Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja już nie moge doczekać się wizyty u gina, a to dopiero 9 września.
Nic kompletnie nie czuję, zero objawów - no tak jak bym w ciąży nie była. Stąd moja tęsknota za lekarzem, bo będę wiedziała czy wszystko gra.

Jak za dużo objawów to nie dobrze, jak za mało też nie dobrze. Ehh.... martwię się poprostu o swoją kochaną istotkę.

Też tak miałyście przez jakiś czas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi się to ostatnio zdarzyło po kąpieli i naprawdę myślałam że tego nie wytrzymam, ból w okolicy sutków był straszny ale w sumie szybko minął... wydaje mi się że to jest normalne gdyż wszystko tam się rozwija i przygotowuje do nowej roli tak więc jest też bardziej wrażliwe...ale z chęcią też wysłucham opinii bardziej doświadczonych:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przed ciążą co roku zimą tak mam. Nie wiem z czego to wynika, choćbym nie wiem jak ciepło się ubrała, to sutki mi tak marzną i jakoś dziwnie się obcierają, że czasem to nawet krew leciała 😞 Kiedyś to nawet sobie waciki wkładałam, aby tam czuły się mięciutko, wielu sposobów próbowałam, niestety na nic. Dopiero jak się w domku ogrzałam było ok.

A teraz to normalka, że są bardziej wrażliwe aż bolą, bo to przecież ciąża. Szczególnie jak z wanny wychodzę i jest mi troszkę zimno, wystarczy że się dotknę ręcznikiem i już boli, jak już cieplej to przechodzi. Ale jak napisałam to chyba normalne w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm.. no to tak trochę podobnie ale mnie w sumie nie bolą same sutki tylko im mi zimniej tym to większą część piersi obejmuje i tak wgłąb. Nigdy przed ciążą tak nie miałam. Aż się boję na myśl o zimie. Chyba sobie kożuch sprawię 😉 Ale ból jak ból, boję się czy może się od tego jakiś stan zapalny zrobić. W sumie o niczym takim nie czytałam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,nie rozumiem dlaczego boicie się kupować rzeczy dla malucha..? to są jakieś przesądy.Krytyczne miesiące mamy za sobą 🙂Ja kilka rzeczy kupiłam,zawsze na przecenie ale dobrej jakości.Jeśli normalnie małe bodziaki kosztuja ponad 20zł a mam okazję kupić za 10 to dlaczego nie?Jak byłam na Mazurach kupiłam kilka bodziaków nowych -cena za jeden 4,50!!!! są śliczne,każdy z jakąś fajną aplikacją.:laugh:
Lóżeczko mam od starszej córci,tak samo małą pościelkę i 4 zmiany poszewek-wystarczy w zupełności.
Grubsze zakupy jak wózek,fotelik itp zostawiam na później, a mogłam nie sprzedawać wózia i fotelika...no cóż:P

Co do piersi to rzeczywiście w tym tygodniu zaczęły boleć,mnie tak jakby coś w nich rwie,ciagnie,pojawiły się żyły,widać,że produkcja będzie..heheh oby było dużo mleczka bo przy córci to mi niestety brakowało ale to pewnie ze stresów (mieszkałam u teściowej...wrrrr)
Cycochy smaruję balsamem na rozstępy MUSTELA,jest podobno super,zobaczymy 😉

Moja wizyta u gina za 3 tyg 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
tez myslalam ze krytyczne tygodnie mam juz za soba a niestety wlasnie leze w szpitalu i czekam na zalozenie pessara.....i mam nadzieje ze zdaza 😞((

ale jestem pozytywnej mysli - inaczej przeciez nie mogę....

dlatego wiem ze jak wszystko bedzie dobrze to chociaz mnie strasznie ciagnie do zakupow to zostawiam je na ostatni miesiac.....

pozdrawiam wszystkie mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak narazie to mam tylko kilka par skarpetek hehe ale też nie mam zamiaru czekać z zakupami do porodu hehe chce poprostu zacząć kupować jak będzie wiadomo jaka płeć ale jeśli przy najbliższej wizycie się nie okaże to i tak pewnie podskocze kupić coś w uniwersalnym kolorze hehe 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małalena napisał:
CandyMonka napisał:

Dokładnie dwa miesiące przed ciążą miałam małe problemy z piersiami bo właśnie leciał mi z nich żółto-biały płyn, byłam z tym u lekarza ale nie mogli stwierdzić od czego to...


a miałaś robione badania hormonów? Konkretnie prolaktyny?
Wysoka prolaktyna między innymi tak może sie objawiać.


