Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mamuski ja tez spałam 1,5 godz. 🙂 wstałam i zjadłam kilka jeżyków i czekam na M. głodna tez jeste troszke, ale powiedziałam mu ze nie bede gotowac, na pewno nie do nastepnej wizyty, jak okaza sie ze jest lepiej to moze wróce do pichcenia,ale M.sie chyba przejąl po wczorajszej akcji i dzwonil ,pytał jak sie czuje i czy cos jadłam? widze postepy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi mowilysmy Ci hehe :P trzeba krotko i stanowczo!!!
No mi wlasnie Mariusz napisal ze za 15min wyjezdza wiec pewnie bedzie przed 6sta a ja zaraz umre z glodu :P pije jakis goracy kubek :P ale jak sie dopadne do jedzenia to koniec :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj mamuśki w domu siedzicie i sobie choroby wkręcacie, byście pracowały to nie było by czasu na schizowanie:laugh: :laugh: leżcie więcej to nie będą was kończyny bolały bo to normalne w ciąży mnie to nogi strasznie drentwieją i ręce czasem też ale wystarczy się wygodnie położyć i nie ściskać kończyn zeby krążenie dobre było 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie też nogi zaczynają boleć, wylazły mi już żylaki i stoby daja znać o sobie. Ale iwiokej masz rację wystarczy się wygodnie położyć z nigami w górze i nakazać facetowi masować to przechodzi 🙂 🙂

kupiłam sobie wkońcu kurtkę na zimę, co się naszukałam odpowiedniej a i tak nie znalazłam 😞 kupiłam więc taką w której mam miejsce na brzusiu i zaniosłam do krawcowej żeby mi ramiona zwężyła, bo musiałam kupić większy rozmiar i wyglafałam w niej jak robokop (bo była szeroka w ramionach) ale krawcowa mi zwęży i będzie ok 🙂 nie chciałam wydawać dużo kasy na kurtkę w której bede chodzić tylko teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to płąszczyki sobie kupiłam w Auchan też nie było wyboru jak zaczęłam chodzić taką pikowaną kurtkę brzydką chciałam kupić ale mąż mówi idziemy dalej a wybór mieli ogromny i udało mi się kupić aż 2 płaszcxzyki, cieszę się że nie wzięłam tej ochydnej kurtki a rozmiary fakt jeden płaszczyk XL a drugi 44 , ale Ci powiem że w ramionach są ok 🙂
a co do pozycji to nie możemy dopuścić do tego żeby zmniejszać przepływ krwi, a twoja pozycja jest super 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leżenie z nogami w górze naprawdę pomaga nawet teraz siedzę z nogami na ławie 🙂 🙂 kupiłam też maśc na obrzęki nóg i żylaki ale taką bez heparyny (tak mi lekarz doradził) żeby w razie jakiegoś krwotoku nie hamować krzepniecia bo heparyna hamuje krzepniecie, ale jej jeszcze nie uzywałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to się też boję żylaków moj tatuś ma i ja też moge mieć , ale na razie spokój odpukać, a tą maść można w ciązy stosować nie ma przeciwskazań??
ja siedząc przy biurku dziwnie bym wyglądała z nogami na nim:laugh: :laugh: ale często się kładę, ale nawet w nocy jak śpie to czuję że mi drentwieją , ale cóż uroki ciąży:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o masc pytałam lekarza i powiedział że moge te nogi smarować maściami ale bez heparyny a jak kupowałam to jeszcze dopytałam farmaceutę i też nie widział przeciwskazań.

A żylaki to mam po mamusi 🙂 🙂 nieststy nie udało mi sie tego uniknąć, naszczęście narazie pojawiły sie dwa małe, oby tylko dwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o masc pytałam lekarza i powiedział że moge te nogi smarować maściami ale bez heparyny a jak kupowałam to jeszcze dopytałam farmaceutę i też nie widział przeciwskazań.

A żylaki to mam po mamusi 🙂 🙂 nieststy nie udało mi sie tego uniknąć, naszczęście narazie pojawiły sie dwa małe, oby tylko dwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilam z zakupow butow nie kupilam ;>
Nic nie bylo 😞
Bylam w takim sklepie gdzie sa firmowe ciuchy ale np sa ostatnie modele itd.Moj kupil mi bluze Nike taka za pupe dluga poprostu swietna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 i tylko 25euro 🙂 super cenka 🙂
Co do wmawiania sobie chorob czy wyszukiwania no coz mnie nogi nie bola i nie bolaly a rece rwaly mnie tak ze wytrzymac nie szlo nie pomogly nawet cieple oklady wiec sama nie wiem od czego to. Kiedy lewa reke mialam w gipsie i myslalam ze to na zmiane pogody ale doszla tez prawa reka wiec poprostu pomyslalam ze to reumatyczne bole lub poprostu brak zelaza i magnezu. Po dwoch dniach minelo i spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drętwienie rąk w ciąży.



Uczucie cierpnięcia, mrowienia lub bólu palców, dłoni lub całej ręki pojawiające się podczas ciąży.
Objawy i przebieg

Ból i drętwienie palców lub całej dłoni najczęściej są objawami tzw. zespołu cieśni nadgarstka, który w czasie ciąży występuje dość często. Zespół ten pojawia się u kobiet ciężarnych na skutek zmian hormonalnych powodujących zatrzymanie wody w organizmie. Zastój płynów może wywołać obrzęk torebki stawowej nadgarstka, w której przebiegają nerwy odpowiadające za unerwienie kończyny górnej. Miejscowy wzrost ciśnienia w torebce oraz obrzęk tkanek może uciskać nerwy i wywołać mrowienie, drętwienie oraz ból palców i nadgarstka, który w sporadycznych przypadkach może również promieniować do ramienia. Objawy mogą być znacznie bardziej nasilone w nocy, jak również po dniu, w trakcie którego nadgarstek był znacznie obciążony poprzez wykonywanie czynności wymagających wielokrotnego powtarzania jak np. pisanie, robótki ręczne, krojenie. Objawy najczęściej mijają samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia.

Wezwij lekarza, gdy...

Jeżeli ból staje się bardzo dokuczliwy lub drętwienie uniemożliwia utrzymanie w ręku przedmiotów i wykonywanie podstawowych czynności należy skontaktować się z lekarzem. Najczęściej do zwalczenia uciążliwych dolegliwości wystarczą zalecone przez lekarza odpowiednie preparaty witaminowe. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się przyjmowanie środków przeciwbólowych lub też unieruchomienie nadgarstka specjalnym opatrunkiem. Lekarz może również zlecić konsultację u neurologa lub ortopedy.
Podyskutuj na grupach:



Leczenie domowe

Aby zmniejszyć dolegliwości należy unikać ucisku na daną kończynę, szczególnie podczas wypoczynku nocnego. Dobre rezultaty przynosi również zażywanie preparatów zawierających witaminę B6 oraz magnez. Niezmiernie ważna jest również dieta bogata w te witaminy i mikroelementy. W witaminę B6 bogate są np.: ryby, drób, ziemniaki, mleko, orzechy, słonecznik, warzywa strączkowe, natomiast magnez zawierają np.: fasola biała, pestki dyni, kakao, koper, pietruszka zielona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...