

Krociu- Dziekuje za pamiec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jusmarkl nie mialam rano czasu odpisac,jejku wspolczuje Ci kochana ze Kevinek chory,biedaczek.A ty przy nim swoje wycierpisz,jak sie domyslam z mezusia nie wiele pomocy.Trzymam kciuki i niech maly szybko dochodzi do siebie,a co do caluskow to ja juz kiedys pisalam ze Julka wlasie robi tak samo,tylko ze ona strasznie sie slini i potem jak mi da takiego soczytstego buziaka to uuuuuuuu..... 🤪
Acha chcialam Cie zapytac z jakiego miasta jestes z Polski???

Krocia a ty juz bidulko do pracy musialas juz wrocic do pracy,dobrze ze to tylko kilka godzin.Ale pewnie troszke ciezko na serduszku....

Tusienko fajnie ze zjarzalas!!!Czekamy bo bardzo Cie brakuje!!!

Beti ja tez karmie i zawsze spokojnie biore paracetemol (czyli tez Apap) ale ja mysle skoro Cie ta glowa juz tak dlugo boli to idz do lekarza i nie sluchaj ze po ciazy mozesz miec migrene.Lekazre najlepiej tak lubia zbywac bo to najlatwej,bo zeby prawidlowo zdiagnozowac bole glowy to nie jest taka latwa dla nich robota.jesli to nie ustanie idz do lekarza i domagaj sie badan???A przynajmniej porzadnego wywiadu.

Juz nie pamietam co tam jeszcze chcia;lam napisac...
Oki zmykam moze jeszcze potem wpadne dac oklaska.

Pa psiapsiuly!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha oli daj znac jak tam przemeblowanko.A co do spania to ja tez tak mam ze spi z nami w pokoju ale w swoim lozeczku,tylko ze ja nawet nie mam wyjscia i dlugo sie to chyba nie zmieni bo my nie mamy jej gdzie dac.Mamy tylko ten jeden pokoj....
Moja kolezanka to juz od 3 m-c dawala dziecko do osobnego pokoju ale ja sobie tego nie wyobrazam,ja mysle ze to bardzo chlodne podejscie,oczywiscie jak na mnie i kazdy jest inny!
Moze tak od roczku...???Nie wiem nie zastanawialm sie nad tym???

Acha Ruda Rybko pytalas czy chcialabym zostac za granica na stale.ABSOLUTNIE!!!Ja mam dosyc tego zycia to juz 4 lata i mam caly czas wrazenie ze je zmarnowalam .Z dala od rodziny i wogole.Jedyne co mnie tutaj trzyma to lepsza sytuacja materialana ale czasem sie zastanawia co wazniejssze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Julka też mnie całuje rano jak się budzi. No i jeszcze tobi do tego pierdzioszki na policzku lub moim brzuszku. hihi
My ją zawsze ok.4 rano bierzemy do łóżka (jak się przebudzi) i śpi do rana z nami.
My śpimy z małą w pokoju. Jak podrośnie to będzie to jej pokój a my będziemy spali w drugim.
patrysiu - masz rację, ciężko jest ale takie są realia współczesnego świata. Z jednej pensji czasami ciężko jest a my nie chcemy żyć od wypłaty do wpłaty w końcu też nam się coś od życia należy, prawda?

Dziewczyny słyszałyście o tacierzyńskim? Mój mąż na pewno to wykorzysta. hihi Dodatkowy urlop.

Jutro z Julką służbę na Bartek, bo ma wolne od jutra do końca tygodnia. Pierwszy raz będzie z nią sam przez dłuższy czas. hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz zrobione , mezus zamontowal polki itd wszystko poustawiane i bubus w koncu wprowadzony do swojego pokoju ale tylko z zabawkami hahaha , spi nadal z nami i tak pewnie zostanie do roku , jakos widze ja i wogole to bezpieczniej 🙂

krociu dzielna z ciebie mamusia 🙂

kurde patrysiu sorry ze tak spytam miscicie sie ?? bo u mnie sa 2 pokoje , spory przedpokuj i kuchnia i wszedzie mam graciarnie bo sie nie mieszcze z tym wszystkim hahaha a ja tak lubie przestrzen buuu a przy dwojce dzieci to juz klops

tak sie mowi ze tam za granica lepsze realia hmmm ja to sie zastanawiam , ja nigdy za granica nie mieszkalam , wiec nie wiem jak to jest , ale nie wyobrazam sobie ze tam mialoby mi byc lepiej , ale moze dlatego ze tu mamy wlasne mieszkanie , i ogolnie nie jest najgorzej , na wszystko nas nie stac ale nie jest zle , czasami jestem wlasnie ciekawa jak to jest w obcym kraju .