Lekarz pobrał mi wymaz i na następnej wizycie powiedział, że wszystko jest w normie i dziwił się dlaczego to tak leci, w końcu przestałam do niego chodzić bo stwierdził, że nie wie jak mi pomóc. Dał mi paracetamol i tyle! Mieszkam w Anglii i lekarze tutaj są okropni! Zero profesjonalizmu! Usg w ciąży też ma się dwa razy. Pierwsze miałam w 10 tygodniu a drugie będę miała dopiero w 21. Za tydzień jadę do Polski i zastanawiam się czy tam nie pójść na jeszcze jedno. Ile kosztuje w Polsce takie badanie prywatnie?

Ps. Martula 3maj się cieplutko!! Jesteśmy z Tobą myślami 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,

czy wasze malenstwa w brzuszku tez sa takie ruchliwe?
Ja dzis zarwalam kawalek nocy: przed polnoca obudzil mnie wiercipietek i laskotal i tak do pierwszej! Dzisaj tez caly dzien mnie gilgocze.
Czuje to tylko ja, reka nie da sie poczuc, wiec maz jest nieustaysfakcjonowany 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Ja własnie wczoraj byłam na zakupach dla mojej dzidzi Akurat w Lidlu jest prommocja na ciuszki dla dzieci Siostra kupowała wczesniej dla swojej małej i jest zadowolona sa bardzo dobrej jakosci.

Kupiłam spiworki, kocyk, pajacyki, reczniczki z kaputurkiem no i taka fajna zabawke z pozytywka normalnie jestem zachwycona tymi rzeczami miałam jeszcze kupic jakies body ale wszystkie były juz wykupione 🤨

Narazie to mi wystarczy reszte kupie juz pod koniec ciazy :P

a co do tej zółto białego płynu to nie przypadkiem tzw. siara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ, JA OSOBIŚCIE JESZCZE NIC NIE KUPUJĘ. NARAZIE ZACZEKAM. MNIE OSOBIŚCIE KRZYZ NIE BOLI, PIERSI TEZ OK. ALE TA RWA KULSZOWA..... CHODZĘ JAK KALEKA!!! TO JEST TAKI BÓL... NIE WIEM ILE JESZCZE DAM RADE POPRACOWAĆ. LEŻĘ, SIEDZĘ, STOJĘ CZY CHODZĘ TO CAŁY CZAS BOLI. COS OKROPNEGO. CO DO RUCHÓW TO TEŻ JESZCZE ICH ZA BARDZO NIE CZUJĘ ALE BRZUSZEK ŁADNIE ROŚNIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bosowa205 wiem co to za ból

ja na początku miałam taki ból w prawej nodze a teraz mam w lewej i boli zazwyczaj gdy rano wstaje jak troszke rozchodze to ten ból powoli przechodzi

ciekawe moze sa na to jakies cwiczenia lub jakies masaze przeciwbólowe no bo jak strasznie boli to Ci współczuje 🥴

a moje maleństwo non stop sie wierci super uczucie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w Polsce prywatna wizyta u lekarza ginekologa waha się w cenach od 90 zł wzwyż, zależy to zapewne od przychodni oraz od miejscowości... ja orientowałam się w Toruniu i ceny nie przekraczają 150zł( w tym jest wliczone badanie USG oraz konsultacja z lekarzem) alby zrobić badania krwi i moczu osobno trzeba płacić ale można poprosić lekarza o skierowanie( mocz to koszt poniżej 10 zł, nie wiem jak z badaniami krwi). mam nadzieje, że choć trochę pomogłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Ja też obenie jak niektóre z Was nie mam żadnych objawów ciązy oprócz rosnących piersiorów 🙂A wizytę u gina mam dopiero 18 września!!!! 😞 ale dam jakos radę. Teraz już mniej się boję w porównaniu z początkiem ciąży!
Darusia nie wiem ile kosztuje szkoła rodzenia ale niedługo się dowiem wiec dam Tobie znać! 🙂
Kusiła mnie tak reklama z Lidla odnośnie ciuszków dla Dzidziusia ale jeszcze się wstrzymam.
Pozrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane w Warszawie można się załapać na program "mama i ja". Szkoła rodzenia jest za darmo. Myślę że w innych miejscowościach też są podobne programy więc musicie się popytać w przychodniach albo w szpitalach.
Ja za morfologię w piątek zapłaciłam całe 9 zł, więc warto zrobić bo to żaden majątek.

Mam nadzieję że wszystkie bóle i inne "paskudztwa" Was zostawią w spokoju.

A ja mam jutro wizytę... już się nie mogę doczekać 🙂

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KIKOŚ SŁYSZAŁAM ŻE EWENTUALNIE MASAŻE MOGA POMÓC. JA MAM DNI KIEDY BOLI TROSZKE MNIEJ ALE OGÓLNIE TE BÓLE NASILIŁY SIE OD TAMTEGO TYGODNIA. WCZESNIEJ WYSTEPOWAŁY SPORADYCZNIE. MAM NADZIEJĘ, ZE JESZCZE POCHODZE I NIE BĘDE MUSIAŁA KŁASĆ SIE DO ŁÓŻKA BO ZWARIUJĘ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...