Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anitek dobrze sie zgrałyśmy..heheh
Ja się już nie mogę doczekać tego porodu a to jeszcze kawał czasu...chociaż przyznam ,że ta pierwsza połowa szybko mi przeleciała.
Dobrze,że zaczęła się jesień,dni będą teraz krótkie.
Jakaś melancholijna dziś jestem...
Za dwa tyg mam USG połówkowe i nareszcie dłużej popatrzę na mojego synusia 🙂 juz Go kocham! 🙂

Monia79 - co do porodu to trzymam się pierwszej wersji czyli Wołomin,mam już nr telefonu do położnych,za kilka miesięcy zadzwonię by się umówić na oglądanie sal.Tam pracuje dwóch znanych mi i dobrych ginekologów.
Okazało sie,że od roku nie ma możliwości porodów DO WODY (ciekawe dlaczego?) ale immersja wodna jest jak najbardziej stosowana czyli pierwszy etap w wodzie,finał na lądzie.
Można tez zamówic salę z podwyższonym standardem i nocować z mężem -to za 300zł.
Ja będę trzymała kciuki by wanna jak przyjadę była wolna (NO CHYBA ,ŻE WEJDĘ A TAM ANITEK85 SIĘ PLUSKA:laugh: 🤪 )
a jak juz urodzę to wystarczy mi sala ogólna z kilkoma mamusiami,zawsze to raźniej i można pogadać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powieadziawszy ja bym cesarki nie chciala bo moja siostra miala "na zyczenie" i sie biedna 2miesiace meczyla 😞 a blizna to miala niezagojona jeszcze po 4miesiacach...Cos okropnego 😞 wiesz zalezy oczywiscie od organizmu...Poza tym po cesarce trzeba lezec 5dni czasem nawet dluzej...A wez tu lez jak Dzidzia placze i trzeba ja zabrac na raczki...do tego jest po drodze kilka innych minusow nie masz pokarmu odrazu dlatego ze to operacja a nie naturalny porod wiec na pokarm sie czeka ok 3-4dni siora pila jakies swinstwo anyzkowe na to wlasnie a do tego depresja ja dopadla ze nie urodzila tego dziecka tylko ktos wyjal je z jej brzucha 😞 minelo po 2tygodniach zreszta po porodzie naturalnym tez mozna popasc w depresje nie ma reguly. Hmmm a nie mozesz poprosic lekarza o wywolanie naturalnego porodu???
Moja kolezanka to miala tutaj w Irlandii. Co prawda ona miala cukrzyce i nie chcieli czekac do terminu wiec dlatego wywolali porod 2tygodnie przed terminem moze moglabys porozmawiac z lekarzem na ten temat. Oczywiscie jak wolisz cesarke to to jest Twoja osobista decyzja, ja wole rodzic naturalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem że po cesarce nie jest łatwo 😞 zresztą po naturalnym też nie jest cudownie mam koleżanki które miały cesarki i naturalne i powiem ci że żadna nie chciałaby rodzić już naturalnie no ale musimy to przeżyć jak by nie to że mój mąż musi jechać to zastanowiła bym się nad naturalnym. Po porodzie będzie moja mam to mi dużo pomoże nie bede sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos ja tez myslalam o porodzie w wodzie ale tutaj nie ma tej opcji w klinice... chyba ze w prywatnej za ok 5000tys euro to duzzzzo 🤢
Wiec spokojnie nie polece 2500km zeby Ci wanienke zajac hehe 🤪
Tutaj wogole nie ma czegos takiego jak cesarka na zyczenie poza tym oni robia wszystko zeby cesarki unikac...Kumpla z pracy zona miala dziecko ulozone posladkowo do samego konca to nie chcieli jej za cholerke zrobic cesarki tylko probowali obrocic dziecko udalo im sie ale jest to zabieg bardzo ryzykowny no i ja bym sie na to nie zgodzila...Kumpel mowil ze oni tam tluamczyli wszystkie + i - tego zabiegu no coz ja bym sie nie zgodzila ona za wszelka cene chciala rodzic naturalnie wiec sie zgodzila...
Co do porodu to sama sie doczekac nie moge 🙂 boje sie tylko ze Moj nie zdazy dojechac albo cos takiego 😞 on pracuje w takich miejscach gdzie mozna uzywac telefonow 😞 tylko na lunchu wiec juz zapowiedzialam ze jak zaczne rodzic i sie nie bede mogla dodzwonic do jego szef bedzie go szukal po plantach farmaceutycznych hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mojej siorce tez Mama pomogla duzo...
No wiesz Mama tez przyleci z Tatkiem do mnie ale tylko na 2tygodnie i nigdy nie wiesz czy wyceluja w termin hehe :P ale nie przejmuje sie tym wcale bo wiem ze sobie dam rade 🙂
no na pewno kilka dni po porodzie nie jest kolorowym czasem ale przeciez nie my pierwsze i nie ostatnie rodzace 🤪 Wiec glowka do gory 🙂
wlasnie zjadlam Grzeska w czekoladzie jak codzien i czekam na reakcje w brzusiu 🤪 pewnie minie z 20minut zanim Synus wyczuje smaczek 😁 jakie to ciekawe jest hehe 😁
jeszcze ok 2tygodni i Dzidzia juz bedzie rozpoznawac Moj glos cudowne nie? jak to wszystko jest zrobione hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob ja to mialam jakies 2tygodnie temu 🙂 pytalam lekarza i mowi ze to normalne a ok 22tygodnia moze byc zolte i to wlasnie bedzie siara 🙂 ja nie bylam jeszcze w ciazy wiec wszystko jest nowe 🙂
takze spokojnie tez tak mam do dnia dzisiejszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes hehehe :P
Ja tak juz mialam cos ok 16stego tygodnia i tez bylam w lekkim szoku 🙂 ale wszystko w porzadku jest 🙂 nie naciskaj tylko za mocno samo sobie wyleci...
Och Synus sie obudzil po Grzesku 🤪 🤪 🤪 🤪
Jejkus szaleje za tym Malenstwem moim kochanym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajnie sie to wszystko obserwowac co sie zmienia 🙂 ja jestem ciekawa jak bedzie za jakies 2-3tygodnie 🙂 bo podobno po 20stym tygodniu szybko sie zmienia cialo :P
pytalam sie lekarza bo tak jakos nie tyje specjalnie a do tego brzus sie wydawal maly tez mi mowil ze mam poczekac a 17stego jak bede miala usg to bedzie mega roznica 🙂 🙂 🙂 🙂
wiec czekam cierpliwie 🙂
Iwiokej nie ma za co 🙂 kazda Mamuska mile widziana w tabelce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Ja tam widze wszystko dokladnie :P
Ech Co faceci hehe :P to se Marsa wymyslil :P
Wstawiam uaktualniona wersje tabelki 🙂 Mar2803 nie wpisywalam imion z racji tego ze nie wiesz jaka plec 🙂 chyba ze wiesz to daj znac poprawie 🙂
ale mi stopki zmarzly skarpetki mam welnianie a jeszcze zimne sa jak lodki :P a w domciu cieplo na maxa :P [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tabela-2256827ebf9de40578bc07cf504fba15.GIF" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


