Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

No ja tez zaczelam sie mierzyc 2tyg temu 🙂 ale mierze sie zawsze w poniedzialki 🙂
to od zajscia w ciaze w pasie w pepku przybylo mi 17cm 🙂
w cycuszkach rowniez 🤪 w cysiach narazie 7cm 🙂 ale to tez dobrze 🙂
zobaczymy jak wypadna poniedzialkowe pomiary 🙂
a waga narazie +1kg i stoi w miejscu ale ostatnio wazylam sie w niedziele 🙂
zobaczymy jutro 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześc kochane 🙂

Jestem tak późno bo po wizycie skoczyłam na ciacho do mamy 😉
Dziewczy widziałam jajeczka 🙂 🙂 🙂 😘 😘 😘 tak bardzo chcieliśmy mieć chłopca 😉

Mój maluszek waży 320 g niestety nie dał się zmierzyć.
A opryszczka - lekarz powiedział, że nie muszę tego leczyć, tym bardziej że mam skłonności, poprostu żyję z tym wirusem i czasem się on uaktywnia a ciąża sprzyja. Przy każdej wizycie gin będzie tylko musiał sprawdzać masę płodu, co podobno odzwierciedla ew. wpływ wirusa na malucha. Generalnie nie jest to nic strasznego.
Dostałam jeszcze magnez z witaminą B6 na skurcze. Ostatnio atakują moje łydki w nocy.
Tak po za tym reszta ok.

Ale jestem szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malalenko gratuluje synusia!!!!! Ja tez kilka dni temu poznalam plec mojej kruszynki i wiem co to za radosc!! 🤪 No to obie bedziemy miec chlopczykow. Jeszcze raz gratuluje ! Dobrze ze z ta opryszczka jest ok. Mnie juz tez nastraszyli ze w razie opryszczki mam szybko biec do lekarza bo moze zaszkodzic dziecku. Nigdy w zyciu jej nie mialam ale zawsze moze byc ten pierwszy raz 😉 Lekarze wiedza co robia. Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki 🙂

Ja też jeszcze czekam na to najważniejsze USG, które będę miała 19.10 (połówkowe). U mnie będzie wtedy 22 tc. Więc maluszek będzie już duży, i lekarz będzie mógł potwierdzić płeć. Bo tak jeszcze nie chce mi się wierzyć 😉 no ale na własne oczy widziałm jajeczka, tak pięknie się maluch ułożył - do góry nogami ze skrzyżowanymi nóżkami i to jeszcze od tyłu 😉 także widziałam go tak jakby od góry, no i na 100% było coś większego między nóżkami, potem gin potwierdził, że to "to".
No i jak się potwierdzi to tabela chińska się myliła, bo według niej miała być dziewczynka 🙂

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie :P ale Wam fajnie wszystki macie te usg jakos teraz i wszystkie plec poznajacie a ja jeszcze 16dni musze czekac do usg 😞 wiecznosc!!! ach ciekawa jestem co to sie tam wyprawia w tym moim brzuszku :P









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kikos usg polowkowe to takie gdzie lekarz bada wady rozwojowe narzadow wewnetrznych serce nerki watraba itd no i zewentrznych rowniez. Np roszczep podniebienia itd.
Na normalnym usg sie tego nie robilo bo Dzidzi byla za mala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kikos napisał:
a co to jest te usg połówkowe? czyms to sie różni od normalnego usg hmmmm ....


Po 20 tyg. ciąży dziecko ma już wykształcone wszystkie narządy,które lekarz podczas takiego usg dokładnie bada tzn.kręgosłup,żołądek,nerki,pęcherz moczowy,mózg,twarz,kości.Właśnie wtedy jest szansa podczas tak dokładnego obejrzenia dziecka ,żeby wykluczyć lub potwierdzić wszelkie nieprawidłowości.Podczas zwykłego usg przed połówkowym nie można ocenić tego wszystkiego bo to jeszcze nie czas.Dlatego ja osobiście polecam wybranie się na 2D/3D widzę ,że jesteś z Warszawy-ja też i mogę Ci polecić Pana doktora Salama Salti z Centrum Medycznego Praga.A to dlatego,że takie usg trwa 30-40min i lekarz opowie Ci wszystko co widzisz na monitorze.Badanie jest bardzo dokładne wraz z buźką dziecka.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiac?????? hmmm nie bedzie juz poznawo? bo im pozniej tym dziecko ma mniej miejsca i nie widac tak dokladnie... Mowi sie ze polowkowe to takie pomiedzy 18-23tyg z czego lekarz mowi ze najlepszy czas to 22tydzien!
Moze zapisz sie wczesniej na to usg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nawet do 22 tygodnia,im wcześniej wykryte wady rozwojowe tym większa szansa na ich leczenie.Oczywiście nie zakładamy ,że u Ciebie tak będzie,ale lepiej do 22 tyg.takie usg wykonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...