Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witaj Dudasia To jesteś chyba jedną z nielicznych którą dotknęły te wszystkie objawy. Większość z nas przechodzi początek w miare łagodnie.
Co do bólów brzucha, myślę, że nie masz się czym niepokoić. Jeśli nie towarzyszą temu żadne inne objawy, to zapewne są to naturalne bóle, które trzeba przeczekać.

Ja póki co mało co czuję jeśli chodzi o brzuch, może dlatego, ze trzy razy dziennie biorę nospe. Do tej pory jedyne co czułam w brzuszku, to takie ciągnięcie, czasem kłucia i dziwne skurcze na wysokości pępka. Te skurcze koło pępka też mnie nie pokoiły bo póki co nie znalazłam nikogo kto by takich skurczy doświadczał. No ale najważniejsze, że z maleństwem wszystko w porządku.

Trzymaj się cieplutko
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Małalenko,ale już z tymi krwawieniami przeszło?Ja mam jutro wizytę i chyba dzisiaj w nocy niezasnę z wrażenia,już nie mogę się doczekać,no i strasznie się boję aby wszystko było ok.Czuję się super,ostatnio bolał mnie brzuszek ale myślę że może dlatego,bo w tych dniach miałam zawsze @.Pierwszą ciążę poroniłam,starałam się rok aż się udało i teraz bardzo się boję aby z moją fasolką było wszysko ok.Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i dużo zdrówka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak już te krwawienia przeszły na szczęście 🙂
Ja tez pierwszą ciąże poroniłam 😞 a było to całkiem niedawno bo w lutym tego roku. Dlatego tak bardzo przeżywam objawy nie takie jak trzeba. No ale teraz jest wszsytko w porządku i tego się trzymam.

Będzie dobrze, nie martw się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!

Malalenko nie dziwie ci sie ze boisz sie kazdych dziwnych objawow bo w koncu swoje juz przeszlas i wiesz jak to jest.Tym razem bedzie wszystko dobrze zobaczysz!!!! 😉 Ja natomiast zastanawiam sie niekiedy co jest wporzadku a co nie. Czasem mnie w brzuchu zaboli i zaczynam myslec czy to normalne czy moze powinnam sie niepokoic. Choc czytam wasze posty dziewczyny i czesto piszecie ze tez was cos zaboli. Ja jeszcze nospy nie bralam wiec w razie czego wiem co zazyc. Na szczescie jutro w koncu wizyta u ginekologa i z moja dzidzia. Cos czuje ze dzis w nocy nie pospie 🙃 Trzymajcie kciuki kobietki! Byle bedzie wszystko w porzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MYŚLAŁAM, ZE TO TYLKO JA TAK WARIUJE PRZED WIZYTĄ U GINEKOLOGA 🙂 ALE WIDZĘ, ŻE MY WSZYSTKIE JESTESMY DOBRZE ZWARIOWANE 🙂 ZOBACZCIE DZIDZIA PÓKI CO W BRZUSZKU A NASZE ZYCIA I TAK JUZ STOJA NA GŁOWIE:laugh:
ALE MUSZE WAM POWIEDZIEĆ O MOJEJ NOWEJ DOLEGLIWOŚCI. OSTATNIO DZIECKO UKŁADA MI SIE PO LEWEJ STRONIE BRZUSZKA I BARDZO MI UCISKA NA NERW. A JAK JEST TEN UCISK TO OD RAZU OD POSLADKA W DÓŁ NOGI JEST OKROPNY BÓL. WCZORAJ CHODZIŁAM JAK KALEKA. WIECZOREK POŁOŻYŁAM SIE DO ŁÓŻKA I OGLĄDAŁAM FILM. NA CHWILĘ PRZESZŁO, A ZA MOMENT ZNOWU CZUŁAM TO SAMO, BO NIESTETY NAWET LEŻENIE NIE POMAGA. JEŚLI DZIECKO SIĘ TAK UŁOŻY TO NIC NIE MOZNA NA TO PORADZIĆ. ŚMIAŁAM SIĘ WCZORAJ ŻE JAK SIĘ MALEŃSTWO NIE USPOKOI TO MAMA DA KLAPSA W PUPCIĘ I CHYBA PODZIAŁAŁO 🙂
ALE POWIEM, ZE ZDARZYŁO SIĘ TO NIE PIERWSZY RAZ. WAM TEŻ TO DOLEGA???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BOSOWA205ja też mam taki ból pośladka ale z prawej strony Jendego dnia tak boli ze nie mogę chodzic i wstać z łóżka a drugiego dnia wogóle Myślałam ze mnie coś zawiało ale zbyt długo mam te dolegliwości wiec zaczełam szukać w necie

Podaje linka
http://www.maluchy.pl/forum/Rwa-kulszowa-ratunku-t50981.html

A tak to innych dolegliwości nie mam (mam nadzieje)i nie miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki! ale się rozpisałyście - 2 dni mnie nie było i tyle postów!!

