Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Martex-Chyba mnie nie rozumiesz. Przeciez ja nie napisalam, ze Lenka caly czas ma zalozone te buciki, ze w nich wstaje itd., tylko, ze zakladam je jej raz dziennie na pare minut by przyzwyczajala nozke. Lenka wiekszosc czasu raczkuje wiec nie ma sensu meczyc jej caly czas nozek w sztywnych bucikach. Ale jak ją prowadzam tą chwile to owszem, powinna przyzwyczajac sie i uczyc jak prawidlowo stawaic nozki.
Kroci Julcia od jakiegos czasu ma zakladane sztywne buciki i juz stawia pierwsze kroczki, czyli na dobre jej to wyszlo.
A ja ten artykul w internecie przeczytalam, bo byl napisany przez lakarza specjaliste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Martex-A Kroci lekarka wlasnie mowila, ze powinno sie na te pare minut wkladac buciki, wiec zdania sa podzielone, wiec ja sie sprzeczac z Toba nie bede! Z reszta koniec tematu, bo widze, ze sie juz denerwujesz, a nie potrzebnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam 🙂

hihihi spokojnie dziewczyny nie ma co sie denerwowac przez buty :P
moja Hania ma takie jak skarpetki jeszcze jej nie kupowalam innych aaa no i takie z h&m z cienka podeszwa 🙂

dopiero 12.30 a ja juz wykonczona jestem, Hania niechce mi spac , zasypia na rekach a jak ja poloze od razu obudzona 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam do was pytanie, jak u was wygladal pierwszy okres??
bo ja w swieta mialam jakos 3 dni no i dzisiaj chyba znow mam ale tak jakos inaczej niz zawsze mialam 🤨 moze dlatego ze jeszcze karmie???

martex
wszystkiego najlepszego dla Filipka 🙂

dalej jusmarkl sie nie odzywa 😞 tak dlugo juz jej nie ma i nic niewiadomo dlaczego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokladnie Tusienka - zdania sa podzielone. Ja sie tez nie chce klocic, chcialam wyrazic tylko swoje zdanie i powiedziec co moi lekarze mowia, bo przeciuez forum nie jest tylko po to by sobie przytakiwac, ale tez odmienne zdania wyrazac, ale taka racja ile ludzi tyle opinii, wiec kazdy sam wie najlepiej jak wychowywac swoje dzieci 🙂
beti - dziekujemy 🙂
Moj okres pierwszy byl bardzo obfity i uciazliwy, w sumie taki sam jak przed ciaza 😞 a ludzialm sie, ze bedzie lepiej. Drugiego jeszcze nie mialam a zastanawiam sie jak to bedzie -
spiralce, bo ponoc moze byc jeszcze gorzej 😞 😞 Zobaczymy !
Nie przejmuj sie, po porodzie okres musi sIe uregulowac. Na pewno wszystko dobrze ! Jak sie martwisz, to moze zadzwon do swojego gina i popytaj ?!
Ja mam tak samo, Fili spi u mnie na rekach lub przytulony a jak probuje odlozyc do lozeczka, to od razu placz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Martex i nie ma sie co sprzeczac. 😉

Ja obiadek juz naszykowany, wystarczy tylko ugotowac ziemniaczki i usmazyc koktleciki. Dzisiaj schabowe, ziemniaczki i suroweczka z kapustki. 😉 No i na deserek wlasnie robie ciacho 3-BIT. 😉

A ja wlasnie wczoraj dostalam okres i tfutfu jest na szczescie bezbolesny, bo zawsze to mnie podbrzusze strasznie boli. 😞 A teraz nie czuje, ze mam @ 🙂 No i od wczoraj biore tabletki antykoncepcyjne. Zobaczymy co i jak bedzie po nich, jak bedzie wszystko ok to zostane na tabletkach, a jak nie to najprawdopodobniej zaloze sobie spiralke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti najpierw do Ciebie - mój okres też tak wyglądał, najpierw jakieś plamienie kilka dni potem nic, a potem znowu tyle że bardziej obfite krwawienie :-) Ale to normalne po porodzie, tym bardziej że karmisz to przeciągnie się w czasie uregulowanie przez organizm tego co ciąża i karmienie rozregulowało :-)


Martex i Tusieńko - każda z Was ma trochę racji, i dobrze że każda z Was swoich racji broni. Jak dziecko już stoi pewnie bez trzymania to te butki można (nie trzeba) zakładać i przygotowywać stopkę do tego że butki się nosi, ale butek musi rzeczywiście zginać się w 3/4 żeby była podeszwa elastyczna, a nie taka że jak weźmie dorosły ręką i on się nie zegnie ani w jedną ani w drugą, bo but też musi się dostosować do nóżki :-) U mojej Miśki było łatwiej bo uczyła się chodzić w lecie a sandałki są bardziej elastyczne niż ciapy nawet:-) Teraz mały jeszcze nie ma zapędów do chodzenia, więc nie zamierzam inwestować, dopiero koło wiosny :-) I nie kłócić się tu proszę spokojnie :P

Ja dzisiaj miałam jazdę 6godz. w samochodzie i łeb mnie boli jak nie wiem co!!! Ale już dawno tak nie jeździłam więc trudno było się przestawić :-) Franek od kilku dni za to budzi się już raz w nocy, mam nadzieję że już tak zostanie, bo jestem przemęczona i nawet nie słyszę w środku nocy jak płacze. Tylko budzę się rano i pytam męża czy mały przespał całą noc (a on się śmieje HI hi hi, nasz syn całą noc bez jedzenia?? Nie wstawałem mu dawać o 2, 3 albo 4) zatem mój organizm po prostu potrzebuje więcej snu .... ALe jeszcze 2 m-ce poczekam w Hiszpanii odpocznę.