mozna u mnie wpisać ze bede miała syna a imię to jeszcze narazie nie mam wybrane na 100% tylko tak na 50%
wiec można wpisać FILIP ze znakiem zapytania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi teraz to zaczyna rosnąć szybko chyba bo w poniedziałek mierzyłam się i miałam 92cm. a wczoraj już 2 cm. więcej.
Mam nadzieję że to przejciowe bo od tego tygodnia zaczynam mieć apetyt i co chwilę coś podjadam, ale na szczęście tylko brzusio rośnie 😆 to chyba córcia zdrowa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny! nacisnęłam na sutki i też są takie jaby wilgotne!! szok!! hehee

ja dzisiaj w ramach "relaksu" byłam już farby wybierać no i w końcu zamówiłam materac i stelaż w Selene - mam nadzieję że będą dobre 🙂 bo jak testowałam były super
a wieczorem ekipa od szaf przychodzi !! mąż to miał nosa żeby akurat teraz wyjeżdzać! ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kikos juz poprawiam 🙂 Iwiokej zle wpisalam zgubilam jedno "i" dlatego poprawka byla :P
Ja nie wychodze bo zimno :P
Wszysc chorzy 😞 pijcie actimela pomaga 🙂
ja mam 94cm od 2tygodni bez zmian :P ale w pepku mi przybylo z 84cm na 87cm :P
macica sie rozciaga w pionie wiec to normalne 🙂
MAR2803 🙂 jestes z Nami wiec nie moze Cie zabraknac w tabelce 🙂
Bob trzymaj sie tam mocno zeby Cie nie zwialo i ubierz sie cieplusio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Aaana tak to jest u mnie siora wlasnie sie przeprowadza a zaczeli sie budowac w zeszlym roku w sierpniu i tez byla w ciazy...i to w 2miesiacu jej Maz non stop w pracy a ona biedna budowa non stop...teraz juz sie przenosza wiec jej ulzy troszke ale potrafie sobie wyobrazic co czujesz 😞 Glowka do gory 🙂 🙂 🙂 pomysl jak bedzie ladnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...