Byłam u mojego ginka na usg 🙂 że mam na drugim końcu Polski gdzie wkrótce się przeprowadzam to 1xmiesiąc mam wielką wyprawę.

Na usg jest już 4 cm (!) szkrab - okazało się ze nie jestem w 9tym tylko 11tc 🙂) i lekarka powiedzała mi że okres niebezpieczeństwa poronieniem minął!! już!! mogę się więc chwalić ciążą 🙂

Kelly80 - ja też mam mięśniaka 2cm - nie przeszkodził w implantacji ale lekarka powiedziała ze przez niego w czasie ciąży mogę odczuwać silniejszy ból brzucha 0 no i owszem boli mnie ale jakoś to znoszę
Małalena - ten ból pępka to tak jakby ktoś Ci ciągnął za pempek pd środka? jeśli tak to też to mam. Nie wiem co to może być ale myślę sobie że to pzez to że macica rośnie i ciągnie 😉

co to jest usg genetyczne??

lekarka spytała się czy chcę robić bad prenatalne na trisomie - nie jestem w grupie ryzyka jestem przed 30tką - czy Wy robicie prenatalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEKI NA LINKA, JUZ POCZYTAŁAM DZIŚ O TYM TROSZECZKĘ, TERAZ MAM WIZYTE 27 SIERPNIA, POWIEM O TYM PROBLEMIE LEKARZOWI. ALE ANJGORSZE JEST TO, ŻE MAMY W NAJBLIZSZYM CZASIE 3 WESELA. PÓKI CO SZYKUJEMY SIE, ZEBY IŚĆ NA NIE ALE ZOBACZYMY JAK SIE BĘDĘ CZUŁA.
ALE DZIEWCZYNY CO TO ZA BÓL............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana a o jakich badaniach prenatalnych mowila twoja lekarka???? Mowila ci moze jak maja wygladac??? Bo ja bede miala robione badanie prenatalne inwazyjne za pobraniem wod plodowych.Niestety jestem w grupie ryzyka i to nie z powodu wieku. Sa rozne rodzaje tych badan. Dzis mam wizyte u gina i prawdopodobnie bedzie robil juz termin w klinice. A co do tego bolu posladka to mam identycznie!!! w prawym tak mnie boli ze tez nie moge nieraz sie ruszac a jak usiade to nie ma szans wstac!!!! Ja uwazam ze to z powodu kregoslupa ale wczesniej nigdy tak nie mialam. Niekiedy nawet chodzic sie nie da. Takie uroki ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!! mnie taki ból złapał kilka dni temu, ale też pomyślałam, że to od kręgosłupa więc nie zwróciłam większej uwagi, troche rozmasowałam i po jakimś czasie przeszło, mam nadzieję że nie wróci bo bolało strasznie nie mogłam siedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

po wyleżeniu problemów na początku ciąży (krwiaki i plamienia) mam na koncie 12 tygodni i jutro zaczynamy z 7 cm "potworkiem 🙂" 13 tydzień. Termin: od 11 do 22 lutego! Najfajniejsze jest rokowanie na 14 lutego-wtedy mnie poczęto 🙂
Dzidzulek jest ruchliwy i ładnie pozuje do zdjęć: macha łapkami, robi rowerek, "patrzy" na nas, nawet wypiął dupkę! 🤪
Bardzo się cieszę, że też mijają wam mdłości, ból piersi i dopisuje apetyt - ja za ciepłe bułki i owoce dam się pokroić 😉
Rwa- też mnie coś w tyłku wieczorem lekko boli, więc wówczas mężulek jest zaangażowany do większości prac 😁 Mam nadzieję - ale to wielką - że miną też migreny, ktore, niestety, w ciąży mi się bardzo nasiliły 😞 Może któraś miała podobny problem?

Czy planuje ktoś rodzić w Warszawie na Madalińskiego?

Pozdrawiam i życzę radości każdego dnia 🙂

boroovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia lekarka zrobiła mi usg - coś tam pomierzyła i powiedziała że jak na jej oko to ciąża i mały jest ok i wszystko w porządku. To jej badanie jest na 70% bo to tylko usg,
jak chcę to mogę się umówić tak za 2 tyg czyli w 12-13tc na usg z jakimiś pomiarami i jeszcze tego samego dnia na badanie krwi (mojej normalnie z ręki) - to badanie określi ryzyko trisomii czyli down i inne zespoły związane z potrójmymi genami ale tylko na 80% (czyli o 10%więcej niż samo usg) jest nieinwazyjne i niegrożne dla płodu. kosztuje 250pln.

