Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum o ciąży


gosiawilsonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mialam isc dzis do lekarza ale zadzwoniłam i zapisałam sie na jutro.. wiec rano sie wybiore bo jestem ciekawa co tam sie dzieje..
kurcze chcialabym wiedziec ile to moje dziecie waży i mierzy.. a usg nie miałam już dawno i pewnie nie bede miała.
a wczoraj przespałam cały dzień normalnie z 3 godziny.. bo tak lało że szok i w nocy też mi się dobrze spało.. i tak się zastanawiam czy by się znów nie położyć.. zawsze to czas szybciej leci :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i juz sie wyszorowalam, zjadlam. Ale smarowac Mi sie nie chce. mam lenia, zwlaszcza w ta okropna pogode, duchota 🤢 Bym Sobie nad jakies jeziorko pojechala, ale nie wiem, tak wyskoczyc z tym brzuchem do ludzi ? No i na sloncu tez zabardzo nie mozemy smigac co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no za bardzo nie możemy po słońcu bo się ciśnienie podnosi wtedy.. ja ostatnio w pt jak mierzyłam to miałam 135 na 85, to troche przy dużo ale pielęgniarka powiedziała że nie jest najgorzej, to może dziś sobie pójdę do przychodni i znów zmierze.. dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem ile ostatnio mialam, ale bylow normie. Wogole u Mnie wszystkoc iagle w normie, zadnych komplikacji. To chyba cisza przed burza, boje sie porodu, choc tez ma byc lekki, tak lekarz Mi powiedzial. Ale to wszystko chyba zbyt piekne. No i roztepu ani jednego,a sie nie smaruje wcale 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chce wytrzymac jeszcze te dwa tygodnie. Musze sie przygotowac do konca. Luzeczko wstawic i ciuszki poprasowac, no i nie mam jeszcze gazikow i spirytusu do pepuszka dla malej. I mam nadzieje, ze jak bede juz rodzic nie bedzie takich upalow. Teraz chyba rady bym nie dala 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
żanka- nie przejmuj się rozstępami. Ja też mam. Na początku ciąży pojawiły mi się na piersiach pod spodem, bo nagle bardzo mi urosły...mimo, że smarowałam dwa razy dziennie. Potem około 7 miesiąca wyskoczyło mi po 3-4 z boku na biodrach, nie było tego dużo...więc się nie przejełam ale dalej smarowałam fissanem i oliwką na przemian. Ale 2 tyg temu wyskoczyły mi pod brzuchem...poniżej pępka tak około 3 cm. Ale moge Cie pocieszyć bo z tego co widziałam na twoim zdjęciu to faktycznie masz ich więcej niż ja, ale też poniżej pępka. Więc po prostu zalożysz wyższe majtki bikini, z wyższym stanem, i po problemie, w spodniach biodrówkach też pochodzimy.

Niestety co do rozstępów, to nawilżanie napewno pomaga, ale to czy wyskoczą zależne jest od Naszej genetyki. Dlatego jedne smarują się co minute a i tak je mają a inne jak np.Mroczi otrzymały eleastyczną skórę i nie muszą zbytnio smarować. też jest fakt wieku przyszłej mamy, im młodsza tym skóra bardziej elastyczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co - siedziałam sobie jakieś pół godziny temu na łóżku i gadałam z babcią, a tu naraz co mi pultnęło na wkładkę. Zacisnęłam nogi i dałam susa do łazienki.I w sumie prawie cała wkładna przemoczona. Tylko, że nie było to przezroczyste, tylko taki "brudny" kolor miało, jak te cosie co mi cały czas wylatują... Babcia mówi, że to pewnie wody, bo w sumie taką to miało konsystencję, tylko, że cały czas przez szyjkę mi te cosie przechodzą i pewnie dlatego to zmieniło kolor... Hmmm... Chwilę później znowu trochę poleciało, ale mniej... Nie wiem co myśleć o tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli to miało lekko zielonkawy kolor...brązowawy to jedź do szpitala bo ja jestem dzieckiem z zatrucia ciązowego i moja mama miała zielone wody płodowe. Nie ryzykuj żanciu, lepiej w takich sprawach być upierdliwym 🙂 Zmykaj do szpitala bo coś mi się zdaję że zostaniesz dziś mamą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słodka 25 ...czop nie zmoczy wkładki...to jest galaretkowate...więc co najwyżej może wypadać a coś co moczy to tylko wody. Niepokojący jest ich kolor, nie zawsze są przeźroczyste. Kiedy dziecko oddaje pierwszą kupkę tzw smólkę w łonie mamy (standardowo dziecko powinno ja zrobic gdy wyjdzie na swiat) to kolor wód się zmienia. Wtedy może dojsc do zakazenia dziecka, bo to tak jakby sie samemu plywalo we wlasnych odchodach. Dlatego ZANKA ZMYKAJ DO SZPITALA. JUZ CIE TU NIE MA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słodka25, gwarantuje Ci, że poznasz 🙂 Przede wszystkim normalne wody płodowe, które nie sa alarmujące są przezroczyste i mają słodkawy zapach. Dlatego warto chodzić z wkładką, wtedy jak coś zmoczy ci wkładkę, a może i nie tylko wkładkę (spodnie itd) 🙂 i ma kolor przezroczysty jest ok. Powinny zacząc sie wtedy skurcze. Ale bywa i tak ze wody nie odchodza a pojawiaja sie same skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...