tez juz lece kapac sie i spac

dobranoc biedrony :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli to jest tak,ja mieszkam w domu w ktorym sa 3 pokoje (2 sypialnie i pokoj goscinny),kuchnia i lazienka i 3 duze komorki.I tak mam duzy luksus jak na londynskie realia ze mam caly dom do dyspozycji,W kuchni bez problemu caly sprzet,lazience itd.Chodze sobie wszedzie swobodnie.Niektorzy wynajmujac pokoj musza zaprzeproszeniem siedziec tylko w nim,w wiekszosci domow jest pokoj goscinny ale wyobraz sobie jesli sa 4 pokoje i 4 rozne rodziny tak wiec nie zawsze sie dogaduja.Ja na szczescie mieszkam tylko z mama i jej facetem wiec jest luz i swoboda!
Acha no i mamy sporo gratow,ktore w wiekszosci umiescilismy w tych komorkach,i nie mozemy z nich raczej korzystac bo tego cholerstwa jest tyle ze sie nie da wyciagnac.No a w naszym pokoju mamy 2 szafy,lozko ,tapczan,biurko,stojak na telewizor i mala szfeczke i lozeczko Julki acha no i teraz jeszcze zywa choinke do sufitu!!!!Wszystko na styk!!!ja tez nie lubie takiej ciasnoty ale co zrobisz.

a tak wracajac do tego czy za granica lepiej to czy ja wiem,wolalabym miec chyba tak jak ty wlasne mieszkanie i ustakowane zycie a nie tak jak pisala juz tez ruda Rybka przeprowadzac sie co rok.
Ja tutaj zyje na wynajetym i nic praktycznie nie odlozylam,z poczatku pchalam wszytsko do Polski zeby pomoc rodzinie,potem jak sie straci prace na jakis czas to sie zawsze zyje z oszczednosci,potem przyszlo dziecko wiec moj bilans wychodzi na zero!Jeszcze stracilam £4 tysiace mojego macierzynskiego!!!Zycie w Londynie jest cholernie drogie i narazie poprostu stac mnie sie tutaj utrzymac,tzn.Lukasza stac bo on teraz pracuje,gdybym zostala sama z dzieckiem tez nie wiem czy bym sobie poradzila,niby mowia ze tutaj sa super benefity dla samotnych matek ale to sie tylko tak mowi,ja sie juz przekonalam po moim macierzynskim ze nic tu nie jest do konca pewnego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wam Biedrony, jak pisała oli 🙂

Dziewczyny, ja nie zamierzam wracac do Polski mimo tego ze tam rodzina i sie za nia teskni. Szkoda ze tak jest, moze to sie kiedys zmieni ale jak na razie musimy podjac decyzje co robimy- czy pakujemy 900euro co miesiąc w wynajem mieszkania czy pakujemy taka samą kwote na rate za mieszkanie które kiedys bedzie nasze a potem moze Bianki- kto wie...?

U nas była ciasnota na poprzednim mieszkaniu- teraz mamy dwa pokoje, dwie łazienki, wielki pokój dzienny razem z kuchnią. Mi wystarcza w zupełnosci nawet jak ktos przyjedzie odwiedzic. Pewnie ze lepiej jednak samemu- z drugiego pokoju robilismy wczesniej graciarnię na wózek Bianki, fotelik i inne pierdoły- teraz musielismy to poupychac po kątach zeby tesciowie mieli sie jak poruszac po sypialni 🙂

Ja nie zamierzam jeszcze przeprowadzac Bianki do drugiego pokoju- moze jak bedzie starsza ale jeszcze nie teraz. Nie bardzo tez sobie wyobrazam takie małe bobo 3-miesieczne spiące sobie za scianą. Ja bym chyba leżała przy łóżeczku na podłodze. Pamietam jak budziłam sie dosłownie co chwilę jak Bianka była maciupka bo czasami stęknęła przez sen, czasami zakwiliła- wolałam byc przy niej cały czas.