Jeśli wyjdzie z niego że szanse trisomii płodu są duże należy zrobic amniopunkcje (? nie wiem czy dobrze napisałam) i to już jest badanie które stwierdzi czy coś jest nie tak czy ok. Ale jest inwazyjne z 10% ryzykiem uszkodzenia zdrowego płodu.

lekarka powiedziała mi że kobiety często decydują się na 1wszy etam (z krwi) który wychodzi róznie - często to ryzyko trisomii wychodzi większe niż norma ale nie robią amnio... bo to jest niebezpieczne dla płodu no i zyją przez resztę ciąży w mega stresie....co też ma przeciez wpływ na dzieciaka.

Moja lekarka specjalizuje się w problemach bezpłodności i ciąży wiec jest taka bardzo hej do przodu stąd informuje mnie o wszystkich opcjach i mozliwościach ale tu raczej odradzała.

Aha - badania o których piszę wykrywają tylko trisomie a nie inne choróbska płodu.

po długiej dyskusji z mezem stwierdziliśmy że ich nie robimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kikos napisał:
BOSOWA205ja też mam taki ból pośladka ale z prawej strony...


O proszę wiecie co ja chyba mam to samo, ale nie jestem pewna. Od dłuższego czasu mam taki dziwny ból jakby w środku w pośladku z lewej strony, na wysokości biodra, ale z tyłu. Chwilami jest tak, że przez ten ból kompletnie nie moge się ruszyć. Wiem, że kiedyś miałam coś takiego jak miałam problem z kręgosłupem. Myślicie, że teraz też dotyczy to kręgosłupa, czy raczej ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam ostatnio USG genetyczne i lekarz powiedział ze wszystko jes w porzadku i nie ma się co martiwć bo po co się niepotrzebnie stresować. o jakiś dodatkowych badaniach nic mi nie mowił, myślę ze jakby były potrzebne to by mi dał skierowanie. piszecie tyle o tych badaniach że zaczynam się trochę martiwć ze mój lekarz nie mówi mi wszystkiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał:

Małalena - ten ból pępka to tak jakby ktoś Ci ciągnął za pempek pd środka? jeśli tak to też to mam. Nie wiem co to może być ale myślę sobie że to pzez to że macica rośnie i ciągnie 😉


Ten mój ból to taki jakby mi się tak coś zaraz pod skórą mocno kurczyło, że w danym momencie jak się ruszę to jeszcze bardziej się kurczy 🙂 Myślę, że to tak mniej więcej czuć jak napisałaś, jakby ktoś ciągnął od środka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiaA napisał:
piszecie tyle o tych badaniach że zaczynam się trochę martiwć ze mój lekarz nie mówi mi wszystkiego...


misiA te badania o których dziewczyny piszą są zalecane w większości kobietom z grupy ryzyka, czyli albo po 30-tce, albo z wadą genetyczną w rodzinie.

Jeśli nie należysz do grupy ryzyka to lekarz raczej nie skieruje Cię na te badania.
Nie masz co się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał:
... aha i co to jest to usg genetyczne??


USG genetyczne jest wykonywane pomiędzy 11 a 21 tygodniem ciąży jako badanie w kierunku zespołu Downa, innych aberracji chromosomowych oraz wielu chorób uwarunkowanych genetycznie i wad rozwojowych płodu.
Z pomocą badania USG genetycznego można wykryć ok. 80% przypadków zespołu Downa u płodu, ponad 90% przypadków zespołu Edwardsa i zesp. Patau oraz wiele innych zespołów genetycznych oraz wad wrodzonych.
Lekarz wykonujący badanie USG genetyczne dokonuje oceny ryzyka choroby płodu na podstawie oceny kilkudziesięciu parametrów. (Np. grubość fałdu potylicznego, długość kości ramiennej, wymiar przednio-tylny miedniczki nerkowej, kształt i długość kości nosowej, małżowiny usznej, szerokość nosa, echogenność jelita, wsierdzia i nici ścięgnistych i wiele innych). Jeżeli ryzyko choroby płodu obliczone w oparciu o te parametry jest podwyższone, kobiecie ciężarnej proponuje się dodatkowe badania, np. amniopunkcję, która w 100% wyklucza, lub potwierdza aberrację chromosomową płodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...