Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja też się strasznie szybko męczę, wystarczy niewielki wysiłek a czuję się jakbym ciężary dżwigała. jak sie trochę zmęczę też czuję, że brzusio pobolewa wieć się kładę jak to nie pomaga to biore nospę.

dzisiaj w nocy strasznie mnie głowa bolała, nie mogłam spać a nawet leżeć pmęczyłam sie tak ok godziny i skapitulowałam wzięłam tabletkęi jakoś udało mi się zasnąć. mam nadzieję ze to się nie bedzie powtarzać i tak się nie wysyiam b wstaję już 2x na siku 🙂 🙂 🙂 okropnośc czasem chodzę we śnie i rano nawet nie pamietam że wstawałam 🙂 🙂 dobrzeże do łóżka wracam 🙂 🙂 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiA mnie tez wczoraj wieczoram głowa bolała taki ból migrenowy czoło i skronie

Mozliwe ze to na zmiane pogody

a jakie tabletki bierzesz na ból głowy?? ja nic nie biore bo mysle ze to zaszkodzi malenstwu wiec wole sie przemeczyc
ale czasami ból może nie byc do zniesienia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o własnie taki ból czoła, skroni i mnie czasem takza okiem boli, mam nadzieję że to na zmianę pogody.
o tabletkipytałam lekarza bo czesto przed ciążą bolała mnie głowa i nie wiedziałam czy teraz też moge coś brac, wiec powiedział że można apap bonie zaszkodzi maleństwu ale ja biorę tylko w tedy jak inne srodkizawodzą. czasem pomagaja zimne okłady i cytryna z cukrem 🙂 aczasemniestety siegam po tabletki;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ostatnio miewam bóle głowy co drugi dzień 😞
Niby Paracetamol (Apap) jest bezpieczny.. ale borę go tylko w krytycznych momentach. Póki jestem na zwolnieniu to mogę próbować walki z bólem alternatywnymi sposobami. Zastanawiam się jak to będzie po powrocie do pracy...

Wracając do słabości to rzeczywiście, po wejściu na piętro jestem zasapana jak nie wiem. Mój mąż się ze mnie naśmiewa na spacerze, że głośno i szybko oddycham :/

Co do wysiłkowego bólu macicy - to właśnie takie czynności jak odkurzanie (ze schylaniem się), sprzątanie kuchni (schylanie i sięganie) sprzyja u mnie bólom. Tak więc proponuję sprzedać te zajęcia mężowi 🙂 Ja sprzątam tylko to co jest w zasięgu ręki w pozycji stojącej 🙂 Poza tym nie mam problemu z gotowaniem czy robieniem zakupów (te cięższe wnosi mąż). I tak można oszukać ból macicy 😉
Dobra rada - jak potrzebujesz posprzątać w niższych szafkach to usiądź na podłodze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dudasia właśnie dzisiaj sprzątałam kuchnię i odkurzałm bo mąż miał to robić...Efekt był opłakany - nie miałam w czym herbaty wypić... Poza tym on dużo pracuje a ja przecież "siedzę w domu" i trochę mi głupio jak jeszcze po pracy mówię mu że ma poodkurzać itp a ja leże z książką na kanapie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja takze słyszałamz e w ciazy tylko apap i to jedna tabletke na dzien ale to na prawde w momentach kiedy bardzo cos nas boli!! ja od poczatku ciazy brałam tylko jedna bo strasznie bolała mnie głowa to było koło 9 tyg teraz nic mnie juz nie boli czasem czuje kłocie w macicy ale to takie miłe bo wiem ze maluszek sie odzywa wtedy delikatnie masuje brzuszek i przestaje 🙂 gdy cos robie np sprzatam to nic kompletnie mnie nie boli tylko meczy mnie zmeczenie i nic mi sie nie chce. moj to tez sie ze mnie nasmiewa ze wchodze po schodach jak babinka:P 🙃 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Ciężarówki 😁

Dawno mnie nie było i musiałam 15 stron nadrobić 🙂

Ja już dwa tygodnie temu kupiłam sobie na Allegro spodnie ciążowe, bo już w nic nie wchodzę... 😞 Niedługo będę musiała futryny w domu poszerzać.

