Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mowie kazda z Nas sie martwi i tego sie nie pozbedziemy i mysle ze po porodzie nawet gdy Dzidzie beda juz z Nami dojda inne zmartwienia to tak wlasnie jest. Glowka do gory 🙂
Iwiokej nie posiusialam sie bo do sklepu 5min drogi wiec wlecialam kupilismy lozeczeko i do domciu :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Nie martwcie się,przede wszystkim nie nakręcajcie się same ani nie szukajcie nic na siłę,ja tak miałam chyba do 15tc,wtedy dostałam opi.... od mojego i jakoś mi przeszło,przestałam czytać w necie,i to chyba dużo pomogło 😉

Anitek w UK próbują ratować dzidzię od 24tc,wcześniej nie ma szans 😞 z tym że jak to oni wszystko statystycznie porównują,są bardzo nikłe szanse że uratują taką maluśką dzidzię 😞

No ale nie ma co o tym myśleć,bo przecież Nasze wszystkie dzieciaczki duże i zdrowe są i będą 😉

Główki do góry,trzymajcie się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czytalam ze podobno w UK zmienili to na 22tydzien...Choc z tych ich ratowaniem to wiesz...
Dziecko w 24tyg ma 25%szans na przezycie a w ich przypadku nie ma szans...Straszne to jest ale nawet nie chce o tym myslec bo robi mi sie slabo...
Modle sie tylko kazdego dnia zeby bylo ok!!! no wlasnie tez staram sie nie czytac tych bzdur w necie bo jednak kazda kobieta jest inna kazda ma inny wyniki kazda ma inne cialo i orgaznim wiec nie ma sie co porownywac do innych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja staram się nieczytać takich artykułów bozaczynam wszystko przypisywać do siebie a po co sie martwić.

Dodi jeszcze sobie przypomniałam apropo skróconej szyjki,moja koleżanka z pracy miała pdobnie tylko że ona się pośliznęła i w wyniku tego skróciła jej się szyjka, założyli jej szwy,które miała zdjęte w 38 tyg. urodziła zdrową i silną córę jakiś tydzień po terminie 🙂 z tymi szwami funkcjonowała w miarę normalnie, chdziła nawet na jakieś niewielkie zakupy, więc głowa do góry!!!!


tak sobie myślałam że chyba pora zacząć kupować coś dla dzidziusia tylko że nie wiem ile czego będę potrzebować, chyba zacznę od przywiezienia rzeczy od bratowej bo nawybierała mi ubranek i zobaczę czego jeszcze będzie brakować.

Anitek fajnie że masz już łóżeczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lozeczko bedzie w weekend bo musialam zamowic 🙂
Ja tez czekam az siorka przyleci z calym bagazem dla mnie 🙂 duzo kosmetycznych rzeczy mi przywioza w grudniu jak przyleca na slub wiec poczekam i zobacze czego i bedzie brakowac 🙂
Siorka sie cieszy ze juz mamy lozeczko bo jej corka bedzie mial w czym spac jak przyleca Mala ma dopiero 5miesiecy a jest taka mega smieszna hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie czytałam,mnie położna poinformowała 🤨 echh ale nie ma co się martwić 🙂

Jestem tylko ciekawa jakie maja podejście do CC 🤨 wczoraj byłam u położnej i powiedziała że Moja Malutka jest za wysoko 🤨 i że to niedobrze,ale co dalej to już nic nie mówiła,echh ta angielska służba zdrowia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kumpla z pracy zona miala posladkowo ulozone dziecko i zamiast jej zrobic CC to jej na sile odwracali dziecko!!! skandal jakis! ja bym sie na to nie zgodzila bo to duze ryzyko!
Az sie boje pomyslec co to bedzie naprawde! Mam tylko nadzieje ze Moj bedzie glowka w dol chociaz na ostatnim usg juz byl ale ginek mowil ze nie wszystkie dzieci pozostaja w takiej pozycji i jest jeszcze wiele czasu 🙂
No ja jakos czytalam o przepisach ostatnio jak jakas Mama w 21tyg+5dni zaczela rodzic i powiedziala lekarzom na pogotwiu ze jest w 22tygodniu zeby ratowali dziecko i ze niby maja ze od 24tego tygodnia ale wg nowych przepisow jest to 22tydzien.
Zreszta naprawde nie chce o tym myslec...Dobrze Ci ze juz jestes tak bliska konca...Mi jeszcze dobre 18tygodni zostalo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet mnie nie strasz 🤪 też tak właśnie myślałam że ciężko będzie tutaj z CC,ale ja się nie zgodzę żeby mi na siłę dzidzię obracali,powaliło ich chyba.