Dziewczyny nie zrozumcie mnie źle ale Wasze dzieci juz tak duzo potrafią- Julka i Kevinek próbują chodzic, reszta raczkuje, całują Was dzieci itd. MOja Bianka niewiele potrafi- ledwo siedzi i bawi sie zabawkami- fakt, idzie jej coraz lepiej ale poza tym to nic- oprócz turalnia oczywiscie 😁 Aha, no i pije sama z kubka herbatki i soczki.
Kurde, czasami sobie mysle ze ona powinna juz raczkowac albo i wiecej ale przeciez nie bede jej zmuszac. Wiem ze kazde dziecko inaczej sie rozwija, jedno szybciej, drugie wolniej i nie ma w tym nic złego- mimo tego takie mysli mi czasami przychodzą do głowy porąbane... 🙂

A jeszcze spytam- rozumiem ze Asiula gdzies wyjechała bo nie ma jej i nie ma. A moze tylko ciezko pracuje??

Tusuienko czekamy na Ciebie 🙂

Normalnie Bianka śpi obok mnie w łóżeczku i wali takie pierdy ze wstyd!!! Tak głośne ze chyba sąsiedzi słyszą!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh patrysiu no ta ja ciebie zle kochana zrozumialam myslalam ze masz tylko ten pokoj i nic wiecej ☺️ tak to spoko normalne mieszkanko nawet niezly luksus , moj pokoj dzienny robi i za sypialnie dla nas i tosi hahahaha:laugh: bo tak jak juz pisalam do jej pokoju narazie jej nie przeniesiemy 🙂

rybko , kazda mame takie mysli nachodza , ale bianka jest sporo mlodsza u takich malych dzieci do roku widac ta roznice potem sie wyrowna , zobacz julka kroci to juz jakis czas temu stawala na nogi moja toska gdzies okolo 2 tyg temu dopiero zaczela a julcia jest z 12 maja a tosik z 25 prawie z konca i ta roznice widac a bianeczka ma jeszcze czas ona przeciez jest z 5 czerwca takze to spora roznica , nie martw sie kochana wszystkich dogoni , 🙂 a swoja droga to tez masz fajne mieszkanko tam 🙂 wiesz uwazam ze madra decyzje podjelas pchac komus tyle kasy do kieszeni to naprawde jezeli jest mozliwosc lepiej kupic wlasne mieszkanie i splacac kredyt , nawet jak kiedys wrocisz do polski to mozecie mieszkanie wynajac i bedzie pracowalo samo na siebie 🙂
no nic milego dnia dziewczyny

a rybko asiulek jest w zakopanym hihihi 🙂 ale chyba juz wrocila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂
wczoraj Hania mnie tak wykonczyla ze juz nawet nie mialam sily tu zagladnac :laugh:
strasznie marudna byla 😞

ruda rybko
ja tez tak czasem mysle jak ty ze np. Hania jeszcze duzo nie umie ale ostatnio byla u mnie znajoma z niemiec no i ma 11 miesiecznego syna no i on jak narazie tez nic nie umie i tylko raczkuje, a jej znajoma ma 5 dni starszego synka to nawet nie umie raczkowac i to nic zlego dziecko nie musi szybko wstawac itd. na to jeset czas, lekarz mi nawet powiedzial im pozniej tym lepiej tak jak z zabkami - dzisiaj mowili w tv ze od 6/7 miesiaca prawidlowo powinny wychodzic ale jak sa wczesniej to nc zlego 🙂
Hania ostatnio nauczyla sie robic papa wszystkim macha raczka jak wychodzimy z pokoju, czasami jak juz niechce sie bawic to macha raczka ze juz chce isc :laugh:
no i daje ladnie czesc raczka 🙂

krocia
ciekawe jak maz dzisiaj sobie bedzie radzil z Julka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm a co do mieszkan to ja nieumialabym sie przyzwyczaic- ja potrzebuje duzo miejsca i przestrzeni. Kiedys mialam chlopaka z niemiec no i bylam u niego przez 2 miesiace - strasznie tam bylo ciasno, jeszcze jakos bym przezyla ale wszystko bylo slychac co robili sasiedzi no i strasznie sie boje takiego czego jak np ktos ma gaz i sa potem wybuchy 😞 bo czasem to tez niewiadomo kto nad albo pod nami mieszka 😞