W ciąży można brać na pewno Paracetamol (to jest właśnie APAP) ale nie wiem w jakich dawkach można stosować. Myślę że najłatwiej pójść do apteki i zapytać 😁

Kobitki pokażcie brzuszki 🙂 Ciekawa jestem czy Wy też tak "urosłyście"

Tymczasem życzę spokojnej nocy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA OSTATNIO NA WIZYCIE PYTAŁAM O LEKI PRZECIWBÓLOWE I LEKARZ POWIEDZIAŁ, ŻE APAP OWSZEM ALE NAPRAWDE W RAZIE KONIECZNOŚCI. JESLI MOGE TO WYTRZYMUJĘ, A DO TEJ PORY WYTRZYMYWAŁAM BO JESZCZE NIE BRAŁAM NIC PRZECIWBÓLOWEGO. LEKARZ STWIERDZIŁ, ZE JEST TO LEK KTÓRY MOZNA ZAZYC ALE TYLKO W SYTUACJI KIEDY JUZ NIE MOZNA WYTRZYMAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny-u mnie jutro zaczyna sie 15 tc.
Wczoraj przez caly dzien czulam taka ciezkosc w dole brzucha 😉
Za trzy tygodnie mam pierwsze usg bo w szwecji robia tylko raz jesli wszystko jest w porzadku potem chyba z koncem ciazy z tego co sie orientuje.
Ale i tak wiem juz jak moja kruszynka sie rozwija-bylam 2 tygodnie temu w polsce i oczywiscie nie obeszlo sie bez wizyty u gina- kruszynka zdrowa dobrze sie rozwija bylam w 12 tc i mierzyl wtedy 4,80cm prawie piec cm.No i poznalam plec dziecka na 70% ze bede miec syna 🤪
Lekarz w polsce wyznaczyl date porodu na 7,8 luty a tu w szwecji mam na 10 luty.
Jestem taka szczesliwa-lecz boje sie porodu....tego bolu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ciężarówki 😆

justynka852 Gratuluję zdrowego najprawdopodobniej synka 😁 Ja też bardzo bym chciała poznać już płeć mojej Kruszynki. Lekarz powiedział że są szanse na następnej wizycie poznać jaka płeć, jeśli dzidzia będzie współpracować i ładnie się ułoży. Teraz jak byłam to "chowała" się za łożyskiem i nawet na 4D nie mogłam sobie popatrzeć 🤨

BOSOWA205 Z lekami jest tak że najlepiej w ciąży unikać wszystkiego, ale pamiętajcie że dzieciaczki razem z hormonami dostają "impulsy" że mama cierpi. Ja zamiast APAPu kupuję Paracetamol bo jest tańszy a to jest dokładnie to samo 🙂

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

wiem sporo o bólu glowy bo jestem migrenowcem - nawet w ciazy 😞! (tylko 5% z migrenowcow ma migreny w ciazy, reszcie przechodzi w tym okresie).
Jesli mozecie wytrzymac - to nie bierzcie nic.
Kupcie w aptece kopresy do mrozenia w lodowce, miejcie kapuste, ktora jest lepsza niz kompresy, ale szybko sie zuzywa 😁.
Lisc kapusty trzeba lekko zgniesc i polozyc na glowe - jak sie nagrzeje, to zmienic na nowy. Warto wziac chlodny prysznic, polozyc sie w ciemnosci i ciszy oraz nie podnosic rak do gory, mozna miec nogi wyzej - dac swobodnie krazyc krwi.
Otworzyc szeroko okno lub dmuchawe z chlodnym powietrzem.

Na bol glowy paracetamol pomaga - polecam brac od razu na poczatku bolu POL tabletki i zastosowac wyzej wymienione metody. Jak po 2, 3 gdz. nie mija - wziac drugie pol tabletki i isc spac.
Moja Pani neurolog powiedziala, ze za migreny w ciazy odp sa hormony ciazowe. Powinno juz mijac. POgoda burzowa, frontowa tez ma wplyw. Rowniez zmeczenie i stres.
Od gin. dostalam Torecan w czopkach- pomaga na bol glowy i wymioty ale na migrene - nie.