Mam dla Was większy hit ....

Dzisiaj normalnie przed wyjazdem do Radomia obudził mnie mężulek i jakieś tam bara bara było, aż tu nagle Michalinka ciągnie męża za kołdrę i mówi : CZEŚĆ, tata zejdź z mamy!!!! Normalnie SZOK przeżyłam ja i on, ale spoko wybrnęliśmy z sytuacji i powiedzieliśmy że Tata się przytula do mamy bo zaraz wyjeżdża i musi mnie też pocałować (ona strasznie się śmieje jak widzi nas całujących się więc staramy się ją przekonać że to normalne, porządane i oczywiste że mama i tata się całują, przytulają itd.) Ale całą drogę co mi się przypomniało to uśmiech normalnie na ustach i nie schodził !!! Chyba musimy zostać przy nocnych zabawach bo dziecko coraz starsze i będzie więcej rozumiało to jeszcze w przedszkolu powie :P Tylko się nikomu nie wygadać bo jedynie Wam o tym mówię :-) Na poprawę humoru \ 🤪 ]

Buziolki krejzolki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki spokojnie , ja sie wymadrzac nie bede poprostu robie po swojemu w koncu to moje drugie dziecko i wiem co dobre chociaz po czesci ,

zrobilam tace z decupage 🙂

odzia byla na balu

a teraz biore sie za sprzatanko i obiad

beti mi lecial 8 dni pierwszy okres buuuuuuuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.
Marta tusienka nie sprzezczac mi sie tu!!!
Asiula ale jazz!!!Dobrze wybrneliscie z tej sytuacji
Moje 2 kolaski juz dla asili i Oli dziesiaj,
Dziewczyny julka tez juz chce stac i jakbym jej dala raczki chciala by czlapac ale ja jej staram sie nie dawac moich raczek do chodzenia.Jesli sie sama gdzies podciagnie to ok.ale sama jej nie podciaga.Niech sie rozwija powoli,najpierw niech sie nauczy raczkowac,(tak jak pisza dzieci raczkuja w 9-mc)wiec jeszcze czas a chodzic dzieci zaczynaja ok.12 wiec jeszcze ma sporo czasu.Podobno bardzo czesto jest tak ze ok.12 m-c dziecko w ok.miesiac samo sie nauczy chodzic.
Ja chce zeby ona rozwijala sie zgodnie ze swoja natura.To tez moje zdanie.Dlatego miedzy innymi nie chce chodzika dla Julki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula - haha, ale sie usmialam, juz sobie wyobrazam Wasza reakcje 😉 🤪
No wlasnie o tym mowilam, ze jak pewnie samo juz stoi to tak, ale nie ja nie potrafi 😉
Tusienka - czyli jednak tabletki ?! A co sie stalo, ze zrezygnowalas ze spiralki ?! Ja jestem zachwycona nia 🙂
Mam nadzieje, ze tabletki sie sprawdza !
Mysle nad ta prostownica co Ty maz, skoro taka dobra, to moze i ja kupie ?! A jakie masz wlosy, ciezkie do ulozenia czy latwe, bo moje sa strasznie ciezkie 😞 i do tego sie lokuja.
Mi smaka narobilas tym ciachem, dobre to jest ?!
oli - pokaz nam te tace !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula-No to faktyznie mieliscie wpadke. :laugh: No ale dobrze ze z niej wybrneliscie. 😉

Martex-No wlasnie nie wiem czemu jednak postanowilam brac tabletki. No, ale zobaczymy jak bedzie i tak jak mowilam jak bedzie cos nie tak to zakladam sobie spiralke.
Moje wlosy tez ciezko sie ukladaja, ale sie nie kreca.
Co do ciacha to jeszcze nie wiem czy jest dobre, bo robilam je pierwszy raz i jeszcze nie posmakowalam, ale musi byc bardzo dobre bo kazda masa byla pyyyszna. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula - ale wpadka. hihi:laugh: :laugh: :laugh:

Oli - masz rację, nie narzekam na to, że Lulek budzi mi się tak wcześnie bo i tak nic na to nie poradzę. Muszę wstać i się nią zająć. Przyjdzie czas kiedy zacznie spać dłużej. Poza tym cały czas się łudzę, że zmiana czasu też coś pomoże.