Teraz już szybko minie,zobaczysz,ja się nie obejrzałam a już był 30 tydzień,fakt że teraz się ciągnie ten ostatni miesiąc,ale to chyba dlatego że już wyczekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech nie zgodzisz sie i tyle!poza tym masz jeszcze 3tyg Dzidzia zdazy sie obnizyc 🙂 zobaczysz 🙂
No ja tak mysle ze aby do slubu bo bede wtedy w 28tyg pozniej szybciutko do swiat i po swietach juz bedzie 32tydzien 🙂 Zleci jakos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilam segregacje ubranek dla Synusia 🙂 przelozyla te dziewczece do innej siateczki 🙂
wyszlo mi 16body w tym 3 na dlugi rekaw 🙂 8par spioszkow na newborn 56cm w tym 2 bez rekawkow 🙂 16par skarpetek
To by bylo na tyle choc siostra ma jeszcze dla mnie cala ogromna siatke ciuszkow 🙂 i tam sa jeszcze 2kombinezony i 2pajacyki wiec juz nie musze takich ciuszkow kupowac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:

Dziecko w 24tyg ma 25%szans na przezycie a w ich przypadku nie ma szans...Straszne to jest ale nawet nie chce o tym myslec bo robi mi sie slabo...
Modle sie tylko kazdego dnia zeby bylo ok!!! no wlasnie tez staram sie nie czytac tych bzdur w necie bo jednak kazda kobieta jest inna kazda ma inny wyniki kazda ma inne cialo i orgaznim wiec nie ma sie co porownywac do innych...


Nie martwcie się na zapas 🙂 Teraz już jesteśmy w miarę "bezpieczne" 😁

Opis 24 tygodnia na brzuszek.net:
Dzidziuś
Jeśli urodził by się już teraz, dzięki najnowocześnieszej aparaturze, ma znaczne szanse na przeżycie. Oczywiście maleństwo przez wiele miesięcy musiało by spędzić na oddziale intensywnej terapii - głównie z powodu niedostatecznie rozwiniętych płuc. Musisz wiedzieć, że do niedawna (bo jeszcze w latach 80-tych), szansę na przeżycie miało zaledwie 33% wcześniaków urodzonych w połowie szóstego miesiąca, teraz taką szansę ma aż 80% z nich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle to dzień dobry. Dawno nic nie pisałam i pewnie już nikt mnie nie pamięta.

Chciałam zameldować że u nas wszystko dobrze. W piątek idę na obciążenie glukozą a w następny czwartek mam USG niby połówkowe (ma mi nagrać kolejny filmik) 😁 Już się nie mogę doczekać podglądania mojej córeczki :laugh:

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Dawno już nie pisałam, ale niestety tak to już jest z techniką że bez niej się człowiek gubi. Padł mi dysk twardy i informatyk 3 tygodnie odzyskiwał dane. Na szczęście już wszystko działa 🙂
Co do mnie i dzidziusia, to jakiś czas temu martwiłam się o brak ruchów. Teraz już kopniaczków nie da się nie czuć 🙂
Czasem jeszcze brzuch pobolewa, ale łykam wtedy NoSpę.
Byłam tydzień temu u lekarza i określił położenie jako pośladkowe. Czy to dobrze czy źle?
Poza tym w związku z tym że mam dwurożną macicę powiedział że po 30 tygodniu położy mnie już do szpitala. Liczyłam że wypadałoby to tak około Swiąt Bożego Narodzenia, ale mam nadzieję że jak będzie wszystko OK to święta spędzę z rodzinką a do szpitala weźmie mnie po Nowym Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...