Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum o ciąży


gosiawilsonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ZWIASTUNY ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ PORODU
Wiedząc, że w każdej chwili możesz zacząć rodzić, powinnaś uważnie obserwować symptomy akcji porodowej: regularne skurcze, odejście wód płodowych, biegunka lub mdłości (wiele kobiet odczuwa tego typu zaburzenia trawienia tuż przed rozpoczęciem porodu), wybuchy energii, utrata czopu śluzowego (gruby czop śluzu, który powstrzymuje bakterie przed przedostawaniem się do macicy). Kiedy szyjka macicy zaczyna się rozluźniać, czop śluzowy zostaje zerwany. [size=4][color=]Innym wskaźnikiem zwiastującym poród jest krwawy wysięk, wydzielina zabarwiona różową lub brązową krwią. Takie krwawienie oznacza, że szyjka rozwiera się i pękają naczynia krwionośne szyjki. Poród może zacząć się za dzień lub dwa. [/color]
Żanka poczytaj sobie o tym wysięku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żarty jak żarty - w 37tc jak miałąm skurcze, na porodówkę jechałam sama. Obok tylko siostra siedziała, ale ja prowadziłam. u nas na karetkę to doczekać się nie można, poza tym zawiozłaby mnie do innego szpitala, a 10min i jestem na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaczęło mi się to po tym masażu szyjki w piątek, na sile przybrało w sobotę, ale wtedy takie grube kawały czopa mi odchodziły jeszcze, później taki śluz był brązowawy właśnie, a teraz taka 'woda' też brązowawa... Troszkę mnie Słodka to uspokoiło, ale i tak na pewno sprawdzę to dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żanka. Jesli cie to niepokoi to ja bym na twoim miejscu zadzwonila na oddzial ginekologiczny twojego szpitala lub na porodowke i zapytala jaka jest sytuacja i czy lepeij z tym nie czekac. Ja tez jak mialam skurcze bolesne to sobie zadzwonilam do szpitala i polozna z ktora rozmawialam kazala mi przyjechac tak tez zostalam w szpitalu z zagrazajacym porodem przedwczesnym, naszczescie wszystko sie unormowalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe nie dziwię się wcale. Przysiąść jeszcze nie tak źle gorzej chyba się podnieść z takim brzuszkiem 🙂 Ja jutro zacznę robić zobaczymy co z tego wyjdzie 😁
Boję się tylko ze nic tak jak dziś w nocy. Męczyły mnie te bóle że strach i skurcze takie co chwilę ale potem sobie poszło i tylko się nie wyspałam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ziolka Mój suwaczek nie miał minusów tylko pisało - JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ!! To mnie denerwowało, bo oczywiście wiem, że tak będzie, ale... jeszcze nie wyszła Moja Kruszka. No z tymi przysiadami to fakt - kolana mnie bolą cholernie. Teraz robiłam już półprzysiady:P I też ciężko było:P

Slodka masz rację - zadzwonię sobie do szpitala, zapytam. W sumie nic mnie to nie kosztuje. A może uspokoję się. Tylko najpierw muszę przestać dyszeć po tym przysiadach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...