Martex i Tusienko - też uważam, że ile lekarzy tyle opinii. Dodam tylko tyle, że moja lekarka powiedziała, że jeśli dziecko już samo coś robi to trzeba mu na to pozwolić bo jest na to gotowe. Każda z nas ma swojego lekarza i go słucha. No ale koniec tematu 😉

Tusienko - ja byłam u szczepienia we wtorek i Lulka też ważyła 7400g, ale lekarz powiedział, że to przez to że raczkuje i próbuje chodzić. Zresztą ona cały czas coś robi, nie usiedzi na miejscu a ruch ma wpływa na wagę. No ale dzisiaj ważyłam Julkę domu i ma 7600g. Lekarz polecił mi bym dawałam małej dużo mięska. :P

Beti - mój pierwszy okres po porodzie trwał 8-9dni i był bardzo obfity. Kolejny dostałam po 30 dniach. @po porodzie mam bezbolesne a wcześniej okropnie bolały mnie jajniki.

Ja też się bardzo martwię o Jusmarkl. 🤔

Rybka też się nie odzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja pewnie tak mam bo jeszcze karmie piersia 🤨

ja tez sie martwie ale musimy czekac az sie odezwa 🤨

krocia
a Julka dlugo ci spi w dzien? albo jak czesto jak wstaje o 4 to kiedy pozniej idzie spac???

a moj mezus przeziebiony i zas nici z weekendu 🤨 no i ja w sumie mam okres a tak sie nie moglismy doczekac :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc krejzolki

ja zaraz zmykam do kosciola ale wpadlam sie przywitac 🙂

milego dzionka 🙂

krociu a czy twoja julcia tez ma przynajmniej raz dziennie spotkanie z podlaga lub czym innym ?? bo moja toska chodzi wszedzie na czterech i non stop cos a to palce przykliszczyla a to wstala prz drzwiach ktore sie ruszaja i bec i tak wkolko codziennie jest cos a to wejdzie pod cos i staje i uderzy sioe w glowke rany nikt za nia nie nadaza 🤪 ale ona praktycznie nie placze robi krzywa minke i tyle oczy wokol glowy teraz mamy hihi ale jak ja wolam bo jestem w kuchni a ona gdzies sobie chodzi to przychodzi do mnie i to jest akie slodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli - u mnie to samo. Czasami otworzy szufladę wsadzi jedną rękę a drugą zamyka i płacz. Jak uderzy się o coś to też już nie płacze tylko zrobi swoją smutną minkę a po chwili od nowa idzie łobuzować.

Dzisiaj w nocy mała przebudziła się (a spała z nami bo sąsiedzi mieli imprezkę). Mężuś poszedł zrobić coś do picia dla niej, a ona spojrzała na mnie, uśmiechnęła się i powiedziała "mama". Aż mi łezki poleciały. Mój skarbek malutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane Krejzolki

Krociu no takie chwile to łapią za serce matulki :-) Oby więcej takich było, a mniej smutnych i przykrych.

Oli no to macie z tym kręceniem, ale dobrze że Tosia nie płacze, bo wtedy za każdym razem musiałabyś ją brać na rączki i pocieszać a tak nauczy się że nie wszystko jest powodem do płaczu :-)

Rzeczywiście grunt to dobrze wybrnąć z sytuacji :-) Ale co tam ... cieszę się że Was rozbawiłam, w tym natłoku codziennych zajęć to człowiek robi się gburowaty i jakiś nie do życia. A trzeba się cieszyć każdą chwilą :-)

Ja w pracy więc tylko na chwilkę.

Jusmarkl i Ruda Rybka to rzeczywiście dały nam do myślenia tym nie odzywaniem się :-)

Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ KOCHANE KREJZOLKI. 😉

Ja dzis w domku sama z Lenusia, bo Mezus musial isc do pracy. 😞 Ale ma wrocic wczesniej, to chociaz dobre i to. :P

Oli-Moja Lenusia to tez tak ma, ze wszedzie wejdzie, a tu gdzies sie uderzy, bo wejdzie pod cos i wstajac uderzy sie glowka, a to potwiera szuflady i przytrzasnie sobie paluszki. Takze tez zawsze cos sobie zrobi i najgorsze jest to, ze nie da sie jej upilnowac, bo ona jest doslownie wszedzie. 😉 Wlasnie przed chwilka sciagnela mi szklanke ze stolu, dobrze ze byla juz pusta. 😉

Krociu-No wlasnie Lenka taka sama jest, duzo sie rusza, bo ciagle raczkuje, wstaje, wariuje, az sie dziwie skad ona ma tyle energii. 😉 No i moze tez dlatego jest taka drobniutka.

Martex-Ciasto wyszlo przepyszne! 🙂

Ok, lece przygotowac obiadek. Dzis sosik z karkoweczki, ziemniaczki i czosnkowa suroweczka z kapustki pekinskiej.

Milej niedzieli kochane! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane

ja wlasnie Hanie polozylam - taka zmeczona byla ale jak tylko ja do lozeczka wlaoze to placze no i musze ja przytulic i chwile polezec a potem przeniesc do jej lozeczka

tusienka
a jakies ciasto pieklas??

asiula
a ty w niedziele tez pracujesz???? 🤪

piekne sa takie chwile jak dziecko mowi albo sie przytula itd. mi tez wtedy sie plakac chce ze szczescia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...