ale jest ciezko bo ostatnio ogladalismy ceny mieszkan do kupienia no i do wynajecia STRASZNE 🤪 🤪 🤪
dlatego postanowilismy ze zostajemy u nas no i bedziemy dobudowycwac sobie osobne wejscie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
My tez z mezem myslelismy nad kupnem mieszkania , bo tak jak Rybka pchamy kase za wynajem do czyjejs kieszeni ... z tym , ze ...Rybko! 900 euro??! w zyciu bym tyle nie dala za wynajem! Ja place 350 euro na miesiac. Dochodzi do tego 100 za internet , 50 za wode , 200 za prad to 700 jest ... Nawet gdybysmy kupili mieszkanie na wlasnosc , to nie placilibysmy raty 900 , tylko maximum 600 , bo juz sie orientowalismy tez. I kupilibysmy , ale kopalnia nie gwarantuje , ze bedzie tu praca caly czas , uprzedzaja , ze moga przeniesc za pare lat ludzi do innej kopalni na drugi koniec Hiszpanii i co wtedy? ..

A mam jedna nowine 🙂 Kevinkowi sie wczoraj przebil pierwszy zabek! :laugh:

Klaudia dostala goraczki i lezy , bo ja glowa boli eh
Kevin ciagle do niej podchodzi i glaszcze ja po glowie hihi

Wczoraj go nauczylam pokazywac jaki bedzie duzy ... i jak pytamy teraz jaki bedzie Kevin duzy to on raczki do gory podnosi i sie cieszy 🙂

Rybko oli ma racje , Bianka jest duzo mlodsza ... poza tym to nic zlego , ze nie raczkuje ... nie wszystkie dzieci raczkuja przeciez ... Moja kuzyneczka ma roczek i nie raczkuje , ale teraz zaczyna juz chodzic sama. Takze nie martw sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rybko miedzy moja Julka a Bianka jest dokladnie miesiac roznicy a moja Julka dopiero gdzies od gora dwoch tygodni zaczala pelzac po podlodze,to nie jest jeszcze normalne raczkowanie,czasmi tylko dzwignie pupe pobuja sie i klapnie spowrotem.Z miesiac temu to ona sie nawet nie turlala a Bianka z tego co wiem juz to dawno robi.Ona tylko lezala na ziemi i latala jak samolot.
Wedlug tabeli rozwoju psych-ruch dzieci zaczynaja rzaczkowac w 9 m-c,
A co do calowania to nie sa swiadome calusy,ona poprostu przystawia swoja obsliniona buzie i wie ze mnie to moze smieszy dlatego to robi,,,,Acha i Julka jeszcze nie potrafi wogole pic z kubka,musze jej sama podawac i wlewac...nie wiem juz kupilam 3 kubki i zaden jej nie pasuje!!!
Tak ze Bianka jest na super poziomie a poprostu zadzarzyly sie wsrod nas dzieci ktore wyjatkowo szybko sie rozwijaja!
Oki zmykam bo mala ryczy
Oklask dla Kevinka za zebolka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla Kevinka. 🙂

beti - mąż sobie jakoś poradził, tylko stwierdził, że ogólnie to męczące jest zajmowanie się dzieckiem przez cały czas samemu. hihi Niech wie jak to jest.

Oli - my też mamy 2 pokoje. Narazie śpimy z Julką w jej przyszłym pokoju. Jak dla mnie jest troszkę ciasno, ale nieważne że ciasne, ważne że własne.

Rybko - Bianka rozwija się prawidłowo. Pisałaś że Julka już próbuje chodzić. Powiem Tobie, że zarówno mężuś jak i ja mieliśmy niecałe 10miesięcy jak chodziliśmy więc może Lulek idzie w nasze ślady. hihi

Dziewczyny a ja mam ogromny problem. JULKA NIE CHCE PIĆ MLEKA!!! Nie już co mam robić. Wszystko inne je (oprócz kaszek). Początkowo myślałam, że to przez ząbki ale jak pije herbatkę to ciągnie ładnie. Powiedzcie co mam jej dawać???

AAa Beti - Julka też robi papapa wszystkim i podaje rączkę na powitanie (ale trzeba powiedzieć "dzień dobry" 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Juleczki z okazji ukończenia 8 miesiąca. :laugh: 😘 😘 😘

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla najesz Jusmarkl. Dużo szczęścia, zdrówka i miłości życzą Monika i Julka :laugh: 😘

Ok. Znikam do pracy.

Dzisiaj mała znowu nie pije mleka. Wieczorem po kąpieli jest ok, ale w ciągu dnia masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...