Mam nadzieje, ze nie ma wsrod was migrenowcow, bo wierzcie mi, bol glowy da sie wytrzymac a mogrena wylacza z zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!! Dawno sie nie odzywalam i zdazylyscie tyle napisac ze troche mi zetrwalo czytanie waszych postow.:laugh: Ja na szczescie migreny nie mam i udalo mi sie od poczatku ciazy nie wziac ani jednej tabletki przeciwbolowej. Mam w razie czego APAP ale narazie stoi. 😉 Ale moja kuzynka miala i okropnie to przechodzila. Bylo mi jej strasznie zal. Moj lekarz w razie bolu glowy polecil wziac po prostu magnez(pomimo ze biore dziennie witaminy). Mi akurat udaje sie dzieki niemu bol przezyc. do tego poloze sie i to wystarcza. O ile sie nie myle to Bosowa ty zabierasz sie za zaprawianie ogorkow??? 🙂 Ja juz powoli zaprawiam i jezeli moge ci polecic to z salatek z ogorkow pyszna jest z chilli i w zalewie musztardowej. Mniamm. Chcialam dzisiaj jeszcze cos zrobic ale nie moge bo u mnie remont na calego. Nawet wody do wieczora nie moge puscic. 😠 Acha i dostalam juz z kliniki termin na ta amniopunkcje. 24 sierpnia. ☺️ Pozdrawiam was goraco. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie na szczęście głowa w ogóle nie boli. W zasadzie jak pisałam wcześniej dotknęła mnie znikoma ilość objawów. Od poczatku ciąży proszków przeciwbólowych nie brałam. No po za rozkurczową Nospą.
Mój lekarz powiedział mi, że głowa często boli równiez z powodu ciśnienia, ponieważ w ciąży jeszcze się obniża. Przede wszystkim zalecił mi picie dużych ilości wody. Powidział, ze to jakoś pomaga. No i co do Apapu również stwierdził, że mogę wziąć, ale jak rzeczywiście ból będzie nie do wytrzymania.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
a ja zrobilam 4 sloiczki dzemu brzoskwiniowego. Ogrorki i papryka w planach w nast. tyg. Robie malo, bo u mnie kazdy podzespol rodzinny robi przetwory i mamy tego duzo... Natomiast ja z mezem robimy nalewki. W tym roku jezynowka - pycha! Musi lezakowac akurat rok 🙂

A ja dzis zaszalalam! Kosmetyczka: wyciskanie, piling, maseczka z alg, masaz twarzy, piling i czyszczenie plecow -u mnie eldorado syfkow, malowanie paznokci, henna na brwi i regulacja. Masaz karku 🙂 Fryzjer i farbowanie wlosow. Wlosy farbowalam w domu sama a nie u fryzjerki. Farbowalam tym co zawsze: matrixem (7RR) i nie bylo strasznie - szybciej niz u fryzjerki i zminimalizowalam przeciagiem opary 🤪

Jak sie bombowo czuje! i ten brzuszek 🙂 Hurra! ide jesc drugi obiadek - mamy apetyciek 🙂
A wieczorkiem na male party 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej dziewczyny! czy wy macie jakieś super witaminki że macie TYLE energii?????!!! ja dopiero wstałam z łóżka ! i to tylko dlatego że zgłodniałam a nie dlatego że się wyspałam...

Czy jako już mamy (przypuszczalnie karmiące) będziecie mogły jeść te pyszmości z ogórków - np chilli?? może w tym roku nie opłaca się robić? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najprosciej:
przepis na 4 sloiczki: 1 kg obranych ze skorki i bez pestki brzoskwin oraz pol kilo cukru zelujacego 2:1, gozdziki.
Sparzyc brzoskwinie, zdjac skorki i wydlubac pestki. Rozdrobnic na mase lub kawaleczki - jak wolisz. Dodac gozdziki. Zasypac cukrem. Zostawic na 3 godz. Potem zagotowac przez ok. 5-7 minut i nalac w sloiczki - wazne, by sloiczki byly wyparzone i nakretki zdeynfekowane (spirytus lub denaturat) oraz by mialy takie wgniatane nakretki. Po nalaniu do sloikow i ich zakreceniu postaw je do gory nogami - az do wystygniecia.

Odziedziczylam dwie wspaniale ksiazki kucharskie: bardzo zuzyte: kuchnia warszawska i kuchnia polska - obie po babciach , wyd. w latach 50. Bardzo mnie kreca - szczegolnie te porady praktyczne i plamy powstale na wskutek gotowania z ksiazka - jak pachna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podziwiam cię boroovka za te przetwory i za energię!!! zdradż proszę swój sekret bo ja ciaglechodzę zmęczona i osłabiona 😞

teżmnie ochota naleciała żeby taki dżemik zrobić, może mi sie uda:P do tej pory robiłam tylko soki, do innych przetworów chyba brak mi talentu, aczkolwiek moze jakieś nieodkryte talentydżemią gdzieś w zakamarkach mojego umysłu... 🙂 🙂 🙂trzeba by je obudzic bo jak czytam o waszych ogóreczkach tomiślinka cieknie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojojoj widzę,że tu małe kuchcikowo powstało 😉
Nam moja mama robi zimową paczuszkę z ogórkami,buraczkami,grzybkami więc póki co korzystam ale myślę,ze wkrótce trzeba dojrzeć do własnej produkcji wtedy jest satysfakcja...a jeszcze jak rodzince posmakuje to już jest mega frajda!
Smacznego brzuchatki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...